صفحه 227 از 291 نخستنخست ... 127177217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237277 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,261 تا 2,270 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

من دیروز ( 2017 Feb 27) یعنی 9 اسفند 95 یه مصاحبه اسکایپی با دو تا از استادهای مطرح دانشکده ی مهندسی شیمی NUS داشتم. یکیشون توی Nature مقاله داشت اون یکی هم توی US.Patent تپ و تپ اختراع ثبت کرده بود. منم سطحم خوب بود با یه مقاله ISI !
    سطح انگلیسی شون یکمی کمتر از حد نرمال بود ولی این باعث نشد استرس بگیرم، چون استرسو از اول داشتم.
    از اول مصاحبه شروع کردم مسلسل وار حرف زدن، یکی از استادا به شوخی گفت ترمزو بکش، کجا! 45
    دقیقه مصاحبه ی اسکایپ طول کشید. نمیدونم Shortlist میشم یا نه.
    چندتایی گاف دادم اونم بخاطر این بود که تسلطم کم بود روی مقاله ای که خودم همشو کار کرده بودم!!!
    سوالات واقعا ساده هستن اما جوابایی که میدین مهم هستن.
    راستی اگه گفتن میخواین برگردین ایران بگین : اگه شما اجازه بدین من تا آخر عمر غلامم. ( البته موارد ضد و نقیض در این رابطه زیاده)
    در کل راضی بودم حتی اگه دعوت نشم ولی هر چی خیره همون پیش بیاد، من تلاشمو کردم.
    با اینکه خیلی از من بالاتر بودن ولی واقعا friendly بودن.
    توی اتاق استاد ارشدم توی شریف مصاحبه رو برگزار کردیم. البته استادمو قایم کردم اونا نبین
    ایشالله اگه کسی short list شد برای 2017 اینجا پیام بزاره بتونیم arrange کنیم با هم بریم.

برای همه بچه هایی که برای هر جای دنیا اپلای کردن آرزوی موفقیت دارم

سلام.
    دوستان من به مصاحبه دوم دعوت شدم که هنوز جزئیاتش واسم ارسال نشده. میشه بهم بگین عموما تو مصاحبه دوم چه سوالاتی میپرسن؟ ضمن اینکه تو این مصاحبه قراره علاوه بر استاد، کمیته شون هم باشن. میخوام خودم رو خیلی خوب آماده کنم.
    ضمنا تو مصاحبه اول، استاد تقریبا از همه چیز پرسید.
    ممنون

سلام ببخشید من یک مصاحبه اسکایپ دارم خواستم سوال کنم خیلی روی پروژه زوم میکنند ؟ سوال ریز می پرسن؟ آخه تعریف اثبا تهای انجام شده خیلی سخته

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh_gh نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یک مصاحبه اسکایپ دارم خواستم سوال کنم خیلی روی پروژه زوم میکنند ؟ سوال ریز می پرسن؟ آخه تعریف اثبا تهای انجام شده خیلی سخته
    دعوت شدن به مصاحبه خودش گام بزرگی هست و با امید به اینکه در ادامه هم موفق باشید، باید گفت در مصاحبه استاد با استاد کاملا فرق میکنه. معمولا اگر زمینه کاری مشترک باشد حتما از پروژه ارشد خواهند پرسید و هر مقاله ای که داده باشید. برخی از دانشکده ها و یا اساتید هم هستند که اسکایپ را برای پرزنت کردن پروژه ارشد اصلا درخواست میدهند. شما حتما پیش از مصاحبه نه تنها جواب های سوالات معمول را داشته باشید بلکه خلاصه ای از تز ارشدتان و مقالاتی که ارائه کردید را در کنار خود داشته باشید. پیش از مصاحبه چندین بار مرور کنید و اتفاق خاصی پیش نمی آید.
    اگرچه مصاحبه به نظر دشوار میاد اما منتظر یه گپ و گفت دوستانه باشید. آنها میخواهند ببینند آیا در ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی پیرامون مباحث تخصصی چگونه هستید. چون بنظرم استانداردشان در این خصوص حداقلی است، نیاز به نگرانی بی مورد نیست. اعتماد بنفس شما بسیار مهم است. همواره لبخند به لب داشته باشید.
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

دوستان برای مصاحبه بیش از هر چیز، شما نیاز به دانستن سوالات معمول این بخش دارین. فایل زیر شامل 25 سواله که معمولا از شما میپرسن. پیش از آنکه مصاحبه را شروع کنین جواب آنها را داشته باشین. خودتون جواب سوالات را پیدا کنین و سعی نکنین که از نمونه جواب های دیگران استفاده کنین. جواب منحصر بفرد شما، خود شما را نشون میده و این آن چیزیه که باعث موفقیت شما در یک مصاحبه میشه.
    موفق باشید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

من تا یک هفته ی دیگه برای یکی از دانشگاههای اسپانیا قرار مصاحبه دارم. برای رشته ی MBA میخواهند باهام مصاحبه کنند. نمیدونم چرا سرشار از استرس هستم.

