صفحه 6 از 291 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

امروز یکی از اساتید applied math بهم زنگ زد و این سوالها رو ازم پرسید.45 دقیقه طول کشید.

1- تلفظ اسمم رو پرسید و اینکه دیروز بهم خوش گذشته یا نه؟( دیروز تولدم بود آخه، موندم از کجا تاریخ تولدم میدونه!)

2- چرا میخوای با لیسانس مهندسی بیای ریاضی بخونی؟ هدفت از این تغییر چیه؟

3- چرا ليسانس ریاضی نخوندی؟

4-دوری از ايران برات سخت نیست؟

5-چرا PhD مي‌خواي بخوني؟

6- چرا به Research & Teaching علاقه مندی؟

7- چرا مي‌خواي استاد دانشگاه بشي؟

8-چطوري تدريس مي‌کني؟ فکر مي‌‌کني اگر TA بشی اینجا مي‌توني تدريس کني؟ چه درسی رو میتونی درس بدی؟

9-در حال حاضر چی کار میکنی؟

10- چرا GRE Math ندادی؟

11- چرا wisconsin? دیگه چه دانشگاههایی apply کردی؟ چرا؟

گفت بیشتر مستقیم از لیسانس میان phd. منم بهش گفتم که تو وب سایتش دیدم که دانشجوی مستر هم داشته، گفت گرفتن TAسخته برای master.
    در اخر هم گفت که دانشگاه های خوبی apply کردیف امیدارم که از بعضی هاش پذیرش بگیری! نمی دونم با این حرفش اب پاکی رو ریخته رو دستم یا نه!

Last night I've been called from Computer Science department .
    I've bben asked very ordinary questions!!!
    How do you spell your surname?
    how many brothers and sisters do you have?
    What are they doing?
    Where is located your city?
    If I come to your city where you would take me?
    Why you are interested to join to our program?
    what is your future plan?
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

دیشب ساعت 11:30 یه استاد دیگه از INSEAD (بدون هماهنگی قبلی ) بهم زنگ زد و اینم سوال پیچم کرد

تیپ سوالاش توو مایه‌های همون استاد قبلی بود و می‌خاست بدونه که چقدر ثبات دارم...

جالبه که بدون هماهنگی بود و سوالاش هم کاملا هوشمندانه و هدفدار بود...

فکر کنم MIT هم اینقدر گیر نده که این INSEAD فرانسوی گیر داده و دو تا مصاحبه‌ی حدودا 50 دقیقه‌ای داشتم.

خوش به حالتون که مصاحبه‌هاتون ساده و روو روال بوده...
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

بدون هماهنگی! فکر نکرده که ممکنه خواب باشی!
    بنظر خودم سوالهای این استاده که به من زنگ زد سخت بود..انگاری که میخواد ته و توه همه چی رو درآره!یه بند سوال میکرد.
    ولی بنظر من که از CV ات خوششون اومده که دو بار بهت زنگ زدن..نگران نباش.یکی از دوستای من میگفت که رنکINSEAD بالاست.
    ایشالا پذیرش میگیری

Junior Member

زهره
    چقد سوال پرسیده..سوالای سختی هم پرسیده به نسبت چیزایی که بچه ها تو فروم نوشتن. امیدوارم که دیگه گیر یه همچین یزیدایی نیفتی ولی حیف نیس از مهندسی بری ریاضی! ???
    Would you tell me I was wrong?<br />Would you help me understand?<br />Are you looking down upon me?<br />Are you proud of who I am?<br />There&#39;s nothing I want to do<br />To have just one more chance

من اواخر فوریه یه مصاحبه داشتم که اینجا گذاشتمش
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,3571.0.html

ApplyAbroad Champion

من 11 مارچ ساعت 6 با دانشگاه texas tech مصاحبه داشتم . حدود نيم ساعت طول كشيد و دو نفر با من مصاحبه كردند . خوشبختانه يكيشون خانم بود و يكيشون آقا، در نتيجه مي تونستم از هم تشخيصشون بدم. graduate coordinator روز قبلش به من گفته بود كه با كدوم استادها مصاحبه دارم و منم رفتم توي سايت عكسهاشون رو ديدم . واسه من كه خيلي خوب بود كه مي دونستم دارم با كي حرف مي زنم.
    سوالها تا جايي كه يادمه ايناست :
    1. چرا مي خواي PhD بخوني ؟
    2. چرا مي خواي اين رشته رو بخوني و مهندسي مكانيك رو ادامه نمي دي ؟
    3. سابقه كار مديريتيت چيه ؟ دقيقا چيكار مي كردي؟
    4. سابقه تحقيقات مديريتيت چيه ؟ از چه روشي براي جمع آوري اطلاعات استفاده كردي ؟ از چه روشي براي نتيجه گيري استفاده كردي ؟ كارهاي statistics تحقيق رو خودت انجام دادي ؟ (من گفتم يه نفر توي گروه انجام داد) چطوري از داده هاي آماري اون شخص استفاده كردي؟
    5. كارهاي تحقيقاتيت report هم شده ؟ چه مواردي رو توي گزارشت بيان كردي؟
    6. سابقه كار تدريست چيه؟
    7. سابقه كار تحقيقاتيت چيه ؟
    8. پروژه فوقت رو به چه روشي انجام دادي ؟ چرا موضوع مديريتي نگرفتي؟ (منم گفتم اصولا نمي شه توي فوق ليسانس مكانيك كار مديريتي كرد، ولي من سعي كردم كه پروژه ام رو اينطور و اونطور انتخاب كنم كه بيشتر با موارد انساني سر و كار داشته باشه و ... )

