صفحه 248 از 291 نخستنخست ... 148198238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,471 تا 2,480 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام. يك استاد از من خواسته براي مصاحبه presentation ​از يكي از ريسرچ هام تهيه كنم. يعني بايد پاور پوينت باشه و با teamviewer ​ارائه بدم؟
    بعد اين ارائه چطوري بايد باشه يعني تاريخچه ،​كارهاي قبلي و ... رو هم بيارم (مثل دفاع دانشگاه) يا فقط قسمت اصلي نو اوري كار خودم رو بيارم؟
    بعد گفته كه بعد از ارائه ازت سوال ميپرسيم،​اونها كه در جريان كارهاي قبلي من نيستند چه سوالي ميخوان بپرسن؟ يعني احتمال داره رفته باشن مقالات من رو خونده باشن؟

از شانس بد مصاحبه ام دوشنبه هست و امروز استاد ايميل زده بهم . بهش ايميل زدم و پرسيدم اما اين دو روز هم كه تعطيل هستند و احتمالا ايمياشون رو چك نميكنند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام. يك استاد از من خواسته براي مصاحبه presentation ​از يكي از ريسرچ هام تهيه كنم. يعني بايد پاور پوينت باشه و با teamviewer ​ارائه بدم؟
    بعد اين ارائه چطوري بايد باشه يعني تاريخچه ،​كارهاي قبلي و ... رو هم بيارم (مثل دفاع دانشگاه) يا فقط قسمت اصلي نو اوري كار خودم رو بيارم؟
    بعد گفته كه بعد از ارائه ازت سوال ميپرسيم،​اونها كه در جريان كارهاي قبلي من نيستند چه سوالي ميخوان بپرسن؟ يعني احتمال داره رفته باشن مقالات من رو خونده باشن؟

از شانس بد مصاحبه ام دوشنبه هست و امروز استاد ايميل زده بهم . بهش ايميل زدم و پرسيدم اما اين دو روز هم كه تعطيل هستند و احتمالا ايمياشون رو چك نميكنند
    سلام
    شما با اسکایپ می تونید پاورتون رو ارائه بدید. وقتی وصل میشید باید صفحه دستکاپو share کنید
    اگر استاد گفته از یکی از پژوهش هاتون ارائه تهیه کنید به این معنا هست که می خواد ببینه چکار شما انجام دادید و مهارتتون تو همون پژوهش به چه صورت بوده. اگر اینطور باشه باید به صورت ارائه یک پایان نامه از عنوان شروع کنید، اهمیت پژوهشتون رو بگید و مبانی نظری-پژوهشی ، روش کار، یافته ها و بحث در مورد نتایجی که داشتید. ممکن از داخل همین کار سوال هایی بپرسه، مثلا بپرسه که چرا از روش تحلیل واریانس یک راهه استفاده کردی؟ چرا بجاش از تی مستقل استفاده نکردی. اینجور چیزا.
    اگر استاد گفته فقط ارائه ای رو از زمینه های خود اماده کنی که میشه همون رزومه. شامل: تحصیلات، پژوهش ها، علائق، جوائز و مهارتهاتون.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirian نمایش پست ها
    سلام
    شما با اسکایپ می تونید پاورتون رو ارائه بدید. وقتی وصل میشید باید صفحه دستکاپو share کنید
    اگر استاد گفته از یکی از پژوهش هاتون ارائه تهیه کنید به این معنا هست که می خواد ببینه چکار شما انجام دادید و مهارتتون تو همون پژوهش به چه صورت بوده. اگر اینطور باشه باید به صورت ارائه یک پایان نامه از عنوان شروع کنید، اهمیت پژوهشتون رو بگید و مبانی نظری-پژوهشی ، روش کار، یافته ها و بحث در مورد نتایجی که داشتید. ممکن از داخل همین کار سوال هایی بپرسه، مثلا بپرسه که چرا از روش تحلیل واریانس یک راهه استفاده کردی؟ چرا بجاش از تی مستقل استفاده نکردی. اینجور چیزا.
    اگر استاد گفته فقط ارائه ای رو از زمینه های خود اماده کنی که میشه همون رزومه. شامل: تحصیلات، پژوهش ها، علائق، جوائز و مهارتهاتون.
    موفق باشید
    متن ايميلش اينه:
    For your interview, could you please prepare a 10-min presentation on one of your prior research works? The selection committee will then ask you some questions.

