صفحه 216 از 291 نخستنخست ... 116166206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226266 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,151 تا 2,160 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny654 نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنظرتون اگه استار ازم پرسید چرا این دانشگاه رو انتحاب کردی؟ بهش بگم که فامیلهامون اون شهرن؟
    میتونید راجع به لول علمی اون دانشگاه صحبت کنید
    موضوع کاری خود استاد و علاقه مندی شما بهش
    موضوع کاری اون پروژه و علاقه مندی شما به اون محیط کاری
    و نهایتا بودن دوست هاتون اونجا که خوب میتونه فضای بهتری رو براتون درست کنه
    و چیزهایی ازین دست

موفق باشید

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط minaaa_s نمایش پست ها
    سلام دوستان. من همین الان مصاحبه ام تمام شد. با دانشگاهی در بلژیک مصاحبه داشتم.
    سوالات اینا بودند:
    چرا میخوای دکترا بخونی؟ چرا نمیری تو موسساتی که ریسرپچ انجام میدن؟ چرا میخوای بری دانشگاه ریسرچ انجام بدی؟ چه چیزی خوشحالت میکنه توی دوره دکترا؟ (یعنی چیکار کنی)
    مقاله دادن واست مهم هست؟ یکی؟ یا چندتا؟
    چه ساعت کاری میتونی کار کنی؟ اگر کارت طول بکشه چی؟
    نقاط قوت و ضعفت چیا هستن؟
    مقاله ات سابمیت شده یا اکسبت؟ خودت نوشتی یا با کمک؟ سخت بود نوشتن؟
    چرا فیزیک خوندی بعد ول کردی رفتی یه رشته دیگه؟
    تا حالا خارج رفتی؟ کجاها رفتی؟
    چندتا از موارد کاریش رو گفت (چند کلمه) و گفت اطلاعی در این زمینه ها داری؟
    و اینکه اگر سوالی داری بپرس
    جمعا حدود نیم ساعت شد. خودش هم تنها بود و تمام حرفههای منو نوشت.
    موفق باشید.
    من در حالت کلی مسئله ام در اینجور سوالای اولی هستش که شما پرسیدین.... سوالای بنیادی.... از سوالای بنیادی خیلی می ترسم... چرا دانشگاه؟ چرا نمیری موسسات؟ چرا می خوایی دکتری بخونی؟ اینجور چیزا.... یا تو بعضی از کشور ها برای گرفتن اقامت دائم یه مصاحبه ای دارن که اونجا هم سوالاتی پرسیده می شه که آدم نمیدونه چی بگه .... چرا کشور ما؟ چرا اقامت دائم؟ چرا نمیخوایی برگردی؟ چرا این؟ چرا اون؟

از این جور سوالا خیلی می ترسم. کسی میتوانه بگه در مقابل این جور سوالا خوب حرف دلمونو که نمیتونیم بگیم... چه طوری باید جواب بدیم در کل؟ سوالای بنیادی مثل چرا دکتری؟ چرا اینجا؟ چرا جای دیگه نه؟ چرا نرفتی موسات تحقیقاتی و این قبیل سوالات...؟

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    من در حالت کلی مسئله ام در اینجور سوالای اولی هستش که شما پرسیدین.... سوالای بنیادی.... از سوالای بنیادی خیلی می ترسم... چرا دانشگاه؟ چرا نمیری موسسات؟ چرا می خوایی دکتری بخونی؟ اینجور چیزا.... یا تو بعضی از کشور ها برای گرفتن اقامت دائم یه مصاحبه ای دارن که اونجا هم سوالاتی پرسیده می شه که آدم نمیدونه چی بگه .... چرا کشور ما؟ چرا اقامت دائم؟ چرا نمیخوایی برگردی؟ چرا این؟ چرا اون؟

