صفحه 236 از 291 نخستنخست ... 136186226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246286 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,351 تا 2,360 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام،
    كسي از دوستان به عنوان دانشجوي لوكال براي دكترا ي دانشگاههاي استراليا اقدام كرده ؟ أيا مصاحبه باهاتون شده؟ چون من اول إستاد را ديدم و بعد روي موضوعي كه خودش پيشنهاد داد پروپوزال نوشتم و فرستادم براش و تصحيح كرد و همون را سابميت كردم .ولي نميدونم كه مصاحبه اي انجام ميشه يا نه ؟ سپاس

Junior Member

دوستان سلام. من دقیقا یک هفته دیگر اولین مصاحبه اسکایپم رو با استادی در انگلیس خواهم داشت. نیم ساعت قراره مصاحبه داشته باشیم. خیلی واسم مهمه که حتما استاد قبولم کنه چون زمینه کاریش دقیقا همونه که میخوام.

خواستم بپرسم وقتی ایشون در اسکایپ آن شدن من خودم ویدیو کال رو شروع کنم یا صبر کنم خودشون تماس بگیرن؟
    من رزومه ام کاملا گویای تجربیاتم هست ولی نمیدونم برای مصاحبه انتظار چه سوالاتی رو باید داشته باشم؟
    باید دقیق بگم میخوام چه کنم؟ چون فقط پرسیدم در زمینه فلان استودنتشیپ دارن یا خیر و خودم تصمیم دقیقی ندارم که میخوام چه کار کنم.ایشونم فقط گفتن بیا از طریق اسکایپ صحبت کنیم.
    فاند رو چه جوری مطرح کنم که فول فاند میخوام چون هیچ ساپورت مالی نخواهم داشت.
    نمره یکی از درسام در دوره لیسانس که مرتبط با کار ایشونه در حد پاس کردنه. احتمالش هست ازم راجع بهش بپرسه؟ اگه پرسید چرا کم شده بگم استادش از سر لجبازی بهم چنین نمره ای داده؟

خیلی استرس دارم و میترسم این موقعیت را با وجود رزومه مرتبط از دست بدم. لطفا اگر توصیه و پیشنهادی در جواب به سوالاتم دارید دریغ نکنید. خیلی ممنون.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Gelato نمایش پست ها
    دوستان سلام. من دقیقا یک هفته دیگر اولین مصاحبه اسکایپم رو با استادی در انگلیس خواهم داشت. نیم ساعت قراره مصاحبه داشته باشیم. خیلی واسم مهمه که حتما استاد قبولم کنه چون زمینه کاریش دقیقا همونه که میخوام.

خواستم بپرسم وقتی ایشون در اسکایپ آن شدن من خودم ویدیو کال رو شروع کنم یا صبر کنم خودشون تماس بگیرن؟
    من رزومه ام کاملا گویای تجربیاتم هست ولی نمیدونم برای مصاحبه انتظار چه سوالاتی رو باید داشته باشم؟
    باید دقیق بگم میخوام چه کنم؟ چون فقط پرسیدم در زمینه فلان استودنتشیپ دارن یا خیر و خودم تصمیم دقیقی ندارم که میخوام چه کار کنم.ایشونم فقط گفتن بیا از طریق اسکایپ صحبت کنیم.
    فاند رو چه جوری مطرح کنم که فول فاند میخوام چون هیچ ساپورت مالی نخواهم داشت.
    نمره یکی از درسام در دوره لیسانس که مرتبط با کار ایشونه در حد پاس کردنه. احتمالش هست ازم راجع بهش بپرسه؟ اگه پرسید چرا کم شده بگم استادش از سر لجبازی بهم چنین نمره ای داده؟

خیلی استرس دارم و میترسم این موقعیت را با وجود رزومه مرتبط از دست بدم. لطفا اگر توصیه و پیشنهادی در جواب به سوالاتم دارید دریغ نکنید. خیلی ممنون.
    اجازه بده ایشون تماس بگیرن.
    منم نمی دونم انتظار چه سؤالاتی باید داشته باشی ولی قاعدتاً ازتون قرار نیست امتحان بگیرن! بیشتر طرف می خواد ببینه اصلاً چه مدل آدمی هستی، حتی توی برخورد اول براش آدم موجه ای میاد که باهات 4 سال کار کنه، ظاهر تمیز، مؤدب بودن، سطح زبان و علایق مرتبط با رشته و زمینه کاری...
    احتمالاً خودش مسئله حمایت مالی رو مطرح می کنه که چطور هست ولی خوب شما هم می تونید در مورد هزینه ها در اون شهر بپرسید و اینکه چقدرش رو دانشگاه (استاد) تأمین می کنه...
    احتمالش هست بپرسه، اینکه بگی استاد باهام لج بود استدلال مسخره ای هست، چون حتماً یه کاری کردی یا حرفی زدی که اینجوری شده... پس اگه با اون استاد مشکل پیدا کردی ممکنه با یکی دیگه هم همین داستان باشه... بهترین دلیل اینه که بگی مشکل خانوادگی داشتی و علیرغم اینکه توی ترم خوب درس خوندی اما امتحان پایان ترم رو خراب کردی...
    در کل ایشون هم مثل شما یک انسان هست و با همه ضعف ها و قدرت های شاید مشترک... استرس بی دلیل هست چون شما یا این موقعیت رو می گیری یا خیر. هیچ تضمینی نیست چون داره باهات اسکایپ می کنه پس انتخابت کرده، ازون طرف هم حالا که داره باهات اسکایپ می کنه یعنی حداقل علاقه ای به رزومه ات داشته که می خواد وقت بذاره باهات در مورد بیشتر صحبت کنه. شما سعی کنید در کل راحت باشید و موقع مصاحبه توی حرف های ایشون نپرید و با آرامش به سؤالاتشون پاسخ بدید. حتی میشه یه برگه کاغذ و خودکار هم جلوتون بذارید و اگه لازم شد یادداشت بردارید. موفق باشید
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member

یستگی به استادتون داره
    من چند روز پیش با یه استاد مصاحبه داشتم تمام حرییاتپایان نامه مفاهیم کلی و حتی کد های شبیه سازی ها رو هم پرسید .

