صفحه 253 از 291 نخستنخست ... 153203243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,521 تا 2,530 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام اساتید آلمانی معمولا - تاکید میکنم معمولا نه لزوما همیشه - منضبط هستند یعنی اگر پاسخی میدهند یا قولی میدهند میشود روی آن حساب جدی کرد و البته برابر فرهنگ دانشگاهی آلمان با دانشجو حفظ فاصله میکنند (به خصوص اگر سن و سال دار باشند. نسل جوان کمی بهتر شده اند در این دست رفتارها) بنابراین اینکه منشی پاسخ داده است یعنی حداقل تا مدتی طرف حساب شما منشی باید باشد

پیشنهاد من این است که از منشی درباره ارسال رسمی تقاضا سوال کنید که ایا لازم هست یا خیر. و اگر پاسخی نیامد رسما اپلای کنید چون جز کمی زحمت چیزی از دست نمیدهید. استاد مسیر خودشان را میروند و تقاضای رسمی هم مسیر خودش را.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ervin1365 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون دوست عزیز. این که میگم بیست بار چک کردن مثلا روزی یکی دو بار چک میکنن حتما. خودمم احساس کردم شاید دارن مقایسه سی وی انجام میدن و سی وی رو انلاین باز میکنن. این استاد به تازگی یک پوریشن دکتری باز کردن که تا اخر دسامبر مهلت دره.به نظرتون اپلای کنم خودم یا به ایشون بگم بعد اپلای کنم یا صبر کنم بعد دو سه هفته ببینم چی میگه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان، من با يه استادي از آمريكا مصاحبه اسكايپ داشتم سوالاي خيلي جنرالي در مورد تز مسترم و علايقم پرسيد و بيشتر در مورد ريسرچش و فاندينگ صحبت كرد. بعد گفت اپلاي كن و اسم منو بيار تو اپليكيشن ولي در نهايت ادميشن افيس تصميم مي گيره و ممكنه مصاحبه دوم داشته باشيم. به نظرتون اين استاد منو قبول كرده؟ و چقدر احتمال داره ادميشن افيس با وجود قبول كردن استاد منو رد كنه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام اگر نشود گفت استاد شما را قبول کامل کرده اند میشود دست کم استنباط کرد شما را در حد دیگر رقبا برای مقایسه دیده اند که این خیلی مهم است.

این که کمیته شما را بپذیرد مساله دیگری است . چون کمیته نه تنها پیشنهادهای این استاد بلکه پیشنهادهای اساتید دیگر را هم بررسی میکند و ممکن است بین متقاضیانی که اساتید دیگر معرفی و پشتیبانی میکنند هم دانشجوهای خیلی خوبی وجود داشته باشد.

البته اگر استاد شما قدر و قدیمی و صاحب نام باشند - حداقل در سطح دانشکده - حوب احتمال اینکه نظر کمیته تحت تاثیر جایگاه استاد قرار بگیرد کم نیست و بنابراین شما در مقایسه با دیگر رقبا جایگاه بهتری خواهید داشت.

پیشنهاد میکنم که اقدام بفرمایید امید که به زودی خبرهای خوب روی فوروم بگذارید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Melissa71 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من با يه استادي از آمريكا مصاحبه اسكايپ داشتم سوالاي خيلي جنرالي در مورد تز مسترم و علايقم پرسيد و بيشتر در مورد ريسرچش و فاندينگ صحبت كرد. بعد گفت اپلاي كن و اسم منو بيار تو اپليكيشن ولي در نهايت ادميشن افيس تصميم مي گيره و ممكنه مصاحبه دوم داشته باشيم. به نظرتون اين استاد منو قبول كرده؟ و چقدر احتمال داره ادميشن افيس با وجود قبول كردن استاد منو رد كنه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی مولکولی

