صفحه 284 از 291 نخستنخست ... 184234274275276277278279280281282283284285286287288289290291 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,831 تا 2,840 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام خدمت دوستان.
    من از مطالب این پست خیلی استفاده کردم، اومدم تجربه ی خودمو بگم شاید برای کسی مفید واقع شد.
    من امروز با یک research assistant از دانشگاه کنکوردیا اسکایپ داشتم. پستشو توی لینکدین دیده بودم که خود این RA گذاشته بود و ایمیل خودشو هم به من داده بود.
    تقریبا راس ساعت، حالا با یکی دو دقیقه تاخیر باهام تماس گرفت.
    اولش که گفت خودتو معرفی کن و منم تموم پروژه های مرتبط با اینا رو براشون از جدید به قدیم گفتم تا رسیدم به کارآموزیم که اونم برنامه نویسی بود و توی یک بیمارستان بود. وسط حرفم گفت نتت خیلی ضعیفه یک حرکتی بزن. منم سویچ کردم به صوتی و تغییری نکرد و بعد گفت برو درستش کن و قطع کرد. منم یک روشن خاموش کردم و خدا رو شکر بهتر شد. گفت از اول کارآموزیت بگو نفهمیدم (امیدوارم تجربه های پروژه امو شنیده باشه!) و این بار با استرس کمتر براش گفتم. و راجع به تجربه ی کاریم که توی رزومه ام نوشته بودم هم پرسید که توضیح دادم.
    بعد گفت از فوریه فارغ التحصیل شدی، تا الان چی کار میکردی که براش گفتم واسه چندتا کار داوطلبانه اپلای کردم (واقعیت بود) و الان تی ای هستم و وظیفه ام اینه که براشون پروژه بذارم. و فرانسه کار کردم و دارم اپلای میکنم و گفت واسه جایی هم اپلای کردی که گفتم یک جا واسه پاییز اپلای کردم و ریجکت شدم.
    اینجا حرفاشون تموم شد و گفت سوالی نداری؟ و من گفتم راجع به یک مقاله سوال دارم و بهش نشون دادم و گفت این مقاله ی من نیست. و کلا راجع به زمینه ی کاری لبشون پرسیدم و اون توضیح داد. و از آخرم راجع به فاند پرسیدم که خیلی کلی گفت آره فاند هست :/ و گفت برو توی سایت دانشگاه نگاه کن پروسه رو.
    تنها مشکلش این بود که طرف خیلی ماست بود و یک طوری بود که انگار حوصله اش از توضیحات من سر رفته!
    همین دیگه! ایشالا همه موفق باشیم!

Junior Member

سلام دوستان
    من از ی دانشگاه توی نیوزیلند پذیرش با فاند گرفتم
    به استادم ایمیل زدم و تاریخ حضورمو اعلام کردم، ایشون هم بعد از تایید تاریخ بهم ایمیل زدن و گفت واسه هفته آینده اگه وقت داری، با هم گپ بزنیم.
    حالا بنظرتون چه حرفایی احتمالا رد و بدد خواهد شد؟
    من اسپیکینگم خوب نبوده زیاد و میخواستم خودمو تا ۹ ماه آیندا و روز حضورم آماده تر کنم
    حالا این مصاحبه برام بد نشه!
    نظرتونو میتونم بدونم لطفا دوستان؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از دید من بحث درسی و علمی منتفی است و به احتمال زیاد از برنامه های سفر شما و ویزا و ... سوال خواهند کرد.

در این مرحله نباید نگران پذیرش و ... بود این مراحل انجام شده و اگر کارهای ویزا و سفر شما به درستی جلو بروند تغییری در فاند و پذیرش نخواهد بود.

متاهل بودنتان را و اینکه همسرتان با شما سفر میکنند را تصریح بفرمایید و البته احتمال اندکی هم وجود دارد از برنامه های ایشان هم سوال کنند. هدف کلی البته این است که بدانند برنامه های شما برای سفر و اقامت چیست و اینکه مشکلی مانع پیشرفت درسیتان چه قبل چه بعد از سفر نخواهد شد. اسکان شاید موضوع سوال باشد.

احتمالی هم هست از مکفی بودن بورسیه برای مخارج سوال کنند.

استاد حتما لحن ملایم و بسیار دوستانه خواهند داشت با اینحال جوابهایتان را با دقت از قبل تنظیم بفرمایید و در عین شفاف بودن با دقت باشید.

