صفحه 251 از 291 نخستنخست ... 151201241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,501 تا 2,510 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Ainnaaz نمایش پست ها
    سلام دوستان. وقت همگی بخیر. ببخشید من یه سوال داشتم در مورد ایمیل تشکر بعد از مصاحبه اسکایپ. من 1 ساعت پیش با یگی از اساتید unsw اسکایپ داشتم. و همون حین مصاحبه ایمیل تایید ش رو نوشت و واسم ارسال کرد. من آخر صحبت ازش تشکر کردم ولی بازم باید ایمیل تشکر بقرستم براش؟
    چی بنویسم؟ نمونه اش رو کسی داره لطفا؟
    نیازی نیست
    ولی اگر خودتون اینجوری راحت ترین یه خط براش بنویسین متشکرین از وقتی که گذاشته برای این صحبت و امیدواری برای جوین شدن به گروهش.

ApplyAbroad Superstar

سلام تبریک فراوان. قاعده کلی این است که بعد از مصاحبه به بهانه تشکر ارتباط را حفظ کنید. بنابراین من فکر میکنم جا داشته باشد که ایمیل بفرستید از وقتی که برای مصاحبه اختصاص داده اند و اینکه به خصوص بلافاصله تایید پذیرش /فاند/ رضایت را فرستاده اندتشکر کنید و البته که از گام بعدی سوال کنید که باید چه باشد. با اینکار از جزییات هم مطمین و هم مطلع میشوید که همه چیز را طرفین به خوبی متوجه شده اند و نکته ابهامی باقی نمانده است.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Ainnaaz نمایش پست ها
    سلام دوستان. وقت همگی بخیر. ببخشید من یه سوال داشتم در مورد ایمیل تشکر بعد از مصاحبه اسکایپ. من 1 ساعت پیش با یگی از اساتید unsw اسکایپ داشتم. و همون حین مصاحبه ایمیل تایید ش رو نوشت و واسم ارسال کرد. من آخر صحبت ازش تشکر کردم ولی بازم باید ایمیل تشکر بقرستم براش؟
    چی بنویسم؟ نمونه اش رو کسی داره لطفا؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

ما که حالا حالا مونده برامون تا اپلای باری دانشگاه
    ولی یه بار با یه خانوم انگلیسی برای یه کالج زبان صحبت کردم که ایشون هم لیورپولی اصلی بودن
    لیورپولی ها هم لهجشون معروف به لاتی بودنه
    خلاصه نیم ساعت طول کشید تا بتونه اسممو تلفظ کنه
    جالب بود که به جای من ایشون دو سه بار گفتن اکسکیوز می.

Junior Member

سلام دوستان، من حدود 20 روز پیش واسه یه استاد تو کانادا میل زدم و اون در جواب من تشکر کرد که میخوام به گروهش اضافه بشم و گفت یکی از مقاله هامو واسش بفرستم. دیروز به من میل زده که میخوام باهات یه مصاحبه کوتاه اسکایپ داشته باشم ولی تا هفته دوم سپتامبر کانادا نیستم و بزار بعد اونموقع با هم در ارتباط باشیم. حالا سوال من اینه که ددلاین این دانشگاه واسه زمستون تا آخر آگوسته و قرار مصاحبه من بعد ددلاینه به نظرتون من اپلای بکنم؟ البته با یکی از دانشجوهای ایرانی این استاد صحبت کردم و گفت اینجا زیاد ددلاین مهم نیست استاد اکی بده مشکلی پیش نمیاد واسه ددلاین

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam285 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من حدود 20 روز پیش واسه یه استاد تو کانادا میل زدم و اون در جواب من تشکر کرد که میخوام به گروهش اضافه بشم و گفت یکی از مقاله هامو واسش بفرستم. دیروز به من میل زده که میخوام باهات یه مصاحبه کوتاه اسکایپ داشته باشم ولی تا هفته دوم سپتامبر کانادا نیستم و بزار بعد اونموقع با هم در ارتباط باشیم. حالا سوال من اینه که ددلاین این دانشگاه واسه زمستون تا آخر آگوسته و قرار مصاحبه من بعد ددلاینه به نظرتون من اپلای بکنم؟ البته با یکی از دانشجوهای ایرانی این استاد صحبت کردم و گفت اینجا زیاد ددلاین مهم نیست استاد اکی بده مشکلی پیش نمیاد واسه ددلاین
    خود استاد هم از ددلاین و اینها باید خبر داشته باشه
    از طرفی ممکنه برای فال 2019 بخواد،،