کسی در اسپانیا در این رشته قبلا مصاحبه داده ؟؟؟

من قبلا برای یک دانشگاه دیگه اپلای کرده بودم و ریجکت شدم. حالا اگه تو مصاحبه ازم بپرسند که آیا قبلا برای دانشگاه دیگر اقدام کرده اید، باید چی بگم ؟ بگم آره ولی ریجکت شدم یا اینکه بگم نه اقدامی نکرده ام ؟؟؟!!!!

امروز با یک استاد از اسپانیا مصاحبه داشتم ... طرف اسپانیایی نبود میگفت که آمریکایی هست و استاد یکی از دانشگاه های کالیفرنیا هم هست ... من کلا آماده صد در صد برای مصاحبه بودم. سره وقت اومد تو اسکایپ و بهم تلفن زد و منم پاسخ دادم ولی متاسفانه بعد از چند ثانیه طرف بهم گفت که نمیتونه صدای من رو درست بشنوه و گفت که شماره تلفنه خونتون را بده تا بهت زنگ بزنم .... به خونمون زنگ زد ولی خدا برای کسی نخواد این طرف به قدری سریع حرف میزد که حد و اندازه نداشت تازه هم لهجه ی فوق العاده ی آمریکایی داشت و هم صداش خیلی کم می اومد ... من همه فکری کرده به جز این یکی .... منم با بد بختی هر جور که بود جواب سوالاتشو دادم .. تو مصاحبه کلا 3 یا 4 بار از خودم و رزومم تعریف کرد و بهم گفت که رزومه ی تو از سایر رزومه هایی که برای ما فرستادند متفاوت هست و چند سالی میشه که ما همچین چیزی ندیدیم

ولی کمی نگران هستم چون من برای یک مصاحبه ی یک ساعتی و سخت خودمو آماده کرده بودم ولی کلا مصاحبه ی من 15 دقیقه طول کشید و از منم 6 تا سوال بیشتر نپرسید. طرف جوری سوال میپرسید انگار که اومده فقط یه زنگی بزنه و یه رفع تکلیفی بکنه و بره .. و جوری عجله داشت که انگار کسی دنبالش کرده بود. راستش من دو تا از سوالاتشو اصلا نفهمیدم که چی گفت اونم تو اسکایپ برام نوشت منم بهش الکی گفتم که صداش قطع شد و به خاطر همین هم هست که متوجه نشدم.

نمیدونم چرا حس خوبی ندارم

اینم از سوالهایی که ازم پرسید:

1- کمی درباره ی تحقیقاتت توضیح بده ؟
    2- چرا رشته و شغلتو عوض کردی ؟
    3- درباره ی اسپانیا چی میدونی ؟
    4- آیا مسافرت زیاد میری ؟
    5- دانشگاه ما رو کجا پیدا کردی ؟
    6- از کدام واحد های درسی ما بیشتر خوشت می آید ؟
    ویرایش توسط mojarad : March 18th, 2017 در ساعت 12:49 AM

سلام دوستان ضمن تبریک نوروز یک سوالی داشتم من خدود 3 هفته پیش مصاحبه اسکایپ داشتم و به نظر شما من یک ایمیل بفرستم بپرسم چی شد؟ یا نه

سپاس

Junior Member m0naa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    French Translation

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh_gh نمایش پست ها
    سلام دوستان ضمن تبریک نوروز یک سوالی داشتم من خدود 3 هفته پیش مصاحبه اسکایپ داشتم و به نظر شما من یک ایمیل بفرستم بپرسم چی شد؟ یا نه

سپاس
    سلام دوست عزیز. شما به اندازه کافی و حتی بیشتر صبر کردید.به نظر من مشکلی نداره ایمیل بزنید و نتیجه رو جویا شید.سال خوبی داشته باشید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)