صفحه 280 از 291 نخستنخست ... 180230270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,791 تا 2,800 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوست عزیز

تبریک فراوان برای موفقیت در مصاحبه و اعلام پذیرش و حمایت استاد

1- با توجه با موافقت استاد برای پذیرشة خود دانشگاه می تونه مانع از پذیرش دانشجو بشه؟

پذیرش و انتخاب نهایی دانشجو وظیفه کمیته انتخاب است که باید پروسه معینی را طی کنند و چهارچوبهای معینی را در نظر داشته باشند. حمایت استاد را یکی از مراحل پروسه باید در نظر گرفت که خیلی لازم هست و احتمال پذیرش را موثر بالا میبرد ولی این فقط یکی از شروط است. پذیرش نهایی به رقابت و کیفیت متقاضیان دیگر در خصوص معدل و نمره های زبان و جی ار ای اگر لازم باشد و مقالات و ارتباط کارهای دانشجو با مسیر علمی دانشکده و ....هم بستگی دارد.

حدا امیدوارم که شما پذیرش شوید و نتیجه دلخواه حاصل شود ولی تا آن موقع باید صبور باشید و البته پیشنهاد میکنم که همزمان دانشگاههای دیگر را هم در نظر بگیرید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amav نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز
    با توجه به اینکه در این گروه دوستان تجربیات خودشون رو در مورد مصاحبه با اساتید به اشتراک می گذارند، من هم خواستم تجربیات خودم رو اینجا ارائه بدم تا دوستان بتونند ازش استفاده کنند. من دیشب ساعت 30/8 با استادی از دانشگاه البرتا کانادا مصاحبه داشتم،‌ در کل تا حالا هیچ تجربه ای درباره صحبت کردن به انگلیسی با یک نیتیو رو نداشتم و این اولین مصاحبه و اولین تجربه من بود. کار با سلام و احوال پرسی شروع شد و سریع استاد محترم رفت سر اصل مطلب که در مورد پایان نامه ارشد خودت صحبت کن که چی کار کردی و آیا مقاله هم دادی یا نه که باید توضیح می دادم بعد گفت در حال حاضر چه کاری انجام میدی، مقاله های که داری چه روشی استفاده استفاده کردی و در مورد آخرین مقاله که در راستای کاری ایشون بود به طور کامل توضیح خواستن که شکر خدا به همه سوالاتش دونه دونه جواب دادم و هیچ سوال رو بدونه پاسخ نگذاشتم. بعد در مورد شرایط زندگی تو کانادا صحبت کرد و گفت که کی می تونی بیایی اینجا. و در مورد اینکه اصلا چرا می خوای اینجا دکتری بخونی و انگیزه شما چیه. اینجا باید بگم که این قسمت سوالش خیلی مهم بود که انگیزه شما از اومدن و ادامه تحصیل چیه. این نکته ای است که ما به اون کمتر توجه می کنیم و فقط دنبال افزایش مقاله و نمره زبان و رفتن و خوندن هستیم در صورتی که انگیزه و هدف برای اونها مهمتر از تعداد مقالات هستش که خوب من دلیل خیلی قانع کننده ای برای کار خودم داشتم که مورد توجه ایشون قرار گرفت و در نهایت در خصوص هزینه های زندگی با هم خیلی شفاف صحبت کردیم و من دقیقا ازش در مورد فاند و مقدارش پرسیدم که ایا می تونه برای یک خانواده سه نفره کفایت کنه یا نه که ایشون هم برام توضیح دادند که واضح و روشن بود.
    ببنید دوستان صحبت کردن با یک استاد می تونه خیلی راحت باشه و می تونه خیلی سخت هم باشه، ‌بستگی به نوع نگرش شما و صداقت شما به موضوع داره، اگر از شما صداقت ببینند حتما به شما کمک خواهند کرد و در غیر این صورت به راحتی از شما عبور خواهند کرد .با کسی تعارف ندارند. یکی از سوالاتی که ازمن پرسیده بود این بود که ایا می تونی تدریس کنی یا نه ؟ من هم گفتم که اصلا تجربه تدریس ندارم و کار ریسرچ رو بیشتر از تدریس دوست دارم، ‌ولی اگر لازم باشه تدریس هم می کنم ایشون هم قبول کردند که اگه لازم شد به شما یاد می دهیم تا بتونید توی تدریس هم موفق باشید.
    در اخر مصاحبه ازم خواست اپلای کنم و اسم ایشون رو به عنوان استاد راهنما هم بنویسم،‌ چون پروسه اپلای طولانی هست زودتر این کار و انجام بدم تا بتونم شهریور اونجا باشم.
    مصاحبه یک پروسه استرس زا هست و اگر کسی بگه که من اصلا استرس نداشتم و کاملا ریلکس بودم یه خورده باید تعجب کرد. ولی هرچی هست در حد همون 5 دقیقه اول هست و بقیه داستان می تونه یک تجربه بیاد ماندنی باشه. اگر بر اسپکینگ مسلط باشید و بتونید به صورت بداهه راحت صحبت کنید (‌نه اینکه یه سری جملات رو حفظ کنید و بگید که خیلی کار خطرناکی هست )‌مصاحبه می تونید یکی از بیاد ماندنی ترین پروسه پذیرش باشه.
    حال دوتا سوال دارم
    1- با توجه با موافقت استاد برای پذیرشة خود دانشگاه می تونه مانع از پذیرش دانشجو بشه؟
    2- در باره نمره زبان اگر مثلا به جای 7 نمره 5/6 رو ارائه بدیم استاد می تونه حمایت کنه یا خارج از اختیارت استاد هست و در دست کمیته پذیرش هست؟
    متشکرم از لطف همه شما دوستان

