صفحه 264 از 291 نخستنخست ... 164214254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,631 تا 2,640 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ممنون از راهنماییتون. با توجه به اختلاف زمانی که داریم اگه بهشون الان ایمیل بدم، در واقع یه روز اختلاف افتاده بین مصاحبه و ایمیل تشکر. حالا اگه از این فرصت استفاده (یا به تعبیری سواستفاده کنم) و ازشون در مورد وضعیت اپلیکیشنم و اینکه نظرش کلا چی بوده بپرسم، غیرحرفه ای محسوب میشه؟

Junior Member

سلام به همگی
    من امروز مصاحبه سوم رو هم پشت سر گذاشتم!
    استاد باهام تماس گرفت. چون وقت کافی نداشتم پاورپوینتی آماده نکردم و فقط در مورد پوزیشن و مقالات استاد اطلاعاتی به دست آوردم و روی کار خودم متمرکز شدم.
    استاد تماس گرفت و اولش گفت خودت رو معرفی کن. بعدش گفت نمره پایان نامه ات خیلی خوب شده و من براش توضیح دادم ک توی پایان نامه ام چیکار کردم و چرا نمره ام انقدر خوب شده. بعد گفت نقاط قوت و ضعفت رو بگو. کمی از گروه کاری خودش حرف زد و فضایی ک دارن و مدلی ک کار میکنن و این چیزا... بعدش گفت برای ویزا گرفتن چون ایران مشکل داره ممکنه فرآیند ویزا گرفتن طول بکشه، باهاش مشکلی نداری؟ گفتم نه اصلا این مدت سعی میکنم مقالات مختلف رو بخونم و اطلاعاتم رو بالا برم...
    بعدش گفت از من سوالی نداری، گفتم مصاحبه دیگ ای هم داریم؟ گفت من با کمیته استخدامی صحبت میکنم و ممکنه ک دوباره یه مصاحبه داشته باشیم ک بهت خبر میدم.
    تهش واقعا نفهمیدم ک خوشش اومده یا نه! هرچی سعی کردم یه طوری بفهمم ک نظرش چیه نشد! کل مصاحبه هم 20 دقیقه شد!
    نظرتون چیه؟ به نظرتون عادی بوده فرآیندش؟ یا باید توی همین مصاحبه بهم میگفت ک انتخاب شدم یا نه!

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز به نظر من ایرادی ندارد ایمیل تشکر بدهید
    و البته بدانید اگر نفر انتخاب شده نهایی شما باشید که قلبا مایلم اینطور باشد دانشگاه شمارا رها نمیکند و حتما با شما به اشکال مختلف تماس میگیرند.
    بالاخره نفر انتخاب شده محصول کار ماشین استخدامی دانشگاه است که از آنها وقت و انرژی زیادی گرفته بنابراین میوه زحماتشان را منتظر نمی گذارند

پایدار باشید

QUOTE=MKCivilEng;2598480]ممنون از راهنماییتون. با توجه به اختلاف زمانی که داریم اگه بهشون الان ایمیل بدم، در واقع یه روز اختلاف افتاده بین مصاحبه و ایمیل تشکر. حالا اگه از این فرصت استفاده (یا به تعبیری سواستفاده کنم) و ازشون در مورد وضعیت اپلیکیشنم و اینکه نظرش کلا چی بوده بپرسم، غیرحرفه ای محسوب میشه؟[/QUOTE]

6

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز تبریک زیاد برای پیشرفت کار تا این مرحله

من موضوع غیر طبیعی در این مصاحبه ها ندیدم. ولی روند کار نشان میدهد رقابت زیاد است و گروه مصاحبه برای همین در فشار شاید باشد.

اگر مصاحبه دیگری باشد که نباید باشد ۴ مصاحبه زیاد است دقت داشته باشید خیلی متمرکز بر نکات کوچک باشید و ترجیحا به غیر از سوال جواب بیشتری ندهید یعنی در حد لازم و کافی و نه بیشتر. در شرایط رقابت زیاد بعضی از متقاضیان اطلاعات اضافی ای میدهند که وسیله و محمل حذفشان میشود

خیلی از اینجا به بعد "ظریف" باشید
    مدیران سایت احتمالا این پیام را به دلیل سیاسی بودن حذف میکنند

