صفحه 240 از 291 نخستنخست ... 140190230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250290 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,391 تا 2,400 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

منم دیروز با یه استاد تو انگلستان مصاجبه Skype داشتم. اونم از من همین سوال های روتین رو پرسید و بیشتر از رزومم سوال کرده بود. در کل آدم اگه استرس نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد.

سلام دوستان. مصاحبه من انجام شد. میخواستم هم شرح مصاحبه رو اینجا بگم (تا شاید برای بقیه مفید باشه) و هم سوالی که برام پیش اومده.
    همون ابتدای مصاحبه بعد از سلام و احوالپرسی استاد ازم پرسید که میخوای برای grad program اپلای کنی و گفتم بله و بعد من ازش خواستم که بطور مختصر خودمو معرفی کنم. اول کلی ازش تشکر کردم که وقتش رو در اختیار من گذاشته و بعد همون elevator pitch که آماده کرده بودم رو در حد یک دقیقه و خورده ای گفتم. استاد بلافاصله بعد از اتمام حرف من یاداوری کرد که خودش امسال نمیتونه دانشجو بگیره و فقط میخواد منو راهنمایی کنه (شاید باید اجازه میدادم اون شروع کنه و بنظر نیازی به معرفی اولیه ی من نبود!) که منم گفتم بله میدونم. بعد پرسید که آیا دانشگاهشون اپلای کردم که گفتم نه و بعدش دیگه هیچی نپرسید و شروع کرد اسم یه سری استادا رو توی دانشگاه خودشون و دانشگاههای دیگه گفت (که خوب به بعضیاشون خودم قبلا ایمیل زده بودم) و من هم نوت برداشتم. و خیلی هم اصرار داشت اساتید ایرانی رو معرفی کنه! و در نهایت گفت کافیه؟ و منم گفتم بله. میخواست خیلی سریع خداحافظی کنه که من ازش پرسیدم آیا ممکنه برا سال آینده پوزیشن داشته باشه که گفت نه چون داره بازنشسته میشه. و منم در نهایت ازش کلی تشکر کردم.
    حالا سوال من اینجاست. یکی از استادا رو که معرفی کرد گفت ایرانیه و کلی ازش تعریف کرد و گفت میتونی بگی که من اون رو بهت معرفی کردم.. منتها یادم نیست دقیقا به انگلیسی چی گفت. واسه همین الان دقیقا نمیدونم چجوری باید به اون استاد ایرانی (یا بقیه استادایی که معرفی کرده) بگم که فلانی شما رو بهم معرفی کرده.. مثلا همون ایمیل همیشگیم رو با اضافه کردن این جمله که با فلانی مصاحبه اسکایپ داشتم و شما رو معرفی کرده بزنم و این استاد رو هم توی سی سی بذارم یا روال دیگه ای داره این کار؟ فکر کنم باید همون موقع مصاحبه از خودش میپرسیدم ولی اون لحظه حضور دهن نداشتم واقعا.. در ضمن من هنوز ایمیل تشکر بعد مصاحبه رو نزدم و میتونم اگه لازم باشه سوالی ازش بپرسم.
    ممنون میشم دوستان نظرشون رو بگن.

