صفحه 241 از 291 نخستنخست ... 141191231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,401 تا 2,410 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوستان
    من حدود دو هفته پیش با یه استادی از آمریکا Skype Interview داشتم. راستش اصلا اماده نبودم چون شب قبلش ساعت 12 شب به وقت خودمون پیام داد که برای فردا ساعت 7.30 صبح به وقت Central US آماده ای برای مصاحبه؟! من با وجود اینکه تا اون لحظه حتی یک سرچ کوچیک هم نکرده بودم در مورد مصاحبه، اکی دادم. چون نمیخواستم این استاد رو از دست بدم. کل مصاحبه 10 دقیقه بود و فقط چند تا سوال کلی ازم پرسید. من خیلی استرس گرفته بودم. چون هم اولین اسکایپم بود هم اصلا اماده نبودم و استاد کاملا متوجه استرس من شده بود و تلاش میکرد جو رو صمیمی کنه. مثلا گفت من الان تگزاس هستم و هوا اینطوریه اونجا دما الان چنده و ...؟!!! ولی تلاش های استاد هم فایده نداشت و فکر میکنم دلیل کوتاه بودن اسکایپ من همین استرسم بود و پیش خودش گفته که کوتاه تر کنم مصاحبه رو که بتونه نفس بکشه. خلاصه: اخر سر گفت چنتا کاندیدای دیگه هم هست اونا رو هم بررسی میکنه و خبر میده و یه مصاحبه more official خواهیم داشت. من جدیدا با این پیج اشنا شدم و نمیدونستم باید ایمیل تشکر بفرستم. توی این بازه خبری نشده از استاد بنظرتون بهش ایمیل بزنم؟ یا بخاطر اسپیکینگ ضعیفم ریجکتم کرده؟ ناگفته نمونه من نمرات ایلتس و جی ار ای خیلی خوبی دارم ولی چون یک سال بود که تمرین نکرده بودم خیلی تپق زدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط samiraghaedi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدود دو هفته پیش با یه استادی از آمریکا Skype Interview داشتم. راستش اصلا اماده نبودم چون شب قبلش ساعت 12 شب به وقت خودمون پیام داد که برای فردا ساعت 7.30 صبح به وقت Central US آماده ای برای مصاحبه؟! من با وجود اینکه تا اون لحظه حتی یک سرچ کوچیک هم نکرده بودم در مورد مصاحبه، اکی دادم. چون نمیخواستم این استاد رو از دست بدم. کل مصاحبه 10 دقیقه بود و فقط چند تا سوال کلی ازم پرسید. من خیلی استرس گرفته بودم. چون هم اولین اسکایپم بود هم اصلا اماده نبودم و استاد کاملا متوجه استرس من شده بود و تلاش میکرد جو رو صمیمی کنه. مثلا گفت من الان تگزاس هستم و هوا اینطوریه اونجا دما الان چنده و ...؟!!! ولی تلاش های استاد هم فایده نداشت و فکر میکنم دلیل کوتاه بودن اسکایپ من همین استرسم بود و پیش خودش گفته که کوتاه تر کنم مصاحبه رو که بتونه نفس بکشه. خلاصه: اخر سر گفت چنتا کاندیدای دیگه هم هست اونا رو هم بررسی میکنه و خبر میده و یه مصاحبه more official خواهیم داشت. من جدیدا با این پیج اشنا شدم و نمیدونستم باید ایمیل تشکر بفرستم. توی این بازه خبری نشده از استاد بنظرتون بهش ایمیل بزنم؟ یا بخاطر اسپیکینگ ضعیفم ریجکتم کرده؟ ناگفته نمونه من نمرات ایلتس و جی ار ای خیلی خوبی دارم ولی چون یک سال بود که تمرین نکرده بودم خیلی تپق زدم.
    شما با یک هفته تا 10 روز فاصله یه ایمیل بدین که اولش تسکر کنین برای مصاحبه اول - بعد بگین مشتاقین بدونین دومی کی هست
    برای دومی هم خودتون رو آماده کنین.

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر حدود 12 رو زپیش یکی از استادای دانشگاه دلفت به من ایمیل زد که تا 3 هفته اینده با من تماس میگیره برای مصاحبه. می خواستم بپرسم ایا نیازه که پاسخی به ایمیل ایشون بدم یا خیر؟ لطفا منو راهنمایی کنید.محتوای ایمیل استاد این بود:

Dear applicant,

Firstly thank you very much for your application to this PhD position in my group.
    I have received a large number of applications, and I am currently in the process of screening. I will contact you again in case you have been pre-selected for an interview. This may happen within the next three weeks.
    Thanks for your patience,

این مدل ایمیل ها معمولا به عنوان تایید برای شما ارسال میشه که شما مطمئن بشید اپلیکیشنتون به درستی در اختیار استاد قرار گرفته و در دست بررسیه. نیازی به پاسخ نیست و در صورتی که در شورت لیست قرار بگیرید باهاتون هماهنگ میکنند برای مصاحبه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sweden in process نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون

نظرتون چی هست که بگم من در زمان مصاحبه هم تو اسکایپ و هم از طریق تلفن در دسترس هستم و با هر کدوم می خواید تماس بگیرید؟

تجربه ای که دارم اینه که قبلا برای دانشگاهی می خواستم با اسکایپ مصاحبه بشم دقیقه 90 بهم ایمیل زدن که با اسکایپ نمی تونیم و می تونی تلفنی که منم گفتم آره
    که کلی استرس کار رو برد بالا!
    ممنون از همه دوستان برای نظرات و تجربیات ارزشمندشون

من مصاحبه رو انجام دادم و با اینکه هم آمادگی خود را برای مصاحبه با تلفن و اسکایپ اعلام کرده بودم با من از طریق تلفن تماس گرفته شد.