Junior Member

متن ايميلش اينه:
    For your interview, could you please prepare a 10-min presentation on one of your prior research works? The selection committee will then ask you some questions.
    همونطور که گفتید، ازتون ارائه یکی از پژوهش هاتون رو می خواد. هر کاری که بهتر هست رو ارائه بدید و روی مبانی نظری و روش پژوهشتون (اگر کار آماری داره، روش های آماری) مسلط بشید. اگر برای استرالیا اپلای کردید که خب حتما در مورد پروپوزالی که نوشتید اطلاع کافی رو داشته باشید. به طور کلی مصاحبه اگر هم متوسط بدید، مهم آزمون انگلیسی شما هست. کسانی بودند که از نظر علمی از 10 سوال 5 سوال جواب دادند اما پذیرش شدند.

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirian نمایش پست ها
    همونطور که گفتید، ازتون ارائه یکی از پژوهش هاتون رو می خواد. هر کاری که بهتر هست رو ارائه بدید و روی مبانی نظری و روش پژوهشتون (اگر کار آماری داره، روش های آماری) مسلط بشید. اگر برای استرالیا اپلای کردید که خب حتما در مورد پروپوزالی که نوشتید اطلاع کافی رو داشته باشید. به طور کلی مصاحبه اگر هم متوسط بدید، مهم آزمون انگلیسی شما هست. کسانی بودند که از نظر علمی از 10 سوال 5 سوال جواب دادند اما پذیرش شدند.
    خب الان به نظر شما بايد در قالب پاور پوينت مثل دفاع پايان نامه (حاوي تاريخچه و كارهاي قبلي و ...) ارايه بدم؟
    منظورتون از اين رو نفهميدم: کسانی بودند که از نظر علمی از 10 سوال 5 سوال جواب دادند اما پذیرش شدند. يعني از سوالاتي كه ميپرسن امتياز بندي ميكنن جوابها رو؟
    پروپوزال ازم نخواستن من هم ننوشتم ولي موضوع پرو‍زه مد نظر استاد كاملا مشخص و تعريف شده هست.

براي استراليا ،​دانشگاه كويينزلند اقدام كرده ام

ApplyAbroad Superstar

سلام قبل از هر چیز تبریک. رسیدن به مرحله مصاحبه در جای خودش پیشرفت قابل توجهی است و شماباید خیلی الان شاد و از خودتان راضی - در معنای مثبت- باشید. در واقع شانس خوب شماست که مصاحبه دوشنیه برگزار میشود.

د رمورد محتوا واقعا این مصاحبه ها بسیار دوستانه برگزار میشوند بنابراین اصلا هیجان و نگرانی نداشته باشد تا دوشنبه هم خدا وقت است آنهم برای کاری که برایش پایان نامه نوشته اید و اول و آخر در ۵- تا ۱۰ دقیقه هم با ۱۰-۱۲ اسلاید میخواهید ارایه کنید. من فکر میکنم تا همین فردا صبح هم اسلایدهایتان را آماده کنید و برای استاد بفرستید و با خیال راحت برای مصاحبه منتظر بمانید. یکی از دلیل های برگزاری مصاحبه این است که مطمین شوند کارعلمی مال خود شماست بنابراین تسلط و خونسردی شما به تنهایی کلی معنا منتقل میکند. احتمالا اگر چند سوالی هم بپرسند فراتر از سوالهای جلسه دفاع خودتان نخواهند رفت.

دیگر موضوعات مصاحبه ها را هم دوستان بارها و بارها بارها اینجا در سایت گفته اند بخوانید و به کار ببرید و موفق باشید. امید که خبر موفقیتان را خیلی زود اینجا به همه بدهید.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط msr_137 نمایش پست ها
    سلام.
    یه سوال داشتم از دوستان، من یه مصاحبه با یکی از اساتید در دانشگاههای معتبر امریکا داشتم که در مورد کارایی که کردم و پروژه هام بود که استاد از من خواستن یه مصاحبه دیگه داشته باشیم در مصاحبه دوم از من درمورد مقالاتم خواستن و حتی سوالات جزئی علمی هم از رستم پرسیدن. در نهایت دیروز به من ایمیل دادن که من از دانشجوهایی که مورد نظرم هستن یه شرتلیست تهیه کردم که شما هم داخلشین و قراره دوشنبه یه مصاحبه دیگه داشته باشیم. تو ایمیل هم گفتن مصاحبه درباره background منه و انتظاراتی که ایشون از دانشجوشون دارن و همینطور میخواد پروژه آیندرو توضیح بده و از علایق من بپرسه. حالا سوالام اینه؟ اولا اینکه من دیگه حرف جدیدی ندارم واسه زدن، هرچی بوده و نبوده تو مصاحبه های قبلب گفتم، در ضمن موضوع پروژه مشخصه و دیگه علایق من چه تاثیری میتونه داشته باشه؟ و در نهایتم اگه قرار بیشتر تایم این مصاحبرو خودش صحبت کنه، چطوری میخواد ازین شرت لیستش یه نفرو انتخاب کنه؟ و البته اگه نصیحتی دارین ممنونم میشم بهم بگین. با تشکر
    در اين مصاحبه شما بايد تطابق بكگراند خودتون با پروزه مد نظر استاد رو توضيح بديد و بگيد كه مثلا فلان كار رو كرده بودم ميشه در اين پروزه هم بكار برد و كار رو توسعه داد و من به انجام اين كار علاقه مند هستم.
    در مصاحبه بيشتر شما صحبت خواهيد كرد

