صفحه 249 از 291 نخستنخست ... 149199239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,481 تا 2,490 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما دوست عزیز
    به نظرتون با یکی از دانشجوهاش ارتباط برقرار کنم و ازشون بپرسم؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط fahim00222 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها من 2 هفته پیش به یه استادی ایمیل زدم که باهاش کار کنم اونم گفت بیا با هم تلفنی حرف بزنیم و زمان 29 june رو پیشنهاد داد منم گفتم خوبه
    ولی نمیدونم چی می خواد بگه؟ رشته من مهندسی کنترل بوده ولی این در زمینه مهندسی سیستم وفضا کار میکنه. بهش گفتم به نظرت بک گراند من به این رشته میخوره؟ گفت چون این رشته بین رشته ای هست اگر علاقه داشته باشی حله.
    حالا نمیدونم تو مصاحبه چی میخواد بگه. به نظرتون وجهه ی بدی نداره اگر با یکی از دانشجوهاش ایمیل بدم و از موضوع مصاحبه بپرسم؟
    ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما دوست عزیز
    سلام دوست خوبم
    به نظرم، اینکارو نکنین بهتره. یعنی با دانشجوهاش تماس نگیرین.
    چون به نظر میرسه که یه سری دانشجوها سریع همچین چیزی رو به استاد منتقل میکنن و میگن فلان آدمی از ایران به صورت desperate دنبال این بود که شما چی میپرسین و این قضیه احتمالا اثر بسیار منفی ای بذاره روی استاد.
    این قضیه مشاهده شده.
    اصلا هم ربطی به ملیت دانشجو نداره به فرهنگ و تربیت خانوادگی ش ربط داره ولی شما تا حد امکان ازین کار بپرهیزین.
    به جاش
    این لینکها رو مطالعه کنین.

https://www.google.ca/search?ei=Cg8x....0.fRxr_WO_o9c

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Superstar

سلام منهم فکر میکنم نباید برای این موضوع تماسی بگیرید حتما این یک مصاحبه مثل روزانه صدها مصاحبه ایست که استادها با دانشجویان بالقوه میکنند چیز اسرارآمیزی بنابراین ندارد. از کارهای تحقیقاتی قبلی شما بیشترین سوال میشود و بقیه راهم که باهم قبلا مرور کوچکی کردیم. از تجربه بچه ها هم که اینجا هست استفاده کنید. پاورپوینتی را آماده داشته باشید شاید به کارتان بیاید. به نظرم هوشمند و خونسرد عمل کنید.

جدا امید دارم که موفق شوید.

QUOTE=fahim00222;2544828]ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما دوست عزیز
    به نظرتون با یکی از دانشجوهاش ارتباط برقرار کنم و ازشون بپرسم؟[/QUOTE]

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان
    من یک موردی داشتم که خودم نمیتونم تحلیلش کنم:

من با استاد X در دانشگاه دیکین مکاتبه کرده بودم و از طریق سایت دانشگاه اپلای کرده بودم. دو روز بعد استاد Y بهم ایمیل داد و گفت که بیا مصاحبه (که این استاد در یک گروه تحقیقاتیه دیگر هست) من اول فکر میکردم که استاد X منصرف شده و استاد Y از رزومه ام خوشش اومده و قرار مصاحبه گزاشته. در اخر مصاحبه استاد Y گفت اگر پوزیشنی بود بهت اطلاع میدم (نمی دونم چرا؟؟؟؟ خوب حتما پوزیشنی داشته که براش دنبال دانشجو بوده دیگه، گفتم شاید خوشش نیومده از بکگراندم (در حالی که در مصاحبه، از سوالاش، کاملا معلوم بود که از رزومه ام خوشش اومده)). امروز استاد Y ایمیل زده که اپلای کن از طریق سایت دانشگاه

این رو هم بگم که من قبلا با استاد Y مکاتبه نداشتم که رزومه ام رو بفرستم براش، اما شاید در گروه تحقیقاتیشون برای کسی رزومه فرستاده باشم و از طریق اون رزومه به دستش رسیده باشه.

