صفحه 276 از 291 نخستنخست ... 176226266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,751 تا 2,760 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوستان من دیشب با یه استاد از لوزان سوئیس مصاحبه داشتم. صفحات اینجا رو شخم زده بودم و آمار جد و آباد استاد رو درآورده بودم. حتی یک ماه بود کلاس زبان خصوصی میرفتم تا گیر زبان نداشته باشم.
    کلش 40 دقیقه طول کشید نتونستم ویس جلسه رو ضبط کنم یعنی اشتباها ویس ریکوردر رو پاز کرده بودم وگرنه خیلی هم دنبال ضبط کردن صداش بودم که دیگه نشد.
    جلسه خیلی آروم و روان بود سعی کردم مطالب رو حفظ نکرده باشم تقریبا اصلا استرس نداشتم ولی بازم قبلش یه پروپرانول خورده بودم. چهل دقیقه قبل مصاحبه یه چرت کوتاه هم زدم که ریلکس باشم. یه دنیا نکته کلیدی نوشته بودم چسبونده بودم به دیوار روبه روم که اگه کم آوردم کمک بگیرم ولی انقدر رو حرفای استاد متمرکز بودم که نشد هیچ استفاده ای بکنم. جلسه با یه سلام و علیک ساده شروع شد و گفت خوب.. بگو: گفتم چی بگم؟ خودمو معرفی کنم؟
    گفت: CV جدیدی که فرستاده بودی رو خوندم چیش تغییر کرده بود؟
    گفتم: یه مقاله سابمیت کردم و چند تا کارگاه برگزار کردم . اینا بود.
    گفت: ببین کار کردن روی پروپوزالت خیلی جالب بود ولی همه اینا منوط بر اینه که یه جا پیدا کنی که براشون اپلای کنی.
    گفتم : نمیشه به دانشگاه خودتون اپلای کنم؟
    گفت: برای دانشجوهای بین المللی تایمش گذشته مگر اینه صبر کنی واسه سال بعد (راستش اینو نفهمیدم چرا گفت، آخه نزدیک یه ماه مونده به ددلاین PhD) یا هم گه بگردیم ببینیم کجا پوزیشن باز هست، میتونم از دانشگاه خودمون هم بپرسم ببینم میتونیم یا نه. یه لینک هم برای تو میفرستم که ایمیل بزن ازشون بپرس ببین پوزیشت باز دارن یا نه؟! تو جای دیگه رو میشناسی ؟
    گفتم: یه استاد تو دانشگاه زوریخ پیدا کردم که میخاستم اگه شما جواب ندادی به اون ایمیل بزنم ولی وقتی فیدبک مثبت شما رو دیدم تصمیم گرفتم اون رو هولد کنم. اسم استاد رو گفتم خندید گفت میشناسمش باهاش کلی کار کردم ، خوبه بهش تلفن میزنم و ازش میپرسم ببینم میتونه به ما کمک بکنه یا نه! اسم دو نفر دیگه رو هم آورد یکی از استرالیا یکی هم یه جای دیگه . (اینجا بازم گیج شدم که منظورش اینه که من به اون دوتا ایمیل بزنم یا خودش میزنه میپرسه).
    گفتم: پس نقش من اینه که به همون لینک ها ایمیل بزنم؟
    گفت : اره. بعد از پروپوزالم حرف زد که موضوعش جالبه و چند تا پیشنهاد داد برای بهتر کردنش. و گفت تا یه ماه دیگه بهم خبر میده که پوزیشن پیدا کرده یا نه! یه جایی گفت که مطمئن باش من تورو فراموش نخاهم کرد.
    همین. دیگه رسما چیزی نپرسید بقیه ش رو خودم تو حرفام اشاره کردم که چه کارایی کردم برای نوشتن پروپوزال. یکی دو جا گفت من یه مقاله کار کردم تو حیطه فلان که.. گفتم x رو میگی؟ خوندمش. فلان مقاله و فلان و فلان رو هم خوندم. و اینجاها فقط یه لبخند ریز میزد. کلا خیلی آدم یواشی بود.
    یه جا خودم یه شوخی ریزی باهاش کردم که خندید و گفت باهات موافقم منم همین حس رو دارم.
    یه جا هم پرسید: ایران بهت گرنت نمیدن؟ گفتم: نه
    گفت : چرا ایران دکترا نمی خونی؟ گفتم: چون 23 سال اینجا درس خوندم و زندگی کردم و فکر می کنم الان زمان تغییره ،چون به نظرم تغییر محیط باعث رشد و یادگیری میشه.
    کلش شد همین. منتظر پانیک اتک بودم ولی واقعا ترسناک نبود. تقریبا انگاری داشتم با همکارم حرف میزدم. حالا نمی دونم علتش این بود که خیلی مسلط بودم یا خود استاد. گزبانش هم خیلی معمولی بود. البته من زبانم نسبتا خوبه.

