صفحه 235 از 291 نخستنخست ... 135185225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245285 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,341 تا 2,350 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دیروز با یکی از اساتید در یکی از دانشگاههای کانادا اسکایپ داشتم بد ندیدم تجربه ام رو در اختیارتون بزارم شاید براتون مفید باشه!

حدود چند هفته قبل من اولین ایمیل را به ایشون زدم و پرسیدم ایا پوزیشن خالی برای دکترا دارند یا خیر و اصلا جوابی نداد بعد از یک هفته ایمیل یاداوری رو فرستادم و جوابی که گرفتم این بود : من فعلا دنبال دانشجوی مستر میگردم و نه دکترا . من هم بلافاصله ایمیل زدم که اصلا مهم نیست چون من واقعا میخوام در گروه شما باشم حتی حاضر مستر دوم بخونم و جواب داد که من برای اپلیکیشنت فایل باز کردم تا سپتامبر اپلیکنت جمع میکنم بعد از اون سه نفر رو انتخاب میکنم باهاشون اسکایپ میکنم و بعد یک نفر رو انتخاب میکنم بعلاوه لینک پستش رو برام فرستاد که ما دنبال دانشجوی ارشد میگردیم افراد سی وی ترنسکریپت و موتیویشن لتر برام بفرستند. یعنی کاری که اروپایی ها میکنن که ظاهرا این کار در کانادا مرسوم نیست من هم مدارک خواسته شده رو براش ایمیل کردم و اون هم تشکر کرد . بعد از دو روز به من ایمیل زد ایا میتونی یکشنبه صبح با من یه مصاحبه unofficial داشته باشی و من هم گفتم اکی. دیشب ساعت هفت و نیم به وقت ایران اسکایپ کردیم نیم ساعت . سوالاتی که پرسید البته بیشتر خودش حرف زد :

1- روزها چکار میکنی ؟ از 9 صبح میرم ازمایشگاه تا 5 بعد از ظهر ( رشته من زیست شناسیه)
    2- ایا برای کشورهای دیگه اپلای کردی یا فقط کانادا ؟ المان.
    3- ایا اقوامی در کانادا داری ؟ فامیل نه چند تا دوست در وینیپگ و تورنتو
    4- بعد از اینکه درست تموم شد میخوای چیکار کنی؟ (این سوال رو تقریبا همه استادهایی که باهاشون اسکایپ داشتم پرسیده بودند) اما جواب : دکترا - پست داک - international principal investigator . البته اصلا همچین قصدی رو ندارم ولی چون میخوام پوزیشن رو بگیرم احساس کردم این جوابیه که همه خوششون میاد!

حرفهایی که زد :
    1- من مطمئن نیستم مستر دوم برای تو گزینه خوبی باشه . من هم بلافاصله چند تا دلیل محکم که از قبل روی کاغذ نوشته بودم و چسبونده بودم رو دیوار براش گفتم مثل طوطی که چرا میخوام مستر دوم بخونم ( گفتم بکگراند من بیولوژی عفونی هست و چون کار شما هم همینه من علاقه دارم بعلاوه شما دارید روی فلان ویروس کار میکنید که من خیلی علاقه دارم و ایجاد مدلهای حیوانی برای این ویروس خیلی جالبه عاشق این حوزه هستم و ....) گفتم بعد از مستر ترجیح میدم در ازمایشگاه شما دکترا بخونم و گفت همه چی بستگی به این داره که شرایط مالی من چطوری باشه تا اون موقع.