دقت بفرمایید از استاد کاری را درخواست نفرمایید. معمولا نه کاری میتوانند و نه وظیفه دارند بکنند. کارهای اداری و حتی اینکه ایمیلی در دانشکده بزنند که اگر کسی محلی را برای اسکان شما دارد شاید ولی فراتر معمولا نخواهند رفت.

پایدار باشید . زبان اصلا مساله ای برای شما ایجاد نخواهد کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از ی دانشگاه توی نیوزیلند پذیرش با فاند گرفتم
    به استادم ایمیل زدم و تاریخ حضورمو اعلام کردم، ایشون هم بعد از تایید تاریخ بهم ایمیل زدن و گفت واسه هفته آینده اگه وقت داری، با هم گپ بزنیم.
    حالا بنظرتون چه حرفایی احتمالا رد و بدد خواهد شد؟
    من اسپیکینگم خوب نبوده زیاد و میخواستم خودمو تا ۹ ماه آیندا و روز حضورم آماده تر کنم
    حالا این مصاحبه برام بد نشه!
    نظرتونو میتونم بدونم لطفا دوستان؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

سلام دوستان

منم میخوام تجربه ام رو در اختیار دوستان بذارم
    من چند وقت پیش با یکی از اساتید بخش مهندسی کامپیوتر دانشگاه کوچ ترکیه برای مقطع ارشد مصاحبه داشتم. طرف بدون سلام و احوالپرسی رفت سر اصل مطلب. 5 دقیقه درمورد خودم، اهدافم برای ادامه تحصیل، هدفم از انتخاب اون دانشگاه و استاد، موضوع ریسرچی که میتونم پیشنهاد بدم، و اینکه درمورد اینکه آیا از هیچ کدوم از کارهای این استاد خوشم میاد یا نه پرسید. 10 دقیقه هم سوالات تکنیکال در مورد ساختمان داده، آمار و احتمال مهندسی، و ریاضی مهندسی پرسید.اصلا انتظار سوالات درسی اون هم در اون حد پیچیده گی که استاد پرسید رو نداشتم و بخش تکنیکال رو خوب جواب ندادم. استاد خیلی خشک و جدی بود و همش عجله داشت و با اینکه ریسرچ قوی داشتم حتی نگاهشون هم نکرده بود.

به هرحال حتی اگر بهم آفر هم بدن، با توجه به این رفتاری که من ازشون دیدم احتمال قوی آفرشون رو رد میکنم.
    آمیدوارم این تجربه به درد بقیه دوستان هم بخوره

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خیلی ممنون از اینکه تجربتان را به اشتراک گذاشتید. حتما به دوستان دیکر کمک میکند که با اطلاعات بیشتر در مصاحبه ها شرکت کنند.

در مورد رد کردن افر احتمالی من فکر میکنم خیلی عجله نفرمایید. برای جاهای دیگر اقدام بفرمایید و نتیجه ها را ببینید و بعد با اطلاعات بیشتر بهترین تصمیم را بگیرید.

بالاخره کارها بالا و پایین دارد و همیشه برای رد کردن آفر یا حتی پذیرش وقت هست. روز قبل از ترم اصلا بفرمایید نمی ایم. نشکلی برای شما ایجاد نمیشود ولی اگر افر را رد کنید و بعد تصمیمتان عوض شود دیگر در شرایط سختی خواهید بود.

HTH

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadh نمایش پست ها
    سلام دوستان

منم میخوام تجربه ام رو در اختیار دوستان بذارم
    من چند وقت پیش با یکی از اساتید بخش مهندسی کامپیوتر دانشگاه کوچ ترکیه برای مقطع ارشد مصاحبه داشتم. طرف بدون سلام و احوالپرسی رفت سر اصل مطلب. 5 دقیقه درمورد خودم، اهدافم برای ادامه تحصیل، هدفم از انتخاب اون دانشگاه و استاد، موضوع ریسرچی که میتونم پیشنهاد بدم، و اینکه درمورد اینکه آیا از هیچ کدوم از کارهای این استاد خوشم میاد یا نه پرسید. 10 دقیقه هم سوالات تکنیکال در مورد ساختمان داده، آمار و احتمال مهندسی، و ریاضی مهندسی پرسید.اصلا انتظار سوالات درسی اون هم در اون حد پیچیده گی که استاد پرسید رو نداشتم و بخش تکنیکال رو خوب جواب ندادم. استاد خیلی خشک و جدی بود و همش عجله داشت و با اینکه ریسرچ قوی داشتم حتی نگاهشون هم نکرده بود.