حالا سوال: واقعا هیچ دیدی به آینده این داستان ندارم . گیجم ..نمی دونم به اون لینک ها ایمیل بزنم چی بگم؟ اصلا به خود استاد ایمیل بزنم بگم سایت دانشگاه رو چک کردم دیدم هنوز مونده تا ددلاین؟

ممنون میشم نظراتتون رو بدونم.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اول تبریک برای اینکه تا این مرحله کار را جلو برده اید
    دوم تشکر برای اینکه تجربه تان را به اشتراک گذاشتید.

حالا سوال: ..نمی دونم به اون لینک ها ایمیل بزنم چی بگم؟ اصلا به خود استاد ایمیل بزنم بگم سایت دانشگاه رو چک کردم دیدم هنوز مونده تا ددلاین؟

من فکر همه اینکارها را با فاصله خیلی کمی انجام بدهید. از استاد با ایمیل تشکر کنید و بخواهید با ان نفراتی که گفته اند تماس بگیرند و شما را هم در جریان برای پیگیری قرار دهند. ایرادی هم اصلا ندارد استادی را که در زوریخ شناسایی کردید را مستقیم تماس بگیرید و اشاره به همین استاد اول و نظر مثبتشان و اینکه هر دو روی استاد دوم -استاد زوریخی- مشترک بوده اید بفرمایید.

با تامل و دقت و پیگیری پیشنهاد میکنم از این رابطف خوب که شکل گرفته استفاده بفرمایید. استاد وقت گذاشته اند و در واقع همراهی کرده اند از این لورج- اهرم- استفاده بفرمایید.

تا اینجا کار خیلی خوب بوده امید که بقیه مسیر را هم با موفقیت تا پذیرش و فاند و ویزا و سفر و شروع درس طی کنید.