2- از اینجا به بعد شروع کرد به سختی ها کار و میگفت
    1- اینجا از نه صبح تا 5 بعد از ظهر کفایت نمیکنه باید تا ده شب وایستی. بعد توی اسکایپ برام نوشت 1- Hardworking
    2- قراره با بافتهای انسانی مثل جنین کار کنی. دوباره تو اسکایپ نوشت اینو
    3- قراره با حیوون کار کنی بخصوص pig . اینم نوشت تو اسکایپ
    (اصلا یه مدلی بود استاده منکه شاخ دراورده بودم)

در عوض وقتی فارغ التحصیل شی فلان تکنینکها رو یاد میگیری. اگر در کارها به پست داکم کمک کنی و سخت کوش باشی اسمت میره تو مقالات ولی اسم اول نیستی. تو کانادا دانشجوی مستر خیلی کم پیش میاد مقاله داشته باشه ولی تو داری اونوقت با مقالاتت دکترا هر جا خواستی میتونی بری حتی امریکا.

ما اینجا قراره در سال 22000 تا بهت حقوق بدیم باید هم شهریه ات رو بدی هم هزینه زندگیت رو . اجازه شغل دوم رو نداری باید تموم تمرکزت روی کارت باشه. برو تو سایت شهریه ات رو چک کن.
    باید برای اکسترنال فلوشیپها اپلای کنی، اینجا ازم GPA ام رو پرسید و منم گفتم گفت خوبه اگر بگیری هم برای خودت خوب میشه تو رزومه ات مینویسی هم ما.

منم این دم اخر بهش گفتم که اره من وقتی ارشد بودم تا دیر وقت توی ازمایشگاه وایمیستادم و زود از تزم دفاع کردم خلاصه کلی از خودم تعریف کردم اینم گفت اره اگر تو رزومه خوبی نداشتی که ما اصلا با تو مصاحبه نمیکردیم.

اخرش گفت حسابی فکرکن راجع به چیزهایی که بهت گفتم . با افراد دیگه هم مصاحبه میکنم نتیجه رو دو هفته دیگه بهت میگم که ایا مصاحبه رسمی بکنیم یا نه.

بعد از ده دقیقه ایمیل زد گفت تو کاندیدای قوی ای هستی دوباره همون نکات رو تو ایمیل تکرار کرد! سخت کوشی و .............
    اخر هم گفت بهت خبر میدم

یه نکته ای که فراموش کردم بنویسم این بود که ای استاد adjunct professor هست و دو سال هم نشده که استاد شده . چون زیاد شنیدم که adjunct professor اصلا دانشجو نمیگیره و بهش ایمیل نزنید

ولی نمیدونم چطوریه که این میخواد دانشجو بگیره
    سلام
    adjunct نمیتونه دانشجو بگیره چون نه میتونه گرنت بگیره و نه lab داره. PI تصمیم گیرنده هست. لطفا قبل از مصاحبه یا ایمیل به تایتل ها توجه کنید. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan1984 نمایش پست ها
    در مورد اروپا اطلاعی ندارم ولی تجربه م در مورد استرالیا این بوده که صد در صد بعد از اسکایپ قبول کردن. اصولا وقتی که به مرحله اسکایپ می رسه، اون استاد شما رو بعنوان دانشجوی بالقوه پذیرفته چون بعد از بررسی رزومه و پروپوزال در موردش صحبت می شه.
    بسیار ممنونم....ولی از این ک از بین 12 نفر 2 نفر میخان چی؟ دوستم میگفت همه رو میگرین معمولا...درسته این؟

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط shahinsharafi نمایش پست ها
    بسیار ممنونم....ولی از این ک از بین 12 نفر 2 نفر میخان چی؟ دوستم میگفت همه رو میگرین معمولا...درسته این؟
    توی اروپا احتمال ریجکت شدن هست. من خودم یه بار ریجکت شدم بعد از مصاحبه و یه بار هم پذیرش گرفتم. کشور به کشور، دانشگاه به دانشگاه و دپارتمان به دپارتمان فرق می کنه. حتی خیلی از دوستام هم بعد از مصاحبه رد شدن.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member

