صفحه 260 از 291 نخستنخست ... 160210250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,591 تا 2,600 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوست عزیز

یک پاسخ خوب که تا حد زیادی قانع کننده است و مصاحبه کننده پیگیری زیاد نمیکند این است که در دانشگاههای ایران استادی که بتوانند پروژه دکتری شما را به تمام و کمال و با کیفیت سوپرویژن کنند پیدا نمیکنید.

البته نمیدانم این سوال و پاسخ چرا باید در بستر اپلیکشن ارشد اساسا انجام شود. در حالیکه آنجا باید سوال باید این باشد که چرا ارشد دوم - به صورت کلی - میخوانید نه اینکه چرا دکتری نمیخوانید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط SomayehM1361 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من سه تا دانشگاه برای دکترا و یه دانشگاه برای مستر اپلای کردم. دانشگاهی که واسه مستر بود دعوت به اسکایپ شدم. من سال 90 ارشدمو گرفتم و تا حالا کار کردم؟اگه ازم بپرسن که چرا همون ایران دکترا نخوندی و چرا مستر مجدد چی جواب بدم به نظرتون؟ اگه بگم چون یه گپ طولانی افتاده و میخوام از ابتدا شروع کنم تا پروژه های بهتری رو در دوره دکترا کار کنم خوبه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

منظورم همین بود؟ اگه بپرسن چرا مستر مجدد؟

Junior Member

بچه ها من مصاحبه دوم رو دادم. فقط اسم یه مقاله رو ازم پرسید ک من کامل یادم نیومد و یه توضیح کلی دادم. به نظرتون توی ایمیل تشکر اسم کامل مقاله رو براشون بفرستم یا اثر منفی داره و نفرستم؟

ApplyAbroad Superstar

به نظرم ایرادی نداشته باشد دوست عزیز. هر چند که ممکن است فایده خیلی زیادی هم نداشته باشد.

امید که کارها همه خوب و عالی پیش بروند

نقل قول نوشته اصلی توسط m_naji نمایش پست ها
    بچه ها من مصاحبه دوم رو دادم. فقط اسم یه مقاله رو ازم پرسید ک من کامل یادم نیومد و یه توضیح کلی دادم. به نظرتون توی ایمیل تشکر اسم کامل مقاله رو براشون بفرستم یا اثر منفی داره و نفرستم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Pittsburgh

سلام دوستان. استادی که توی SOP اسمش رو آورده بودم (دانشگاه ویرجینیا) بهم میل زده و گفته impress شده و می خواد با هم صحبت کنیم. همینطور گفته یکی از paper هاش رو انتخاب کنم و ارایه بدم و یک سری اسلاید در مورد خودم و کارهای گذشته آماده کنم.

می خواستم ببینم این که مقاله خودش رو دقیقا چجوری ارایه بدم؟ یعنی اسلاید آماده کنم و توضیح بدم؟ (با توجه به این که استاد در زمینه Bioinformatics + ML کار می کنه و من از Bio اطلاعات زیادی ندارم و فقط ML کار کردم و ۳ روز وقت دارم یکم عجیب نسیت؟)

Junior Member

سلام دوستان من سه ایمیل مصاحبه دریافت کردم به شرح زیر لطفا اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید واسه چه چیزایی اماده بشم
    Prepare for the interview!
    OUR METHOD
    When we conduct our interviews, we use a method called Behavior descriptive interview technique. Simplified, it is about finding out how well your personal skills matches the job you have applied for. For every job, different personal skills are required, and that is why we assess different skills in our recruitment processes. We assess relevant personal skills by asking questions about past situations you have experienced and how you acted in these situations.

WHAT KIND OF QUESTIONS ARE WE ASKING?
    Most of our questions starts with “Tell me about a situation where you…”, or “Give an example of a situation where you…”. The reason we ask these types of questions is because we want to understand the situation you experienced, why you acted the way you did and what the result became of your actions. It is important you give concrete examples from specific situations. We will ask follow-up questions to make sure we fully understand.

During your interview, we will ask questions related to these personal skills:

• Solutions oriented
    • Persistant
    • Self-reliant
    • Mature

Information about the process:
    .....
    مصاحبه کننده هم Recruitment Coordinator است از KTH sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

یک پاسخ خوب که تا حد زیادی قانع کننده است و مصاحبه کننده پیگیری زیاد نمیکند این است که در دانشگاههای ایران استادی که بتوانند پروژه دکتری شما را به تمام و کمال و با کیفیت سوپرویژن کنند پیدا نمیکنید.