ApplyAbroad Superstar

سلام این استاد با اینکه دانشجو نمیخواسته بگیرد به شما مصاحبه داده که مثبت است. به نظرم حتما با استاد-ها-یی که معرفی کرده تماس بگیرید و بگویید که بنا بر توصیه این استاد -که با شما مصاحبه کرده - تماس گرفته اید و کار را با آنها دنبال کنید.
    راه بهتر شاید البته این باشد که به خود این استاد ای میل بزنید و بگویید بررسی کرده اید و یکی از استادهایی که او معرفی کرده را مناسب تر از بقیه تشخیص داده اید. از استاد مصاحبه کننده بخواهید شما را به استاد دوم- استاد ایرانی - معرفی کند. اگر اینکار را بکند به معنی نوعی تایید ضمنی شماست و شرایط را برایتان بهتر میکند. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط R0SE نمایش پست ها
    سلام دوستان. مصاحبه من انجام شد. میخواستم هم شرح مصاحبه رو اینجا بگم (تا شاید برای بقیه مفید باشه) و هم سوالی که برام پیش اومده.
    همون ابتدای مصاحبه بعد از سلام و احوالپرسی استاد ازم پرسید که میخوای برای grad program اپلای کنی و گفتم بله و بعد من ازش خواستم که بطور مختصر خودمو معرفی کنم. اول کلی ازش تشکر کردم که وقتش رو در اختیار من گذاشته و بعد همون elevator pitch که آماده کرده بودم رو در حد یک دقیقه و خورده ای گفتم. استاد بلافاصله بعد از اتمام حرف من یاداوری کرد که خودش امسال نمیتونه دانشجو بگیره و فقط میخواد منو راهنمایی کنه (شاید باید اجازه میدادم اون شروع کنه و بنظر نیازی به معرفی اولیه ی من نبود!) که منم گفتم بله میدونم. بعد پرسید که آیا دانشگاهشون اپلای کردم که گفتم نه و بعدش دیگه هیچی نپرسید و شروع کرد اسم یه سری استادا رو توی دانشگاه خودشون و دانشگاههای دیگه گفت (که خوب به بعضیاشون خودم قبلا ایمیل زده بودم) و من هم نوت برداشتم. و خیلی هم اصرار داشت اساتید ایرانی رو معرفی کنه! و در نهایت گفت کافیه؟ و منم گفتم بله. میخواست خیلی سریع خداحافظی کنه که من ازش پرسیدم آیا ممکنه برا سال آینده پوزیشن داشته باشه که گفت نه چون داره بازنشسته میشه. و منم در نهایت ازش کلی تشکر کردم.
    حالا سوال من اینجاست. یکی از استادا رو که معرفی کرد گفت ایرانیه و کلی ازش تعریف کرد و گفت میتونی بگی که من اون رو بهت معرفی کردم.. منتها یادم نیست دقیقا به انگلیسی چی گفت. واسه همین الان دقیقا نمیدونم چجوری باید به اون استاد ایرانی (یا بقیه استادایی که معرفی کرده) بگم که فلانی شما رو بهم معرفی کرده.. مثلا همون ایمیل همیشگیم رو با اضافه کردن این جمله که با فلانی مصاحبه اسکایپ داشتم و شما رو معرفی کرده بزنم و این استاد رو هم توی سی سی بذارم یا روال دیگه ای داره این کار؟ فکر کنم باید همون موقع مصاحبه از خودش میپرسیدم ولی اون لحظه حضور دهن نداشتم واقعا.. در ضمن من هنوز ایمیل تشکر بعد مصاحبه رو نزدم و میتونم اگه لازم باشه سوالی ازش بپرسم.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

از این به بعد گوشی موبایل رو بذارین و صدا رو ضبط کنین که اگه مسئله ای رو اون لحظه نفهمیدین بعدا گوش کنین و متوجه بشین.
    اگه به هرکسی شما رو معرفی کرد خیلی سی سی کردن نداره، وقتی معرفی میکنه کسی رو یعنی از قبل به طرف گفته که فلانی رو میفرستم راهنماییش کن
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

من دیروز دانشگاهی رو اپلای کردم که استادی بهم جواب قطعی نداده بود و فقط گفته بود اپلای کن.. دیروز من ایمیل تشکر رو به استادی که باهاش اسکایپ داشتم زدم و اسم استاد دانشگاه مذبور رو بهش گفتم و ازش پرسیدم که اون رو میشناسه یا نه (فقط همینو پرسیدم و نگفتم اپلای کردم). که اونم گفت بله میشناسم استاد خیلی خوبی هست.. حالا بنظر شما چجوری میتونم یه جوری ازش بخوام که معرف من به اون استاد مذبور باشه تا شاید شانس پذیرشم رو بالا ببره.. آیا اصلا خواسته منطقی و درستی هست؟ و آیا اصلا شدنی هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MIT, Mechanical Engineering

من دیروز دانشگاهی رو اپلای کردم که استادی بهم جواب قطعی نداده بود و فقط گفته بود اپلای کن.. دیروز من ایمیل تشکر رو به استادی که باهاش اسکایپ داشتم زدم و اسم استاد دانشگاه مذبور رو بهش گفتم و ازش پرسیدم که اون رو میشناسه یا نه (فقط همینو پرسیدم و نگفتم اپلای کردم). که اونم گفت بله میشناسم استاد خیلی خوبی هست.. حالا بنظر شما چجوری میتونم یه جوری ازش بخوام که معرف من به اون استاد مذبور باشه تا شاید شانس پذیرشم رو بالا ببره.. آیا اصلا خواسته منطقی و درستی هست؟ و آیا اصلا شدنی هست؟
    I suspect if these kinds of recommendations would be effective at all, as the prof hasnt done any serious mutal research with you to provide a meaningful evaluation, if you are too worried face it and ask the prof directly.
    This is all my opinion btw
    Good luck!

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

به نظرم اصلا کار خوبی نیست، چون به فرضی هم توصیه کنه شما رو چیزی نداره بگه
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

ApplyAbroad Superstar

سلام توجه کنید که ای میل کژوال معرفی با اینکه رفرنس شما بشوند خیلی فرق دارد. شما حتما نمیتوانید بخواهید - و او هم حتما قبول نخواهد کرد- که برای شما نامه رفرنس بنویسد. ولی معرفی کوچک دم دستی که من با با این بنده خدا صحبت کردم مثلا پروپوزالش بدک نیست حالا توهم یک نگاهی بکن. این بیشتر حالت روغن کاری برای تسهیل مکاتبه اولیه دارد تا یک رفرنس جدی. در این حد خوب هم هست حداقلش این است که نشان میدهد شما فعال و علاقمند هستید در این حیص و بیص هم شما کلی ظرایف فرهنگی آکادمیک یاد میگیرید و به قول ورزشکارها دستگرمی بازی میکنید. منکه از این کارها خیلی کرده ام. سابقه خرابکاری هم زیاد دارم ولی کلی هم یادگرفتم.

