صفحه 285 از 291 نخستنخست ... 185235275276277278279280281282283284285286287288289290291 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,841 تا 2,850 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

از دید من هنوز زود است عمدتا به این علت که منجر به نتیجه نمیشود.

چون اگر به تصمیم رسیده بودند قاعدتا خودشان خبر میدادند. در این شرایط احتمالا پاسخ میدهند که در حال بررسی هستند و وقتی تمام شد پاسخ میدهند. یا اینکه اصلا ممکن است در چرخه بروکراسی ایمیل شما را نادیده حتی بگیرند.

یک هفته - 10 روزی صبر بفرمایید.

پایدار باشید
    سلام وقت عالی بخیر
    بابت پاسخ و راهنمایی دقیقی که فرمودید بسیار ممنونم

سلام
    من امروز مصاحبه داشتم و استاد بهم گفت که چک کن که ددلاین رد نشه و باید از طریق کمیته پروندت بررسی بشه، ولی کلا حرفی از فاند نزد، به نظرتون چجوری باید ازش بپرسم این موضوع رو؟
    سوال دیگه ای که داشتم، بعد از جلسه اسکایپ لازم هست ایمیلی برای استاد ارسال بشه یا خیر؟ اگه آره چی باید بگم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط NightSwimmer نمایش پست ها
    سلام
    من امروز مصاحبه داشتم و استاد بهم گفت که چک کن که ددلاین رد نشه و باید از طریق کمیته پروندت بررسی بشه، ولی کلا حرفی از فاند نزد، به نظرتون چجوری باید ازش بپرسم این موضوع رو؟
    سوال دیگه ای که داشتم، بعد از جلسه اسکایپ لازم هست ایمیلی برای استاد ارسال بشه یا خیر؟ اگه آره چی باید بگم؟
    ممنون
    میتونید به استادتون ایمیل بزنید و تشکر کنید برای اختصاص دادن وقت مصاحبه. همچنین در مورد فاند میتونید صراحتا سوال بپرسید چون اهمیت زیادی دارد.
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

Junior Member

با سلام
    من یه مصاحبه برای یکی از دانشگاه های استرالیا دارم. قبلا به استاد مورد نظر ای میل زدم و با موافقت و نظر ایشون برای اون دانشگاه اپلای کردم و حتی پروپوزالم رو هم یه بار روایز زده و موضوع رو هم با مشورت خودش برداشتم. حالا این مصاحبه با حضور همون استاد با مدیرگروهشون هست. می خواستم که اگه می شه راهنمایی کنید چه جور سوال هایی معمولا در این مرحله مطرح میشه. فقط سوال های عمومی در مورد انگیزم برای ادامه تحصیل؟ سوال های تخصصی درباره پروژه هایی که انجام دادم؟ یا سوال های علمی و درسی؟ در ضمن معمولا در این شرایط برای دکتری فقط یک مصاحبه هست؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

پیشرفت خوبی حاصل شده به شما تبریک میگویم امید که مرحله مصاحبه هم خوب و عالی پیش برود.

فوروم برای مصاحبه ها خیلی مطالب عالی دارد که در طول سالها دوستان نوشته اند و من جدا پیشنهاد میکنم اینها را مطالعه کنید. اینکه مثلا یک پاور پوینت خوب از قبل اماده کنید و برابر ان جلو بروید یکی از فکرهای خوب است.

این نکات را هم از دید من خوب است برای مصاحبه توجه بفرمایید و برای آنها خودتان را آماده کنید:

۱- your background
    - رشته تخصیلی کارشناسی و ارشد و توضیح آنها –کمی درباره عنوان درسها و محتوای درسهای مهم توضیح دهید- معدل ها و دلایل انتخاب این رشته.

۲- -your competencies

-بسته به رشته و پوزیشن توان کار مستقل و منفرد

-توان کار تیمی /قدرت تعامل با دیگران و اقناع شدن و اقناع کردن/ بسته به رشته امکان سفر کردن/

-توان مدیریت زمان و رسیدن به اهداف

-توان کار با نرم افزارهای مربوط به رشته/ دستگاههای لابراتوار/ خلاصه ملزومات سخت افزاری مرتبط به کار

-دوره های اموزش مرتبط که رفته اید. با ذکر نام مدرک

۳- your scientific production/activity

اینجا به نظر من قسمت واقعا علمی مصاحبه باید باشد. متقاضی اینجا باید نشان دهد موضوع مورد نظر برای پروژه دکتری را خیلی خوب فهمیده و با اهداف آن کاملا اشناست. به طور خرد شده ایا فرد:

-زمان موجود را کافی میداند؟

-موسسه/دانشگاه را به خوبی میشناسد با مسیر تحقیقات آنها اشناست و نقاط قوت و ضعف را میداند. یعنی شما دقیقا میدانید دارید به کجا با چه تمایلات و جبهه بندی علمی وارد میشوید

-اساتید مهم و مربوط به شغل را میشناسید. کارهایشان را خوانده اید. به آن کارها نقد یا نظر دارید.
    بعد هم

-با دلیل و رجوع به کارهای قبلیتان نشان دهید از عهده شغل بر می آیید. مقالاتتان را اینجا باز کنید اگر کمکی میکنند.

