صفحه 258 از 291 نخستنخست ... 158208248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,571 تا 2,580 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوست عزیز خواهش میکنم کار مهمی نبود

در این مورد خیر دلایل زیاد و پیچیده لازم نیست ولی خود را کاملا آماده کنید که تفاوت و اشتراکات این دو رشته را بگویید و نشان بدهید تصمیمتان مستدل و اگاهانه بوده است.

حتی به ترکیب هر دو فکر کنید که مثلا کسی که حسابداری میداند و بعد فایننس میخواند در شرایطی است که مجموعه ای از دو رشته را دارد و این به درک بهتر مسایل مالی یا مثلا حتی شغل بهتر - چون کارفرماها این ترکیب معلومات را دوست دارند - منجر میشود. یا اینکه میخواهید دفتر کار خود را تاسیس کنید و این ترکیب شمارا موفق میکند.

برای شغل هم بهترین این است که سعی کنید بگویید به ایران برمیگردید حتی اگر برنامه های دیگری هم در ذهن دارید.
    بگویید بازار کار در ایران خوب است برای این رشته. یا تحصیل در فنلاند کمک میکند درکی از کار از کشورهای اسکاندیناوی داشته باشید و این باعث میشود شعل بهتری در ایران داشته باشد.

یا حتی بازارهای مالی دیگر در منطقه. خیی از بچه های ایرانی ک فایننس میخوانند به بازارهای مالی امارات و قطر و بحرین اشاره میکنند که در انها فرصتهای کار خوب است. پیشنهاد میکنم سعی کنید نشان بدهید به برگشت تمایل دارید.

این را از دوستان دیگر هم پرس و جو کنید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kianjan نمایش پست ها
    خیلی ممنون. حالا اگه رشته مقطع ارشد من حسابداری ( دروس مشترک زیادی با فاینانس داره) چطوری باید این تغییر رشته را توضبح داد؟
    در مورد آینده اگه بگم میخواهم بعد از فارغ التحصیل شدن تو همون فنلاند مشغول به کار بشم، نکته منفی به حساب میاد؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    برای من 2 روز پیش یک ای میل از طرف fellowship committee یک دانشگاه آمریکا اومد که از طریق اسکایپ مصاحبه کنیم. مصاحبه رو دیروز انجام دادم و طبق فیدبکی که از یکی از اساتید از طریق میل گرفتم ایشون گفتند که عملکرد شما خیلی خوب بود.
    با این اوصاف به نظر شما امیدی به پذیرش وجود داره ؟
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک برای موفقیت تا اینجا.

امید که حتما هست به خصوص با این فیدبکی که گرفته اید. البته طبیعتا نتیجه نهایی منوط به عملکرد دیگر متقاضیهاست به خصوص اگر رقبا هم به اندازه شما خوب بوده اند.

منتظر خبرهای خوب هستیم.

اگر هم بتوانید خلاصه ای از مصاحبه زا برای استفاده دوستان پست کنید خیلی عالی است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1365 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    برای من 2 روز پیش یک ای میل از طرف fellowship committee یک دانشگاه آمریکا اومد که از طریق اسکایپ مصاحبه کنیم. مصاحبه رو دیروز انجام دادم و طبق فیدبکی که از یکی از اساتید از طریق میل گرفتم ایشون گفتند که عملکرد شما خیلی خوب بود.
    با این اوصاف به نظر شما امیدی به پذیرش وجود داره ؟
    با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تبریک برای موفقیت تا اینجا.

امید که حتما هست به خصوص با این فیدبکی که گرفته اید. البته طبیعتا نتیجه نهایی منوط به عملکرد دیگر متقاضیهاست به خصوص اگر رقبا هم به اندازه شما خوب بوده اند.

منتظر خبرهای خوب هستیم.

اگر هم بتوانید خلاصه ای از مصاحبه زا برای استفاده دوستان پست کنید خیلی عالی است.

پایدار باشید
    با سلام مجدد و تشکر از پاسخ شما

مصاحبه در حدود 20 دقیقه طول کشید
    سوالات هم به ترتیب زیر بود
    1- چرا این دانشگاه و این رشته خاص رو انتخاب کردی ؟
    2- با کدوم استاد توی دپارتمان می خوای کار کنی ؟ روی چه موضوعاتی ؟
    3- در مورد سابقه تدریس و نقش من توی کلاس و میزان علاقه به تدریس پرسیدند؟
    4- در مورد سابقه کار و وضعیت فعلی از لحاظ علمی و شغلی؟
    5- در نهایت هم من 2 تا سوال پرسیدم در مورد نقش من توی دانشگاه و نحوه فاندینگ . یک توضیح جامع در مورد میزان فاند و بیمه و ... و کلاس های مورد نظر برای تدریس دادند

یک توصیه مهم این که اصلاً استرس نداشته باشید (هر چند میدونم نمیشه) و سعی کنید با روحیه مثبت و با نشاط صحبت کنید.