البته نمیدانم این سوال و پاسخ چرا باید در بستر اپلیکشن ارشد اساسا انجام شود. در حالیکه آنجا باید سوال باید این باشد که چرا ارشد دوم - به صورت کلی - میخوانید نه اینکه چرا دکتری نمیخوانید.

پایدار باشید

منظورم همین بود. اگه بپرسن چرا مستر مجدد؟ من سال 90 فارغالتحصیل شدم ویه گپ طولانی داشتم به نظرتون میتونه دلیل خوبی باشه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام و تهنیت بر شما

فکر میکنم هم بلی هم نه . معمولا یکی از قانع کننده ترین دلایل برقراری ارتباط بین ارشد دوم و مسیر شغلی است. یعنی بتوان ارشد دوم را به عنوان تسهیل کننده سرعت رشد شغلی یا شیفت کار از شغلی به شغل دیگر تعریف کرد. مثلا کسانی که رشته ها ی مهندسی یا فنی خوانده اند به راحتی میتوانند ارشد دوم در رشته های مدیریتی را به مسیر شغلیشان گره بزنند و اینکه مثلا یک ارشد بازاریابی یا مالی باعث خواهد به رده های مدیریتی وارد شوند.

البته هر کس دلایل خودش را دارد بنابراین جواب قطعی و ثابتی واقعا شاید وجود نداشته باشد بااینحال من فکر میکنم ارتباط مسیر شغلی و ارشد دوم اگر خوب جفت و جور بیان شود خیلی قانع کنندهمیتواند باشد.

پایدار باشید

منظورم همین بود. اگه بپرسن چرا مستر مجدد؟ من سال 90 فارغالتحصیل شدم ویه گپ طولانی داشتم به نظرتون میتونه دلیل خوبی باشه؟

Keep Calm and APPLY ON

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام و تهنیت بر شما

فکر میکنم هم بلی هم نه . معمولا یکی از قانع کننده ترین دلایل برقراری ارتباط بین ارشد دوم و مسیر شغلی است. یعنی بتوان ارشد دوم را به عنوان تسهیل کننده سرعت رشد شغلی یا شیفت کار از شغلی به شغل دیگر تعریف کرد. مثلا کسانی که رشته ها ی مهندسی یا فنی خوانده اند به راحتی میتوانند ارشد دوم در رشته های مدیریتی را به مسیر شغلیشان گره بزنند و اینکه مثلا یک ارشد بازاریابی یا مالی باعث خواهد به رده های مدیریتی وارد شوند.

البته هر کس دلایل خودش را دارد بنابراین جواب قطعی و ثابتی واقعا شاید وجود نداشته باشد بااینحال من فکر میکنم ارتباط مسیر شغلی و ارشد دوم اگر خوب جفت و جور بیان شود خیلی قانع کنندهمیتواند باشد.

پایدار باشید
    ببخشید اگه ارشدم دوم تو همون رشته قبلی باشه چی؟میشه گفت چون میخوام استاد بشم و در اینده باید این درسهارو تدریس کنم این گپ باعث شده تسلط کمی روی مطالب داشته باشم به همین دلیل می خوام دوباره بخونم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد بر شما

خوب من فکر میکنم- و البته این نظر کاملا شخصی است و شما حتما از دوستان دیگر هم پرس و جو بفرمایید- ارشد دوم در همان رشته بعد از سالها کار احتمالا مرتبط با همان رشته توجیه کمی داشته باشد. توجه داشته باشید دانشگاه ممکن است راحت تر قبول کند چون بالاخره شما برای ارشد (به احتمال زیاد چون فاندها محدود هستند) شهریه میدهید ولی برای خیلی کشورها افسر ویزا شاید قانع نشود.

و البته کشور به کشور تفاوت دارد. طبیعتا اگر برای انگلستان مثلا اقدام میکنید مشکل کمتری برای قانع کردن مسوول ویزا خواهید داشت تا آمریکا یا کانادا.

پایدار باشید

ببخشید اگه ارشدم دوم تو همون رشته قبلی باشه چی؟میشه گفت چون میخوام استاد بشم و در اینده باید این درسهارو تدریس کنم این گپ باعث شده تسلط کمی روی مطالب داشته باشم به همین دلیل می خوام دوباره بخونم؟

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)