خبر خیلی خوبی بود واقعا. در انجمن مدتی بود که همه خبرهای مایوس کننده میشنیدیم و این فضا را عوض میکند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط moondiby نمایش پست ها
    سلام دوستان من دیشب با یه استاد از لوزان سوئیس مصاحبه داشتم. صفحات اینجا رو شخم زده بودم و آمار جد و آباد استاد رو درآورده بودم. حتی یک ماه بود کلاس زبان خصوصی میرفتم تا گیر زبان نداشته باشم.
    کلش 40 دقیقه طول کشید نتونستم ویس جلسه رو ضبط کنم یعنی اشتباها ویس ریکوردر رو پاز کرده بودم وگرنه خیلی هم دنبال ضبط کردن صداش بودم که دیگه نشد.
    جلسه خیلی آروم و روان بود سعی کردم مطالب رو حفظ نکرده باشم تقریبا اصلا استرس نداشتم ولی بازم قبلش یه پروپرانول خورده بودم. چهل دقیقه قبل مصاحبه یه چرت کوتاه هم زدم که ریلکس باشم. یه دنیا نکته کلیدی نوشته بودم چسبونده بودم به دیوار روبه روم که اگه کم آوردم کمک بگیرم ولی انقدر رو حرفای استاد متمرکز بودم که نشد هیچ استفاده ای بکنم. جلسه با یه سلام و علیک ساده شروع شد و گفت خوب.. بگو: گفتم چی بگم؟ خودمو معرفی کنم؟
    گفت: CV جدیدی که فرستاده بودی رو خوندم چیش تغییر کرده بود؟
    گفتم: یه مقاله سابمیت کردم و چند تا کارگاه برگزار کردم . اینا بود.
    گفت: ببین کار کردن روی پروپوزالت خیلی جالب بود ولی همه اینا منوط بر اینه که یه جا پیدا کنی که براشون اپلای کنی.
    گفتم : نمیشه به دانشگاه خودتون اپلای کنم؟
    گفت: برای دانشجوهای بین المللی تایمش گذشته مگر اینه صبر کنی واسه سال بعد (راستش اینو نفهمیدم چرا گفت، آخه نزدیک یه ماه مونده به ددلاین PhD) یا هم گه بگردیم ببینیم کجا پوزیشن باز هست، میتونم از دانشگاه خودمون هم بپرسم ببینم میتونیم یا نه. یه لینک هم برای تو میفرستم که ایمیل بزن ازشون بپرس ببین پوزیشت باز دارن یا نه؟! تو جای دیگه رو میشناسی ؟
    گفتم: یه استاد تو دانشگاه زوریخ پیدا کردم که میخاستم اگه شما جواب ندادی به اون ایمیل بزنم ولی وقتی فیدبک مثبت شما رو دیدم تصمیم گرفتم اون رو هولد کنم. اسم استاد رو گفتم خندید گفت میشناسمش باهاش کلی کار کردم ، خوبه بهش تلفن میزنم و ازش میپرسم ببینم میتونه به ما کمک بکنه یا نه! اسم دو نفر دیگه رو هم آورد یکی از استرالیا یکی هم یه جای دیگه . (اینجا بازم گیج شدم که منظورش اینه که من به اون دوتا ایمیل بزنم یا خودش میزنه میپرسه).
    گفتم: پس نقش من اینه که به همون لینک ها ایمیل بزنم؟
    گفت : اره. بعد از پروپوزالم حرف زد که موضوعش جالبه و چند تا پیشنهاد داد برای بهتر کردنش. و گفت تا یه ماه دیگه بهم خبر میده که پوزیشن پیدا کرده یا نه! یه جایی گفت که مطمئن باش من تورو فراموش نخاهم کرد.
    همین. دیگه رسما چیزی نپرسید بقیه ش رو خودم تو حرفام اشاره کردم که چه کارایی کردم برای نوشتن پروپوزال. یکی دو جا گفت من یه مقاله کار کردم تو حیطه فلان که.. گفتم x رو میگی؟ خوندمش. فلان مقاله و فلان و فلان رو هم خوندم. و اینجاها فقط یه لبخند ریز میزد. کلا خیلی آدم یواشی بود.
    یه جا خودم یه شوخی ریزی باهاش کردم که خندید و گفت باهات موافقم منم همین حس رو دارم.
    یه جا هم پرسید: ایران بهت گرنت نمیدن؟ گفتم: نه
    گفت : چرا ایران دکترا نمی خونی؟ گفتم: چون 23 سال اینجا درس خوندم و زندگی کردم و فکر می کنم الان زمان تغییره ،چون به نظرم تغییر محیط باعث رشد و یادگیری میشه.
    کلش شد همین. منتظر پانیک اتک بودم ولی واقعا ترسناک نبود. تقریبا انگاری داشتم با همکارم حرف میزدم. حالا نمی دونم علتش این بود که خیلی مسلط بودم یا خود استاد. گزبانش هم خیلی معمولی بود. البته من زبانم نسبتا خوبه.

حالا سوال: واقعا هیچ دیدی به آینده این داستان ندارم . گیجم ..نمی دونم به اون لینک ها ایمیل بزنم چی بگم؟ اصلا به خود استاد ایمیل بزنم بگم سایت دانشگاه رو چک کردم دیدم هنوز مونده تا ددلاین؟