امیدوارم که برای دوستان مفید باشه

Junior Member

سلام دوباره،
    سوال منم میشه جواب بدید استرس دارم
    توی مساحبه تلفنی سوالت علمی هم میپرسن؟ من زیاد در مورد این پوزیشن اطلاعات ندارم و اصلا تجربه ای توی اینکار ندارم. میترسم سوالات علمی بپرسن نتونم جواب بدم. دارم یه سری مقالات مرتبط با اینکار میخونم تا بتونم جواب بدم. از اونور روی سوالات عمومی تمرین نکردم. کدوم مهمتره روی اون کار کنم بیشتر؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اصلا استرس نداشته باشید. مصاحبه کنند ها ملایم و با اخلاق هستند مطمین هستم بعد از مصاحبه خودتان تعجب میکنید که چرا از اساس استرس داشته داشته اید. واقعا آرام باشید.
    نگفته این که ایا برای ارشد اقدام کرده اید یا دکتری یا چیز دیگر.

یکی سری سوال از شما در مورد عمدتا خلقیات و اینکه چرامیخواهید ارشد بخوانید و برنامه تان برای زندگی چه هست و اینها دور میزند. اینها را دوستان خیلی خوب توضیح داده اند در پستهای قبلی و نگاه بفرمایید.

در مورد مسایل عملی از فرصت موجود استفاده بفرمایید و خود را آماده کنید. در نظر داشته باشید برای دکتریهای که از روی پوزیشن اعلام میشود باید روی مسایل علمی ای توجه کنید که حول و حوش افکار شما برای پوزیشن است. مطالعه مسایل دورتر از حلقه اول ارتباط را برای بعد بگذارید.
    حتما حتما مطالعه اگهی و مدارک مرتبط با پوزیشن را در صدر کارها قرار بدهید. مصاحبه کننده ها برای پوزیشن عمدتا دنبال click and connect هستند یعنی فردی که موضوع را درک کرده و دقیقا میداند پروژه چه میخواهد.

نکته آخر در این مرحله: حتی به فکرتان نرسد که مصاحبه نکنید! در نامساعد ترین حالت این مصاحبه را مثل یک تمرین ببینید. از آن درس بگیرید و نکات ضعف و قدرت خودتان را پیدا کنید. از مصاحبه کننده ها قید بک بگیرید و به کار ببندید.

میدانید اگر میخواستید دو- سه استاد را برای نیم ساعت ۴۰ دقیقه یا یکساعت استخدام کنید که به دقت به حرفهای شما گوش کنند و شما را با چند نفر دیگر مقایسه کنند و نظر کارشناسی بدهند باید چقدر هزینه میکردید؟ حالا اینها همه مجانی پشت اسکایپ شما خودشان جمع شده اند.کامل در خدمت شما بنابراین نهایت بهره را ببرید.

مصاحبه را جدی انجام بدهید و امیدوارم که خیلی زود خبرهای خوب اینجا برای استفاده دوستان دیگر پست بفرمایید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط m_naji نمایش پست ها
    سلام دوباره،
    سوال منم میشه جواب بدید استرس دارم
    توی مساحبه تلفنی سوالت علمی هم میپرسن؟ من زیاد در مورد این پوزیشن اطلاعات ندارم و اصلا تجربه ای توی اینکار ندارم. میترسم سوالات علمی بپرسن نتونم جواب بدم. دارم یه سری مقالات مرتبط با اینکار میخونم تا بتونم جواب بدم. از اونور روی سوالات عمومی تمرین نکردم. کدوم مهمتره روی اون کار کنم بیشتر؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام دوستان
    من دو روز قبل مصاحبه اسکایپ داشتم با دانشگاه ایندیانا (بلومینگتن)
    می خواستم تجربه م رو در اختیارتون بزارم
    اول اینکه سه نفر بودن! یکی استاد دپارتمان شیمی بود چون رشتم شیمیه دو نفر هم از سنتر زبان بودن!
    اول اون دو نفر باهام حرف زدن که میخواستن سطح اسپیکینگ منو بسنجن، سوالاشون اینا بود:
    چرا می خوای دکترا بخونی؟
    تا حالا تدریس کردی؟ چند سال؟
    چه درسایی تدریس کردی؟
    اگه یکی سر کلاست متوجه نشه چیکار میکنی؟
    چطوری کلاس رو اداره میکنی؟
    بعد از دکترا میخوای چیکار کنی؟
    آخرش هم که اون استاد شیمی باهام صحبت کرد که خیلی مهربون بود. چنتا سوال شیمی پرسید. بعد گفت من اگه سوال دارم بپرسم. آخرش توی حرفاش گفت you should come here حالا نمیدونم باید خوشحال باشم یا همینطوری گفت!
    خلاصه که شب سختی بود خیلی استرس داشتم صدام میلرزید
    ولی اونا خیلی خوب برخورد کردن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اصلا استرس نداشته باشید. مصاحبه کنند ها ملایم و با اخلاق هستند مطمین هستم بعد از مصاحبه خودتان تعجب میکنید که چرا از اساس استرس داشته داشته اید. واقعا آرام باشید.
    نگفته این که ایا برای ارشد اقدام کرده اید یا دکتری یا چیز دیگر.