و اما بدترين سوالش كه هنوز نمي دونم جواب درستش چيه !!!
    9. بعد از اتمام درست مي خواي بموني يا برگردي ايران ...

آخرش هم گفت : You did your job well, we make a note on your application and send it to graduate office and they let you know about your reject/accept

حالا بايد منتظر موند

Junior Member

سلام

کسی میدونه کسانی که برا مصاحبه تلفنی بهشون Email زده استاد چقدر شانس دارن؟ فکر میکنم این سوال رو بچه هایی که مصاحبه داشتن و جواب accept/Reject گرفتن بهتر میتونن جواب بدن.
    ممنون میشم کسی آماری اگه داره بده.

سلام دوستان
    من يه سوال دارم ، توي مصاحبه تلفني مشكلي از نظر فهميدن حرفهاي طرف نيست ؟ منظور از لحاظ لهجه و طرز بيان و اينجور چيزهاست.
    مي شه راحت فهميد يا نه؟ حتما" اگر دائم بپرسيم "ببخشيد چي گفتيد؟ ميشه تكرار كنيد ؟" خيلي ضايعه ، نيست؟
    تلاش، قهرمان سازه

سلام

بستگی به کسی که باهاش داری حرف می زنی داره. تجربه شخصی خودم رو این جا میگم ...

یک استاد (یونانی الاصل) از minnesota با من تلفنی حرف زده. لهجه خیلی خیلی بدی داشت. مثل این آفریقایی حرف می زد. حرف هاش اصلا قابل فهم نبود. برای من خیلی سخت بود که بفهمم چی میگه. همون اول سوتی دادم. ازم پرسید که خب کدوم شهر زندگی می کنی؟ من فکر کردم منظرش اینه که بالاخره از کدوم شهرهای آمریکا پذیرش برات اومده و کدوم شهر رو می خوای بری؟
    شروع کردم به صحبت که آره هنوز تصمیم نگرفتم و ... دیدم داره میگه no no no ... دوباره که پرسید فهمیدم هاااااا منظورش اینه که کدوم شهر ایران زندگی می کنم. خلاصه این 10 دقیقه ای که با هم حرف زدیم و من هیچی نفهمدیم چی میگه و فقط تک و توک از کلمات کلیدی حرف هاش می فهمیدم که منظورش چیه. فارسی هم بلد بود و آخرش بهم گفت " به سلامتی "
    البته ناگفته نمونه که اولین تجربه تلفنی حرف زدن من بود و شاید من هم هل شده بودم و تمرکز نداشتم.

روز بعد یک استاد (مصری الاصل) از McGill هم بهم زنگ زد. لهجه بسیار خوبی داشت و کامل متوجه حرف هاش می شدم و خودم باورم نمی شد دارم مثل بلبل انگلیسی حرف می زنم. هم صحبت های اون رو متوجه می شدم و هم خودم شمرده شمرده و بدون مکث و من من کردن حرف زدم.
    شاید چون stress که داشتم دیشب ریخته بود و اون روز اصلا هل نبودم و تمرکز خوبی داشتم.

توصیه: قبل از تماس استاد، حتما به یک مکان انگلیسی زنگ بزنید و حرف بزنید تا stress بریزه.
    چند جا هست که می تونی زنگ بزنی و حرف بزنی (حرف بیخودی) ... مثل زنگ بزنی یک هتل در آمریکا و در مورد رزرو اتاق سوال بپرسی.
    یا این که زنگ بزنی admission office دانشگاه در مورد صادر شدن I-20 و مراحل گرفتن ویزا صحبت کنی.
    مهم نیست که سوال بیخودی داری می پرسی، مهم اینه که اون stress پای تلفن بریزه.

این پیشنهاد خیلی خیلی موثره!!!! حتما تمرین کن.
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)