پایدار باشید

QUOTE=m_naji;2598481]سلام به همگی
    استاد باهام تماس گرفت. چون وقت کافی نداشتم پاورپوینتی آماده نکردم و فقط در مورد پوزیشن و مقالات استاد اطلاعاتی به دست آوردم و روی کار خودم متمرکز شدم.
    استاد تماس گرفت و اولش گفت خودت رو معرفی کن. بعدش گفت نمره پایان نامه ات خیلی خوب شده و من براش توضیح دادم ک توی پایان نامه ام چیکار کردم و چرا نمره ام انقدر خوب شده. بعد گفت نقاط قوت و ضعفت رو بگو. کمی از گروه کاری خودش حرف زد و فضایی ک دارن و مدلی ک کار میکنن و این چیزا... بعدش گفت برای ویزا گرفتن چون ایران مشکل داره ممکنه فرآیند ویزا گرفتن طول بکشه، باهاش مشکلی نداری؟ گفتم نه اصلا این مدت سعی میکنم مقالات مختلف رو بخونم و اطلاعاتم رو بالا برم...
    بعدش گفت از من سوالی نداری، گفتم مصاحبه دیگ ای هم داریم؟ گفت من با کمیته استخدامی صحبت میکنم و ممکنه ک دوباره یه مصاحبه داشته باشیم ک بهت خبر میدم.
    تهش واقعا نفهمیدم ک خوشش اومده یا نه! هرچی سعی کردم یه طوری بفهمم ک نظرش چیه نشد! کل مصاحبه هم 20 دقیقه شد!
    نظرتون چیه؟ به نظرتون عادی بوده فرآیندش؟ یا باید توی همین مصاحبه بهم میگفت ک انتخاب شدم یا نه! [/QUOTE]

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان. من دو روزه پیش مصاحبه داشتم. مصاحبه با admission director بود و گفت این ویدیو ضیط میشه واسه کمیته. قبل از مصاحبه خیلی تمرین کردم که چیزیو اشتباه نگم. همزمان صدای مصاحبه رو با گوشی ضبط کردم. بعد که خودک گوش دادم دیدم چقدر حفظی حرف زدم و مشخص بود که از قبل یه چیزارو اماده کرده بودم. کلا صحبتهام خیلی یکنواخت بود. یه سوال هم که اشتباه جواب دادم. پرسیدن دوست داری اینجا میای research کار کنی یا study؟ منم اشباه فهمیدم و گفتم که محیط اکادمیک رو دوست دارم و دوست دارم در اینده استاد دانشگاه بشم.. حالا سوالم اینه با این اوصاف به نظرتون کلا خراب کردم و شانسمو از دست دادم؟ و یه سوال هم اینکه در جواب به این سوالشون که دوست داری اینجا میای research کار کنی یا study؟چه ج.ابی بدم بهتره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MKCivilEng نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. با توجه به اختلاف زمانی که داریم اگه بهشون الان ایمیل بدم، در واقع یه روز اختلاف افتاده بین مصاحبه و ایمیل تشکر. حالا اگه از این فرصت استفاده (یا به تعبیری سواستفاده کنم) و ازشون در مورد وضعیت اپلیکیشنم و اینکه نظرش کلا چی بوده بپرسم، غیرحرفه ای محسوب میشه؟

دوست عزیز

خواهش میکنم
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به نظرم ایمیل رو بزنید خیلی دیر نیست
    در مورد اون سوال هم معمولا شما در انتهای مصاحبه باید از استاد بپرسید که کی خبر نهایی رو میدن و ازشون یه تاریخ تقریبی بگیرید
    این هم نشون میده پوزیشن برای شما مهمه و هم اینکه شما کلیت مصاحبه رو جدی گرفتید
    در نهایت میتونید توی ایمیل هم اینو بگید هرچند بهترش این بود توی همون مصاحبه این مورد گفته بشه
    حتما هم در انتهای ایمیلیتون بنویسید که منتظر پاسخ ایشون و نتیجه نهایی این پوزیشن (چه مثبت و چه منفی) هستید
    جواب منفی داشتن از بی جوابی خیلی خیلی بهتره