سلام

هفته پیش یه استاد از دانشگاه ملبورن با من قرار مصاحبه اسکایپ گذاشت. دو سه روز دیگه قرار مصاحبه انجام بشه. گفته از یه پست داک ایرانی که اونجا هست دعوت کرده تا تو مصاحبه باشه و در مورد پروژه صحبت کنیم. من هنوز رسماً آپلای نکردم و هنوز هم خیلی تا ددلانشون مونده. به نظرتون چقدر میشه رو این مصاحبه حساب کرد.
    اگر هم کسی تجربه مصاحبه با اساتید دانشگاه های استرالیا، به خصوص ملبورن و به ویژه دانشکده ی Institute of Neuroscience and Mental Health داره کمک کنه.
    با تشکر

Junior Member

پیش فرض مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام من لیسانس عمران هستم و هفته ی پیش به یک استاد برای Master در کانادا ایمیل زدم و CV خودم رو براشون ارسال کردم و ایشون دیروز به من جواب دادن و قرار اسکایپ برای فردا فیکس کردن. به نظرتون با توجه به اینکه من برای Master دارم اقدام میکنم، چه سوالهایی در انتظارمه؟!
    اگه ممکنه راهنماییم کنید ! این بار اولیه که در این موقعیت هستم و زیاد هم وقت ندارم!!

Member SASOLO آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food science and technology

سلام دوستان من سه شنبه با یه استاد کره ای از دانشگاهی تو امریکا مصاحبه داشتم , سوالاتی هم که پرسید همون سوالات معمول بود که چرا این دانشگاه و این زمینه کاری انتخاب کردی ؟ برای کدوم دانشگاه ها اپلای کردی و یا پذیرش گرفتی ؟ نقاط ضعف و قوتت چی هست ؟ در مورد زمینه کاری من میدونی؟ که من گفتم مقالاتت رو خوندم و حتی نتایجی که گرفته بود رو گفتم. آخر گفت سوالی داری که من دو سوال ازش پرسیدم. کل مصاحبه تقریبا 15 دقیقه بود و هیچ سوال فنی و تخصصی نپرسید. اولین چیزی که پرسید نمره زبان و جی ار ای بود. البته من برای مستر اپلای کردم و اینکه مقاله نداشتم و احساس میکنم اصلی ترین دلیل مصاحبه ارزیابی سطح زبان و اسپیکینگ بوده در مورد نتیجه مصاحبه پرسیدم گفت وسط اکتبر میگه ولی ازش پرسیدم که میتونم بیام ازمایشگاهت کار کنم که گفت اره ولی میخواد با بقیه اپلیکنت ها مقایسه کنه بعد تصمیم بگیره. 5 تا دانشجو میگیره برای بهار 2018. میتونم بهش تا اکتبر ایمیل بزنم ؟ کلا تا وسط اکتبر کار خاصی نباید کنم تماسی یا ایمیلی؟ مرسی

سلام دوستان گلم.
    من یکم استرس دارم اگر میشه کمک کنید. من حدود 17 روز پیش به یه استادی تو کانادا ایمیل زدم. ایشونم 12 ساعت بعدش گفت سه روز دیگه بیا اسکایپ. خلاصه رفتیم اسکایپ و درحالیکه من خودمو واسه معرفی و سوالای معمول اماده کرده بودم. برداشت گفت You have an excellent resume و بعدش شروع کرد گفت من با یه استاد ایرانی هم صحبت کردم که شما دوتا استاد راهنما داشته باشی و ... فقط نمره تافلتو باید چند نمره بیاری بالا و سریع هم اپلای کنی. اخر هم گفت ریز نمراتتو بفرست واسم و یه چند هفته دیگه اون استاد ایرانیه باهات تماس میگیره.
    آقا من خوشحال و اینا بعد اسکایپ طبق روال یه ایمیل بهش زدم که تشکر که جواب نداد که خب شاید طبیعیه. بعد از 5 روز نمراتمو ترجمه کردم واسش فرستادم که باز جوابی نداد گفتم شاید طبیعیه. حدود سه روز پیش بهش ایمیل زدم که اقا من مشکل دارم با ایمیلم و اینکه میخام ببینم ایمیل نمراتم به شما رسیده یا نه که بازم جوابی نداده! فقط تو اسکایپ هنوز آیدیشو دارم همین.
    حالا به نظرتون تو این 16 روز اتفاقی پیش اومده؟ دانشجو جدیدی پیدا کرده؟ بیخیال شده منو؟ یا جاییه؟ چکار کنم؟

