صفحه 4 از 291 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

در مورد سوال خواهر بزرگتر داری؟ دلیل پرسیدن این بود که ایشون یه استاد خانم هستند و مطابق گفته خودشون اکثر دانشجویانشون هم خانم هستند. گفت که تجربه شخصی من نشون داده که آقایونی که خواهر بزرگتر دارن کمتر در کار کردن با خانمها دچار مشکل می شن.

در مورد سایر سوالات کلیشه ای هم همون جوابهای کلیشهای از قبل آمده شده رو بهش دادم. بطور کلی سوالات در یک جو دوستانه مطرح شد و در واقع حرف تو حرف آومد خیلی جاها (اگه عجیبه که چرا فلان سوال خاص مطرح شده مثلاً).
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1976
    در مورد سوال خواهر بزرگتر داری؟ دلیل پرسیدن این بود که ایشون یه استاد خانم هستند و مطابق گفته خودشون اکثر دانشجویانشون هم خانم هستند. گفت که تجربه شخصی من نشون داده که آقایونی که خواهر بزرگتر دارن کمتر در کار کردن با خانمها دچار مشکل می شن.

در مورد سایر سوالات کلیشه ای هم همون جوابهای کلیشهای از قبل آمده شده رو بهش دادم. بطور کلی سوالات در یک جو دوستانه مطرح شد و در واقع حرف تو حرف آومد خیلی جاها (اگه عجیبه که چرا فلان سوال خاص مطرح شده مثلاً).
    مهرداد جان ممنون از جوابت. میشه بگی نتیجه اش چی بوده؟ همون لحظه اعلام میکنن ؟ در مورد این نوع مصاحبه ها وقتی خیلی از این سوالات کلیشه ای هست چرا میپرسن؟ اینکه روی چی میخواهی کار کنی فکر کنم هم توی نامه به اساتید هم CV و هم SOP بارها ذکر شده.

راستی با توجه به مشکلی که یکی از دانشجوهای ایرانی دکتری توی دانشگاه کانادا پیش آورده و نظریات بدیعی که توی دادگاه از خودش ابراز کرده و کلی موج تبلیغات منفی بلند شده، نمیشه انتظار چیز دیگه ای از این برخورد داشت. روی ما ایرانی ها خیلی حساسیت زیاده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

نتیجه همون لحظه اعلام نمی شه. چون مشابه همین فرآیند با چندین نفر دیگه عیناً تکرار می شه و در نهایت از روی مستندات ارایه شده و نتیجه مصاحبه کاندیداهای نهایی انتخاب می شن. به من هم گفتن که اگه نتیجه مثبت باشه ظرف چند روز آینده با ایمیل بهم خبر می دن و بعد از یکی دو هفته هم نامه رسمی admission به دستم می رسه. ولی اگه نتیجه منفی باشه دیگه میفته تو فرآیند اطلاع رسانیه کلی دانشکده که ممکنه چند هفته طول بکشه که بگن reject شدی!

علاوه بر کارکرد مصاحبه برای ارزیابی سطح زبان (و لهجه) اینطور به نظرم رسید که استاد قصد ارزیابی صحت ادعاهای منو داره. یعنی سوالاتی که مطرح می شن اگر چه کلیشه ای هستند ولی اینها برای باز کردن سر صحبته تا من رو وادار به صحبت کنه. شاید میزان انطباق آنچه که همراه مدارک ارایه کردم و آنچه که به زبان می آورم رو می سنجه (این کاری است که معمولاً در جلسات مصاحبه تخصصی برای استخدام انجام میشه). و اینکه واقعاً من چقدر در مورد چیزایی که نسبت به اونها ابراز علاقه می کنم دید دارم. آیا واقعاً توی باغ هستم یا اینکه یه SOP از یه جا کپی کردم و یا یکی برام نوشته و اصلاً در واقع هیچ هدف و برنامه خاصی در ذهن ندارم.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1976
    نتیجه همون لحظه اعلام نمی شه. چون مشابه همین فرآیند با چندین نفر دیگه عیناً تکرار می شه و در نهایت از روی مستندات ارایه شده و نتیجه مصاحبه کاندیداهای نهایی انتخاب می شن. به من هم گفتن که اگه نتیجه مثبت باشه ظرف چند روز آینده با ایمیل بهم خبر می دن و بعد از یکی دو هفته هم نامه رسمی admission به دستم می رسه. ولی اگه نتیجه منفی باشه دیگه میفته تو فرآیند اطلاع رسانیه کلی دانشکده که ممکنه چند هفته طول بکشه که بگن reject شدی!

