صفحه 269 از 291 نخستنخست ... 169219259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,681 تا 2,690 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

در ارتباط با پست قبلی خدمتتون عرض شود که بنده ده مقاله Q1 دارم معدل بالای ۱۹ انگلیسی عالی، اختراع، کتاب، کنفرانس خارجی و ... رشته برق
    در این یک سال با شش دانشگاه به صورت اسکایپی مصاحبه کرده ام. همه آن‌ها بعد از مصاحبه دیگر جواب ایمیل نمیدهند. ضمنا یادم هم نمی آید که در صاحبه به آن‌ها فحش داده باشم. ولی به نظرم بعد از مصاحبه کلا از من نا امید میشوند.

ضمنا من آدم بدی نیستم. همه مقالاتم رو خودم نوشتم و تمام استادای قبلیم میخوان مثال بزنن میگن فلانی (من) بهترین دانشجومون بوده. کسی میتونه علتش رو بگه؟؟؟ من گیج شدم.

گاه پیش اومده که برای یک مصاحبه یک ماه از خونه خارج نشدم و فقط مطالعه کردم و پیشینه (Dossier) استاد رو کاملا تحلیل کردم. ولی بعد از این همه زحمت آخرش حتی یه ایمیل بت نمیدن بگن رد شدی!

نقل قول نوشته اصلی توسط feron نمایش پست ها
    در ارتباط با پست قبلی خدمتتون عرض شود که بنده ده مقاله Q1 دارم معدل بالای ۱۹ انگلیسی عالی، اختراع، کتاب، کنفرانس خارجی و ... رشته برق
    در این یک سال با شش دانشگاه به صورت اسکایپی مصاحبه کرده ام. همه آن‌ها بعد از مصاحبه دیگر جواب ایمیل نمیدهند. ضمنا یادم هم نمی آید که در صاحبه به آن‌ها فحش داده باشم. ولی به نظرم بعد از مصاحبه کلا از من نا امید میشوند.

ضمنا من آدم بدی نیستم. همه مقالاتم رو خودم نوشتم و تمام استادای قبلیم میخوان مثال بزنن میگن فلانی (من) بهترین دانشجومون بوده. کسی میتونه علتش رو بگه؟؟؟ من گیج شدم.

گاه پیش اومده که برای یک مصاحبه یک ماه از خونه خارج نشدم و فقط مطالعه کردم و پیشینه (Dossier) استاد رو کاملا تحلیل کردم. ولی بعد از این همه زحمت آخرش حتی یه ایمیل بت نمیدن بگن رد شدی!
    اولا باید اینو قبول کنیم که رقابت خیلی زیاد شده و همیشه بهتر از شما هم پیدا میشه. آیا جاهایی که اپلای کردید همه دانشگاه های خیلی خوب بودند یا بینشون معمولی هم بود؟
    به نظرم اگر هر 6 بار بعد مصاحبه حتی جواب ایمیل شما رو هم نمیدن، ممکنه، ممکنه حرفی یا کاری ناخواسته می کنید که خودتون متوجه نیستید ولی بشدت روی مصاحبه کننده ها اثر بد میازره. بد نیست یه بار صحبت های خودتون رو حین مصاحبه رکورد کنید و برای یکی از دوستان یا اشنایان که یا خارج از کشور درس می خونه یا کار می کنه ارسال کنید و نظر دوستانه ایشون رو بشنوید. بعضی وقتا ما متوجه رفتارهای خودمون نیستیم.
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

سلام دوستان
    من چندروز پش مصاحبه ام رو انجام دادم بسیار استرس داشتم و دفعه اولم بود
    استاد سر موقع تماس گرفت و جو بسیار عالی بود
    ازم خواست بک گراندم رو بگم و من توی دو صفحه خودم و بسیار کوتاه در رابطه با پایان نامم توضیح دادم
    ظاهرن خیلی اکی بود استاد و قرار شد باهم در ارتباط باشیم
    من ابتدا به حوزه کاری استاد مسلط شدم چند تا مقاله دیگر هم در رابطه با کار استاد خونده بودم اما از هیچکدوم سوالی نپرسید توصیه میکنم شما هم آماده باشید به هر حال
    این بود تجربه من امیدوارم تاثیر گذار باشه و ممنون بابت این گروه خوب که به من کلی راهنمایی کرد
    فقط 1 سوال استاد به من گفت 1 صفحه خلاصه از کاری که میخایی بکنی رو برام بنویس بفرست
    این فرمت خاصی داره؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به شما برای مصاحبه موفق تبریک میگویم و تشکر میکنم که تجربه تان را اینجا به اشتراک گذاشتید

