صفحه 225 از 291 نخستنخست ... 125175215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235275 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,241 تا 2,250 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Cotton_Fields نمایش پست ها
    دوستان من رو یه دانشگاهی به برنامه اوپن هاوسشون دعوت کرده بود که طبعا به خاطر مسائل ویزا نمی‌تونستم برم. حالا یکی از استادا این ایمیلو زده:

Since you can't attend the Grad Open House, please let me know if you would like to have a conversation about our program and campus. Happy to make a phone call or Skype.

به نظرتون این یه تعارفه و راحت می‌تونم تشکر کنم؟ یا بهتره یه گفتگوی اسکایپی داشته باشم و ازش چند تا سئوال بپرسم؟
    دوست عزیز

این نظر منه شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

قاعدتا چیزی به اسم تعارف وجود نداره! دلیلی هم براش نیست
    شما اگه سوالی داری و نکته مبهمی واست هست میتونی بپرسی و اسکایپ کنی (من بودم این کار رو میکردم!)
    اگه سوالی نداری و هیچ چیزی برات نامفهوم نیست در مورد برنامه و کمپس که خب میتونید بگی سوالی نداری و تشکر کنی
    در هر حال ایشون تعارفی نکرده توی حرفش

موفق باشی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mayday نمایش پست ها
    امروز مصاحبه داشتم استاد سر ساعت لینک دعوت رو فرستاد و من درجا ادش کردم ، بعد منتظر موندم بعد نیم ساعت چهل دقیقه کن خبری نشد یه تکست فرستادم و بعدش خودم تماس گرفتم کن جواب نداد. بعد دو ساعت گفته من تا بیست دقیقه صبر کردم زنگ نزدی رفتم. سوالم اینه که من باید تماس میگرفتم یا اون چون فکر میکنم اون استاده باید تماس بگیره هر وقت که راحته نه من ، دوستان نظر بدند
    مرسی

دوست عزیز

این نظر منه

قاعدتا ایشون باید تماس میگرفتن
    ولی وقتی خبری نشده از تماس شما هم خیلی منتظر موندید نیم ساعت چهل دقیقه!!
    شما باید توی همون ۵ دقیقه اول که از ساعت مقرر گذشته بود پیام میدادید یا ایمیل میزدید که استاد من آنلاین هستم

چون معمولا وقتی ساعتی فیکس میشه هر دو طرف برای اون ساعت احترام قایل هستند و اگه تماسی رخ نده هر دو طرف باید توی همون ۵ مین اول امار همو بگیرن (نظر منه اینا البته)

بنابراین فکر میکنم یه جورایی هر دوی شما کم کاری کردین! هرچند اگه ایشون آن بوده باید خودش یه پیامی چیزی میدهده و کال میکرده!!!

موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    UMass Amherst

سلام.
    من هفته ی پیش با یه خانوم ایرانی که تازه استاد شده توی یکی از دانشگاه های کانادا قرار اسکایپ داشتم؛ بهم گفت یه پاورپوینت درست کن و قبلش برام بفرست. منم درست کردم و فرستادم ولی نیم ساعت بعد از قرار ایمیل داد که یه جلسه اضطراری پیش اومده و بندازیم هفته ی دیگه همین موقع و منم موافقت کردم.
    امروز هم دوباره نیومد اسکایپ بازم و ایمیل هم که نیم ساعت بعد از قرار دادم، جواب نداد.
    من باید یه روز زودترش یادآوری می کردم یا نه؟
    اگه نمیخواد بگیره و یکی دیگه پیدا کرده، اصلا اخلاقی نیست که اینطوری برخورد کنه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alidio نمایش پست ها
    سلام.
    من هفته ی پیش با یه خانوم ایرانی که تازه استاد شده توی یکی از دانشگاه های کانادا قرار اسکایپ داشتم؛ بهم گفت یه پاورپوینت درست کن و قبلش برام بفرست. منم درست کردم و فرستادم ولی نیم ساعت بعد از قرار ایمیل داد که یه جلسه اضطراری پیش اومده و بندازیم هفته ی دیگه همین موقع و منم موافقت کردم.
    امروز هم دوباره نیومد اسکایپ بازم و ایمیل هم که نیم ساعت بعد از قرار دادم، جواب نداد.