علاوه بر کارکرد مصاحبه برای ارزیابی سطح زبان (و لهجه) اینطور به نظرم رسید که استاد قصد ارزیابی صحت ادعاهای منو داره. یعنی سوالاتی که مطرح می شن اگر چه کلیشه ای هستند ولی اینها برای باز کردن سر صحبته تا من رو وادار به صحبت کنه. شاید میزان انطباق آنچه که همراه مدارک ارایه کردم و آنچه که به زبان می آورم رو می سنجه (این کاری است که معمولاً در جلسات مصاحبه تخصصی برای استخدام انجام میشه). و اینکه واقعاً من چقدر در مورد چیزایی که نسبت به اونها ابراز علاقه می کنم دید دارم. آیا واقعاً توی باغ هستم یا اینکه یه SOP از یه جا کپی کردم و یا یکی برام نوشته و اصلاً در واقع هیچ هدف و برنامه خاصی در ذهن ندارم.
    سلام،

اینطور که پیداست خود مصاحبه نقش مهمی در فرآیند پذیرش بازی میکنه. همین اندازه که شما در صحبت رو باز کردید کلی جای تشکر داره. امیدوارم همونطور که یکی از دانشجوهای کارنگی ملون نحوه ارزیابی توصیه نامه رو توسط دانشگاه توضیح داده بود، یکی بتونه بیاد دقیقا بگه مصاحبه ای که انجام میشه چطور ایرادهایی داره (میتونه داشته باشه)و بهتره با چه اصولی در این مصاحبه ها طرف رو ضربه فنی کرد.

با امید شنیدن خبر پذیرش شما

اون راهنما رو دانشجوهاي کارنگي ملون ننوشتن (البته اگه هموني باشه که من ديدم) يکي از Admission Office Officerها نوشته!
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

نقل قول نوشته اصلی توسط NNaser54
    اون راهنما رو دانشجوهاي کارنگي ملون ننوشتن (البته اگه هموني باشه که من ديدم) يکي از Admission Office Officerها نوشته!
    چیزی که من مدت ها پیش خوندم، یکی از دانشجوهای کارنگی ملون بود که شاهکار بعضی دانشجو ها رو تحلیل کرده بود (توی sop و recommendation) ! من از همون راهنما کارهام رو انجام دادم ! شما دعا کن اصل کار درست در بیاد، حالا این راهنما ها متنوع هستن، هر کسی هم یک نظری داده و رفته جلو (بین علما اختلاف زیاده)

من تحت عنوان Applying to PhD Programs tutorial يه فايل upload کردم.
    Good Luck

kamran2007
    Guest

من بعد از کلی جستجو یه جواب جامع برای این سوال پیدا نکردم.
    آیا عدم داشتن مصاحبه تلفنی با استاد یا عدم دریافت ایمیل از اساتید به معنای عدم دریافت fund یا پذیرش تحصیلی هست؟
    در کل چند درصد از استادا برای اختصاص fund تماس می گیرن یا مصاحبه تلفنی می کنن؟
    آیا اگر کسی خبری از استادی از یک دانشگاه دریافت نکنه به معنای اینه که کارش تمومه؟
    کسی رو می شناسید که بدون مصاحبه تلفنی یا ... fund و admission گرفته باشه؟
    از دوستان خواهش می کنم تجربیاتشونو به طور موثق بنویسن!

1. عدم تماس تلفنی نه لزوما اما عدم email پس از مدت زیاد میتونه باشه!
    2. معمولا همونطور که بحث شد استادا مستقیما برای اختصاص فاند نیست تماس میگیرن برای شناخت بیشتره (جزئیات دلایل در همین topic به تفصیل بحث شده!) که میتونه البته به fund هم منجر بشه ...
    3. اگه این مدت عدم دریافت خبر زیاد باشه (که اون هم نسبیه!) بله!
    4. زیاد!!!
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

سلام

من امروز براي رشته‌ي Technology and Operations Management دانشگاه INSEAD (فرانسه) مصاحبه شدم. سوالاش نسبتا سخت بود...

اينا سوالاش بودن:

1- چرا PhD مي‌خواي بخوني؟

2- چرا مي‌خواي استاد دانشگاه بشي؟

3- چرا به Research & Teaching علاقه داري؟

4- چرا تدريس مي‌کني؟ چي تدريس مي‌کني؟ چطوري تدريس مي‌کني؟ فکر مي‌‌کني اگه بياي اينجا مي‌توني تدريس کني؟

5- چرا INSEAD؟

6- در 20 سال آينده مي‌خواي چي باشي؟

7- الان کار مي‌کني؟ چه کاري؟ چرا دو جا کار مي‌کني؟

8- مطالعه مي‌کني؟ با دو تا کاري که داري چطور به مطالعه مي‌رسي؟ چه کتابايي مي‌خوني؟

9- Operations Management چيه؟

10- برا تز دکترا مي‌خواي چيکار کني؟

11- بزرگترين تجربه‌ي کاريت چي بوده؟

12- اگه هم از اينجا پذيرش بگيري و هم از USA کدومش رو انتخاب مي‌کني؟ چرا؟

13- ليسانس کجا بودي؟ برا دوره‌ي ليسانس چرا نرفتي دانشگاه شريف؟ (فکر ميکنه اينجا اينطوريه که همين‌طوري اراده ‌کني و بري هر دانشگاهي که دلت بخاد!). برا فوق ليسانست چرا رفتي شريف و اميرکبير نموندي؟

14- چرا دکتري ايران نمي‌خوني؟

حدود پنجاه دقيقه هم طول کشيد...

آخرشم گفت که احتمالا يه استاد ديگه هم از INSEAD باهات تماس مي‌گيره...

حداکثر تا 3 هفته نتايج معلوم ميشه...

اميدوارم شما گير همچين يزيدي نيوفتين

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)