ممنون میشم نظراتتون رو بدونم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام. متاسفانه بعد مصاحبه و ارسال ایمیل تشکر به استاد اینترنت ایران قطع شد و من در بی خبری کامل از همه جا به سر می بردم. ضمنا ممنون بابت فیدبک مثبتتون امیدوارم خبرای خوب بدم تا یه مدت دیگه.
    من به محض وصل شدن اینترنت به استاد ایمیل زدم و جریان نبودنم رو توضیح دادم که اونم گفت تو خبراها خونده داستان رو و ابراز تاسف کرد. در مورد ددلاین هم گفت ددلاین برای افرادیه که فاند رو گرفتن و فقط مونده ثبت نامشون. رفتم سایت دانشگاه رو مجدد خوندم دیدم درست گفته.
    از طرف دیگه تو جلسه مصاحبه دو بار از استاد پرسیدم که " پس کار من اینه که به اون دو تا سازمان که گفتین ایمیل بزنم و بپرسم پوزیشن خالی دارن یا نه ؟ " گفت : اره در مورد ایمیل زدن به اون استاد که اسمشو بردم هم گفت خودش باهاش تماس میگیره. ولی اون دوتای دیگه رو ( تو حرفاش خودش اسم دو نفر رو برد که تو این زمینه خیلی کار کردن )حرفی نزد. حالا با توجه به اینا بازم ایمیل بزنم اون استاده تو زوریخ؟
    مساله دیگه اینه که اون سازمان هایی که گفت ایمیل بزنم یکیشون "Swiss School of Public Health" هستش و اون یکی هم یه سازمان دیگه تو همین مایه ها. موندم دقیقا تو ایمیلم باید چیا بنویسم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

حالا با توجه به اینا بازم ایمیل بزنم اون استاده تو زوریخ؟

به نظرم تماس بگیرید و پیگیری بفرمایید. واقعیت این است که اساتید هم مثل آدمهای دیگر کارهای متعدد دارند و ممکن است فراموش کنند یا فکرشان به طرف دیگر برود. شما خودتان پیگیری کنید و به استاد هم CC بدهید.

من اطلاعات زیادی از این دانشکده بهداشت ندارم. ولی قاعدتا شما باید بنویسید که فلان استاد کار شمار ا برای دکتری حاضرند قبول کنند مشروط بر اینکه فاند تهیه شود. بنابراین اگر پروژه ای دارند که مایلند زیر نظر این استاد و توسط شما انجام شود معرفی کنند. واقعیت این است که من خیلی چشمم از این روش آب نمیخورد که کار به نتیجه خاصی برسد. با اینحال ای ن اصلا به معنی نیست که نباید پیگیری کرد. برای شما زحمت نوشتن یک ایمیل دارد و در واقع چیزی از دست نمیدهید.

در تمام اینها به استاد CC بزنید. بعضی از استادها خیلی برش دارند و پیگیری میکنند. و پیگیریشان هم نتیجه میدهد.من شاهد بوده ام که استاد نسبتا مسن و شناخته شده ای با یک تلفن مشکل اشتغال یک دانشجوی دکتری - یعنی درسش تمام شده بود و دنبال شغل بود - را حل کرد.

نکته اینکه از پا نیافتید. همزمان فرصتهای مختلف را به هر شکل پیگیری بفرمایید و امید که به نتیجه دلخواه هر چه زودتر برسید.

موفق باشید
    سلام. متاسفانه بعد مصاحبه و ارسال ایمیل تشکر به استاد اینترنت ایران قطع شد و من در بی خبری کامل از همه جا به سر می بردم. ضمنا ممنون بابت فیدبک مثبتتون امیدوارم خبرای خوب بدم تا یه مدت دیگه.
    من به محض وصل شدن اینترنت به استاد ایمیل زدم و جریان نبودنم رو توضیح دادم که اونم گفت تو خبراها خونده داستان رو و ابراز تاسف کرد. در مورد ددلاین هم گفت ددلاین برای افرادیه که فاند رو گرفتن و فقط مونده ثبت نامشون. رفتم سایت دانشگاه رو مجدد خوندم دیدم درست گفته.
    از طرف دیگه تو جلسه مصاحبه دو بار از استاد پرسیدم که " پس کار من اینه که به اون دو تا سازمان که گفتین ایمیل بزنم و بپرسم پوزیشن خالی دارن یا نه ؟ " گفت : اره در مورد ایمیل زدن به اون استاد که اسمشو بردم هم گفت خودش باهاش تماس میگیره. ولی اون دوتای دیگه رو ( تو حرفاش خودش اسم دو نفر رو برد که تو این زمینه خیلی کار کردن )حرفی نزد. حالا با توجه به اینا بازم ایمیل بزنم اون استاده تو زوریخ؟
    مساله دیگه اینه که اون سازمان هایی که گفت ایمیل بزنم یکیشون "Swiss School of Public Health" هستش و اون یکی هم یه سازمان دیگه تو همین مایه ها. موندم دقیقا تو ایمیلم باید چیا بنویسم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بازم خیلی ممنون برای جوابتون. به فکرم جهت داد واقعا.
    میشه در مورد اون استاده تو زوریخ هم بگید چی باید بهش بگم؟