از این جور سوالا خیلی می ترسم. کسی میتوانه بگه در مقابل این جور سوالا خوب حرف دلمونو که نمیتونیم بگیم... چه طوری باید جواب بدیم در کل؟ سوالای بنیادی مثل چرا دکتری؟ چرا اینجا؟ چرا جای دیگه نه؟ چرا نرفتی موسات تحقیقاتی و این قبیل سوالات...؟
    برای جواب باید به مخاطبتون نگاه کنید و با شناخت قبل از مصاحبه جواب رو بدونید. مثلاً باید بدونید که در رشته‌ی شما، و در دانشکده‌ی مورد نظر هدف از خوندن دکترا چیه؟ رویکردشون آماده کردن دانشجو با چه هدفیه؟ مثلاً بعضاً منحصراً توجهشون به کار آکادمیکه و اگه قصد استاد شدن بعد از فارغ‌التحصیلی نداشته باشید تمایلشون برای سرمایه‌گذاری روی شما کم می‌شه.
    موضوع مهم اینه که این جواب نباید با حرف دلتون در تضاد باشه! شاید تمام دلیل نباشه ولی، نه از نظر نتیجه‌ی مصاحبه، برای موفقیت نهاییتون لازمه که واقعاً به جوابی که می‌گید اعتقاد داشته باشید. مگر این که برنامه‌ی مشخصی برای بعدش داشته باشید که با وجود ورود به سیستمی که هدفش تبدیل شما به فردی مناسب برای کار A بوده شما دنبال کار A نرید ولی از این فرآیند سود هم برده باشید.
    این بحث متفاوتیه و عوامل شخصی زیادی هم توش دخیله.
    در چارچوب مصاحبه فقط همین که باید با توجه به رشته، دانشگاه، دانشکده، استادی که مصاحبه می‌کنه و مواردی از این دست جوابی که براشون جذابه آماده کنید و همون رو بگید. جوابتون باید باعث شه نتیجه بگیرن انگیزه‌ی لازم برای حضور در اون Program‌ رو دارید.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

منم امروز مصاحبه داشتم
    قبلش سوالای احتمالی رو به همراه جوابام نوشتم رو کاغذ
    راس ساعت تماس گرفت سوال اولش از سابقه تحقیقاتیم بود و سوال دومش از علت انتخاب اون استاد و در آخر هم از تحقیقات خودش و گفت و یه سوال هم من پرسیدم و در نهایت قرار شد تا 24 ساعت آینده خبرم بده

