صفحه 237 از 291 نخستنخست ... 137187227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247287 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,361 تا 2,370 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

مصاحبه من انجام شده
    دو نفر بودن (دو هیات علمی)

سوالات:
    چرا میخوای دکترا بخونی
    بعدش چکار میکنی
    اصلا هدف کلیت از این موقعیت دکترا چی هست (سوال آسونی نیست چون منظورش این نبود که بعدش می خوای چکاره بشی)
    سوال تخصصی پرسیدن، قبلش یه سوال داده وبدن که تستم کنن، از همون پرسیدن (لابد برا اینکه ببینن حلش کار خودم بوده یا نه)
    سوال تخصصی از آخرین مقالم پرسیدن
    پرسیدن که با فلان روش ها و ... آشنایی داری یا نه
    بیشتر سعی میکردن بفهمن رزومم کار خودم بوده یا نه

برخوردشون به شدت رسمی بود و به هیچ عنوان اهل شوخی و حرف اضافی نبودن!
    نهایتا گفتن متقاضی خوبی هستی و تو چند روز آینده خبرت میکنیم

ضمنا از زبانم خوششون اومد و حتا تعجب میکردن که تو خارج درس نخونده بودم، فکر کنم برا اینه که ما ایرانیا کلا لهجمون از هندیا و چینیا و غیره بهتره.

این فروم خیلی به دردم خورد و خواستم منم contribution خودمو کرده باشم. موفق باشید دوستان.

Junior Member

دوستان من از طرف یکی از اساتید تو آلمان دعوت به مصاحبه از طریق اسکایپ شدم (برای پوزیشن دکترا)
    کسی تجربه ای با اساتید آلمان داشته، چون طبق شنیده هام مصاحبه برای دانشگاههای آلمان خیلی حیاتی هست
    چون اولین مصاحبه م هست میخوام بدونم در چه زمینه ای احتمال داره ازم سوال بشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی شهری دانشگاه شیراز

سلام دوستان منم امروز مصاحبه داشتم. چیزایی که توی این فروم خونده بودم رو ازم پرسید.

اول ازم خواست خودم رو معرفی کنم.
    بعد گفت که چرا میخوای دکترا بخونی و اینکه چه آینده ای برای خودت تصور میکنی.
    موضوعی که میخوام در تز دکترا روی اون کار کنم چی هست
    و در نهایت کدام استاد توی بخششون بیشتر مناسب سوپروایزر شدن برای من هست.

در اخرم گفت که من اینو به همه دانشجوها میگم که دانشگاه های دیگه هم اپلای کنن. آیا شما دانشگاه دیگه ای هم اپلای میکنید یا خیر. یه سری پیشنهاد داد که چجور دانشگاه هایی دیگه ای اپلای کنم. این جوابی که داد به نظر میومد که خیلی خوشش نیومده. البته اولین مصاحبه من به انگلیسی بود و به شدت استرس داشتم.

Junior Member

من قبلا بایکی از اساتید تو المان مصاحبه داشتم سوالات خیلی جزیی و یا خیلی کلی از پایان نامه ام و مقاله ای که وابسته به پایان نامه داشتم پرسیدن و اینکه چرا مقاله رو به این ژورنال فرستادی