من باشم صبر میکنم برای اسکایپ

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    من به مصاحبه یکی از دانشگاهها دعوت شدم. بهم گفتن راجع به ریسرچ پروپوزالت یه توضیح مختصر بده.
    من رشتم برق هست ولی این رشته که براش اپلای کرده بودم مهندسی سیستم هست. حالا واقعا نمیدون چی باید بگم
    به نظرتون ایرادی داره از اون استاد که باهاش در ارتباط بودم بپرسم؟؟؟؟
    تاثیر منفی نداره؟؟؟؟ خودش جز کمیته پذیرش دانشگاه هست. چطوری سوالم رو مطرح کنم که تاثیر منفی هم نذاره

Junior Member

به استاده ایمیل زدم در جواب گفت که ناعادلانه است بخوام به تو کمک کنم چون خودش جز کمیته است. ولی گفت بک گراندات رو به خوبی بیان کن چیزی راجع به ریسرچ پروپوزال نگفت اصلا. فک نکنم برای این مصاحبه پروپوزال به اون صورت لازم باشه. نظر شما چیه؟ اخه ایمیل زدن یه پاورپوینت اماده کن راجع به پروژه ها و بک گراندت و یه ریسرچ پروپوزال کوتاه که بتونی تو ده دقیقه ارایه کنی؟؟؟؟؟این پاورپوینت رو چی توش بذارم؟؟؟ مصاحبه برای ۵ سپتامبر

سلام

من حدود 10 روز پیش برای یک پوزیشن خیلی خوب فاند دار که هم پروژه ای هست و هم باید تز دکتری رو براش بنویسم اقدام کردم. چند روز پیش بهم ایمیل دادن که شرت لیست شدی و قرار مصاحبه اسکایپ فیکس شد. دانشگاه توی بلژیک هست و گروه تحقیقاتی قوی هستند.
    دیروز مصاحبه برگزار شد. دو نفر استاد بودن که یکیشون هد گروه ریسرچشون بود و خیلی جدی و خشک حرف میزد.
    استرس خاصی نداشتم چون قبلا تجربه مصاحبه برای دوره مستر رو داشتم ولی از شانس من هندزفری خراب بود و با ایما و اشاره توی تصویر بهشون گفتم دوباره تماس میگیرم با هندزفری جدید و همین باعث خنده شد و جو تلطیف شد یکم

سوالاتی که پرسیدن:
    - در مورد پروژه ما چی میدونی؟ توضیح بده!
    - چرا میخوای بیای توی این پروژه؟
    - درمورد سیستم های قانونی مختلف پرسیدن!
    - از سیستم قضایی ایران پرسیدن!
    - از بین توضیحاتم مدام سوال می پرسیدن مخصوصا استاد تمام که خیلی جدی سوال می کرد و در هر مورد توضیح میدادم میگفت مثال بزن!!
    - ازم پرسیدن مشکلی نداری با بروکسل اومدن؟
    - میدونی که این موقعیت همباید کار کنی و هم در کنارش تز دکتری بنویسی؟ اکی هستی که؟
    - کار ایران ات رو چه کاری میکنی وقتی بیای اینجا؟؟؟ (پوزیشن کاری خوبی توی ایران دارم در حال حاضر، شایدبه این خاطر پرسیدن)، که منم گفتم مشکلی نیست ازین بایت هر وقت بخوام بیام میتونم کارم رو تمام کنم.
    - سوال آخرم این بود که، از همکاران ات در گروه ریسرچ چه انتظاراتی داری؟ و میخوای با چه شخصیت هایی کار کنی؟؟ حواب من: ترجیحا کسانی باشن که از نظر آکادمیک و علمی از خودم بالاتر باشن تا بتونم در کنارشون خودم رو ارتقا بدم، حس همکاری داشته باشن، گروه داینامیک باشه، احترام متقابل باشه با توجه به اینکه از بک گراندهای فرهنگی مختلفی هستیم و همین.
    با اعتماد به نفس جواب دادم و سریع و تا تونستم مثال های قانونی که در حیطه کارم باهاشون ارتباط دارم رو براشون گفتم.