بعد از مصاحبه با اسکایپ آیا دیگه نباید با استاد تماس گرفت و منتظر باشیم خودشون پاسخ بدن؟ یا اینکه ایمیل بزنیم و تماس رو حفظ کنیم به هر طریقی؟ مثلا بگیم فلان مقاله تون رو جدیدا خوندیم و اینا؟ خودم که آپدیتی برای رزومه م در پیش رو نمی بینم که بخوام به بهونه اون اعلام حضور کنم.
    بعد از اسکایپ ایمیل بدیم تشکر کنیم؟ مثلا؟

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط lawlie_t نمایش پست ها
    بعد از مصاحبه با اسکایپ آیا دیگه نباید با استاد تماس گرفت و منتظر باشیم خودشون پاسخ بدن؟ یا اینکه ایمیل بزنیم و تماس رو حفظ کنیم به هر طریقی؟ مثلا بگیم فلان مقاله تون رو جدیدا خوندیم و اینا؟ خودم که آپدیتی برای رزومه م در پیش رو نمی بینم که بخوام به بهونه اون اعلام حضور کنم.
    بعد از اسکایپ ایمیل بدیم تشکر کنیم؟ مثلا؟
    بعد از مصاحبه استاد خودش یا ایمیل میزنه، یا شما یه ایمیل بزنین و ازشون تشکر بکنین به خاطر مصاحبه خوبی که داشتین. بعدش دیگه به نظرم زیاد ایمیل ندین و مگه اینکه خبری نشده باشه. معمولا کسی که باهاش مصاحبه می کنن شورت لیست شده است و استاد خودش درجریان امور هست.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member

سلام
    من سه روز پیش یک مصاحبه دکترا با دانشگاه ان تی ان یو داشتم. برای پروژه که اقدام کردم خیلی مرتبط با زمینه کاری و تحصیلاتم هست. مصاحبه حدود ۴۲ دقیقه بود. اخر کار رییس دانشکده که استاد این پروژه هم هست گفت شما تحصیلاتت خیلی مرتبط هست و فیت نیاز ما هستید و تحصیلات مرتبطی دارید ولی چون ما دیروز یا یک نفر فقط مصاحبه کردیم و فردا هم یک مصاحبه دیگه داریم نمی تونیم گارانتی کنیم که شما حتما نهایی هستید و باید تو یک جلسه رسمی تصمیم بگیریم.
    خواستم ببینم دوستان تجربه مشابه دارند و چند روز معمولا طول میکشه نتیجه نهایی معلوم بشه؟

Junior Member

سلام دوستان ببخشین من یک سوالی داشتم ازتون ؟؟؟ من با یک استاد از کانادا از تقریبا 2 ماه پیش نامه نگاری میکردم از طریق ایمیل .تمامی مدارک منو خواست و قبول کرد که برای ادامه تحصیل برم دانشگاهشون ولی قبلش یک مصاحبه اسکایپ گذاشت تقریبا 2 هفته پیش.مصاحبه اسکایپ هم خوب پیش رفت و خودش اونجا بهم گفت برو اپلای کن و من برات مقاله هایی در رابطه با موضوعی که انتخاب کردیم برات میفرستم تا مطالعه کنی و هر هفته روز سه شنبه در رابطه با اونا بحث کنیم.ولی متاسفانه بعد از قطع تماس هیچ خبری ازشون نشده هیچ و من هم تقریبا 4 بار به ایشون ایمیل زدم جواب ندادن .دیگه هم نمیخوام ایمیل بزنم چون به نظرم کار جالبی نیست. از دوستان کسی هست که منو راهنمایی کنه.ممنون میشم

Junior Member

سلام به همه
    من بعد از تماس با اساتید مختلف و ارسال رزومه (هنوز اپلای نکردم)، از یک استاد ایرانی ایمیلی دریافت کردم با این مضمون : Can we have a short skype to discuss the opportunities ?
    آیا فقط میخاد راجع به پروژه هاش صحبت کنه و ببینه من تمایل و توانایی دارم باهاش کار کنم یا نه؟ و اینکه چی جواب بدم؟ ساعتش و به وقت ایران بگم یا اونجا؟ و اینکه چقدر زمان میتونم داشته باشم خودم و آماده کنم؟ مثلا مقاله هاش و بخونم یا پروژه هاش و ؟

سلام دوستان
    من اپلای کردم (ایمیلی) بعد برام ایمیل اومد که shortlist شدم. تو همون ایمیل یه سوال عددی ازم پرسیدن و ازم خواستن معادله و کدشو بنویسم و نمودار بکشم. کار آسونی نبود و کلی نکته داشت. بهرحال انجام دادم. گفتن جوابتو چک میکنیم، اگه ج درست بود مصاحبه اسکایپی داریم.
    با مطالعه این تاپیک تا حدودی دستم اومده که چه خبره ولی سوالم ازتون اینه که با توجه به تجربیات شما؛ استادای دانشگاهای انگلیس رو چیز خاصی بیشتر تاکید دارن؟ کسی میتونه تجربشو از یه دانشگاه انگلیسی بگه؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)