کلیت ایمیلتون هم همونطور که توی کامنت قبل عرض کردم سعی کنید ساده، کوتاه و واضح باشه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SomayehM1361 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دو روزه پیش مصاحبه داشتم. مصاحبه با admission director بود و گفت این ویدیو ضیط میشه واسه کمیته. قبل از مصاحبه خیلی تمرین کردم که چیزیو اشتباه نگم. همزمان صدای مصاحبه رو با گوشی ضبط کردم. بعد که خودک گوش دادم دیدم چقدر حفظی حرف زدم و مشخص بود که از قبل یه چیزارو اماده کرده بودم. کلا صحبتهام خیلی یکنواخت بود. یه سوال هم که اشتباه جواب دادم. پرسیدن دوست داری اینجا میای research کار کنی یا study؟ منم اشباه فهمیدم و گفتم که محیط اکادمیک رو دوست دارم و دوست دارم در اینده استاد دانشگاه بشم.. حالا سوالم اینه با این اوصاف به نظرتون کلا خراب کردم و شانسمو از دست دادم؟ و یه سوال هم اینکه در جواب به این سوالشون که دوست داری اینجا میای research کار کنی یا study؟چه ج.ابی بدم بهتره؟

دوست عزیز

در مورد مصاحبه مواردی که اتفاق افتاده طبیعیه و به نظرم نگرانش نباشید
    اونا میدونن که شما نیتیو نیستید و حالا متوجه نشدن یه سوال چیزی رو به هم نمیزنه
    البته اگه باقی کاندیداها بهتر حرف بزنند و خودشون رو بهتر ارایه کنند خب شانس بالاتری خواهند داشت
    ولی شما شخصا ناراحت از چیزی نباشید چون این جور اتفاق ها طبیعیه

در مورد سوال دومتونهم من متوجه نشدم خیلی منظورتون یا منظورشون دقیقا چی بوده
    اگه مربوط به نحوه ادامه تحصیلتونه (یعنی اینکه نوع ریسرچ با study توی اون دانشگاه فرق کنه و روند متفاوتی داشته باشه ) خب باید ببینید هر مورد چه مزایا و معایبی داره و اهداف شما با کدوم همسو تره
    اگه یه سوال کلی بوده با این معنی که خلاقیت اتفرادی شما (مثلا برای علاقه تون به ریسرچر بودن) رو میخواستن چک کنن خب میتونید یه جواب کلی بدید که من خیلی به study علاقه مند هستم (با این فرض که منظورشون ازین مورد مرور علوم حال حاضر دنیا باشه) و در کنارش خیلی دوست دارم که ریسرچ کنم روی موضوعات جدید و بین این دو لینک بزنم و در حقیقت این دو رو از هم جدا نمیبینم و ....چیزی شبیه به این

البته این نظر شخصی منه و خب مطمینا ببینید خودتون به چه جواب نهایی میرسید و همونو فالو کنید بهتره

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط m_naji نمایش پست ها
    سلام به همگی
    نظرتون چیه؟ به نظرتون عادی بوده فرآیندش؟ یا باید توی همین مصاحبه بهم میگفت ک انتخاب شدم یا نه!

دوست عزیز

1. مصاحبه که احتمالا فرایندش عادی بوده . حالا زمان بندی و تایم مصاحبه که 20 دقیقه بوده رو نمیشه چیزی در موردش گفت. بسته به سطح و اهمیت اون مصاحبه و لول تصمیم گیری مصاحبه کننده میشه تفسیر های مختلفی ازش کرد که مثلا چرا بیشتر مصاحبه طول نکشیده و یا اینکه فقط هدف این بوده که کلی با کاندیداها حرفی زده بشه و لیست دوباره غربال بشه برای مصاحبه های بعدی. در هر حالت شما نگران این مورد نباشید

2. قاعدتا هیچ استادی توی مصاحبه به شما نمیگه که شما رو میخواد یا نه (هرچند این اتفاق برای خود من افتاد و استادی ته مصاحبه همه چیزو فاینال کرد و بحث به جزییات ویزا رسیده بود). معمولا استادها شورت یستی دارند حالا شامل 2 نفر یا 10 نفر (اعداد فقط مثال هستند) و بین اونها گزین الف و ب رو انتخاب میکنند و حتی اگه الف به مشکلی بر بخوره استادها مغمولا سراع نفر بعدی میرن و ... بنابراین استادها معمولا ترجیح میدن که دستشون باز باشه توی این موارد. روال بهترش این بود که شما در انتهای مصاحبه بپرسید که به صورت تفریبی استاد که بهتون خبر میده (چه مثبت و جه منفی) و شما چقدر باید باقی پوزیشن ها و کارهاتون رو هلد کنید و منتظر بمونید. این چند خوبی داره یکی اینکه جدی بودن شما رو برای اون پوزیشن و الته اهمیتش واستون رو به استاد میفهمونه و دو اینکه تکلیف خودتون هم معلوم تره و بر اساس جواب اون استاد میدونید تقریبی بفهمید که این پوزیشن پقدر میتونه پررنگ باشه واستون.

