صفحه 259 از 291 نخستنخست ... 159209249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,581 تا 2,590 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ممنون که راهنمایی میکنین دوست عزیز

Junior Member

سلام مجدد به دوستان حاضر در اینجا
    من یه سوال دیگه دارم و نیازمند کمک سریع دوستان هستم. من الان یه ایمیل دعوت به مصاحبه دیگه ار المان دریافت کردم. تاریخ پیشنهادیشون سه روز دیگه اس. حقیقتا من درگیر پاسخ دادن به سوالات اون استاد هلندی هستم و نمیتونم برای این مصاحبه حاضر بشم. سوال اینه که توی ایمیلی که برای تایید زمان مصاحبه میدیم من نوشتم که نمیتونم این تایم مصاحبه انجام بدم ایا باید مثلا بگم به چه دلیلی؟ مثلا بگم این تایم مصاحبه دیگه دارم و یا اینکه این زمان واسه اماده شدنم کمه. اصلا باید دلیل بیارم یا نه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

همیشه رفرنس دادن بهتر از رفرنس ندادن است. بالاخره شما ادعا/گفته/یافته... کسی را دارید استفاده میکنید و ان فرد هم کردیت هم مسوولیت کارش را باید به دست بیاورد/بپذیرد.

در این مورد خاص مصاحبه ولی حتما اینکار را بکنید. استاد به غیر ازسنجش توان استنباط و جذب مطلب شما شاید بخواهند مطمین شوند شما با اینکارها قبل از شروع دکتری اشنا هستید. به دلایل مختلف. یکی میتواند این باشد که استاد بخواهند شما با دریافت و فهم این مقالات در پروژه دکتریتان تغییراتی بدهید. گاهی - خیلی کم البته - استاد میخواهند مطمین شوند پروژه پیشنهادی واقعا کار خود دانشجو است بنابراین با این روش در واقع مودبانه از دانشجو به شکلی امتحان میگیرند.

البته خیلی با احتیاط باشید. اگر مطلبی را کاملا درک نکرده باشید رفرنس دادن به آن یعنی اثبات اینکه مطلب را نگرفته اید.

در پاسخهایتان به استاد ظریف باشید و اماده مانور دادن روی نکات و مطالب.

پایدار باشید
    ممنون از راهنماییتون دوست عزیز

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از زاویه اداری موضوع اصلا ایرادی ندارد بخواهید عقب بیاندازید. دلیل هم نمیخواهد. فقط بنویسید در آن ساعت و روز برایتان مقدور نیست و البته زمان الترناتیو هم پیشنهاد کنید.

ولی اگر اجازه بدهید پیشنهاد میکنم سعی کنید تا آنجا که ممکن است مصاحبه را انجام دهید. یک دلیل ساده این است دیگر متقاضیها مصاحبه میکنند و ممکن به شکلی تیم مصاحبه روی یکی دو نفر از آنها به جمع بندی مثبت برسد و مصاحبه شما در عمل در تصمیم انها تاثیری نداشته باشد. قاعده این نیست. ولی به تجربه دوست عزیز عرض میکنم بی احتمال اصلا نیست.

در زمان پیشنهادی اولیه نفرات جمع هستند و مشارکت میکنند. در زمان پیشنهادی شما ممکن است یک یا دو نفر حتی از تیم مصاحبه نتوانند بیاید... یا نفر جایگزین می اید یا مصاحبه با نفرات کمتر انجام میشود. بعد حاضرین گزارش را برای نفر غایب که معمولا فرد مهم تر هم هست کتبی یادداشت میکنند میفرستند. او هم وقت ندارد بخواند... یک چیزی مینویسد... و بعد روی نفراتی که همه در مصاحبه اش حاضر بوده اند تمرکز میکنند و .... خلاصه خلاص