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

استاد Susighton ظرفیت پیامهاتون پر شده و نمیتونیم در حال حاضر پیام براتون ارسال کنیم.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از یادآوری شما متشکرم. فکر میکنم الان دیگر باید کار کند.

البته من پیام شما را گرفته ام و پاسخ داده ام. پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mahefeshan نمایش پست ها
    استاد Susighton ظرفیت پیامهاتون پر شده و نمیتونیم در حال حاضر پیام براتون ارسال کنیم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

متشکرم از را هنمایی جنابعالی، موردی هم داشتیم که استاد حمایت کرده ولی کمیته نپذیرفت و دانشجو ریجکت شد؟ سوال دوم من در خصوص نمره زبان بود که در صورت به حد نصاب نرسیدن ، استاد می تونه کاری انجام بده یا نه ؟ باز هم متشکرم از لطف شما

ApplyAbroad Superstar

اختیار دارید دوست عزیز کار مهمی نکردم.

فرمایش شما سه بعد دارد.

اول و دوم
    موردی هم داشتیم که استاد
    حمایت
    کرده

ببنید اساتید قوی در دانشکده جایگاه دارند و بعضی انچنان قوی هستند که معمولا خواسته انها بدون بروبرگرد انجام میشود. بنابراین باید دید استاد چه اندازه قوی است.
    حمایت هم انواع دارد. بلی گاهی استاد دانشجویی را عموما پسندیده و به کمیته پیشنهاد داده اند ولی گاهی استاد خیلی دانشجو را احتیاج دارد به لحاظ تخصص یا دانش و پای دانشجو می ایستد و حاضر است با اعضای کمیته وارد بحث شود و انها را قانع کند یعنی پیگیر باشد و ...این نوع دوم حمایت احتمال خیلی زیاد اثر دارد.

سوم هم جنس فاندی است که موجود است. اگر استاد از محل پروژه و بودجه خودشان دانشجویی را بخواهند کمیته پذیرش ملایمت میکند و منعطف است اگر محل بورسیه فاندهای دانشکده و دپارتمان و دانشگاه یا حتی خارج از دانشگاه یعنی بخش خصوصی و بنیادهای خیریه و علمی باشند و به خصوص دولتی باشد کمیته سخت گیر است چون باید هم مقررات و هم بی طرفی را و هم استانداردهای دانشگاه را رعایت کند.

بنابراین

استاد می تونه کاری انجام بده یا نه ؟

پاسخ هم اری هم نه میتواند باشد.

خودتان این نکات را بررسی بفرمایید و ارزیابی کنید که در کدام شرایط تقاضای شما بررسی خواهد شد.

دیدگاه من این است که اگر نمره زبان خیلی با استاندارد دانشگاه فاصله داسته باشد - یعنی اگر ایلتس معیار باشد - بیشتر از نیم نمره و این حدود ...هم استاد هم کمیته پایشان را میکشند و من و من و با احتمال زیادعدم پذیرش خواهند کرد.

