صفحه 3 از 291 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

من يک ماه پيش با استادم توی کانادا صحبت کردم.
    اول ازم خواست مختصری از پروژم صحبت کنم.
    بعدم يک سری سوالات تخصصی از رشتم کرد.

این مصاحبه در چند درصد موارد جزو پروسه apply هست؟ یعنی ما که تا حالا استادی باهامون مصاحبه نکرده بیخیال بشیم دیگه؟
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نه نگران نباش. تعداد كمي از استادا تلفني مصاحبه مي كنن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

من فکر مي کنم به کشورش هم ربط داره. مثلا انگلستان مصاحبه یکي از مراحل پذيرشه و کاملا هم علميه. من خودم هفته پيش حدود 70 دقيقه با يکيشون صحبت کردم. فقط سوالات علمي کرد و با اينکه هندي هم بود مي شد پاي تلفن فهميد چي ميگه. براي بقيه دانشگاههاي اروپايي هم اگر براي open position باشه و بخوان پول بدن مصاحبه سفت و سختي دارن که کاملا علميه.

موفق باشيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

من با یکی از اساتید دانشگاه UCI مصاحبه داشتم. من از قبل با ایشون تماس نگرفته بودم و ایشون خودشون application منو دیده بودن و ایمیل زدن که می خوان با من مصاحبه کنن. کل صحبت 25 دقیقه طول کشید. علاوه بر سوالاتی که ایشون از حوزه علاقمندی های من و من از حوزه کاری ایشون کردم، ایشون سوالات عمومی زیر رو هم مطرج کردند:

الان کار میکنی؟ در مورد کارت بهم بگو.
    چرا می خوای PhD بخونی؟
    روی چی می خوای کار کنی؟
    چرا می خوای UCI درس بخونی؟
    بعد از تموم شدن درست می خوای چیکار کنی؟
    کجا دیگه اقدام کردی؟
    آخرین کتابی که خوندی چی بود؟
    مجرد هستی؟
    خواهر بزرگتر داری؟
    چرا لهجه انگلیسی داری نه آمریکایی؟
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

با نمونه سوالاتی که بچه ها این جا گذاشتند میشه حداقل در مورد دانشگاه های آمریکا این نتیجه گیری رو کرد که قصدشون از مصاحبه شناخت زبان و احیانا تا حدودی شخصیت و روحیات شما است . درسته؟
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1976
    خواهر بزرگتر داری؟

چه ربطی داره آخه؟ این دیگه از اون سوالها بود ها.
    Millions long for immortality who do not know what to do with themselves on a rainy Sunday afternoon

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1976
    من با یکی از اساتید دانشگاه UCI مصاحبه داشتم. من از قبل با ایشون تماس نگرفته بودم و ایشون خودشون application منو دیده بودن و ایمیل زدن که می خوان با من مصاحبه کنن. کل صحبت 25 دقیقه طول کشید. علاوه بر سوالاتی که ایشون از حوزه علاقمندی های من و من از حوزه کاری ایشون کردم، ایشون سوالات عمومی زیر رو هم مطرج کردند:

الان کار میکنی؟ در مورد کارت بهم بگو.
    چرا می خوای PhD بخونی؟
    روی چی می خوای کار کنی؟
    چرا می خوای UCI درس بخونی؟
    بعد از تموم شدن درست می خوای چیکار کنی؟
    کجا دیگه اقدام کردی؟
    آخرین کتابی که خوندی چی بود؟
    مجرد هستی؟
    خواهر بزرگتر داری؟
    چرا لهجه انگلیسی داری نه آمریکایی؟

واقعا جالب بود ! امکانش هست به جز 2 سوال خیلی خصوصی (واقعا چطور به خودش اجازه داده بپرسه) بگین چه جوابی دادین ؟ منظورم اینه که با چه هدفی پرسیده و با چه تیپ جواب هایی باید مواجه بشه؟ مثلا اینکه بعد از درس میخواهی چیکار کنی یا چرا UCI رو انتخاب کردی فکر میکنم کلیشه ای باشه ، نه ؟

چرا پرسیده کجاها اقدام کردی؟ دوستان با سابقه اطلاعات تکمیلی اگر هست دریغ نکنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan
    با نمونه سوالاتی که بچه ها این جا گذاشتند میشه حداقل در مورد دانشگاه های آمریکا این نتیجه گیری رو کرد که قصدشون از مصاحبه شناخت زبان و احیانا تا حدودی شخصیت و روحیات شما است . درسته؟
    شاید این جا باید یه هدف دیگه رو هم اضافه کنم و اونم اینکه استاد احتمالا قصد داره میزان dedication یا همون تعلق (خاطر) شما رو به این مسئله بدونه از روی نوع جوابی که به یه سری سوالای کلیشه ای که مطمئنا براش آماده میشدید و قبلا بهش فکر کرده بودین (اگه dedication داشتید) بسنجه!

پ.ن. خودمونیم یعنی تا این حد!
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

شاید این جا باید یه هدف دیگه رو هم اضافه کنم و اونم اینکه استاد احتمالا قصد داره میزان dedication یا همون تعلق (خاطر) شما رو به این مسئله بدونه از روی نوع جوابی که به یه سری سوالای کلیشه ای که مطمئنا براش آماده میشدید و قبلا بهش فکر کرده بودین (اگه dedication داشتید) بسنجه!

پ.ن. خودمونیم یعنی تا این حد!
    ممنون
    آرین
    آره بنظرم دور از ذهن نیست، بعضی از سوال هاش واقعا پرت هستن ! چرا لهجه british داری !!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)