در مورد سوالتان قاعدتا شما باید یک research statement کوچک بنویسید. دوستان نظرتان خوبی را قبلا گذاشته اند. منهم چندی پیش یک متن کوتاهی نوشتم که قسمتهایی از ان شاید مناسب برای شما باشد

برای
    Research Statement شما وارد محتوای علمی پروژه به شکل دقیق میشوید و خیلی چیزها از جمله مراحل کار... را بیان میکنید. متن اینجا به لحاظ محتوی در واقع از یک پروپوزال هم باید کاملتر باشد به این شکل که شما نه تنها آنچه را که قصد دارید در آینده انجام بدهید بیان میکنید. بلکه کمی به به گذشته کارهای علمی خودتان هم میپردازید و اینکه کارهای گدشته شما - مثل مثلا پایان نامه ارشد یا مقالات یا هر کار عملی دیگر - چطور به پروژه دکتری شما میرسد و آنرا کمک میکند و در واقع قدیم و اینده شما را به هم پیوند میدهد.
    پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Melikaahabibi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چندروز پش مصاحبه ام رو انجام دادم بسیار استرس داشتم و دفعه اولم بود
    استاد سر موقع تماس گرفت و جو بسیار عالی بود
    ازم خواست بک گراندم رو بگم و من توی دو صفحه خودم و بسیار کوتاه در رابطه با پایان نامم توضیح دادم
    ظاهرن خیلی اکی بود استاد و قرار شد باهم در ارتباط باشیم
    من ابتدا به حوزه کاری استاد مسلط شدم چند تا مقاله دیگر هم در رابطه با کار استاد خونده بودم اما از هیچکدوم سوالی نپرسید توصیه میکنم شما هم آماده باشید به هر حال
    این بود تجربه من امیدوارم تاثیر گذار باشه و ممنون بابت این گروه خوب که به من کلی راهنمایی کرد
    فقط 1 سوال استاد به من گفت 1 صفحه خلاصه از کاری که میخایی بکنی رو برام بنویس بفرست
    این فرمت خاصی داره؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

به شما برای مصاحبه موفق تبریک میگویم و تشکر میکنم که تجربه تان را اینجا به اشتراک گذاشتید

در مورد سوالتان قاعدتا شما باید یک research statement کوچک بنویسید. دوستان نظرتان خوبی را قبلا گذاشته اند. منهم چندی پیش یک متن کوتاهی نوشتم که قسمتهایی از ان شاید مناسب برای شما باشد

برای
    Research Statement شما وارد محتوای علمی پروژه به شکل دقیق میشوید و خیلی چیزها از جمله مراحل کار... را بیان میکنید. متن اینجا به لحاظ محتوی در واقع از یک پروپوزال هم باید کاملتر باشد به این شکل که شما نه تنها آنچه را که قصد دارید در آینده انجام بدهید بیان میکنید. بلکه کمی به به گذشته کارهای علمی خودتان هم میپردازید و اینکه کارهای گدشته شما - مثل مثلا پایان نامه ارشد یا مقالات یا هر کار عملی دیگر - چطور به پروژه دکتری شما میرسد و آنرا کمک میکند و در واقع قدیم و اینده شما را به هم پیوند میدهد.
    پایدار باشید
    ممنون از شما
    به نظر شما امید داشته باشم؟

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود.
    خوب... امید.... که اساسا همه به امید زنده هستیم

من پیشنهادم به دوستان این است که امید داشته باشند ولی به همان اندازه هم به مصاحبه بعدی با دانشگاه دیگر با استاد دیگر و مورد بعدی فکر کنند.

