صفحه 45 از 291 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253545595145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

دوستان یه چیزی به تجربه به من ثابت شده در این رابطه و فکر میکنم بهتر از هر نوع تمرین کردن برای مصاحبه و حدس زدن و این حرفا که دوستان لطف کردنو گفتن جواب بده. حداقل برای خود من که اینطور بود. تو دوتا عبارت خلاصش میکنم:

Be Confident & Speak Up
    Never try to Exaggerate

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    دوستان یه چیزی به تجربه به من ثابت شده در این رابطه و فکر میکنم بهتر از هر نوع تمرین کردن برای مصاحبه و حدس زدن و این حرفا که دوستان لطف کردنو گفتن جواب بده. حداقل برای خود من که اینطور بود. تو دوتا عبارت خلاصش میکنم:

Be Confident & Speak Up
    Never try to Exaggerate
    منظور شما از Exaggerate بزرگ نمايي در بك گراند و سوابق مون هست يا بزرگ نمايي در زبان؟
    طبيعي هست كه اين كار در تماس تلفني 2 گونه پيامد داره:
    1- استاد مي فهمه و خيلي خيلي ناراحت مي شه و كلا اعتمادش رو به شما از دست مي ده
    2- استاد نمي فهمه و خود شما اعتماد به نفس تون به توانايي هاتون خيلي مياد پايين (چون فكر مي كنيد كه استاد به چيزي غير واقعي اعتماد كرده) در نهايت هم ممكنه استاد بعد از مواجهه با شما بفهمه كه آپشن 1 تكرار مي شه...
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نمایش پست ها
    ممكن بوده كه پاي تلفن نتيجه رو گفته باشن. مطمئن هستيد كه نگفتن؟
    به هر حال به نظر من نظرشون روي شما مثبت هست كه زنگ زدن، وگرنه اصلا زنگ نمي زدن. احتمال زياد بايد جوابشون مثبت باشه. پس ايميل و پرسيدن نتيجه لزومي نداره. حدس من اينه كه 2-3 روز ديگه نامه اكسپت مياد.
    تبريك
    نه چیزی در مورد نتیجه نگفتن. امیدوارم همین‌طور باشه. ممنون.
    من با استادی در تماس نبودم. اما تو مصاحبه از یه استاد نام بردم. نمی‌دونم الان بهش ایمیل بزنم یا نه. نظر شما چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    نه چیزی در مورد نتیجه نگفتن. امیدوارم همین‌طور باشه. ممنون.
    من با استادی در تماس نبودم. اما تو مصاحبه از یه استاد نام بردم. نمی‌دونم الان بهش ایمیل بزنم یا نه. نظر شما چیه؟
    وقتي اسم برديد جواب مصاحبه كننده چي بود؟ اگه نظرش اين بوده كه شما با اون تماس بگيريد خب ميتونيد ايميل بزنيد. اگه نظري نداشته، ديد شخصي من اينه كه ايميل زدن به استاد فايده اي نداره؛ چون اونا تا الان تصميم شون رو گرفتن.
    حالا اگه دانشگاه ايميل زد و گفت كه supervisor پيدا كنيد اونوقت به استاد ايميل بزنيد.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Senior Member sara123 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کنفرانس از طریق Skype و یا تلفن: لطفا راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط daffodil نمایش پست ها
    آره فک کنم. بالای صفحه باید یه همچین نوار ابزاری داشته باشی (تو فایل هست عکسش) اون دکمه هه هست یه دایره سبز داره وسطش. فکر کنم وقتی روش می‌زنی قرمز می‌شه. از اولش سبزه.
    عزیزم من با دوستم تست کردم وقتی میخوام ضبط کنم میگه باید پول بدی؟ برا شما هم همین طوری هست؟ اگه سریع جواب بدین خیلی ممنون میشم چون برام خیلی مهم است.

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

پیش فرض پاسخ : کنفرانس از طریق Skype و یا تلفن: لطفا راهنمایی کنید.

من امتحان نکردم. .ولی گویا همین‌طوره که می‌گی.
    این‌جا گفته که باید برای ضبط ویدیو ماهیانه یا سالیانه پول بپردازی، که انواع plan ها رو این‌جا گفته. من فکر می‌کنم وسطیه کارت رو راه بندازه. قیمتش هم 9 دلاره برای یک ماه و فکر کنم بتونی با کردیت کارت بپردازی. مطمئن نیستم باید افرادی که تجربه‌شو دارن نظر بدن.
    در ضمن یادت باشه که برای ضبط ویدیو باید از اون طرف هم اجازه بگیری. تو این ویدیو همه‌چیز رو توضیح داده.
    باز بهتره نظر دیگران رو هم در این مورد بپرسی
    موفق باشی.