پایدار باشید

پی اس : تهیه اسلاید با پاورپوینت هم که حتما جزو کارهایتان قرار داده اید

نقل قول نوشته اصلی توسط ervin1365 نمایش پست ها
    سلام مجدد به دوستان حاضر در اینجا
    من یه سوال دیگه دارم و نیازمند کمک سریع دوستان هستم. من الان یه ایمیل دعوت به مصاحبه دیگه ار المان دریافت کردم. تاریخ پیشنهادیشون سه روز دیگه اس. حقیقتا من درگیر پاسخ دادن به سوالات اون استاد هلندی هستم و نمیتونم برای این مصاحبه حاضر بشم. سوال اینه که توی ایمیلی که برای تایید زمان مصاحبه میدیم من نوشتم که نمیتونم این تایم مصاحبه انجام بدم ایا باید مثلا بگم به چه دلیلی؟ مثلا بگم این تایم مصاحبه دیگه دارم و یا اینکه این زمان واسه اماده شدنم کمه. اصلا باید دلیل بیارم یا نه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

از زاویه اداری موضوع اصلا ایرادی ندارد بخواهید عقب بیاندازید. دلیل هم نمیخواهد. فقط بنویسید در آن ساعت و روز برایتان مقدور نیست و البته زمان الترناتیو هم پیشنهاد کنید.

ولی اگر اجازه بدهید پیشنهاد میکنم سعی کنید تا آنجا که ممکن است مصاحبه را انجام دهید. یک دلیل ساده این است دیگر متقاضیها مصاحبه میکنند و ممکن به شکلی تیم مصاحبه روی یکی دو نفر از آنها به جمع بندی مثبت برسد و مصاحبه شما در عمل در تصمیم انها تاثیری نداشته باشد. قاعده این نیست. ولی به تجربه دوست عزیز عرض میکنم بی احتمال اصلا نیست.

در زمان پیشنهادی اولیه نفرات جمع هستند و مشارکت میکنند. در زمان پیشنهادی شما ممکن است یک یا دو نفر حتی از تیم مصاحبه نتوانند بیاید... یا نفر جایگزین می اید یا مصاحبه با نفرات کمتر انجام میشود. بعد حاضرین گزارش را برای نفر غایب که معمولا فرد مهم تر هم هست کتبی یادداشت میکنند میفرستند. او هم وقت ندارد بخواند... یک چیزی مینویسد... و بعد روی نفراتی که همه در مصاحبه اش حاضر بوده اند تمرکز میکنند و .... خلاصه خلاص

پایدار باشید

پی اس : تهیه اسلاید با پاورپوینت هم که حتما جزو کارهایتان قرار داده اید
    ممنون دوست عزیز. اخه اول به من ایمیل دادند 14 فوریه بعد ایمیل داد که ببخشید اشتباه شد 31 ژانویه. در اخر هم استاده نوشته اگه واست مقدور نیست اطلاع بده من یه زمان دیگه در نظر میگیرم. میترسم نرسم اماده بشم یه شانسم از دست بره

Junior Member

سلام دوستان، من امروز مرحله اول مصاحبه تلفنی رو پشت سر گذاشتم.
    ازم سوالات عمومی پرسیده شد همون هایی ک توی تایپیک گذاشتن. چرا میخوای دکترا بخونی؟ چرا این دانشگاه؟ چرا این پوزیشن؟ کی میتونی اینجا باشی؟ فلان درس رو داشتی؟ با کی میای؟ خانواده ات در جریان هستن ک بیای اینجا؟ در مورد پوزیشن ما سوالی داری؟ حقوق ما کافی هست واست؟
    بعدش ایمیل زدن که مرحله بعدی مصاحبه رو خواهی داشت روز پنج شنبه در مورد Behavior descriptive interview technique!!
    میشه راهنماییم کنید در مورد این شکل مصاحبه و سوالاتی که ممکنه پرسیده بشه؟ چطوری جواب بدم و در کل چی بگم؟ نوشتن حدود یه ساعت طول خواهد کشید مصاحبه