در طی مصاحبه از چهره هاشون اصلا حس مثبت و رضایت مندی نگرفتم و خودم رو ریجکت شده حساب کردم.
    بعد یکساعت ایمیل زدن که ما خیلی از مصاحبه با شما راضی هستیم و به مرحله دوم راه پیدا کردی و الان هم دو تا سوال خیلی سخت تشریحی فرستادن و 5 روز وقت دادن برای پاسخ مستدل بهشون

گفتم برای دوستان انتقال تجربه کرده باشیم به ویژه دوستان سوشال ساینسی. استرس نداشته باشید چون اگر شد چه بهتر اگر نشد هم یه تجربه عالی مصاحبه با اساتید خوب رو داشتیم که قطعا در انجام بهتر مصاحبه های بعدی موثر خواهد بود.

پیروز باشید.
    ** Don't Surrender, because you can win...I did **

Junior Member

سلام دوستان، من حدود 10 روز پیش با یه استاد تو کانادا مصاحبه داشتم، من کلی چیز از این تاپیک یاد گرفتم و خیلی دوست داشتم تجربه خودمم با شما درمیون بزارم، مصاحبه من ساعت 9:30 شب به وقت ایران بود که من از یک ساعت پیش ان بودم، ساعت 9 استادم هم ان شد و بهم پیام داد که میدونم اونجا الان دیروقته و میخوای زودتر شروع کنیم که منم زدم من مشکلی ندارم و اون زنگ زد، من هم همونطوری که از پست های قبل خوندم ویدئو رو انتخاب کردم. اولش مشکل صدا داشت تماسمون که مجبور شدیم قطع کنیم و دوباره 5 دقیقه بعد زنگ زد ولی همش اررور کانکشن به من میداد که ازم خواست شماره موبایلمو بفرستم تا صدا رو از گوشی داشته باشیم، این شد که از دفترش بهم زنگ زد و ما صدا رو از گوشی و تصویر رو از اسکایپ داشتیم(من قبلش چندین بار سرعت اسکایپ رو امتحان کردم و حتی با مخابرات هم تماس گرفتم که سرعت رو تایید کنه ولی نمیدونم چی شد و زیاد هم از این جورچیزا سردر نمیارم)
    مصاحبه 50 دقیقه طول کشید ولی انقد خود استاد آروم و مهربون بود که من تو چند دقیقه اول همه استرسم پرید. سوالاش همین سوال هایی بود که تو همین تاپیک هست، ولی خب از علاقه مندی من به چند تا از پروژه هاش هم پرسید و گفت دوس داری تو این زمینه کار کنی من واسه این مصاحبه زمان کافی داشتم و همه پروژه ها و مقاله های استاد رو که خیلی شبیه به کارهای خودمم بود از قبل خونده بودم، واسه همین وقتی راجع به پروژه هاش حرف میزد من اطلاعات داشتم ازشون، یکی از پروژه هایی که یکی از دانشجوهای ارشدش روش کار میکنه هم شبیهش تو آزمایشگاه ما انجام شده که بدون هیچ ادعایی ازم راجع به نتایجش سوال میکرد و نظرمو میپرسید. کلا خیلی استاد متواضع و خاکی بود. فک کنم تو یه ساعت راجع به همه چی حرف زدیم، آخرشم من روم نشد راجع به فاند حرف بزنم که خودش شروع کرد راجع به فاند گفت که یعدش من یکی دو تا سوال راجع به فاند پرسیدم کلا همه چی خیلی خوب بود و جو هم خیلی مثبت بود، گفت وقتی اپلای میکنی ازت یه جا میخواد که سوپروایزرت رو معرفی کنی و اونجا اسم منو بنویس، آخرشم اسم منشی گروه رو بهم گفت و گفت با اون در ارتباط باشم اگه سوالی داشتم واسه پذیرش از اون بپرسم بعد مصاحبه هم یه ایمیل به من زد که واسه اپلای دعوتم کرد و منشی گروه رو هم تو cc گذاشت که اگه سوالی پیش اومد واسم ازش بپرسم.
    الانم من یه هفتست اپلای کردم، ریکام این دانشگاه آنلاینه و تازه دیروز استادام ریکام رو نوشتن و پروندم دست graduate admission office هست، امیدوارم پذیرشم اکی بشه با آرزوی موفقیت برای همه شما دوستای خوبم و ممنون بابت اطلاعات مفیدتون تو این تاپیک.