Junior Member

سلام خدمت همه دوستان، من یه سوال خیلی مهم و فوری دارم
    من با یه پروفسور بازنشسته ایرانی در یکی از دانشگاه های آلمان، چند تا پیام غیر رسمی داشتم که یه بار بهش گفتم فوق لیسانس مدیریتم و دارم برای ورود به دکترا تلاش می کنم و خیلی به حوزه BI علاقمندم و می خوام مطالعاتم رو ببرم به این سمت ، شما لطفا به من یه منبعی معرفی کنید و آیا می تونم از کتاب های خودتون برای شروع استفاده کنم و ...، در جواب دیدم برام نوشته : فول سی وی، ریزنمراتت و مدرک زبان اگه داری بفرست! و بعد هم گفته پیام های منو به انگلیسی جواب بده، که منم همین کار رو کردم و براش فرستادم (مدرک زبان ندارم که نوشته بودم می تونم بگیرم) و رزومه ام هم به نظر خودم خیلی جالب نیست، ولی موتیویشن لتر رو خیلی خوب نوشتم (دست به قلمم خوبه آخه). یه سه ساعت بعد دیدم ایمیل داده هفته آینده فلان ساعت قرار اسکایپ داشته باشیم با هم !
    حالا من یکمی نگرانم ، اولا چون رسما حرفی از پذیرش دکترا زده نشده، آیا این رویه همون رویه دانشجو گرفتن برای دکترا است؟ ثانیا ایشون بازنشسته اند و آیا می تونن منو بگیرن برای دانشجوی دکترا یا محقق و ...؟ سوم این که آیا ممکنه هدف ایشون فقط برای همکاری در نوشتن مقالات علمی باشه؟ در مصاحبه چی بگم چون من گفتم که زیاد آشنا نیستم و فقط علاقمندم!
    ممنون از حوصله و محبت دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjan33 نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان، من یه سوال خیلی مهم و فوری دارم
    من با یه پروفسور بازنشسته ایرانی در یکی از دانشگاه های آلمان، چند تا پیام غیر رسمی داشتم که یه بار بهش گفتم فوق لیسانس مدیریتم و دارم برای ورود به دکترا تلاش می کنم و خیلی به حوزه BI علاقمندم و می خوام مطالعاتم رو ببرم به این سمت ، شما لطفا به من یه منبعی معرفی کنید و آیا می تونم از کتاب های خودتون برای شروع استفاده کنم و ...، در جواب دیدم برام نوشته : فول سی وی، ریزنمراتت و مدرک زبان اگه داری بفرست! و بعد هم گفته پیام های منو به انگلیسی جواب بده، که منم همین کار رو کردم و براش فرستادم (مدرک زبان ندارم که نوشته بودم می تونم بگیرم) و رزومه ام هم به نظر خودم خیلی جالب نیست، ولی موتیویشن لتر رو خیلی خوب نوشتم (دست به قلمم خوبه آخه). یه سه ساعت بعد دیدم ایمیل داده هفته آینده فلان ساعت قرار اسکایپ داشته باشیم با هم !
    حالا من یکمی نگرانم ، اولا چون رسما حرفی از پذیرش دکترا زده نشده، آیا این رویه همون رویه دانشجو گرفتن برای دکترا است؟ ثانیا ایشون بازنشسته اند و آیا می تونن منو بگیرن برای دانشجوی دکترا یا محقق و ...؟ سوم این که آیا ممکنه هدف ایشون فقط برای همکاری در نوشتن مقالات علمی باشه؟ در مصاحبه چی بگم چون من گفتم که زیاد آشنا نیستم و فقط علاقمندم!
    ممنون از حوصله و محبت دوستان
    رویه که همونه ولی حالا باید دید استاد چرا خواسته اسکایپ کنه - شاید بخواد به یه همکاری معرفی کنه
    بعیده که هدفشون نوشتن مقاله باشه - اخه استاد بازنشسته مقاله میخواد چیکار )
    یه چند تا کارای اخیرشو بخونین تو مصاحبه به هر حال اطلاعاتی راجبش داشته باشین
    سوالای معمول مصاحبه رو هم تو همین فروم میتونین بیابین.

نقل قول نوشته اصلی توسط asa1365 نمایش پست ها
    من قبلا بایکی از اساتید تو المان مصاحبه داشتم سوالات خیلی جزیی و یا خیلی کلی از پایان نامه ام و مقاله ای که وابسته به پایان نامه داشتم پرسیدن و اینکه چرا مقاله رو به این ژورنال فرستادی
    این آلمانی ها کلا همه چیشون با همه جای دنیا فرق داره )
    ولی از شوخی گذشته قبولشون دارم - کامل حس میکنم که چرا اون سوالا رو ازتون پرسیدن.
    سوالاتی که کمتر در مصاحبه کشورهای دیگه پرسیده میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط xenon نمایش پست ها
    دوستان من از طرف یکی از اساتید تو آلمان دعوت به مصاحبه از طریق اسکایپ شدم (برای پوزیشن دکترا)
    کسی تجربه ای با اساتید آلمان داشته، چون طبق شنیده هام مصاحبه برای دانشگاههای آلمان خیلی حیاتی هست
    چون اولین مصاحبه م هست میخوام بدونم در چه زمینه ای احتمال داره ازم سوال بشه
    مصاحبه برای همه جا حیاتی هست.
    ریلکس باشین - خودتون رو ارائه بدین.
    به سوالاتش کوتاه و دقیق جواب بدین. اگر جواب پرسشی رو نمیدونین
    به صراحت بگین نمیدونم و دیدگاهتون رو در خصوص نحوه approach به مسئله بیان کنین.
    البته این ها نظر من هست نه بیشتر. تضمینی هم بر موفقیت نظر من نیست.