به همین دلیل حضورتان عرض کردم باید امیدوار بود - چون ما این شرایط را نمیدانیم - و همزمان به دنبال فرصتهای دیگر هم گشت.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amav نمایش پست ها
    متشکرم از را هنمایی جنابعالی، موردی هم داشتیم که استاد حمایت کرده ولی کمیته نپذیرفت و دانشجو ریجکت شد؟ سوال دوم من در خصوص نمره زبان بود که در صورت به حد نصاب نرسیدن ، استاد می تونه کاری انجام بده یا نه ؟ باز هم متشکرم از لطف شما
    ویرایش توسط susighton : February 3rd, 2020 در ساعت 05:07 PM

Keep Calm and APPLY ON

سلام دوستان من امشب ساعت 7 مصاحبه ای با دانشگاه KTH داشتم که دوست دارم با شما به اشتراک بگذارم شاید کمکی باشه. راستش مصاحبه من با یک نفر نبود و 4 نفر بودن البته استاد قبلا در ایمیل اشاره به کلمه we کرده بود اما من فکر نمی کردم که دیگه 4 نفر باشند. اولش خیلی استرس داشتم اما وقتی فهمیدم که زبان اونام همچین خوب نیست آروم گرفتم. من سطح اسپیکینگم 6. هر کدوم یه سوال می پرسیدن و سوال ها از قرار زیر بود: 1. چرا میخوای دکترا بخونی؟ که خیلی از جواب من که گفتمبرای شکوفایی استعدادهام و...خوشش نیومد 2. بعد از تحصیلت چکار میخوای بکنی؟ 3. راجع به تجربه کاریت صحبت کن 4. چطور میتونی به این پروژه کمک کنی؟ که فکر میکنم این مهمترین سوال بود و برای جواب دادنش می بایست به پروژه مسلط باشید 5. چالش بزرگ شما در رابطه با این پزیشن چیه؟ امدن به سوئد یا پاس کردن دروس به انگلیسی یا خود پروژه؟ 6. چه سوالی از ما دارید؟

Junior Member

سلام دوستان
    یکی از اساتید رایرسون به من گفت اپلای کنم و وقتی مدارکم دستش رسید بررسی میکنه و احتمال زیاد یه مصاحبه با اسکایپ باهام داشته باشه
    من اپلای کردم و مدارکم هم یه هفته ای هست که کامل شده و Grad school هم ایمیل داده که دریافت کردیم و فرستادیم برای کمیته
    ب نظرتون اگه استادم ایمیلی نداد من کی بهش ایمیل بدم؟ و چی بگم تو ایمیلم؟
    بعد از اپلای اولیه و قبل از ارسال ریکامندهام یک بار بهشون ایمیل دادم ک من اپلای کردم و اگه کاری در این فاصله هست ک میتونم انجام بدم بهم بگین ولی جوابی نداد

Junior Member

سلام. من اکروز وقت اسکایپ از استاد استرالیا گرفتم ممنون میشم بگین اسکایپ استرالیا برای دکتری چه سوالاتی مطرح میکنن؟ و اینکه چقدر میتونم روی پذیرش حساب کنم حالا که به اسکایپ رسیده؟ چون استاد از من تز فارسی ارشدم رو هم خواست هفته پیش و من براش فرستادم.

سلام -
    دوستان عزیز و کارشناسان محترم در فروم لطفا راهنمایی بفرمائید - در ضمن یادآور میشوم که دیروز
    راس ساعت 4 به وقت ایران و 13.30 به وقت دانمارک مصاحبه اسکایپ انجام شد - در ابتدا معرفی خودم و ایشان بود بعد در مورد علایق من پرسید و چرا می خوای دکترا بخوانی و چرا دانشگاه و گروه تحقیقاتی ما رو انتخاب کردی و گفت چکسانی را در گروه ما میشناسی و من هم براش گفتم - اینکه موضوع پایان نامه ارشدت چی بوده و چه مقالاتی ازش استخراج کردی - در خصوص مقالاتم چیز زیادی نپرسید ببعد رفت سر پروپوزالی که براش نوشته بودم از اون پرسید که میخوام چه کار کنم - در مورد تکنیکال مهارتی پرسید مثل نرم افزار متلب و غیره و در مورد چند تا همایشی که رفته بودم - بعد ایشان در مورد اپلای و نیازمندی ها صحبت کرد و زمان اپلای دیگه من ازش پرسیدم در نهایت البته در مورد مقدار فاند. و گفت 30000
    کرون دانمارک در ماه هست . و بعد گفت ددلاین های اپلای چیا هستن و بعد خداحافظی کردیم. بعد از مصاحبه این ایمیل را بهش روم و منتظر نتیجه هستم انشالله که همه چی خوب پیش برود با تشکر - اینم نامه ایی که بعد از مصاحبه براش فرستادم: در ضمن بفرمائید چقدر شانس این پذیرش هست میشه روش حساب کرد؟؟؟؟؟