حالا من برای استاد X اپلای کرده ام ، الان استاد Y رو چه کار کنم؟ دوباره اپلای کنم؟ بهش بگم که قبلا برای استاد X اپلای کردم؟؟؟
    این رو هم بگم که فکر میکنم شانسم برای استاد Y خیلی بیشتر باشه تا استاد X

Junior Member

سلام دوست خوبم
    امروز استاد زنگ زد مکالمه ما حدودا 12 دقیقه طول کشید. گفتم دوست دارم در زمینه سیستم های فضایی باهات کار کنم گفت برای ایرانی ها قدغن شده!!!!!!!!!!!!! گفتم اشکال نداره تو اون یکی زمینه کاریت کار کنیم. گفت باشه اپلای کن، اسم من رو هم به عنوان سوپروایزر پیشنهادیت بنویس ولی در نهایت کمیته تصمیم خواهد گرفت. در نهایت هم گفت برای ویزا گرفتن مشکلی نداری؟ گفتم نه!
    این یعنی چی؟ امیدوار باشم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام منهم فکر میکنم نباید برای این موضوع تماسی بگیرید حتما این یک مصاحبه مثل روزانه صدها مصاحبه ایست که استادها با دانشجویان بالقوه میکنند چیز اسرارآمیزی بنابراین ندارد. از کارهای تحقیقاتی قبلی شما بیشترین سوال میشود و بقیه راهم که باهم قبلا مرور کوچکی کردیم. از تجربه بچه ها هم که اینجا هست استفاده کنید. پاورپوینتی را آماده داشته باشید شاید به کارتان بیاید. به نظرم هوشمند و خونسرد عمل کنید.

جدا امید دارم که موفق شوید.

QUOTE=fahim00222;2544828]ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما دوست عزیز
    [/QUOTE]

ApplyAbroad Superstar

سلام خوب به نظرم این در حد حودش خبر خوبی هست. یعنی اینکه شما یک مرحله که جلب نظر کلی استاد هست را موفق شده اید عبور کنید.این یعنی استاد از شما حمایت میکنند تا با بقیه وارد رقابت شوید. حدس من این است که برای جلب نظر و تایید کمیته انتخاب با شما مصاحبه تخصصی تری هم مجدد انجام بشود.

در هر صورت خبر مثبتی است گامی به جلو و من به شما تبریک میگویم.

اپلای کنید و خبرهای خوب را اینجا با دوستان به اشتراک بگذارید. در مورد این حوزه هم که استاد گفته اند ممنوعیت وجود دارد خیلی با دقت و وسواس عمل کنید. اگر در موردی تردید دارید حتی اگر لازم باشد لیست کلمات دارای حساسیت را چک کنید و با دقت متن های مربوطه را بنویسید.

موفق باشید خیلی خوشحال شدم.

سلام دوست خوبم
    امروز استاد زنگ زد مکالمه ما حدودا 12 دقیقه طول کشید. گفتم دوست دارم در زمینه سیستم های فضایی باهات کار کنم گفت برای ایرانی ها قدغن شده!!!!!!!!!!!!! گفتم اشکال نداره تو اون یکی زمینه کاریت کار کنیم. گفت باشه اپلای کن، اسم من رو هم به عنوان سوپروایزر پیشنهادیت بنویس ولی در نهایت کمیته تصمیم خواهد گرفت. در نهایت هم گفت برای ویزا گرفتن مشکلی نداری؟ گفتم نه!
    این یعنی چی؟ امیدوار باشم؟
    [/QUOTE]

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    .... در مورد این حوزه هم که استاد گفته اند ممنوعیت وجود دارد خیلی با دقت و وسواس عمل کنید. اگر در موردی تردید دارید حتی اگر لازم باشد لیست کلمات دارای حساسیت را چک کنید و با دقت متن های مربوطه را بنویسید...