یکی سری سوال از شما در مورد عمدتا خلقیات و اینکه چرامیخواهید ارشد بخوانید و برنامه تان برای زندگی چه هست و اینها دور میزند. اینها را دوستان خیلی خوب توضیح داده اند در پستهای قبلی و نگاه بفرمایید.

در مورد مسایل عملی از فرصت موجود استفاده بفرمایید و خود را آماده کنید. در نظر داشته باشید برای دکتریهای که از روی پوزیشن اعلام میشود باید روی مسایل علمی ای توجه کنید که حول و حوش افکار شما برای پوزیشن است. مطالعه مسایل دورتر از حلقه اول ارتباط را برای بعد بگذارید.
    حتما حتما مطالعه اگهی و مدارک مرتبط با پوزیشن را در صدر کارها قرار بدهید. مصاحبه کننده ها برای پوزیشن عمدتا دنبال click and connect هستند یعنی فردی که موضوع را درک کرده و دقیقا میداند پروژه چه میخواهد.

نکته آخر در این مرحله: حتی به فکرتان نرسد که مصاحبه نکنید! در نامساعد ترین حالت این مصاحبه را مثل یک تمرین ببینید. از آن درس بگیرید و نکات ضعف و قدرت خودتان را پیدا کنید. از مصاحبه کننده ها قید بک بگیرید و به کار ببندید.

میدانید اگر میخواستید دو- سه استاد را برای نیم ساعت ۴۰ دقیقه یا یکساعت استخدام کنید که به دقت به حرفهای شما گوش کنند و شما را با چند نفر دیگر مقایسه کنند و نظر کارشناسی بدهند باید چقدر هزینه میکردید؟ حالا اینها همه مجانی پشت اسکایپ شما خودشان جمع شده اند.کامل در خدمت شما بنابراین نهایت بهره را ببرید.

مصاحبه را جدی انجام بدهید و امیدوارم که خیلی زود خبرهای خوب اینجا برای استفاده دوستان دیگر پست بفرمایید.

موفق باشید
    \

خیلی ممنونم از پاسختون،
    برای پوزیشن دکترا اپلای کردم و فکر میکنم کسی ک قراره با من تماس بگیره استاد دانشگاه نیست چون خودش رو مسول استخدامی دانشگاه معرفی کرده. امیدوارم همینطور ک میگید باشه و بعدش بیام و همینجا تجربه ام رو به اشتراک بزارم با دوستان حتما از توصیه های دوستان توی پست های قبلی استفاده میکنم و کمی اطلاعاتم رو در مورد پوزیشن بالاتر میبرم

Junior Member

سلام دوستان من یه سوال برام پیش اومده ممنون میشم اگر نظر یا تجربه مشابهتون رو بگین . من قرار بود یه مصاحبه دوم انجام بدم که استاد مورد نظر یه ایمیل دادن و از من خواستند که به دو تا سوال تخصصی که مطرح کرده بودن جواب بدم. چند روز هم فرصت دادن. حالا من با خوندن کتاب ها و مقالات مختلف جواب سوال ها رو پیدا کردم. سوالم اینه که ایا در پاسخ نامه ای که دارم مینویسم باید رفرنس بدم به مقالات و کتابهایی که خوندم یا نه؟ اصلا رفرنس دادن کار درستیه این مواقع؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

همیشه رفرنس دادن بهتر از رفرنس ندادن است. بالاخره شما ادعا/گفته/یافته... کسی را دارید استفاده میکنید و ان فرد هم کردیت هم مسوولیت کارش را باید به دست بیاورد/بپذیرد.

در این مورد خاص مصاحبه ولی حتما اینکار را بکنید. استاد به غیر ازسنجش توان استنباط و جذب مطلب شما شاید بخواهند مطمین شوند شما با اینکارها قبل از شروع دکتری اشنا هستید. به دلایل مختلف. یکی میتواند این باشد که استاد بخواهند شما با دریافت و فهم این مقالات در پروژه دکتریتان تغییراتی بدهید. گاهی - خیلی کم البته - استاد میخواهند مطمین شوند پروژه پیشنهادی واقعا کار خود دانشجو است بنابراین با این روش در واقع مودبانه از دانشجو به شکلی امتحان میگیرند.

البته خیلی با احتیاط باشید. اگر مطلبی را کاملا درک نکرده باشید رفرنس دادن به آن یعنی اثبات اینکه مطلب را نگرفته اید.

در پاسخهایتان به استاد ظریف باشید و اماده مانور دادن روی نکات و مطالب.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ervin1365 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال برام پیش اومده ممنون میشم اگر نظر یا تجربه مشابهتون رو بگین . من قرار بود یه مصاحبه دوم انجام بدم که استاد مورد نظر یه ایمیل دادن و از من خواستند که به دو تا سوال تخصصی که مطرح کرده بودن جواب بدم. چند روز هم فرصت دادن. حالا من با خوندن کتاب ها و مقالات مختلف جواب سوال ها رو پیدا کردم. سوالم اینه که ایا در پاسخ نامه ای که دارم مینویسم باید رفرنس بدم به مقالات و کتابهایی که خوندم یا نه؟ اصلا رفرنس دادن کار درستیه این مواقع؟

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)