این چیزها که نوشتم در واقع کلیات هستند. شما باید با توجه به رشته و موضوع خیلی با دقت و گزینشی عمل بفرمایید.

امید که اینها کمکی کرده باشد

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein7 نمایش پست ها
    با سلام
    من یه مصاحبه برای یکی از دانشگاه های استرالیا دارم. قبلا به استاد مورد نظر ای میل زدم و با موافقت و نظر ایشون برای اون دانشگاه اپلای کردم و حتی پروپوزالم رو هم یه بار روایز زده و موضوع رو هم با مشورت خودش برداشتم. حالا این مصاحبه با حضور همون استاد با مدیرگروهشون هست. می خواستم که اگه می شه راهنمایی کنید چه جور سوال هایی معمولا در این مرحله مطرح میشه. فقط سوال های عمومی در مورد انگیزم برای ادامه تحصیل؟ سوال های تخصصی درباره پروژه هایی که انجام دادم؟ یا سوال های علمی و درسی؟ در ضمن معمولا در این شرایط برای دکتری فقط یک مصاحبه هست؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

تشکر از پاسختون. تقریبا یه هفته پیش مصاحبه رو انجام دادم. توی مصاحبه استادی که باهاش تماس دادم بود که به نظر راضی به نظر می رسید و مدیر گروه (head of department) که ایشون فقط از نکات منفی رزومم سوال می کرد. بعد از پایان مصاحبه هم یه ایمیل زدم به استاده و ازش تشکر کردم و درباره مصاحبه پرسیدم، ایشون هم جواب دادن که مصاحبه خوب بود و بعد از مصاحبه با مدیر گروه صحبت کرده و یک سری مطالب رو براش توضیح داده که اینها مشکلی ندارند. حالا یک هفته گذشته و جوابی نشنیدم. این معمولا چقدر طول میکشه؟ کلا درصد قبولی در این مرحله چقدر هست؟
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز خواهش میکنم کار مهمی نبود

حالا یک هفته گذشته و جوابی نشنیدم. این معمولا چقدر طول میکشه؟ کلا درصد قبولی در این مرحله چقدر هست؟

اصلا قاعده مشخصی ندارد و میتواند از یکساعت تا چند ماه طول بکشد. معمولا البته در عرض ۳ یا ۴ هفته دانشگاهها سعی میکنند پاسخ بدهند. معمولا جوابها ی منفی زودتر داده میشود. داوطلبهایی که نتیجه شان مثبت است ممکن است برای دور بعدی مصاحبه یا بررسی مدارک توسط کمیته پذیرش پاسخشان را دیرتر بگیرند.

درصد قبولی هم بستگی به تعداد داوطلبها دارد و سیاستهای دانشگاهها و البته نوع فاند دارد. گاهی برای هر پوزیشن تا ۲۰ نفر را مصاحبه میکنند.

در مجموع باید حضورتان یادآوری کنم وارد دوره پر انتظار و شاید پر امید و شاید دلهره شده اید و این کاملا طبیعی است. هر ساله هزاران هزار دانشجو در شرایط شما هستند. بنابراین باید شرایط را مدیریت بفرمایید. خودتان را به لحاظ روحی برای همه چیز اماده کنید. امید که نتیجه مثبت باشد و واقعا امیدوارم اینطور باشد ولی از طرف یگر هم امکان وقوع دارد و باید برای هر خبری اماده بود. هیجان مشکلی است و کاملا درک میکنم.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein7 نمایش پست ها
    تشکر از پاسختون. تقریبا یه هفته پیش مصاحبه رو انجام دادم. توی مصاحبه استادی که باهاش تماس دادم بود که به نظر راضی به نظر می رسید و مدیر گروه (head of department) که ایشون فقط از نکات منفی رزومم سوال می کرد. بعد از پایان مصاحبه هم یه ایمیل زدم به استاده و ازش تشکر کردم و درباره مصاحبه پرسیدم، ایشون هم جواب دادن که مصاحبه خوب بود و بعد از مصاحبه با مدیر گروه صحبت کرده و یک سری مطالب رو براش توضیح داده که اینها مشکلی ندارند. حالا یک هفته گذشته و جوابی نشنیدم. این معمولا چقدر طول میکشه؟ کلا درصد قبولی در این مرحله چقدر هست؟
    با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Banned