Junior Member

سلام.
    من چند روز پیش با یکی از اساتید دانشگاه آمریکا با اسکایپ مصاحبه کردم که شاید گفتن چند نکته مفید باشه.
    اول از سوالات استاد شروع می کنم. من قبل مصاحبه یه چند تا سوال بنیادی رو حفظ کرده بودم تا به مشکل بر نخورم. حتی برای کارها و مقالاتی که منتشر شده بود، چند صفحه پارپوینت هم آماده کرده بودم که تاثیر مثبت تری روی استاد داشته باشم. اما موقع مصاحبه که دقیق سر ساعت برگزار شد، ابتدا از خودش گفت سپس از من پرسید که چرا می خوای دکتری بخونی منم در جوابش بیشتر روی research تمرکزداشتم. بعد در مورد روحیه من با کار گروهی جویا شد و گفت که ممکنه با دانشجویانی کار کنی که هم رشته ایت نباشند. اما یک سوال جالب از من پرسید: می خوای بعد از فارغ التحصیلی چیکار کنی برگردی خونت یا بمونی آمریکا؟ من گفتم که چیزی که واسم مهمه research هستش ولی راضی نشد و بازم پرسید که stay or not که من گفتم میخام بمونم. اما نکته جالب این سوال، برهان خودش بود که می گفت، واسه من خیلی مهمه که دانشجویان من در آینده هیئت علمی دانشگاه بشن و قبل اون دوره post phd بگذرونن و من دوست ندارم بعد فارغ التحصیلی دانشگاه رو کلا به مقصد صنعت یا کار در شرکت ها رها کنند. کلا این استاد همان چیزهایی رو اشاره میکرد که من ارزوم بود. اون موقع بود که فهمیدم این استاد همونیه که دنبالشم. در پایان یک سوال مهم ازم پرسید که اگه بخوای همین زمینه ای که مقالات دادی ادامه بدی چه ایده ای رو میخوای دکتری ادامه بدی. دوستان توجه داشته باشن که این سوال تقریبا یک سوال کلیدی برای اکثر اساتیده. به عنوان مثال بعضی ها از اون به عنوان پروپوزال یاد می کنن. پس خودتون را برای این سوال اماده کنید. در ضمن پاور پوینت هم بدرد نخورد و ازم نخواست ارائه بدم.
    البته بعد نیم ساعت باتری لب تاپش تموم شد و ارتباطمون قطع شد. ولی 5 دقیقه بعد ایمیل تشکر زد و گفت اپلای کن.
    در آخر می خوام بگم که این استاد چینی بود و خیلی عالی و با برنامه حرف میزد و یک خصوصیت مثبتی که داشت این بود که به تمام سوالاتی که من با ایمیل می پرسیم در عرض 5 دقیقه جواب میداد. فکر کنم امروز در عرض 2 ساعت 10 تا ایمیل ردو بدل کردیم. من ازش پرسیدم که بدون فاند نمی تونم دوام بیارم اونجا، گفت که من چند پروژه دارم و تو نگرانش نباش تنها چیزی که مهمه اینه که باید هر سال خودت رو اثبات کنی. یک سواله دیگرم این بود که گفتم به من کمک کن که کمیته پذیرش منو accept کنه که گفت اگه زودتر اپلای کنی هر چی از دستم بر بیاد برات انجام میدم. تمام مدارک من اماده هست به غیر از نمره تافل ولی اون گفت که برام نمرات زبان اصلا مهم نیستن و من نمرات لیسانس فوقم رو براش فرستادم و ok داد. سعی کنید هر سوالی رو مخصوصا فاند و کمک هزینه رو از اساتید بپرسین. نگران نباشین.
    در پایانباید بگم که خیلی آدم با مرامی به نظر میرسید و مخصوصا حرفهاش و سریع جواب دادناش که فوق العاده عالی بود. امیدوارم بتونم زحمات چند سالمو به یه جایی برسونم. ای کاش بعضی اساتید ایرانی اونجا از این چینی ها یاد بگیرن (درسته قبل مصاحبه دید خوبی نسبت به چینی ها نداشتم ولی این مصاحبه دیدم رو شدیدا تغییر داد.).... کلا تجربه خوبی بود صرف نظر از نتیجه نهایی.

Junior Member

من هفته قبل با مدیرگروه دپارتمان ادبیات تطبیقی دانشگاه تورنتو قرار داشتم و سوالاتم رو پرسیدم. تقریبا نیم ساعت اونجا بودم. تو اون مدت دو سه بار ایشون اشاره کرد که پذیرش از دانشگاه تورنتو بسیار competetive هست.خب اینو که همه میدونن. خصوصا کسی که داره اپلای میکنه. به نظرتون این چه معنی میتونه داشته باشه؟

Junior Member

سلام به همه دوستان. من دیروز به یکی از اساتید یکی از دانشگاههای امریکا ایمیل زدم و با بیان علاقه خودم برای کار در زمینه کاری ایشون ازشون درخواست ملاقات حضوری کردم. ایشون هم به من جواب دادن که قرار ملاقات در ژانویه باشه. حالا من چند تا سوال داشتم از شما:
    1. من باید جواب بدم به این ایمیل یا بزارم ژانویه ایمیل بدم و زمان ملاقات رو هم هماهنگ کنم؟ نیاز هست که بگم زودتر باشه یا هم چین چیزایی؟
    2. از الان تا ژانویه حدود 2 ماه زمان هست. به نظر شما منظور این استاد این بود که من رو از سر خودش باز کنه یا تمایل داره به ملاقات حضوری؟
    3. به نظر شما درست هست که من به اساتید دیگه ای از همون دانشگاه هم ایمیل بزنم و در صورت تمایل با اونها هم ملاقات حضوری داشته باشم؟

ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Anseh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. من دیروز به یکی از اساتید یکی از دانشگاههای امریکا ایمیل زدم و با بیان علاقه خودم برای کار در زمینه کاری ایشون ازشون درخواست ملاقات حضوری کردم. ایشون هم به من جواب دادن که قرار ملاقات در ژانویه باشه. حالا من چند تا سوال داشتم از شما:
    1. من باید جواب بدم به این ایمیل یا بزارم ژانویه ایمیل بدم و زمان ملاقات رو هم هماهنگ کنم؟ نیاز هست که بگم زودتر باشه یا هم چین چیزایی؟
    2. از الان تا ژانویه حدود 2 ماه زمان هست. به نظر شما منظور این استاد این بود که من رو از سر خودش باز کنه یا تمایل داره به ملاقات حضوری؟
    3. به نظر شما درست هست که من به اساتید دیگه ای از همون دانشگاه هم ایمیل بزنم و در صورت تمایل با اونها هم ملاقات حضوری داشته باشم؟

ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.
    سلام دوست عزیز,

۱- شما باید به این ایمیل جواب بدید و منتظر نمونید تا دو ماه بعد برای جواب دادن. اگر دلیل خاصی دارید با باید مصاحبه تصویری شما حتما زودتر از ماه ژانویه برگزار بشه با استاد مطرح کنید.
    ۲- برنامه استاد ها از چندین ماه قبل مشخص هست و چیز عجیبی نیست که برای دو ماه دیگه با شما قرار گذاشته. اگر قصد نداشت و فکر میکرد شما مناسب گروهش نیستید بهتون میگفت.
    ۳- اینکه به استاد های مختلف تماس داشته باشید نباید مشکلی داشته باشه.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز,

۱- شما باید به این ایمیل جواب بدید و منتظر نمونید تا دو ماه بعد برای جواب دادن. اگر دلیل خاصی دارید با باید مصاحبه تصویری شما حتما زودتر از ماه ژانویه برگزار بشه با استاد مطرح کنید.
    ۲- برنامه استاد ها از چندین ماه قبل مشخص هست و چیز عجیبی نیست که برای دو ماه دیگه با شما قرار گذاشته. اگر قصد نداشت و فکر میکرد شما مناسب گروهش نیستید بهتون میگفت.
    ۳- اینکه به استاد های مختلف تماس داشته باشید نباید مشکلی داشته باشه.

موفق باشید

سلام مجدد.. ممنون از پاسخ و راهنمایی شما. من جواب ایمیل رو دادم و بهشون گفتم که بعدا برای هماهنگی و تعیین وقت تماس میگیرم. البته خوب عجله ای به اون صورت ندارم چون در واقع برای Fall 2017 میخوام اپلای کنم و دنبال استاد هستم. ولی اینکه گفته ژانویه ملاقات داشته باشیم یه جوری نگرانم کرده و میترسم یادش بره یا دانشجوی دیگه ای پیدا کنه. از طرفی میترسم زیاد ایمیل زدن و پا پی شدن هم تاثیر بدی داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Anseh نمایش پست ها
    سلام مجدد.. ممنون از پاسخ و راهنمایی شما. من جواب ایمیل رو دادم و بهشون گفتم که بعدا برای هماهنگی و تعیین وقت تماس میگیرم. البته خوب عجله ای به اون صورت ندارم چون در واقع برای Fall 2017 میخوام اپلای کنم و دنبال استاد هستم. ولی اینکه گفته ژانویه ملاقات داشته باشیم یه جوری نگرانم کرده و میترسم یادش بره یا دانشجوی دیگه ای پیدا کنه. از طرفی میترسم زیاد ایمیل زدن و پا پی شدن هم تاثیر بدی داشته باشه.
    اگر ساعت مصاحبه را هم مشخص کرده که اصلا نگران نباشید. چون در این صورت حتما وارد تقویم خودش کرده.
    اما اگر هنوز ساعت و زمان دقیق مصاحبه مشخص نشده شما میتونید یکی دو هفته قبل از زمانی که گفته ایمیل بزنید و زمان دقیق را ازش بپرسید.
    شما باقی گزینه هایی که دارید را هم پیش ببرید و حتما این مورد را هم پیگیری کنید. نگران هم نباشید.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)