Junior Member

سلام دوستان
    من حدودا 10 روز پیش با دو تا استاد توی فرانسه مصاحبه داشتم، قبلا خیلی تجربه مصاحبه داشتم فکر کنم این هشتم یا نهمی بود که انجام میدادم. دفعات قبلی هر بار به دلایل مختلفی نشد، یا خودم قبول نکردم برم یا مشکل ویزا یا حتی تو یه مورد مشکل نمره تافل.
    تو این مصاحبه که حدود 2 ساعت طول کشید و تقریبا رکورد زدم فکر کنم، ازم راجبه چیز های مختلفی پرسید به جز بخش های مربوط به پروژه و کارهایی که خودم انجام دادم،اینکه چرا فرانسه رو انتخاب کردم، چرا الان که دارم به عنوان مهندس جایی کار میکنم کارمو میخام ول کنم و اینکه فرانسوی یاد گرفتن آزاردهنده نیست و حتی اینکه چرا آمریکا نمیرم.
    توی مصاحبه تقریبا به همه سوالات تخصصیشون پاسخ دادم و حتی تعجب کردن از حجم کارهایی که انجام داده بودم( میگفتن تو فرانسه کسی تو ارشد اینقدر کار نمیکنه و خیلی خوبه که مقاله دادی و ..) گفتن که میتونی تا اواسط بهار خودتو برسونی؟ منم گفتم اره مشکلی ندارم باید مدرکمو ترجمه کنم فقط، راجبه فاند هم گفتن اصلا اسکالرشیپی در کار نیست ما با شما یه قرارداد میبندیم و شما سالاری دارین که نیازاتونو کامل برطرف میکنه و نیازی نیست TA بشی. بهم سفارش کردن که برم کلاس فرانسه چون اینجوری اذیت میشم گرچه زبان محل تحصیل انگلیسیه.آخرشم گفتن بسیار مشتاقن که من هرچه سریعتر برم اونجا وگفتن تا دو هفته دیگه بهت اطلاع میدیم، شاید لازم باشه SOP بنویسم و اینکه استادایی که بعنوان رفرنس معرفی کردم چقدر در دسترس هستن.
    تا الان بعد 10 روز هیچ ایمیلی نزدن، تو همه موارد قبلی استادا خیلی زودتر پاسخ میدادن، بنظرتون بهشون ایمیل بزنم بگم چی شد، کار مناسبیه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک برای پیشرفت کار تا اینجا . امیدکه از این به بعد هم همه چیز خوب و روان پیش برود.

اگر فکر میکنید تعداد متقاضی برای مصاحبه زیاد بوده و مصاحبه ها تا این اندازه طولانی هستند شاید کمیته دارد از بقیه مصاحبه میگیرد. معمولا بعد از مصاحبه دانشجو ایمیل میزد و تشکر میکند از استادها که به او وقت داده اند و فرصت و .... شاید بد نباشد اگر اینکار را نکرده اید الان بنویسید و هزمان هم بفرمایید مشتاق هستید نتیجه را بدانید... یا اینکه دارید کلاسهای فرانسه را برای شروع یادگیری بررسی میکنید..

در هر صورت البته بعد از دوهفته اگر پاسخی نیامد دیگر زمان آن میرسد که برای جواب نهایی پیگیر باشید و رسما مطالبه نتیجه کنید. البته توجه دارید که طرف شما فرانسوی است و کارها را با ارامش خاصی `پتی ا پتی petit a petit انجام میشود