3. حالا که خود استاد گفته ممکنه مصاحبه دیگه ای در کار باشه و خودش بهتون خبر میده. بنابراین دیگه نگران نباشید و منتظر بمونید تا یه زمان مناسب. اگه چوابی گرفتید که خب تکلیف معاومه و اگه بیشتر از دو هفته (نظر شخصی) خبری نشد میتونید ایمیل پیگیری بزنید و استتس نهایی پوزیش رو بپرسید . در هر حال شما مصاحبه رو انجام دادید و به نظرم الان نگران نباشید و روی باقی پوزیشن هاتون فوکس کنید تا وقتی که خبری ازین پوزیشن بهتون برسه

موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک میگویم برای رسیدن به مرحله مصاحبه. همینکه اینجا رسیده اید یعنی از خیلی از متقاضیها بهتر بوده اید.

حالا سوالم اینه با این اوصاف به نظرتون کلا خراب کردم و شانسمو از دست دادم؟

من فکر نمیکنم شما ضرورتا "خراب" کرده باشید. خیلی بستگی دارد که دیگران چطور مصاحبه داده باشند. و امید که شما بهتر از بقیه بوده باشید و در نهایت موفق.

در مورد research , study اگر برای دکتری اقدام کرده اید باید قاعدتا سوال research Vs teaching بوده باشد یعنی به عنوان کار دانشجویی یا در برابر بخشی از بورسیه میخواهید مثلا دستیار پژوهشی باشید یا در کلاس تدریس کنید؟

در این همه نکته من ولی این است که حتی اگر نتیجه مطلوب شما نشد "درس" این تجربه را از دست ندهید. مصاحبه کردن و مصاحبه دادن هم مثل خیلی چیزهای دیگر یک نوع "مهارت" است که با تمرین و دقت به دست می آید. در مصاحبه های اولیه گاهی نکاتی را فراموش میکنیم یا ظرایفی را دقت نمیکنیم یا حتی سطح علمی مصاحبه را یا پایین یا بالاتر از واقعی فرض میکنیم... و خوب نتیجه مطلوب ما حاصل نمیشود.

اینرا نباید خراب کردن دید یک مرحله به جلوست یک تمرین میشود برای مصاحبه های بعدی. بنابراین پیشنهاد من این است به جلو فکر کنید و اگر لازم شدببینید از مهارت حاصل از این مصاحبه برای مراحل بعد چطور میشود استفاده کنید.

پایدار و موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط SomayehM1361 نمایش پست ها

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

با سلام خدمت دوستان گرامی
    ممنون از تمام دوستانی که تجربیات مصاحبه رو به اشتراک میزارن. من بیشتر صفحات این تاپیک رو خوندم و تقریبا با روال مصاحبه و سوالات کلی آشنا شدم. من دو روز پیش برای یک پوزیشن دکترا در فرانسه اپلای کردم و فرداش سوپروایز پوزیشن یک بازه زمانی در اسفند مشخص کرد که آیا میتوانیم با هم اسکایپ داشته باشیم! منم در جواب گفتم در اون بازه، هر زمانی برای من اوکیه. استادم در جواب یک زمان مشخص کرد که تقریبا سه هفته دیگه است. سوالی که هست من برای یک پوزیشن اپلای کردم اما استاد پروپوزال دو پوزیشن برام فرستاد و موضوعاتشون تقریبا مشابه هم هستن و زبان های برنامه نویسی که در هر دو پوزیشن جزو نیازمندی ها بودن، من باهاشون پروژه انجام دادم (رشته ی من کامپیوتر نرم افزار). الان در روز مصاحبه من میتونم تمایلم رو برای هر دو پوزیشن اعلام کنم؟؟ سوال بعدی اینه چرا اینقد دیر زمان مصاحبه گزاشتن تقریبا سه هفته بعد؟؟؟ در ضمن خدا بخواد این اولین مصاحبه من خواهد بود.
    پیشاپیش ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)