Junior Member

سلام دوستان
    من از این پست های قبلی خیلی استفاده کردم و یه سری نکته جالب بدم نیمد اینجا بگم
    استاد ایرانی بود کلا با هم نصف فارسی نصف انگلیسی حرف زدیم!!!! ... در کل استرس نداشته باشید واقعا همون اولش سخته فقط ... من اولش نزدیک بود سکته کنم
    اقا یه نکته مهم اینه که استاد بهم گفت که جریان اینکه سر بودجه مشکل دارن الان تو امریکا کلا رو همه چی تاثیر میذاره و اگه فردا اتفاق بیفته که shut down شه تقریبا بیچاره میشیم و وضعیت مشخص شدن فاند و اینا کلی عقب میفته!!!
    دعا کنید
    ممنون باز از همه بابت پست های قبلی

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

سلام

من مصاحبه دومم و تقریباً دو ماه پیش انجام دادم (توضیحات مصاحبه اول در پست های 276، 286 و 290 همین تاپیک موجوده)
    همون طور که قبلاً قرار بود استاد مربوطه یک پروژه واسه من فرستاد که شامل یک بخش نظری بود (خوندن و خلاصه کردن سه تا مقاله) و یک بخش عملی (پیاده سازی روش های مورد استفاده تو اون سه مقاله با استفاده از یک نرم افزار تحت جاوا و با داده های واقعی). من این کار و واسش انجام دادم و نتایج و ایمیل کردم. تقریباً یک هفته بعد بهم گفت که بیا یک گفتگوی تلفنی در مورد کاری که انجام دادی داشته باشیم.

مثل دفعه قبل من تماس گرفتم و مصاحبه کننده ها دو نفر بودن، همون استادی که من باهاش ارتباط داشتم و مدیر گروه دپارتمان.
    بعد از سلام و احوال پرسی استاد چندتا سوال در مورد کاری که انجام داده بودم پرسید که من کلیاتش و اینجا می گم:

1- کار به نظرت سخت بود یا آسون؟
    من گفتم قسمت برنامه نویسیش یکم وقت گیر بود (آخه من تا به حال به جاوا کار نکرده بودم)

2- از روش هایی که تو مقالات بود کدوم یکی به نظرت بهتره و چرا؟
    منم توضیحاتی دادم

3- اگر بخوای روی این روش ها کار کنی به نظرت کدوم یکیش کاربردی تره و کدوم یکی دقیق تره؟
    منم نظرم و گفتم

4- و چند تا سوال دیگه در مورد اون بخش نظری

5- در مورد بخش عملی فقط یک سوال پرسید، اما سوالش خیلی هوشمندانه بود و اگر کسی به کل کار نظری و عملیش تسلط نداشت نمی تونست جواب بده.
    من برای پاسخ دادن به این سوالش مجبور شدم مقاله هایی که فرستاده بود و یک نگاه سریع بکنم و بهش گفتم چند لحظه بهم وقت بده، در حدود 30 ثانیه طول کشید تا تونستم جواب و بهش بدم که خوشبختانه درست هم بود.

در نهایت هم گفت که برنامت واسه ادامه کار روی این روش ها و روش های دیگه چیه؟ که منم توضیحاتی دادم
    و در آخر هم مدیر گروه گوشی و گرفت و گفت که اگر سوالی دارم بپرسم و منم گفتم که نتیجه کی مشخص می شه که گفت حدوداً یک هفته دیگه. مصاحبه خیلی خوبی بود.

خوشبختانه نتیجه خوبی هم داشت، پذیرش با فاند واسه PhD که با ایمیل بهم اعلام کردن و الان دنبال کارهای تهیه مدارک و این جور کارها هستم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabi University, Mechanical Engineering

با سلام
    به من یه خانومی از اداره بورس دانشگاه ایمیل زده برای مصاحبه از طریق اسکایپ. به نظرتون چه سوالایی ممکنه بپرسه؟ ضمنا تو ایمیلش از زمینه ای که قراره من کار کنم نام برده.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaskandary نمایش پست ها
    با سلام
    به من یه خانومی از اداره بورس دانشگاه ایمیل زده برای مصاحبه از طریق اسکایپ. به نظرتون چه سوالایی ممکنه بپرسه؟ ضمنا تو ایمیلش از زمینه ای که قراره من کار کنم نام برده.
    سوالات رو كه در بالا توضيح داديم و دادند بچه ها. وقتي زمينه كاري آينده رو گفته، به احتمال خيلي زياد مي خواد ببينه كه شما چقدر با اون زمينه آشنا هستيد و مطالعه داشتيد و علاقه مند هستيد و كاراي قبلي تون ارتباط داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)