امید که پاسخ مثبت باشد و به زودی خبرهای خوب اینجا بگذارید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amir826 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدودا 10 روز پیش با دو تا استاد توی فرانسه مصاحبه داشتم، قبلا خیلی تجربه مصاحبه داشتم فکر کنم این هشتم یا نهمی بود که انجام میدادم. دفعات قبلی هر بار به دلایل مختلفی نشد، یا خودم قبول نکردم برم یا مشکل ویزا یا حتی تو یه مورد مشکل نمره تافل.
    تو این مصاحبه که حدود 2 ساعت طول کشید و تقریبا رکورد زدم فکر کنم، ازم راجبه چیز های مختلفی پرسید به جز بخش های مربوط به پروژه و کارهایی که خودم انجام دادم،اینکه چرا فرانسه رو انتخاب کردم، چرا الان که دارم به عنوان مهندس جایی کار میکنم کارمو میخام ول کنم و اینکه فرانسوی یاد گرفتن آزاردهنده نیست و حتی اینکه چرا آمریکا نمیرم.
    توی مصاحبه تقریبا به همه سوالات تخصصیشون پاسخ دادم و حتی تعجب کردن از حجم کارهایی که انجام داده بودم( میگفتن تو فرانسه کسی تو ارشد اینقدر کار نمیکنه و خیلی خوبه که مقاله دادی و ..) گفتن که میتونی تا اواسط بهار خودتو برسونی؟ منم گفتم اره مشکلی ندارم باید مدرکمو ترجمه کنم فقط، راجبه فاند هم گفتن اصلا اسکالرشیپی در کار نیست ما با شما یه قرارداد میبندیم و شما سالاری دارین که نیازاتونو کامل برطرف میکنه و نیازی نیست TA بشی. بهم سفارش کردن که برم کلاس فرانسه چون اینجوری اذیت میشم گرچه زبان محل تحصیل انگلیسیه.آخرشم گفتن بسیار مشتاقن که من هرچه سریعتر برم اونجا وگفتن تا دو هفته دیگه بهت اطلاع میدیم، شاید لازم باشه SOP بنویسم و اینکه استادایی که بعنوان رفرنس معرفی کردم چقدر در دسترس هستن.
    تا الان بعد 10 روز هیچ ایمیلی نزدن، تو همه موارد قبلی استادا خیلی زودتر پاسخ میدادن، بنظرتون بهشون ایمیل بزنم بگم چی شد، کار مناسبیه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان. من سه تا دانشگاه برای دکترا و یه دانشگاه برای مستر اپلای کردم. دانشگاهی که واسه مستر بود دعوت به اسکایپ شدم. من سال 90 ارشدمو گرفتم و تا حالا کار کردم؟اگه ازم بپرسن که چرا همون ایران دکترا نخوندی و چرا مستر مجدد چی جواب بدم به نظرتون؟ اگه بگم چون یه گپ طولانی افتاده و میخوام از ابتدا شروع کنم تا پروژه های بهتری رو در دوره دکترا کار کنم خوبه؟

Junior Member

سلام دوستان. من توی این دانشگاه (Clemson) یه استاد گیر آوردم دپارتمان علوم دامی و دامپزشکی قبل از اینکه GRE بدم بهش ایمیل زده بودم که انگار از رزومم خوشش اومده بود و ایمیل زد که GRE که دادی حتماً منو در جریان نمرت بزار. خوب من GRE دادم و نمرم خوب نشد (V:143 (20%), Q:150 (38%), W:3.5 (41%)). براش فرستادم جوابی که داد این بود که " من انتظار بیشتر از شما داشتم. اگه مایلی یک تماس با اسکایپ داشته باشیم" که منم اوکی رو دادم. حالا سوالم اینه که:
    1- آیا استاد نظرش مثبت بوده و هدفش از این تماس چیه؟ (من هنوزم اپلایی نکردم)
    2- وضعیت دانشگاه چطوره؟ (از این جهت نگرانم که توی همین فروم خوندم یکی از ایرانیا که رفته بوده همون سال اول دکتراش ولش کرده) لطفاً اونایی که الان کلمسون هستند یا قبلاً بودن توی این زمینه بیشتر توضیح بدن.
    3- برا فاند هم این استاد بهم گفته بود (متن زیر). آیا میشه هزینه ها رو با مثلاً RA یا TA کاور کرد؟ خواهشاً اگر کسی از خرج و مخارج و محیط اونجا اطلاعی داره لطف کنه در اختیار من و بقیه دوستان بزاره.
    There are two fellowships for PhD students that you can apply for.
    Graduate Recruitment Fellowships ($5000/year, for 3 years)
    Wade Stackhouse Graduate Fellowship (2nd year PhD students have more chances; $10,000 per year)
    Also, the department offers teaching and research assistantships ($15,500/year)
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)