بالاخره با چند نفر مصاحبه میشود و دست آخر یک نفر پذیرفته میشود. خوب بنابراین باید آمادگی روحی زیادی برای شنیدن نتیجه داشت. چه اینطرفی چه آنطرفی.

برای همین شما هم به قول خودمان اصلا این مصاحبه را فراموش کنید سرتان را پایین بیاندازید و با ارامش و آرامی و پشتکار خودتان را مشغول مصاحبه بعدی و فرصت بعدی کنید... یکی بعد ار دیگری...

یک بنده خدایی وقتی عضو اپلای ابراد شد و صحبتهای بچه ها را دید و روحیات و امیدها و ناامیدیها و خاطرات دکتری خواندن خودش را یک شعار برای همه نوشت

Keep Calm and Apply ON

این مصاحبه ممکن است نتیجه ندهد ولی پشتکار و همت همیشه نتیجه میدهد.

پایدار باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Melikaahabibi نمایش پست ها
    ممنون از شما
    به نظر شما امید داشته باشم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام خدمت دوستان گرامی

امروز با دانشگاه lorraine فرانسه مصاحبه داشتم. سوالات تقریبا همون سوالات متداولی بود که دوستان گرامی پیشتر در این تاپیک گذاشته بودن. چرا این دانشگاه، هدفت از دکترا خوندن، نقاط قوت و ضعفت، بیای اینجا مشکلی بابت دوری از خانواده اینا نداری. بعد یه کم راجب تز حرف زد و گفت نیازمندی هاش اینان باید با زبان پایتون و این کتابخونه ها تقریبا آشنایی داشته باشی. در انتهای مصاحبه گفت اگر برای مصاحبه دوم دعوت شی بهت میل میزنم که مصاحبه دوم چگونه خواهد بود. خداروشکر ایمبل فرستاد و برای مصاحبه دوم هم دعوت شدم. دو مقاله فرستاد که گفت باید بخونی یه چند تا اسلاید درست کنی و ارایه بدی و ارتباطش و مراحل انجام تز رو تقریبا ایده ای ازش داشته باشی. مصاحبه دوم هم گفت تقریبا دو سه هفته دیگه اواسط می انجام خواهد شد.

-- من دوبار هم با دانشگاه لیون و IFP school فرانسه مصاحبه داشتم. مصاحبه دوم 13 فروردین بود با سوپروایز از دانشگاه لیون، سوپروایز از IFP school و رییس دپارتمان IFP school (قراره این تز یک سوپروایز از دانشگاه لیون و یک سوپروایزر از IFP school داشته باشد). به نظر خودم مصاحبه خوب بود. بعد از مصاحبه ایمیل تشکر فرستادم. فرداش سوپروایزر IFP school ایمیل واسم فرستاد که we will get back to you in a few weeks. حالا تا اونجایی که سرچ کردم a few weeks میشه 2 تا 3 هفته. امروز سه هفته کامل تموم شد اما من ایمیلی دریافت نکردم. فقط به خودم امیدواری میدم که این اوکیه و میخوان مراحل اداری طی شه چون میگم اگه ریجکت شده باشم زودتر باید جواب میدادن (البته در دنیای پرفکت). نظر دوستان با تجربه چیه؟؟ آیا اوایل هفته ی بعد بهشون میل بزنم یا نه؟؟

پیشاپیش ممنون از تمام دلگرمی هاتون
    آرزوی بهتریناا

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک میگویم برای پیشرفت کار تا این مرحله و موفقیت در مصاحبه ها

از نظر من اصلا دیر نشده ولی ایرادی هم ندارد الان دیگر و میتوانید به کسی که نامه چند هفته را داده است ایمیل پیگیری بزنید. البته بگذارید دوشنبه و سه شنبه هم بگذرد که روزهای شلوغی کار است و اینکه کامل در هفته ۴ باشید و اشاره بفرمایید به ایمیل خودش.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط zahed_90 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی

امروز با دانشگاه lorraine فرانسه مصاحبه داشتم. سوالات تقریبا همون سوالات متداولی بود که دوستان گرامی پیشتر در این تاپیک گذاشته بودن. چرا این دانشگاه، هدفت از دکترا خوندن، نقاط قوت و ضعفت، بیای اینجا مشکلی بابت دوری از خانواده اینا نداری. بعد یه کم راجب تز حرف زد و گفت نیازمندی هاش اینان باید با زبان پایتون و این کتابخونه ها تقریبا آشنایی داشته باشی. در انتهای مصاحبه گفت اگر برای مصاحبه دوم دعوت شی بهت میل میزنم که مصاحبه دوم چگونه خواهد بود. خداروشکر ایمبل فرستاد و برای مصاحبه دوم هم دعوت شدم. دو مقاله فرستاد که گفت باید بخونی یه چند تا اسلاید درست کنی و ارایه بدی و ارتباطش و مراحل انجام تز رو تقریبا ایده ای ازش داشته باشی. مصاحبه دوم هم گفت تقریبا دو سه هفته دیگه اواسط می انجام خواهد شد.

-- من دوبار هم با دانشگاه لیون و IFP school فرانسه مصاحبه داشتم. مصاحبه دوم 13 فروردین بود با سوپروایز از دانشگاه لیون، سوپروایز از IFP school و رییس دپارتمان IFP school (قراره این تز یک سوپروایز از دانشگاه لیون و یک سوپروایزر از IFP school داشته باشد). به نظر خودم مصاحبه خوب بود. بعد از مصاحبه ایمیل تشکر فرستادم. فرداش سوپروایزر IFP school ایمیل واسم فرستاد که we will get back to you in a few weeks. حالا تا اونجایی که سرچ کردم a few weeks میشه 2 تا 3 هفته. امروز سه هفته کامل تموم شد اما من ایمیلی دریافت نکردم. فقط به خودم امیدواری میدم که این اوکیه و میخوان مراحل اداری طی شه چون میگم اگه ریجکت شده باشم زودتر باید جواب میدادن (البته در دنیای پرفکت). نظر دوستان با تجربه چیه؟؟ آیا اوایل هفته ی بعد بهشون میل بزنم یا نه؟؟

پیشاپیش ممنون از تمام دلگرمی هاتون
    آرزوی بهتریناا

Keep Calm and APPLY ON

سلام دوستان. من دیروز این ایمیل رو از آلمان دریافت کردم. کسی از دوستان اطلاع دارن که منظور استاد از first interview چیه؟
    Dear Mohammad,

Thank you for your interest in joining the**** team and your patience in waiting until we reached a first decision. We were excited about application, particularly your experience in **** and*** caught our eye! We definitely want to consider you for this position.

We would like to conduct a first video interview with you this Friday to talk about the project, your skill set, expectations, and methods etc. Would you be able to
    talk with us at
    کسی از دوستان تجربه مشابه دارن که اینجوری نوشتن به این معنیه که اسکایپ چند مرحله ایه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به شما تبریک میگویم برای این موفقیت تا اینجای کار. مشخص است که استاد نظر مثبتی روی شما دارند.

بلی فرمایش شما درست است. برنامه داشتن بیشتر از یک مصاحبه است. شما پس از موفقیت در این دور شرت لیست میشوید برای مصاحبه دور دوم که به تجربه من باید اخرین باشد. کمتر پیش می اید که مصاحبه ها بیشتر از دو دور باشند.

خوشبختانه استاد موضوع مصاحبه را هم برای شما لیست کرده اند. در فوروم هم پستهای خیلی خوبی برای موارد مصاحبه دوستان نوشته اند که اگر لازم دیدید استفاده بفرمایید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadabdoli نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دیروز این ایمیل رو از آلمان دریافت کردم. کسی از دوستان اطلاع دارن که منظور استاد از first interview چیه؟
    Dear Mohammad,

Thank you for your interest in joining the**** team and your patience in waiting until we reached a first decision. We were excited about application, particularly your experience in **** and*** caught our eye! We definitely want to consider you for this position.

We would like to conduct a first video interview with you this Friday to talk about the project, your skill set, expectations, and methods etc. Would you be able to
    talk with us at
    کسی از دوستان تجربه مشابه دارن که اینجوری نوشتن به این معنیه که اسکایپ چند مرحله ایه؟

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)