.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به نظرم نیازی به یادآوری از طرف شما نبوده و ایشون باید خودشون یادشون میموند!
    احتمالا درگیری داشتن و سرشون شلوغ بوده که نتونستن ولی قاعدتا باید میومدن و اینی که دوبار قرار بذارن و بعدش نیان فرمت خوب و خوشی نداره
    ولی به نظرم اصلا نگران نباشید احتمالا سرشون خلوت تر بشه بهتون جواب میدن
    من جای شما باشم اگه 4 یا 5 روزی بگذره و جواب ندند دوباره بهشون یه ایمیل محترمانه میزنم با این مضمون که ما هنوز هم قرار مصاحبه اسکایپ داریم یا نه و یا چیزی با این مضمون..... (نظر منه البته! کاری با درست و غلطش ندارم)
    و بعدش دیگه باید منتظر بود تا ایشون جواب بدن!
    بارم عرض میکنم با تمام مشغله ای که ممکنه داشته باشن بازم درست نیست که دوبار قرار اسکایپ کنسل بشه و جوابی ندن (ولی ممکنه در شرایطی بوذن که من و شما بیخبریم بنابراین شما محترمانه پیگیری کنید و امیدوار باشید )

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alidio نمایش پست ها
    سلام.
    سلام.
    این مطلب نظر شخصی من است و نمیشه به همه رشته ها و اساتید تعمیم داد.

من وقتی دنبال استاد میگردم و استاد ایرانی می بینم اصلا باهاش تماس نمی گیرم و علاقه ای هم با کار کردن زیر نظر استاد ایرانی ندارم. یکی از دلایلی هم که میخوام برم یه کشور پیشرفته درس بخونم اینه که از اساتید اینجا راضی نیستم نه به خاطر سطح سوادشون بلکه به خاطر طرز رفتارشون. اصلا به دانشجو احترام نمی گذارند، اصلا برای وقت دانشجو و زندگیش ارزشی قایل نیستند.
    من یه تجربه هم دارم در رابطه با اساتید ایرانی خارج که بد نیست اینجا بگم.
    چند وقت پیش توی دانشگاه به یه استاد که زمینه تحقیقاتی مشترکی داشتیم ایمیل زدم. در اون دانشکده یه استاد ایرانی هم بود که من بر طبق نظری که دارم اصلا بهش فکر نکرذم. بعد از یه مدت استاد به ایمیل من پاسخ داد و گفت که الان زمینه تحقیقاتش چیزی دیگری است و بهم گفت که استاد .... (ایرانی) در این زمینه تحقیقاتی شما تحقیق میکنه و اگر مایل هستید من ایمیل شما را فوارد کنم. حالا من تو دوراهی گیر افتادم اگر می گفتم نه که وجه اساتید ایرانی خراب میشد و می گفتند که اینا هموطنانشون هم نمیخوان باهاشون کار کنند. اگر می گفتم آره که باید بر خلاف نظرم عمل می کردم. بنا به مصلحت که وجه ایرانی ها رو نگه داریم گفتم بله.
    سرتون رو درد نیارم این شد که این استاد گفت من از تحقیقاتت خوش اومده و قرار اسکایپ گذاشت.
    روز مورد نظر فرا رسید و استاد تماس نگرفت. بعد از 5 دقیقه ایمیل زدم که منتظر تماسش هستم ولی هنوز بعد از دو ماه جواب نداده.
    البته من از این موضوع خوشحال شدم چون تو رودروایسی افتاده بودم و خود به خود خلاص شدم.

البته همنطور که گفتم اساتید ایرانی هم هستند که وقتی دانشجوهای ایرانی (بر اساس نوشته های دوستان دیگر) باهاشون تماس می گیرند خیلی با روی باز و مودبانه و سروقت جواب می دهند و این قضیه را نمی شود به همه تعمیم داد.