دوستان عزیز من به یک راهنمایی فوری و مهم نیاز دارم ممنون میشم کسانی که در این مورد اطلاعاتی دارند به من توضیح بدهند.
    من در کشور چک پوزیشن دکتری پیدا کردم و حدود دو هفته هست شروع کردم اینجا و حقوق ماهانه دارم. خودم خیلی تمایل نداشتم بیام ولی چون مساله کرونا هست و احتمال دادم با این وضعیت شاید اصلا پوزیشنی گیر نیاد خب اومدم. در این حین از دانشگاه دلفت دعوت به مصاحبه شدم که خب قابل مقایسه با اینجایی که هستم نیست. از من خواستن این هفته یه پرزنتیشن 20 دقیقه ای آماده کنم.
    نکته دیگه اینکه در مورد اینکه الان کجام چی بگم بهشون؟
    من واقعا موندم الان ویزای تایپ D شنگن دارم و احیانا اگر پذیرش هلند بگیرم اصلا میتونم اقدام کنم برا اونجا؟ به اینها چی بگم که قرارداد امضا کردم؟ کسی تجربه مشابهی داره ممنون میشم کمک کنه
    ویرایش توسط minaamin : December 8th, 2020 در ساعت 12:57 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اولا من احساس میکنم شما خود را تحت فشار میبینید و میخواهم بگویم اصلا نباید اینطور باشد و برعکس باید بسیار شاد و بانشاط باشید. آنچه پیش روی شما هست همه فرصت است و این عالیست. برای بقیه مسیر لبختد بزنید و جلو بروید

نکته اصلی اینکه در حال حاضر فقط یک مصاحبه پیش روی شماست بنابراین فقط به آن فکر کنید و بس. در این لحظه لازم نیست جلوتر بروید.

فقط حقیقت! بفرمایید که تازه شروع کرده اید و این شرایط شمااینهاست و اگر به شما آفر بدهند نهایت تلاشتان را میکنید که به هلند بروید.

من جزییات ویزا را نمیدانم ولی اینرا میدانم که هر ساله تعدادی دانشجوی دکتری به خصوص در سال اول و دوم درسشان جا عوض میکنند و تغییر مسیر میدهند و این اصلا غیر طبیعی نیست.

امید که بهترینها در مسیرتان قرار بگیرد و در این مصاحبه هم موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    دوستان عزیز من به یک راهنمایی فوری و مهم نیاز دارم ممنون میشم کسانی که در این مورد اطلاعاتی دارند به من توضیح بدهند.
    من در کشور چک پوزیشن دکتری پیدا کردم و حدود دو هفته هست شروع کردم اینجا و حقوق ماهانه دارم. خودم خیلی تمایل نداشتم بیام ولی چون مساله کرونا هست و احتمال دادم با این وضعیت شاید اصلا پوزیشنی گیر نیاد خب اومدم. در این حین از دانشگاه دلفت دعوت به مصاحبه شدم که خب قابل مقایسه با اینجایی که هستم نیست. از من خواستن این هفته یه پرزنتیشن 20 دقیقه ای آماده کنم.
    من واقعا موندم الان ویزای تایپ D شنگن دارم و احیانا اگر پذیرش هلند بگیرم اصلا میتونم اقدام کنم برا اونجا؟ به اینها چی بگم که قرارداد امضا کردم؟ کسی تجربه مشابهی داره ممنون میشم کمک کنه

Keep Calm and APPLY ON

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اولا من احساس میکنم شما خود را تحت فشار میبینید و میخواهم بگویم اصلا نباید اینطور باشد و برعکس باید بسیار شاد و بانشاط باشید. آنچه پیش روی شما هست همه فرصت است و این عالیست. برای بقیه مسیر لبختد بزنید و جلو بروید

نکته اصلی اینکه در حال حاضر فقط یک مصاحبه پیش روی شماست بنابراین فقط به آن فکر کنید و بس. در این لحظه لازم نیست جلوتر بروید.

فقط حقیقت! بفرمایید که تازه شروع کرده اید و این شرایط شمااینهاست و اگر به شما آفر بدهند نهایت تلاشتان را میکنید که به هلند بروید.

من جزییات ویزا را نمیدانم ولی اینرا میدانم که هر ساله تعدادی دانشجوی دکتری به خصوص در سال اول و دوم درسشان جا عوض میکنند و تغییر مسیر میدهند و این اصلا غیر طبیعی نیست.

امید که بهترینها در مسیرتان قرار بگیرد و در این مصاحبه هم موفق باشید
    بسیار ممنونم از لطف شما

مطمین هستید که گفتن اینکه تازه شروع کرده ام مشکلی پیش نمیاره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)