صفحه 5 از 291 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

چه مصاحبه اي اساسيي !! من چهارشنبه مصاحبه داشتم براي marketing دانشگاه erasmus هلند ! خيلي سوالهاي دوستانه تري پرسيده شد ! البته فكر مي كنم بيشتر هدف مصاحبه سنجيدن سطح زبانم بود !
    - تلفظ صحيح اسمم رو پرسيد !!
    - راجع به مقاله اي كه قبلا برام email زده بود يكي دو تا سوال پرسيد
    - در مورد اينكه با توجه به اينكه از ايران هستم به نظر خودم مشكلي براي ويزاي هلند دارم يا نه !!!
    - يه خورده راجع به كارش توضيح داد و پرسيد من علاقمندم كه بيشتر توي كدوم بخش شروع به كار كنم .
    - يك ميزاني هم گپ زديم !!!!!

راستي شما جواب اين سوال رو چي دادي ؟ - ليسانس کجا بودي؟ برا دوره‌ي ليسانس چرا نرفتي دانشگاه شريف؟ (فکر ميکنه اينجا اينطوريه که همين‌طوري اراده ‌کني و بري هر دانشگاهي که دلت بخاد!). برا فوق ليسانست چرا رفتي شريف و اميرکبير نموندي؟

گفتم رشته‌ي مهندسي صنايع در ايران طرفدار زياد داره و دانشجوهاي rank اول کنکور تماما مهندسي صنايع شريف و اميرکبير رو انتخاب مي‌کنن و ظرفيت مکانيک و برق و ... خالي مي‌مونه و کسي نمي‌ره اينا رو بخونه (با عرض پوزش از بچه‌هاي مهندسي غير صنايعي ;D) من هم شريف و اميرکبير رو انتخاب کردم و اميرکبير قبول شدم و اومدم اميرکبير. البته اميرکبير براي BSC اگه بهتر از شريف نباشه، بدتر نيست...

از دوران ليسانس هم target کردم که برا Master برم شريف و خفن تلاش کردم و رفتم

دليل اينکه برا مستر رفتم شريف اين بود که اولا محيط پژوهشي شريف براي مستر بهتره، در ثاني مي‌خواستم محيط جديدي رو امتحان کنم و با استاداي جديدي آشنا بشم. دليل ديگش هم اين بود که اون درس‌هايي که براي مستر دکتر ... در شريف ارايه مي‌کنه هيچ جاي ايران با اين کيفيت ارايه نمي‌شه...

در ضمن براي PhD از شريف راحت‌تر مي‌تونستم اقدام کنم و ...
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NNaser54

گفتم رشته‌ي مهندسي صنايع در ايران طرفدار زياد داره و دانشجوهاي rank اول کنکور تماما مهندسي صنايع شريف و اميرکبير رو انتخاب مي‌کنن و ظرفيت مکانيک و برق و ... خالي مي‌مونه و کسي نمي‌ره اينا رو بخونه (با عرض پوزش از بچه‌هاي مهندسي غير صنايعي ;D) من هم شريف و اميرکبير رو انتخاب کردم و اميرکبير قبول شدم و اومدم اميرکبير. البته اميرکبير براي BSC اگه بهتر از شريف نباشه، بدتر نيست...
    يعني اون هم قبول کرد؟!!!!!! يه جوري نگين که کارو واسه ماها خراب کنين! از خودتون خوبي بگين ولي نه اينکه رشته هاي ماهارو زير سوال ببرين! شايد اون استاد يه دوست يا همکاري توي يه دانشکده ديگه داشته باشه که اون همکارشم بخواد دانشجو بگيره ... و اصلاهم با وضعيت ايران آشنايي نداشته باشه!

خالی بستی راجع به صنایع .خداییش خالی بندی میشه اون recommendation letter دو صفحه تونا اپلود کنی ما هم از روش به یک جایی برسیم .من با توجه به CV تون میگم بیشتر خودتونا خوب present کردید اونم اپلود کنید .پیشاپیش تشکر
    The truth of my life:I`m only looking for you

ApplyAbroad Veteran

مصاحبه تلفنی در همه رشته ها صورت میگیره یا بستگی به استاد داره؟ همون interview که تو سایت بعضی از دانشگاهها هست همین مصاحبه تلفنیه؟
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

مصاحبه تلفني بستگي به استاد داره كه معمولا هم استادهاي دانشگاههاي اروپايي (براي آمريكا و كانادا هم هست ولي كمتر) بيشتر اين كار رو ميكنند. در اين صورت اگه استاد ازت خوشش بياد و بخواد زبانتو محك بزنه ازت ميخواد كه با هم تماس تلفني داشته باشين. اين يعني بيشتر از 50 درصد كار حله.
    ولي بعضي دانشگاه ها يا همون Graduate Office اون دانشگاه هم مصاحبه دارن. در كل بستگي به سياست دانشگاه داره ولي براي كساني كه مديريت (مخصوصا MBA) اپلاي ميكنند اين نوع مصاحبه بيشتر اتفاق مي افته.

ديشب استادم از آمريكا با من تماس گرفت و يه گفتگوي 15 دقيقه اي داشتيم. كه بيشتر سوالاش از SOP بود. سوالاش اينطوري بودن:
    اسمت چطور تلفظ ميشه؟ چرا ميخواي بياي اينجا؟ در مورد اين شهر چيزي ميدوني؟ نمره ي GRE كي اعلام ميشه؟
    ما هم يه چند تا سوال در مورد موضوع تحقيقش پرسيديم و همين. در كل خيلي دوستانه با هم صحبت كرديم. البته اين مصاحبه ها دليلي نميشه كه پذيرش به همراه fund تضمين بشه.

موفق باشيد.
    مهيار
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

ApplyAbroad Veteran

ولي بعضي دانشگاه ها يا همون Graduate Office اون دانشگاه هم مصاحبه دارن.
    اون مصاحبه هم به صورت تلفنیه ؟ قبل از اینکه بخوان admission بدن؟
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

دوست عزيز،

مصاحبه به دپارتمان هم مربوط ميشه (در دپارتمان‌هاي Management & Business حتميه). هدف اصلي هم تعيينه سطح زبان و ميزان اشتياق شما و ... است. قبل از Admission اتفاق مي‌افته (فکر کنم قبلا هم يه چيزايي در موردش توو همين پست نوشته شده)

موفق باشيد

سلام
    یکی از اساتید دانشکده applied math میخواد با من تلفنی حرف بزنه. لیسانس و ارشد من ریاضی نخوندم و چون این استاد یکی از زمینه های کاریش سیالات و cfd بوده من این دانشگاه applyکردم. اون تاپیک مصاحبه تلفنی رو خوندم . می ترسم که سوال ریاضی بپرسه، و من در حد نیاز رشته خودم ریاضی بلدم کسی می دونه باید چی کار کنم؟
    مرسی

کليات رو مي پرسه، نگران نباش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)