Junior Member

تجربه شخصی من:
    چند وقت پیش استادی که براش اپلیکیشن رو فرستاده بودم درخواست مصاحبه از طریق اسکایپ داد. روز مصاحبه سر وقت، تماس گرفت و بعد یه سلام احوالپرسی در مورد پروژه ارشدم سوال کرد و همین طوری پشت سر هم سوالهای فنی و تخصصی میپرسید. سوالها کاملا تخصصی و پایه ای بود طوری که واقعا دانشجوی دکترا میبایست بلد باشه.
    یک نکته ای که خیلی جالب بود این بود که تماما مرتبط با آیتمهایی بود که توی رزومم آورده بودم، احساس میکنم این سوالهارو بیشتر برای این پرسید که مطمئن بشه کار خودم بوده حدود 40 دقیقه صحبتمون طول کشید و البته 2-3 سوال رو نتونستم جواب بدم و بجای اینکه جواب تخیلی و مبهم بدم خیلی واضح گفتم در این مورد چیزی به ذهنم نمیاد، طرف هم میگفت هیچ مشکلی نیست و جواب سوال رو برام توضیح میداد. بعد توضیحش من تازه متوجه میشدم منطورش چیه و با چند تا جمله کوتاه حرفش رو کامل میکردم تا بفهمه یه زمینه ای دارم و اونهم تایید میکرد.
    جالب بود که هیچ سوالی در مورد انگیزه و .... نپرسید و همه سوالاتش تخصصی بود. آخرش هم گفت الان بعد از تو با چند نفر دیگه هم باید مصاحبه کم و بعد از تعطیلات سال نو جواب میدم.
    نتیجه اخلاقی که دستگیرم شد این بود که اینها رزومم براشون جالب بود و با مصاحبه میخواستند از صحت اون مطمئن بشن.

Junior Member

سلام. من دیروز اولین مصاحبه م رو داشتم که تجربه م رو براتون مینویسم امیدوارم که مفید باشه همونطور که تجربه دیگران تو این فروم خیلی برای من مفید بود.

اولش استاد گفت معرفی کن خودتو . بعد گفت یک سری سوال هست که من استپ بای استپ میپرسم میریم جلو. اولش گفت که چرا دکتری میخوای بخونی ؟ چرا مستر نمیگیری بعد دکتری بگیری؟ بعد گفت خب بعد دکتری چیکار میکنی ؟ 10 سال دیگه خودتو کجا میبینی؟ (اینو گفت اگه نمیدونی یا بهش فکر نکردی اشکال نداره میتونی جواب ندی، که من گفتم میدونم و گفتم بش). بعدش گفت چرا این فیلد رو دوست داری با اینکه تو اکثر پروژه هات تو لیسانس تو زمینه طراحی IC بوده ، چرا به زمینه Device علاقه مند هستی برای دکتری (هر چند خودش گفت این چیز بدی نیست و گفت خودش هم یه جورایی تغییر فیلد داشته)؟ بعد گفتش نقاط مثبت و منفی ات چیه ؟ یه روز معمولیتو شرح بده چیکار میکنی؟ بعد گفتش به کار تیوری بیشتر علاقه مند هستی یا کار ازمایشگاهی و عملی ؟بعد گفت این دو تا نمره ت چرا کمه؟ حدود 23 دقیقه اون سوال میپرسید و من جواب میدادم و هر سوالی رو احساس میکنم خیلی زیاد توضیح میدادم یه کم پرحرفی کردم . بعدش حدود 20 دقیقه توضیحات مفصلی راجع به گروهشون و اوضای فاند و پروژه های اینده و اینا گفتش و گفت باید سال اول کورس پاس کنم از سال دوم ولی ته حرفش این بود که کارت توی ریسرچ خیلی سنگین خواهد بود. بعدم من تشکر کردم و بای بای کردیم .

ولی خععلی جدی بود استاده انتظار نداشتم اصن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)