سلام.
    دوستان من یه مصاحبه موفق داشتم و استاد گفت خوشبختانه به مصاحبه بعدی دعوت میشی و قرار شد واسه این هفته هماهنگ کنه تا یه مصاحبه دیگه با محقق های دیگه تو گروهش داشته باشیم. در حین مصاحبه هم کلا فرضیه اش این بود که من خیلی مناسب پوزیشنم. چون این هفته ازش خبری نشد دیروز ایمیل زدم که من هنوز مشتاقم و منتظر. البته سر استاد هم خیلی شلوغه و کلا همیشه طول میده جواب بده. ولی دیروز هم متوجه شدم همه بعد از مصاحبه ایمیل تشکر میزنن ولی من حواسم نبود و فکر نمیکردم ضروری باشه چون تو مصاحبه تشکرم رو کرده بودم.
    میخواستم بدونم اینکه من تشکر نکردم تاثیر بدی توی نظرش داشته!؟ خیلی نگران شدم...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pegetive نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من یه مصاحبه موفق داشتم و استاد گفت خوشبختانه به مصاحبه بعدی دعوت میشی و قرار شد واسه این هفته هماهنگ کنه تا یه مصاحبه دیگه با محقق های دیگه تو گروهش داشته باشیم. در حین مصاحبه هم کلا فرضیه اش این بود که من خیلی مناسب پوزیشنم. چون این هفته ازش خبری نشد دیروز ایمیل زدم که من هنوز مشتاقم و منتظر. البته سر استاد هم خیلی شلوغه و کلا همیشه طول میده جواب بده. ولی دیروز هم متوجه شدم همه بعد از مصاحبه ایمیل تشکر میزنن ولی من حواسم نبود و فکر نمیکردم ضروری باشه چون تو مصاحبه تشکرم رو کرده بودم.
    میخواستم بدونم اینکه من تشکر نکردم تاثیر بدی توی نظرش داشته!؟ خیلی نگران شدم...

.

دوست عزیز

اصلا نگران نباشید !!
    ایمیل تشکر اصلا اجباری نیست که !! و خیلی وقت ها هم ممکنه نیازی بهش نباشه چون خودتون توی مصاحبه تشکر کردین
    بنابراین اصلا جایی برای نگرانی نیست!
    امیدوارم زودتر جوابتون رو بدن و احتمالاا همونیه که خودتون گفتین یعنی سرشون شلوغ بوده

موفق باشید

Junior Member

دوستان با توجه به اینکه خیلی از مطالب اینجا مفید بود من هم تجربه اسکایپ خودم رو در اختیارتون قرار میدم
    من از قبل پاورپوینت برای ارائه آماده کرده بودم و زمانی که از تجربیاتم پرسید ازش خواستم که ارائه بدم و اون هم پذیرفت و من مثل دفاع ارشدم براش ارائه دادم
    لهجش خیلی غلیظ بریتیش بود که من خیلی از حرفهاشو متوجه نمیشدم، توصیه میکنم که حتما روی مکالمتون کار کنید. از طرفی بیشتر از معدل و اینها استاد براش مهمه که روی چی کار کردید و چقدر کار کردید.
    حتی از من پرسید همه کارهای مقاله رو خودت انجام دادی؟
    تجربه خوبی بود برای من
    امیدوارم دوستان این موارد رو درنظر بگیرن و موفق باشند

Junior Member Trine آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc in Mech. Eng. - IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    همین 5 دقیقه پیش منم مصاحبه داشتم
    سوال 1: چرا دکترا؟
    2: چرا دانشگاه ما؟
    3. تجربیات پژوهشی ات رو ارائه بده (از قبل گفته بودن که پاورپوینتو براشون بفرستم)
    4. یه سوال علمی آسون پرسیدن که منم تا می تونستم از اطلاعات پرشون کردم
    5. یه سوال عجیب هم پرسید گفت تا حالا شده تو یه کنفرانسی شرکت کرده باشی یه مطلبی تو ارائه ها رو گوش داده باشی که ربطی به پایان نامت نداشته باشی و بهش علاقه مند بشی؟!؟! چه مطلبی بوده!
    5. گفتن سوالی نداری که منم همون سوال متداولو پرسیدم
    کلا خوب بود هم اونا راضی بودن هم من
    وقتی گفتن سوالی نداری شماچی پرسیدین؟

Junior Member Trine آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc in Mech. Eng. - IUST

سلام دوستان، یه استاد قرار اسکایپ گذاشته برای پس فردا و فقط گفته میخواد از خودم و علایقم بیشتر بدونه. میخوام بدونم آیا ارتباط به صورت پیش فرض تصویریه؟ راستش سرعت اینترنت من خیلی جواب گوی ارتباط تصویری نیست. اگه از ابتدا تماس صوتی بگیرم یا بعد از ارتباط تصویری (در صورت بد بودن کیفیت تماس) ازش بخوام ارتباط رو صوتی ادامه بدیم بده به نظرتون؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)