I am so appreciated to have an interview and if you are still keen on my research project and my CV, give me the chance to apply to your university.
    Please if your answer is positive give me more explain in terms of the date and procedure of applying. In addition I am so curios to know your opinion on my proposal.
    Many thanks for your time and consideration.

البته یک پیشینه از اناجم این مصاحبه خدمت شما بگم که راحت تر بتونید راهنمایی بفرمائید
    با یک استاد در دانمارک دو ماه پیش ارتباط گرفتم و ایشون گفتن خودش پوزیشن خالی نداره و حتی نمیتونه دانشجوی دکترا هم بگیره چون تازه به این دانشگاه اومدن و بیشتر تو کار ارشد هستن - اما امروز بعد از گذشت دو ماه این نامه رو ارسال کردن - بنظر شما چقدر میشه حساب کرد؟؟ در دانمارک باید پروپوزال نوشت و من اینکار رو انجام دادم براشون -

Thank you again for your interest in joining our research group.

There has been a change in plans regarding my supervision schedule, so I do in fact have some available capacity for PhD supervision.

I find your CV and research proposal promising, so if you’re still interested, I would like to schedule a Skype meeting with you to discuss PhD opportunities here in XXXXX University.

Let me know if that is OK for you, and we can set up a meeting.

Regards

بعدش به ایشان جواب مثبت دادم و در نهایت گفتم یک پروپوزال دیگه توی این فرصت دو ماهه نوشتم - و ایشون این جواب را دادن:

Great, then let’s schedule a Skype meeting for this week. Are you available on Friday afternoon? I’m flexible in terms of time after 1 PM (Danish time).

It would also be good if you could send me your new research proposal.

بنظر دوستان گرامی امکان پذیرش با این شرایط چقدره - دانشگاه مورد نظر آرهوس می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط dadydady نمایش پست ها
    سلام -
    دوستان عزیز و کارشناسان محترم در فروم لطفا راهنمایی بفرمائید - در ضمن یادآور میشوم که دیروز
    راس ساعت 4 به وقت ایران و 13.30 به وقت دانمارک مصاحبه اسکایپ انجام شد - در ابتدا معرفی خودم و ایشان بود بعد در مورد علایق من پرسید و چرا می خوای دکترا بخوانی و چرا دانشگاه و گروه تحقیقاتی ما رو انتخاب کردی و گفت چکسانی را در گروه ما میشناسی و من هم براش گفتم - اینکه موضوع پایان نامه ارشدت چی بوده و چه مقالاتی ازش استخراج کردی - در خصوص مقالاتم چیز زیادی نپرسید ببعد رفت سر پروپوزالی که براش نوشته بودم از اون پرسید که میخوام چه کار کنم - در مورد تکنیکال مهارتی پرسید مثل نرم افزار متلب و غیره و در مورد چند تا همایشی که رفته بودم - بعد ایشان در مورد اپلای و نیازمندی ها صحبت کرد و زمان اپلای دیگه من ازش پرسیدم در نهایت البته در مورد مقدار فاند. و گفت 30000
    کرون دانمارک در ماه هست . و بعد گفت ددلاین های اپلای چیا هستن و بعد خداحافظی کردیم. بعد از مصاحبه این ایمیل را بهش روم و منتظر نتیجه هستم انشالله که همه چی خوب پیش برود با تشکر - اینم نامه ایی که بعد از مصاحبه براش فرستادم: در ضمن بفرمائید چقدر شانس این پذیرش هست میشه روش حساب کرد؟؟؟؟؟

I am so appreciated to have an interview and if you are still keen on my research project and my CV, give me the chance to apply to your university.
    Please if your answer is positive give me more explain in terms of the date and procedure of applying. In addition I am so curios to know your opinion on my proposal.
    Many thanks for your time and consideration.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)