با سلام و ممنون از جوابهای دوستان. در واقع منظور من از معرفی کردن این نبود که بصورت رسمی رفرنس من بشن، من اپلای رو انجام دادم و تموم شده و خودم رفرنسهای خیلی خوبی دارم. در اصل چون خود استاد پیشنهاد داده بود که به اون استادا بگم که ایشون شما رو بهم معرفی کرده منم به ذهنم رسید که یه جوری از این موقعیت برا استاد دانشگاهی که اپلای کردم هم استفاده کنم. راستش قبل اینکه دوستان جواب بدن من خودم به استاد مصاحبه کننده ایمیل زدم و یه جوری بطور کلی ازش پرسیدم که چجوری به اساتیدی که معرفی کردین بگم که شما اونا رو معرفی کردین، که اونم گفت بهشون ایمیل بزن و بگو من پیشنهاد دادم که باهاشون تماس بگیری.. که حالا با توجه به اینکه استاد مصاحبه کننده، اون استاد دانشگاهی که اپلای کردم رو میشناخت و اون رو هم توصیه کرد، و در نهایت هم بطور کلی گفت میتونی به همه ی اون استادا بگی که من بهت معرفیشون کردم، خوب پس من میتونم این کار رو برای استاد دانشگاه مذکور (که اپلای کردم) هم انجام بدم.. و در واقع میتونم در ایمیلی مجدد، به نحوی به این نکته اشاره کنم.
    در نهایت درسته که شاید این مدل معرفی غیر رسمی چندان جدی گرفته نشه، ولی خوب بردن نام استادی که اسم خوبی داره واقعا در ایمیلم و اینکه ایشون یه جورایی معرف بوده هم یه نکته مثبت هست بنظرم و هم اینکه حداقل فایده ای که داره اینه که میتونه توجه استادی که بهش ایمیل میزنم رو جلب کنه.
    ویرایش توسط R0SE : February 4th, 2018 در ساعت 10:34 PM

ApplyAbroad Superstar

دقیقا همین است که گفتید. اساسا نتورکینگ در حلقه های آکادمیک تازگیها خودش مبحثی و جایگاهی دارد که برای دانشجویان دکتری دوره میگذارند تا یاد بگیرند. شروعش هم با همین دست ای میلها ست. با اینکار الان چند استاد دستکم اسم شما را کنار آن استاد اولیه دیده اند و یک ذهنیت مثبتی شکل گرفته است.موفق باشید
    با سلام و ممنون از جوابهای دوستان. در واقع منظور من از معرفی کردن این نبود که بصورت رسمی رفرنس من بشن، من اپلای رو انجام دادم و تموم شده و خودم رفرنسهای خیلی خوبی دارم. در اصل چون خود استاد پیشنهاد داده بود که به اون استادا بگم که ایشون شما رو بهم معرفی کرده منم به ذهنم رسید که یه جوری از این موقعیت برا استاد دانشگاهی که اپلای کردم هم استفاده کنم. راستش قبل اینکه دوستان جواب بدن من خودم به استاد مصاحبه کننده ایمیل زدم و یه جوری بطور کلی ازش پرسیدم که چجوری به اساتیدی که معرفی کردین بگم که شما اونا رو معرفی کردین، که اونم گفت بهشون ایمیل بزن و بگو من پیشنهاد دادم که باهاشون تماس بگیری.. که حالا با توجه به اینکه استاد مصاحبه کننده، اون استاد دانشگاهی که اپلای کردم رو میشناخت و اون رو هم توصیه کرد، و در نهایت هم بطور کلی گفت میتونی به همه ی اون استادا بگی که من بهت معرفیشون کردم، خوب پس من میتونم این کار رو برای استاد دانشگاه مذکور (که اپلای کردم) هم انجام بدم.. و در واقع میتونم در ایمیلی مجدد، به نحوی به این نکته اشاره کنم.
    در نهایت درسته که شاید این مدل معرفی غیر رسمی چندان جدی گرفته نشه، ولی خوب بردن نام استادی که اسم خوبی داره واقعا در ایمیلم و اینکه ایشون یه جورایی معرف بوده هم یه نکته مثبت هست بنظرم و هم اینکه حداقل فایده ای که داره اینه که میتونه توجه استادی که بهش ایمیل میزنم رو جلب کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)