سلام
    من دیروز یک مصاحبه اسکایپ برای پست داگ داشتم با یه استاد تو سوئد.....از رزومه ام خیلی خوشش اومده بود......چون اولین تجربه ام بود استرس داشتم خیلی متمرکز نبودم الیته نشون نمیدادم ولی باعث میشد سوال هاش رو خلاصه جواب بدم..... صحبت کردنم هم جوری بود که به نظرم یه کم سخت متوجه میشد....
    ازم آخر مصاحبه پرسید سوالی داری یا نه که من گفتم اگه انتخاب بشم برای این دوره کی باید تو آزمایشگاه کارم رو شروع کنم که گفت تو دو ماه آینده......
    اخرش بهم گفت باید فکر کنه و بودجه اش رو چک کنه و نتیجه رو اطلاع میده....... به نظرم قبولم نکرده...... درسته؟

ApplyAbroad Superstar

سلام هنوز هیچ چیز معلوم نیست. نمیشود پیش داوری کرد. او باید با ۴- ۵ نفر دیگر هم مصاحبه کند تا مناسبترین را پیدا کند.

ولی این چک کردن بودجه خوب کمی ناهمگون با اصل مصاحبه است. استادی که انرژی و وقت مصاحبه برای پست دکتری میگذارد یعنی از همه چیز دیگر از جمله بودجه مطمین بوده است.

شاید شما خیلی دقیق در شرایط مصاحبه متوجه نشده باشید یا شاید او با بودجه اش سعی میکند مثلا دو نفر را بگیرد.

در هر صورت هنوز چیزی معلوم نیست و قلبا امیدوارم نفر موفق شما باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alipoor نمایش پست ها
    سلام
    من دیروز یک مصاحبه اسکایپ برای پست داگ داشتم با یه استاد تو سوئد.....از رزومه ام خیلی خوشش اومده بود......چون اولین تجربه ام بود استرس داشتم خیلی متمرکز نبودم الیته نشون نمیدادم ولی باعث میشد سوال هاش رو خلاصه جواب بدم..... صحبت کردنم هم جوری بود که به نظرم یه کم سخت متوجه میشد....
    ازم آخر مصاحبه پرسید سوالی داری یا نه که من گفتم اگه انتخاب بشم برای این دوره کی باید تو آزمایشگاه کارم رو شروع کنم که گفت تو دو ماه آینده......
    اخرش بهم گفت باید فکر کنه و بودجه اش رو چک کنه و نتیجه رو اطلاع میده....... به نظرم قبولم نکرده...... درسته؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی مولکولی

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام هنوز هیچ چیز معلوم نیست. نمیشود پیش داوری کرد. او باید با ۴- ۵ نفر دیگر هم مصاحبه کند تا مناسبترین را پیدا کند.

ولی این چک کردن بودجه خوب کمی ناهمگون با اصل مصاحبه است. استادی که انرژی و وقت مصاحبه برای پست دکتری میگذارد یعنی از همه چیز دیگر از جمله بودجه مطمین بوده است.

شاید شما خیلی دقیق در شرایط مصاحبه متوجه نشده باشید یا شاید او با بودجه اش سعی میکند مثلا دو نفر را بگیرد.

در هر صورت هنوز چیزی معلوم نیست و قلبا امیدوارم نفر موفق شما باشید.
    متشکرم....بله دقیقا همینطوره و گفت انتظار داره دو نفر رو بگیره..... ولی من هم از اینکه راجع به بودجه صحبت کرد حس خوبی نگرفتم.....

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد

البته ممکن است واقعا با یک تعبیر این خبر خوبی باشد. در جریان مصاحبه متوجه شده که دو نفر کاندیدای خوب دارد بنابراین به فکر افتاده اند که هر دو نفر را بگیرند و هیچکدام را از دست ندهند.

به نظرم خیلی ناامید نباشد

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط alipoor نمایش پست ها
    متشکرم....بله دقیقا همینطوره و گفت انتظار داره دو نفر رو بگیره..... ولی من هم از اینکه راجع به بودجه صحبت کرد حس خوبی نگرفتم.....