Junior Member

خب الان به نظر شما بايد در قالب پاور پوينت مثل دفاع پايان نامه (حاوي تاريخچه و كارهاي قبلي و ...) ارايه بدم؟
    منظورتون از اين رو نفهميدم: کسانی بودند که از نظر علمی از 10 سوال 5 سوال جواب دادند اما پذیرش شدند. يعني از سوالاتي كه ميپرسن امتياز بندي ميكنن جوابها رو؟
    پروپوزال ازم نخواستن من هم ننوشتم ولي موضوع پرو‍زه مد نظر استاد كاملا مشخص و تعريف شده هست.

براي استراليا ،​دانشگاه كويينزلند اقدام كرده ام
    بله شبیه به پایان نامتون. اما خیلی خلاصه در حد 10 دقیقه. در ضمن نظر من اینه که بکگراند خودتون رو هم چند صفحه اضافه کنید تا در مورد خودتون هم توضیح بدید.
    منظورم از اون جمله این بود که، اگر استاد موافقت کرده بنابراین اونها به احتمال بالاتر دنبال چک کردن اسپیکینگ شما هستند.
    نکته دیگه اینکه در مورد پروژه استاد اطلاعات پایه رو کسب کنید و ارتباطش با علائق و پیشینه شما.

Junior Member

سلام
    بچه ها من 2 هفته پیش به یه استادی ایمیل زدم که باهاش کار کنم اونم گفت بیا با هم تلفنی حرف بزنیم و زمان 29 june رو پیشنهاد داد منم گفتم خوبه
    ولی نمیدونم چی می خواد بگه؟ رشته من مهندسی کنترل بوده ولی این در زمینه مهندسی سیستم وفضا کار میکنه. بهش گفتم به نظرت بک گراند من به این رشته میخوره؟ گفت چون این رشته بین رشته ای هست اگر علاقه داشته باشی حله.
    حالا نمیدونم تو مصاحبه چی میخواد بگه. به نظرتون وجهه ی بدی نداره اگر با یکی از دانشجوهاش ایمیل بدم و از موضوع مصاحبه بپرسم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام من فکر میکنم حتما استقبال کنید. سوالات خاص عجیب از شما احتمالا نمیپرسند و عمدتا بر کارهایی که تا به حال کرده اید حالا مقاله یا پایان نامه یا تسلطی که بر نرم افزار خاصی دارید متمرکز خواهند شد و از بعد شخصیتی به توان شما در کار گروهی. چون شما هنوز رسما اپلای نکرده اید مورد شما جزو موارد خاص است احتمالا استاد بین شما و پروژه ای /طرحی که در دست دارند یا در آینده نزدیک میخواهند شروع کنند تطبیقی را دیده اند و شما مثل یک تکه از پازلی باشید که ایشان بخواهند در چهارچوب کلی کاری قرار دهند.

پیشنهاد من این است که روی صفحه وب ایشان جستجو کنید یا هرجای دیگر و کارهای اخیرشان را پیدا کنید و خودتان را روی آنها آماده کنید نظراتشان را ببینید و کارهایی که بقیه افراد احتمالی گروهشان در دست دارند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fahim00222 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها من 2 هفته پیش به یه استادی ایمیل زدم که باهاش کار کنم اونم گفت بیا با هم تلفنی حرف بزنیم و زمان 29 june رو پیشنهاد داد منم گفتم خوبه
    ولی نمیدونم چی می خواد بگه؟ رشته من مهندسی کنترل بوده ولی این در زمینه مهندسی سیستم وفضا کار میکنه. بهش گفتم به نظرت بک گراند من به این رشته میخوره؟ گفت چون این رشته بین رشته ای هست اگر علاقه داشته باشی حله.
    حالا نمیدونم تو مصاحبه چی میخواد بگه. به نظرتون وجهه ی بدی نداره اگر با یکی از دانشجوهاش ایمیل بدم و از موضوع مصاحبه بپرسم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)