به هرحال حتی اگر بهم آفر هم بدن، با توجه به این رفتاری که من ازشون دیدم احتمال قوی آفرشون رو رد میکنم.
    آمیدوارم این تجربه به درد بقیه دوستان هم بخوره

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان وقت بخیر
    من با یه استادی از دانشگاه مونتریال اسکایپ داشتم که خیلی مثبت بود و بعدش هم به من ایمیل زد که همه چی عالی بود و من الان دو تا کاندیدای عالی دارم و نمی خوام هیچ کدوم رو از دست بدم و بعدش یه پروژه مشترک با یه استاد دیگه رو هم پیشنهاد داد و اینطوری که گفت از هر دو نفر خواسته که براش research writing بفرستند . کسی در مورد نوشتنش تجربه داره؟ و اینکه اگه مقاله فارسیم رو به انگلیسی ترجمه اوکیه ؟ اصلا به نظر شما پذیرشم اوکیه؟

Junior Member

سلام دوستان..
    من یه سوال داشتم از خدمت تون.. من 13 جولای یه قراره اسکایپ با یه استاد تو کانادا داشتم. مصاحبه ام رو به نظر خودم خوب و با تسلط انجام دادم. سوالات اش هم همین بود..چرا دکتری؟ چرا دانشگاه ما؟ نهایتا انتهای مصاحبه که استاد داشن سوالات منو جواب می داد اینترنت قطع شد..
    استاده هم سریع یه ایمیل زد که خیلی مکالمه خوبی بود و من یه سری موضوع برات میفرستم.ببین خوشت میاد یا نه و اینکه اگر خواستی دوباره با هم صحبت کنیم و حتی گفت بنظرش بهتره با دانشجو های قبلی اش هم در تماس باشم...
    حالا بعد 1 هفته هنوز جواب منو نداده..ولی کلا استادی هست که با تاخیر ایمیل هامو جواب میده..حالا میخواستم میدونم این استاد بنظرتون نظرش نسبت به من مثبته یا نه؟؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtapar نمایش پست ها
    سلام دوستان..
    من یه سوال داشتم از خدمت تون.. من 13 جولای یه قراره اسکایپ با یه استاد تو کانادا داشتم. مصاحبه ام رو به نظر خودم خوب و با تسلط انجام دادم. سوالات اش هم همین بود..چرا دکتری؟ چرا دانشگاه ما؟ نهایتا انتهای مصاحبه که استاد داشن سوالات منو جواب می داد اینترنت قطع شد..
    استاده هم سریع یه ایمیل زد که خیلی مکالمه خوبی بود و من یه سری موضوع برات میفرستم.ببین خوشت میاد یا نه و اینکه اگر خواستی دوباره با هم صحبت کنیم و حتی گفت بنظرش بهتره با دانشجو های قبلی اش هم در تماس باشم...
    حالا بعد 1 هفته هنوز جواب منو نداده..ولی کلا استادی هست که با تاخیر ایمیل هامو جواب میده..حالا میخواستم میدونم این استاد بنظرتون نظرش نسبت به من مثبته یا نه؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    .حالا میخواستم میدونم این استاد بنظرتون نظرش نسبت به من مثبته یا نه؟؟؟

کمی زود است که نتیجه گیری کرد ولی از دید من نظرشان منفی نباید باشد. همینکه از شما اطلاعات بیشتر خواسته اند علامت مثبتی است و البته تصمیم نهایی به کیفیت دانشجوهای دیگر هم بستگی دارد.

HTH

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

سلام دوستان وقت همگی بخیر
    هفته ی پیش یک اسکایپ داشتم و بعد از اتمام مصاحبه گفتند که هفته ی اینده نتیجه را اعلام می کنیم، ولی خب! هنوز نتیجه ای اعلام نشده، بنظرتون باید بهشون ایمیل بزنم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از دید من هنوز زود است عمدتا به این علت که منجر به نتیجه نمیشود.

چون اگر به تصمیم رسیده بودند قاعدتا خودشان خبر میدادند. در این شرایط احتمالا پاسخ میدهند که در حال بررسی هستند و وقتی تمام شد پاسخ میدهند. یا اینکه اصلا ممکن است در چرخه بروکراسی ایمیل شما را نادیده حتی بگیرند.

یک هفته - 10 روزی صبر بفرمایید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط h1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت همگی بخیر
    هفته ی پیش یک اسکایپ داشتم و بعد از اتمام مصاحبه گفتند که هفته ی اینده نتیجه را اعلام می کنیم، ولی خب! هنوز نتیجه ای اعلام نشده، بنظرتون باید بهشون ایمیل بزنم؟

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)