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

دوستان من که خیلی ناامید شدم نتایج اومد و من اصلا دعوت به مصاحبه نشدم تازه اون استاد المانیه هم بعد کلی برو بیا و سوال جواب خیلی شیک و مجلسی بهم گفت ببخشید فعلا نمیتونم بهت پوزیشن دکتری بدم. دلم میخواست بزنمش بگم پس چه غلطی میکردی وقت نازنین منو گرفتی. من نمیفهمم چرا دعوت به مصاحبه نمیشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanics of Bio-System engineering

با سلام خدمت دوستان عزیز،
    من برای یک پوزیشنی برای مقطع دکتری دانشگاه دابلین ایرلند اپلای کردم، بعد از 2 3 هفته ایمیل زدن به بنده و درخواست مصاحبه اسکایپ کردند.
    2 روز دیگه وقت مصاحبه هستش، نکته ای که وجود داره اینه که من برای مصاحبه علاوه بر رزومه ی خودم باید روی کل پروژه ای که برای اپلای کردم تسلط داشته باشم و حرف بزنم؟
    یکم گنگم، من تو زمینه ماشین های کشاورزی کار کردم، البته موضوع تزم روی خشک کن ها بوده ولی این پوزیشن روی خاکورزها و کلا یه فیلدی جدا از تز ارشدم هست.
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

سلام اولا تبریک برای رسیدن به این مرحله که خوب به معنی این است که شما از خیلی از متقاضیهای دیگر بهتر بوده اید.

پستهای زیادی اینجا روی انجمن در مورد مصاحبه ها هست که دوستان گذاشته اند و بسیار مفید هستند.

یکی دو نکته هست که اگر توجه کنید کارها روان پیش میروند.

اول اینکه بدانید مصاحبه کننده ها قصد اشنایی با شما به لحاظ علمی و شخصیتی دارند و بسیار ملایم هستند. بنابراین اصلا احساس فشار و استرس نداشته باشید. خیلی با آسایش و آرامش در طول مصاحبه باشید. و هم البته قبل آن.

نکته بعدی این که فکر بدی نیست که یک پاور پوینت پرزنتیشن آماده کنید و در آن کمی در مورد کارهای قبلی و هم در مورد افکارتان برای پروژه دکتری توضیح بدهید. اینکار غیر از اینکه به مسیر مصاحبه شکل میدهد کمک میکند که شما از قبل فکرهایتان را منسجم کنید و اگر جایی خودتان ابهام دارید متوجه شوید.

در مورد این تفاوت بین ارشد و دکتری خوب فکر کنید. میفرمایید با هم متفاوت هستند در فرصت باقیمانده بیشتر دقت کنید زوایای مشابهت را سعی کنید پیدا کنید و بیشتر روی آنها در مصاحبه مانور بدهید. خیلی کم پیش می اید که کسی دقیقا دکتری را روی چیزی کار کند که ۱۰۰% ادامه ارشدش بوده و کمیته انتخاب هم حتما متوجه این تفاوت بوده اند ولی بازهم به شما فرصت مصاحبه داده اند. بنابراین شما به دست خودتان بیش از اندازه روی تفاوت ها تاکید نکنید. قصد این نیست که منکر باشید بلکه تفاوت را کنار مهارتها/دانشی که از انجام کار قبلی حاصل شده قرار دهید و بحث را متوازن پیش ببرید.

اگر پاور پوینت درست کردید یکی دوبار برای دوستانتان سیمولیت کنید خودتان متوجه ضعف و قوت ها میشوید و آنها را اصلاح میکند.

برای مصاحبه با نشاط باشید واقعا وقتی تمام میشود میبینید که خیلی هم لذت برده اید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan_jafari6 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز،
    من برای یک پوزیشنی برای مقطع دکتری دانشگاه دابلین ایرلند اپلای کردم، بعد از 2 3 هفته ایمیل زدن به بنده و درخواست مصاحبه اسکایپ کردند.
    2 روز دیگه وقت مصاحبه هستش، نکته ای که وجود داره اینه که من برای مصاحبه علاوه بر رزومه ی خودم باید روی کل پروژه ای که برای اپلای کردم تسلط داشته باشم و حرف بزنم؟
    یکم گنگم، من تو زمینه ماشین های کشاورزی کار کردم، البته موضوع تزم روی خشک کن ها بوده ولی این پوزیشن روی خاکورزها و کلا یه فیلدی جدا از تز ارشدم هست.
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)