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی نبود

در مورد استاد زوریخ اگر ایشان ارشد نسبت به استاد اول هستند نامه را با فکرتان برای دکتری یعنی پروژه ای که قصد دارید انجام بدهید شروع کنید و در اواخر نامه بنویسید که با استاد اول هم در تماس هستید و با هم به این نتیجه رسیده اید که استاد دوم برای پروژه شما مناسب هستند و اینکه ایشان هم فکر شما را پسندیده اند و اگر فاند داشتند شما را میپذیرفتند. البته مثل همیشه کپی هم برای استاداول فراموش نفرمایید که بفرستید.

اگر استاد اول ارشد هستند در همان اول نامه بنویسید که به توصیه استاداول این نامه را میفرستید. کارهای استاد دوم را خوانده اید و کاملا متقاعد شده اید ایشان میتوانند سوپروایزر باشند. بعد شرح فکرتان و اگر پروپوزال آماده دارید و .... کپی به استا داول هم فراموش نفرمایید.

اگر این نامه ها جواب دادند خیلی زود در مورد فاند و جاهایی که ممکن است فاند به شما بدهند سوال کنید.

امید که کمکی کرده باشم

بازم خیلی ممنون برای جوابتون. به فکرم جهت داد واقعا.
    میشه در مورد اون استاده تو زوریخ هم بگید چی باید بهش بگم؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنونم. ولی میشه بگید منظورتون از "ارشد بودن" اساتید چیه؟ رتبه علمی؟ یا چی

ApplyAbroad Superstar

بلی . همان رتبه علمی . شخصی که استاد تمام است در شرایط برابر قاعدتا از یک استاد جوان با سابقه ۳ -۴ سال کار در دانشکده قوی تر هست و احتمالا پشتیبانی ایشان شما را در جایگاه بهتری قرار میدهد.

البته به جنس فاند هم بستگی دارد. استادی که پروژه گرفته اند و از بودجه پروژه دانشجو میگیرند فارغ از درجه علمی دستشان باز تر از استادی که باید از منابع مالی دانشکده استفاده کنند.

موفق باشید

ممنونم. ولی میشه بگید منظورتون از "ارشد بودن" اساتید چیه؟ رتبه علمی؟ یا چی

Keep Calm and APPLY ON

Banned

سلام دوستان

استادی در جواب اپلای هفته پیش به من گفته

Dear Y,

Thanks for your application. Are you available for a Skype interview on Thursday, December 12th at 10 am?

Best,
    X

من هم جوابش رو دادم و گفتم حتما و آی دیم رو هم دادم. ولی دیگه به من جواب نداد. ایا ریمایندر بزنم بگم ایا انجام میشه یا نه؟ یا همون سر موقع اسکایپ باشم؟

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سلام دوستان

استادی در جواب اپلای هفته پیش به من گفته

Dear Y,

Thanks for your application. Are you available for a Skype interview on Thursday, December 12th at 10 am?

Best,
    X

من هم جوابش رو دادم و گفتم حتما و آی دیم رو هم دادم. ولی دیگه به من جواب نداد. ایا ریمایندر بزنم بگم ایا انجام میشه یا نه؟ یا همون سر موقع اسکایپ باشم؟
    اگه پست های قبلی منو بخونی دقیقا همین اتفاق برای منم افتاد. ریماندر و ... هم زدم جواب نداد :دی
    فکر کنم بعضی استادا هم با خودشون درگیری دارن.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)