راس ساعت با من تماس گرفتند و مصاحبه کننده اول خودش رو معرفی کرد و گفت که تماس با تلفن راحتت تر است به خاطر مشکلات تکنیکی که ممکنه برای مصاحبه با اسکایپ وجود داشته باشه.

سوالات هم این ها بودند

به من گفت که نامه انگیزه ت دستم است اما می خوام از زبان خودت بشنوم . پس خودتو معرفی کن و توضیح بده برای چی می خوای مستر دوم بخونی ؟
    من هم خودم رو معرفی کردم و ازش برای وقت و مصاحبه تشکر کردم و پیش زمینه تحصیلی و کاری م رو گفتم . کلا همش رو تو رزومه و نامه انگیزه گفته بودم تنها چیز اضافه این بود که من ننوشته بودم که موقع تحصیل تو سوئد یک ترم هم تو هلند درس خونده بودم که تعجب کرد و به نظرم خوشش اومد.
    بعد هم گقت که جزو مدارک لیسانست، گواهی لیسانست نیست که من هم گفتم است و صفحه آخرش است . و متوجه شد و تمام.
    نامه پذیرش هم دو هفته بعد برام ایمیل شد ( خودش گفت که دو هفته طول می کشه و باید با رییس دپارتمان مشورت کنن)
    در کل، همونطور که دوستان هم گفتن استرس نداشته باشید. من به طور عجیبی راحت بودم که سهم زیادی ش رو می دم به مصاحبه کننده ام که خیلی مهربان و دوستانه برخورد کرد از همون اول. بیشتر شبیه گفتگوی دو دوست بود تا پرسش و پاسخ.در کل به نظر من تصمیمش رو گرفته بود و مصاحبه من فرمالیته بود .
    در آخر هم به من گفت که سوالی ازش دارم که من پرسیدم من به آلمان مسافرت کردم اما برلین نبودم نظرت راجع به برلین چی است که چون خودش انگلیسی بود خیلی دقیق پاسخ داد و حتی با انگلیس هم مقایسه ش کرد!
    همگی موفق باشید

Junior Member

با سلام دوستان عزیز. سه هفته پیش استاد به من ایمیل زد که باهام مصاحبه میکنه...امروز از دانشگاه اونجا با من تماس گرفتن و من متاسفانه صدای گوشی رو متوجه نشدم...به نظرتون به استاد ایمیل بزنم یا خیر؟ ایا نیازه با همون شماره تماس بگیرم؟لطفا منو راهنمایی کنید...برای هماهنگی زمان مصاحبه به صورت ایمیل چه متنی متداول تره که بنویسم؟
    ویرایش توسط jalil75 : February 25th, 2018 در ساعت 06:24 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام بعید میدانم روز یکشنبه با شما تماس بگیرند شاید کس دیگری بوده باشد. در عین حال یک روز کاری صبر کنید اگر دانشگاه باشد حتما مجددا و احتمال زیاد با ایمیل تماس میگیرند
    نقل قول نوشته اصلی توسط jalil75 نمایش پست ها
    با سلام دوستان عزیز. سه هفته پیش استاد به من ایمیل زد که باهام مصاحبه میکنه...امروز از دانشگاه اونجا با من تماس گرفتن و من متاسفانه صدای گوشی رو متوجه نشدم...به نظرتون به استاد ایمیل بزنم یا خیر؟ ایا نیازه با همون شماره تماس بگیرم؟لطفا منو راهنمایی کنید...برای هماهنگی زمان مصاحبه به صورت ایمیل چه متنی متداول تره که بنویسم؟

Member albert1370 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif UT: Civil Engineering - MBA UT Dallas - Transportation Engineering U of Minnesota

یه جور ایمیل هست به اسم Follow Up ، شما کلا به استاده بزن و بپرس مصاحبه چی شد و کی میتونیم حرف بزنیم
    و اینکه یه شماره تلفن رو سرچ کن ببین از کدوم دپارتمانه و استاد اگه زنگ بزنه از افیس خودش زنگ میزنه احتمالا
    1) ایمیل بزنین نه به امید پذیرش و فاند، اهمیتش اینه بدونین استاده پول داره یا نه، بعضیا بعد اپلای، رو ایمیل ریپلای میزنن
    2) هرکسی نا امیدتون کرد رو جدی نگیرین
    3) توصیه من اینه در حد بودجه تون هر چقدر میتونین اپلای کنین

Junior Member

ممنون و سپاس فراوان از دوستای عزیز....ایمیل follow up چیه؟ از کجا می تونم پیداش کنم؟لطفا بیشتر توضیح بدین...سپاس

ApplyAbroad Superstar

سلام همان پیگیری خودمان است. بنویسید که بعد از آخرین تماس - حالا ای میل تلفن یا اسکایپ مثلا منتظر نتیجه هستید و با توجه به زمان سپری شده باید تصمیم بگیرید که به گزینه های دیگر فکر کنید یا گزینه های دیگر را پیگیری کنید. موفق باشید
    ممنون و سپاس فراوان از دوستای عزیز....ایمیل follow up چیه؟ از کجا می تونم پیداش کنم؟لطفا بیشتر توضیح بدین...سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)