با سلام من از یکی از دوستان که در دانمارک درس میخونن پرس و جو کردم در مورد مصاحبه - ایشان گفتن که دانشگاههای آلبورگ و آرهوس دانمارک واسه دکترا مصاحبه نداره- این مطلب صحت دارد؟ باتشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    GB

سلام دوستان.

نمیدونم سوالی که م‍ی‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پرسم اینجا جاش هست یا نه. کسی از دوستان اطلاع داره چجوری باید ویدیو پرزنتیشن 3 دقیقه ای تهیه کرد؟ یکی از این اساتید گفته آماده کن و توی اون مدت از فعالیت های کاریت، دلایل انتخاب این پروپوزال و هدفت از دکترا رو توضیح بده. کسی تجربشو داره بدونیم چجوری میشه؟

سلام دوستان. من امروز با یکی از اساتید کانادا مصاحبه داشتم.
    اول این که قرار مصاحبه ما ساعت ۱۰ به وقت اون ها بود و من بعد نیم ساعت دیدم خبری نشد. ایمیل زدم و دوباره ادرس اسکایپمو دادم. ۲ ساعت گذشت و باز هم خبری نشد که ایمیل زدم مصاحبه امروزمون انجام می شه ؟ فورا جواب دادو کلی عذر خواهی کردو گفت امیدوارم الان بتونی مصاحبه رو انجام بدی .
    در مورد مصاحبه هم چون قبلا نمونه رایتبنگمو گرفته بود و درباره پروژه پرسیده بود اخرین ایمیلش این بود بهتره مصاحبه داشته باشیم تا بیشتر درباره پروژت بدونم. منم فکر می کردم چندتا سوال بپرسه در این مورد. اما همه مدل سوالی پرسید. اول این که پروژتو دوباره توضیح بده، چرا این پروژه، چرا این موضوعو دوست داری؟ چی می دونی؟ کیس استادیت کجا باشه؟ چرا اونجا و بعد هم سوالای خاص تری درباره مفاهیم پروژه و این مسايل.
    بعد از اون پرسید چرا اصلا دکترا می خوای بخونی، چرا کانادا؟ چرا انگلیس نمیری؟ چرا ایران نمیمونی؟ چه دانشگاهایی اپلای کردی؟ منم گفتم یه دانشگاه دیگه که رو موضوعات مشابهی کار می کنه رو در نظر دارم. پرسید دقیقا روی چه موضوعاتی کار می کنن و بعد هم گفت موضوعات اونا که دقیقا این نیست و باز چرا موضوعات اونا برات جالبه و ..
    در آخرم پرسید وضعیت فاندت چطوره که گفتم فقط در صورت گرفتن فاند می تونم بیام اونم گفت البته من یه مقدار می تونم کمک کنم و RAبدم اما کافی نیست و باید منابع تامین مالیتو قبل از اپلای مشخص کنی. بعد هم کلی صحبت کرد که رایتینگ خیلی برام مهمه باید مطمین باشم رایتینگت عالی باشه و باید با رفرنسات صحبت کنم که مطمین باشم.
    درباره سوالی که پرسیده بود چرا می خوای دکترا بخونی گفتم چون می خوام استاد بشم و کار آکادمیکو دوست دارم گفت خیلی رو این حساب نکن استاد شدن خیلی سخته و خیلی رقابتی و نمی خوام بعد درست ناامید بشی.
    در انتها هم دوباره پرسید الان داری تو محل کارت رو چه پرو
    ژه ای کار می کنی.
    بعد هم خداحافظی و تمام.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)