[/QUOTE]

لیست کلمات حساس رو از کجا باید پیدا کرد؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    بنده رشته ام IT هست،برای دکترا دنبال پوزیشن هستم.
    دیروز یه مصاحبه با یه استاد تو دانشگاه لوکزامبورگ داشتم. که ازم خواسته بودن یه Presentation آماده کنم.
    توش اول خودمو معرفی کردم و تجربیات و مهارتهام و رزومه رو به طور مختصر گفتم.
    بعد بخش اصلی تز ارشدم بود که حدودا تو 20 دقیقه خلاصه وار توضیح دادم. بعد گفتم که سه تا مقاله از تز ارشدم استخراج شده.
    بعد بقیه مقالاتم رو معرفی کردم. سپس انگیزه خوندن دکترا و چرا تو اون دانشگاه، بعد علایق تحقیقاتی رو گفتم.
    در انتها هم یه مختصر در مورد برنامه تحقیقاتی آیندم توضیح دادم. سی دقیقه زمان بهم داده بودن که به سختی تونستم تو اون زمان پوشش بدم.
    سپس استاد ازم چند تا سوال در مورد تز ارشدم پرسید که پس از تلاش زیاد فک کنم قانعش کردم.
    در انتها در مورد این پوزیشن و آزمایشگاه خودشون توضیح داد، بعدش گفت این بخش اول مصاحبه بود.
    برای فردا آماده باش همکارام ادامه مصاحبه رو باهات انجام خواهند داد.

امروز یه ایمیل گرفتم که به یک آزمون عملی برنامه نویسی آنلاین 4 ساعته دعوت شدم.
    برام تازه گی داره.
    به نظرتون چی می پرسند؟ من چند تا زبان بلدم و لی زبانش رو مشخص نکردن.
    بعدش آخه 4 ساعت!!!!!
    الان موندم چطوری خودمو آماده کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط h_shahbazi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    دیروز یه مصاحبه با یه استاد تو دانشگاه لوکزامبورگ داشتم. که ازم خواسته بودن یه Presentation آماده کنم.
    بعد بخش اصلی تز ارشدم بود که حدودا تو 20 دقیقه خلاصه وار توضیح دادم. بعد گفتم که سه تا مقاله از تز ارشدم استخراج شده.
    بعد بقیه مقالاتم رو معرفی کردم. سپس انگیزه خوندن دکترا و چرا تو اون دانشگاه، بعد علایق تحقیقاتی رو گفتم.
    در انتها هم یه مختصر در مورد برنامه تحقیقاتی آیندم توضیح دادم. سی دقیقه زمان بهم داده بودن که به سختی تونستم تو اون زمان پوشش بدم.
    سپس استاد ازم چند تا سوال در مورد تز ارشدم پرسید که پس از تلاش زیاد فک کنم قانعش کردم.
    در انتها در مورد این پوزیشن و آزمایشگاه خودشون توضیح داد، بعدش گفت این بخش اول مصاحبه بود.

برام تازه گی داره.
    بعدش آخه 4 ساعت!!!!!

به شما و سایر دوستان توصیه میکنم از این کشور و دانشگاه در پتی اش دوری کنید!
    من و چند نفر دیگه ک یکیش هم کلاسم بود وسط دکتری ول کردیم اومدیم!
    از بس این دانشگاه جایه بیخود و بی کیفیتی هستش!
    با پول بالا نگهش داشتن! اونم به غیر اروپایی نمیدن! استادا بی کیفیت آلمانی و بلژیکی اینجا حال میکنن!
    اصلا تدریس و اسپورت علمی بلد نیستن چی هست! چون دانشگاه بهشون پول زیاد میده و اینا هیچ علاقه ای به پشتیبانی دانشجو نداره!
    یعنی نه سوادشو دارن نه انگلیسیشون در حد خوبه!
    یه پول مفت میبره تو جیبشان پس نیازی به کار دیگه ندارن! یه کشور گرون و خلوت و مرده ک مایه پولداران پیر هستش!
    امیدوارم توصیه م رو جدی بگیرید، کاری ک من و خیلی از دوستان نکردیم و این بلا سرمون اومد!
    المان، فرانسه ، آمریکا، خیلی کشورهای عرف ک همه رفتن علت داشته! لوکزامبورگ یه دانشگاه پایین تر از آزاد هستش
    با توقعات هاروارد!

نقل قول نوشته اصلی توسط h_shahbazi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

برام تازه گی داره.
    بعدش آخه 4 ساعت!!!!!
    به شما یک سابجکت میدن که براش کد بنویسید.احتمالا زبان برنامه نویسیش به اختیار خودتان خواهد بود ولی باید یک زبان روتین باشه. 4 ساعت هم برای اماده سازی کد فرصت دارید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)