صفحه 231 از 281 نخستنخست ... 131181221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,301 تا 2,310 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام. من دیروز اولین مصاحبه م رو داشتم که تجربه م رو براتون مینویسم امیدوارم که مفید باشه همونطور که تجربه دیگران تو این فروم خیلی برای من مفید بود.

اولش استاد گفت معرفی کن خودتو . بعد گفت یک سری سوال هست که من استپ بای استپ میپرسم میریم جلو. اولش گفت که چرا دکتری میخوای بخونی ؟ چرا مستر نمیگیری بعد دکتری بگیری؟ بعد گفت خب بعد دکتری چیکار میکنی ؟ 10 سال دیگه خودتو کجا میبینی؟ (اینو گفت اگه نمیدونی یا بهش فکر نکردی اشکال نداره میتونی جواب ندی، که من گفتم میدونم و گفتم بش). بعدش گفت چرا این فیلد رو دوست داری با اینکه تو اکثر پروژه هات تو لیسانس تو زمینه طراحی IC بوده ، چرا به زمینه Device علاقه مند هستی برای دکتری (هر چند خودش گفت این چیز بدی نیست و گفت خودش هم یه جورایی تغییر فیلد داشته)؟ بعد گفتش نقاط مثبت و منفی ات چیه ؟ یه روز معمولیتو شرح بده چیکار میکنی؟ بعد گفتش به کار تیوری بیشتر علاقه مند هستی یا کار ازمایشگاهی و عملی ؟بعد گفت این دو تا نمره ت چرا کمه؟ حدود 23 دقیقه اون سوال میپرسید و من جواب میدادم و هر سوالی رو احساس میکنم خیلی زیاد توضیح میدادم یه کم پرحرفی کردم . بعدش حدود 20 دقیقه توضیحات مفصلی راجع به گروهشون و اوضای فاند و پروژه های اینده و اینا گفتش و گفت باید سال اول کورس پاس کنم از سال دوم ولی ته حرفش این بود که کارت توی ریسرچ خیلی سنگین خواهد بود. بعدم من تشکر کردم و بای بای کردیم .

ولی خععلی جدی بود استاده انتظار نداشتم اصن

MA E:
    سلام دوستان،
    من هفته پیش با یه استادی تو سوئیس مصاحبه اسکایپ داشتم . استاد یه سری سوالها در مورد رزومه و ریسرچ پلن و اینجور چیزا پرسید و مصاحبه حدود یک ساعت و نیم طول کشید. ایشون امروز ایمیل زده که پاشو بیا اینجا که بقیه حرفها رو بزنیم تا ببینیم میتونیم با هم کار کنیم یا نه. من میخوام بدونم کسی از دوستان تجربه این مصاحبه حضوری بعد اسکایپ رو داره؟ معمولا چه روندی داره؟ چون مصاحبه اول خیلی تکنیکال نبود خودم احتمال میدم که این یکی بیشتر علمی باشه. حالا راستش نمیدونم درسته یا نه که ایمیل بزنم و ازش بپرسم مصاحبه تکنیکاله یا نه. کار درستیه یا نه؟ پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    MA E:
    سلام دوستان،
    من هفته پیش با یه استادی تو سوئیس مصاحبه اسکایپ داشتم . استاد یه سری سوالها در مورد رزومه و ریسرچ پلن و اینجور چیزا پرسید و مصاحبه حدود یک ساعت و نیم طول کشید. ایشون امروز ایمیل زده که پاشو بیا اینجا که بقیه حرفها رو بزنیم تا ببینیم میتونیم با هم کار کنیم یا نه. من میخوام بدونم کسی از دوستان تجربه این مصاحبه حضوری بعد اسکایپ رو داره؟ معمولا چه روندی داره؟ چون مصاحبه اول خیلی تکنیکال نبود خودم احتمال میدم که این یکی بیشتر علمی باشه. حالا راستش نمیدونم درسته یا نه که ایمیل بزنم و ازش بپرسم مصاحبه تکنیکاله یا نه. کار درستیه یا نه؟ پیشاپیش از راهنمایی دوستان ممنونم.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

در مورد ایمیل زدن و پرسیدن مطمین باشید هیچ ایرادی وجود نداره!
    میتونید ایمیل محترمانه ای بزنید و بپرسید فضای مصاحبه دوم چجوری خواهد بود (دونستن این موضوع حق طبیعیه شماست!)
    در مورد مصاحبه حضوری هم من شخصا تحربه ای نداشتم ولی یکی از دوستان این تجربه رو داشتن.
    چند تا نکته:

۱. هزینه رفت و برگشت ایشون رو خود استاد مربوطه داد . بعضی از استادها نمیدن ولی قاعدتا باید بدن
    ۲. بیشتر فضای کاری و ازمایشگاه رو بهشون نشون دادن. سوالات کلی پرسیدن و از برنامه شون برای ادامه راه. به قول خودتون کمی بیشتر تکنیکال
    ۳. مصاحبه پارت روانشناسی و سوالاتی ازین دست هم داشته
    ۴. عصر همون روز استاد همه رو شام برده بیرون . خودش و تمام کاندیداها که سه نفر بودن. منظورم دوستانه بودن فضای مصاحبه است

امیدوارم کمکی کرده باشه این اطلاعات اندک

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

در مورد ایمیل زدن و پرسیدن مطمین باشید هیچ ایرادی وجود نداره!
    میتونید ایمیل محترمانه ای بزنید و بپرسید فضای مصاحبه دوم چجوری خواهد بود (دونستن این موضوع حق طبیعیه شماست!)
    در مورد مصاحبه حضوری هم من شخصا تحربه ای نداشتم ولی یکی از دوستان این تجربه رو داشتن.
    چند تا نکته:

۱. هزینه رفت و برگشت ایشون رو خود استاد مربوطه داد . بعضی از استادها نمیدن ولی قاعدتا باید بدن
    ۲. بیشتر فضای کاری و ازمایشگاه رو بهشون نشون دادن. سوالات کلی پرسیدن و از برنامه شون برای ادامه راه. به قول خودتون کمی بیشتر تکنیکال
    ۳. مصاحبه پارت روانشناسی و سوالاتی ازین دست هم داشته
    ۴. عصر همون روز استاد همه رو شام برده بیرون . خودش و تمام کاندیداها که سه نفر بودن. منظورم دوستانه بودن فضای مصاحبه است

امیدوارم کمکی کرده باشه این اطلاعات اندک

موفق باشید
    آقا چون کسی جواب نداده بود دیگه من دل رو زدم به دریا و تو ایمیل ازش پرسیدم و اون هم گفت نگران نباش زیاد تکنیکال نیست. آخر هفته پیش رفتم پیش این استاد و دقیقا موارد ۱ تا ۴ برای کیس من هم اتفاق افتاد. هزینه دو شب هتل و هواپیما رو تقبل کردند. یه مصاحبه چندین ساعته (حول و حوش ۶-۷ ساعت) و شام بعدش در یک روز و دوباره فردا صبحش یه مصاحبه یه کم فنی تر برای دو سه ساعت. استاد سوالات کلی و روانشناسی رو بیشتر در روز اول پرسید و همه امکانات و فضای کاری مربوطه رو هم همون روز اول نشون داد. روز بعد فضا یه کم جدی تر شد و سوالات کمی سخت هم پرسید، ولی در کل فضا خیلی دوستانه بود.

سلام دوستان

من برای مصاحبه برای دانشگاهی تو آلمان برای مقطع ارشد دعوت شدم.
    الان سوالم این است که بهتره مصاحبه رو با تلفن انجام بدم یا اسکایپ.
    به نظر شما اسکایپ که می تونیم همدیگر رو هم ببینیم تاثیر بهتری داره؟
    آیا کسی تجربه مصاحبه برای ارشد از آلمان رو داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sweden in process نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای مصاحبه برای دانشگاهی تو آلمان برای مقطع ارشد دعوت شدم.
    الان سوالم این است که بهتره مصاحبه رو با تلفن انجام بدم یا اسکایپ.
    به نظر شما اسکایپ که می تونیم همدیگر رو هم ببینیم تاثیر بهتری داره؟
    آیا کسی تجربه مصاحبه برای ارشد از آلمان رو داره؟
    اسکایپ "معمولا" بهتر هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط AfshinDysus نمایش پست ها
    اسکایپ "معمولا" بهتر هست.
    سلام دوست عزیز... به نظرم این انتخاب رو بذار به عهده اون شخصی که می خواد ازت مصاحبه کنه..در کل خیلی با هم فرق ندارن. مثلا من به شخصه با تلفن راحتترم و موفق ترین مصاحبه هام هم تلفنی بودن.

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز... به نظرم این انتخاب رو بذار به عهده اون شخصی که می خواد ازت مصاحبه کنه..در کل خیلی با هم فرق ندارن. مثلا من به شخصه با تلفن راحتترم و موفق ترین مصاحبه هام هم تلفنی بودن.
    ممنون
    در خصوص مورد من ، انتخاب رو به من دادن که با کدوم راحت تر هستم برای همین مطمین نیستم کدوم بهتر است . به نظر مصاحبه کننده می خواستم بدونم کدوم تاثیر بیشتری داره که مکالمه همراه با تصویر باشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sweden in process نمایش پست ها
    ممنون
    در خصوص مورد من ، انتخاب رو به من دادن که با کدوم راحت تر هستم برای همین مطمین نیستم کدوم بهتر است . به نظر مصاحبه کننده می خواستم بدونم کدوم تاثیر بیشتری داره که مکالمه همراه با تصویر باشه؟

دوست عزیز

من شخصا اسکایپ و مصاحبه تصویری رو بهتر میدونم
    چون خیلی وقت ها ممکنه شما از حرکات چشم و صورت مصاحبه کننده بهتر بتونید حدس بزنید چی داره میگه و منظورش دقیقا چی هست
    درمضن ارامش بیشتری خواهید داشت چون مصاحبه با زبان دومی داره انجام میشه
    از همه اینا گذشته این اپشن رو دارید که برای مصاحبه پرزنتیشنی اماده کنید و خودتون رو پرزنت کنید بهتر....

همه اینا میتونه اپشن اولتون باشه اگه کیفیت تصویری مصاحبه تون خوب بود
    و اگه به دلیلی این کیفیت از دست رفت میتونید مصااحبه رو با صدا ادامه بدید

بازم ببینید خودتون با کدوم راحت ترید (البته اگه این انتخاب رو به خودتون واگذار کردن...)

این لینک پست ۱۶۸۶ هر چهار قسمت رو هم بخونید به طور خیلی جنرال بهتون ممکنه کمی کنه (پست های باقی دوستان هم اگه ببینید کامل تر هم هست و ممکنه بیشتر کمکتون کنه)

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

من برای ارشد از طریق اسکایپ مصاحبه شدم، البته برای امریکا. من به شخصه 100 درصد اسکایپ رو ترجیح میدم. چون مهارت لیسنینگم طوری بود که ترجیح میدادم چهره و حرکات بدن طرف مقابلم را ببینم. اینطوری بهتر متوجه میشدم چی میگه و اعتماد به نفس بهتری داشتم.
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)