با سلام
    منم تجربه مصاحبه دومم(مصاحبه اولم 3سال پیش با یه استاد ایرانی بود و به پذیرش منجر شد که به دلایلی نشد برم) رو می نویسم شاید بدرد کسی بخوره. قرارمون بعد از ظهر ما بود. و استاد از گوگل هنگ اوت (google hangout)خواست که مصاحبه رو انجام بدم. منم تا اون موقع نمیدونستم چیه که با سرچ فهمیدم چیه و چجوریه. چون می دونستم اینترنت خونه قراره رو اعصابم بره،مخصوصا اون موقع روز ،یه بسته یک گیگ اینترنت همراه اول خریدم و گوشیم رو به حالت هات اسپات در آوردم و لپ تاپ رو به اینترنت گوشی وصل کردم. نتیجه کار بی نقص بود و به راحتی ارتباط تصویری برقرار شد که هم صدا و هم تصویر عالی بود هزینه این بسته هم 7 هزار تومن شد ولی متاسفانه در 10 دقیقه آخر بسته تموم شد و من نمیدونم چقدر دیگه برام هزینه برداشت. پس بهتره شما بسته با حجم بیشتر بخرید که خیالتون راحت باشه.
    در ایندای مصاحبه استاد جوان تازه فارغ شده از استنفورد شروع کرد به معرفی خودش که چی کارا کرده و کجاها درس خونده و ... منم گوش می کردم ولی هی تو فکر این بودم که چقدر جوونه. خلاصه دل رو زدم به دریا و گفتم میشه بپرسم شما چند سالتونه؟. انتظار داشتم پاشه بزنه در گوشم که یهو خندید و گفت برای چی؟ گفتم اخه شما خیلی جوون به نظر میایید. که گفت من 29 سالمه. منم گفتم 29 سالمه که کلی ذوق کرده و گفت چالش بر انگیز خواهد بود!!!(برای جلوگیری از هرگونه سو تفاهم، هم بنده و هم ایشون مذکر هستیم و ایشون متاهل هم هستند)
    بعد دوباره شروع کرد به توضیح دادن یکی از ریسرچاش که یهو از یه تکنولوژی هایی نامبرد که من نمیدونستم چیه و داشتم با خودم فکر می کردم اینا چیه که داره میگه که یهو برگشت گفت از قیافت معلومه سوال داری. منم خندیدم و گفتم این دو دقیقه آخر رو نمی فهمم در مورد چی داشتی صحبت می کردی. گفتش خوب شد پس گفتی، الان برات چند تا لینک با عکس می فرستم ببینی، که همون لحظه فرستاد و من یکم فهمیدم داره چی میگه. بعد از صحبتاش گفت حالا تو بگو. که منم شروع کردم یکم راجع به کارام توضیح دادم (البته من خیلی بد حرف زدم چون قشنگ معلوم بود نمی فهمه من چی میگم) و اخرشم گفتم ببخشید اگه بد توضیح دادم و اسپیکینگم خوب نیست که در جواب گفت نه بابا خوب بودی و من درک می کنم که زبون دومت هست. بعد شروع کرد توضیحات در مورد فاند و شهر دانشگاه و اب و هوا و ... داد و ازم پرسید که ترجیح میدی کی شروع کنی که گفتم هر چه زودتر بهتر چون می خوام زودتر تمومش کنم که اونم گفت می فهمم که می خوای وارد مرحله بعدی زندگیت بشی. بعدش گفت سوالی نداری؟. که گفتم خوشحال شدم دیدمتون.
    بعد از اینکه قطع کرد گفتم این حتما منو نخواهد گرفت بس که من پروو بودم و خیلیم بد جواب دادم. تو این فکرا بودم که دیدم ایمیل زد تو رزومت نوشتی با فلان چیز کار کردی؟ . کارت رو برام بفرست که منم تو ایمیلم تشکر کردم که وقت گذاشت و کارم رو براش ایمیل کردم. اونم جواب داد که کارت رو دیدم و منم ممنونم که وقت گذاشتی و خیلی دوست دارم تو آینده بیشتر باهم حرف بزنیم و اینکه وقت اپلای رو بهت خبر میدم که اپلای کنی. منم بهش گفتم باعث افتخاره باهاتون دوباره حرف بزنم.
    حالا نمیدونم نتیجه چی بشه ولی ظاهرا که بد نشده تا حالا.
    من سعی کردم خود واقعیم باشه و هیچ تلاش اضافه ای نکردم .فکر می کنم برای اون ها هم این قابل قبول تر باشه.
    به امید اینکه همه اونایی که زحمت کشیدن به جایی که استحقاقش رو دارن برسن.
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)