صفحه 60 از 291 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

نقل قول نوشته اصلی توسط nilooapply نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مي خوام براي يه دانشگاهي توي امريکا براي دکترا اپلاي کنم . پيشنهاد دپارتمان اين هست که قبل از اپلاي مصاحبه داشته باشيد حتما. استادي که مسئول مصاحبه است بعد از اينکه بهش ايميل زدم جواب داده و مي خواد قرار يک مصاحبه با اسکايپ رو بذاريم. که البته من بهش برنامه ooVoo رو پیشنهاد دادم.
    بچه ها قبل از اپلای مصاحبه می خواد چی کار؟ که اینقدرم جدی گرفته و رفته اکانت ooVoo هم ساخته؟
    این خیلی خوبه. البته به همان اندازه عجیب. چون احتملا تعداد متقاضیشون آنقدر زیاد نیست که وقت چنین کاری رو دارن. هرچی هست سعی کن مصاحبه خوبی داشته باشی چون

۱- قبل از اینکه هزینه، وقت و توصیه نامه‌هاتو بفرستی، تکلیفت تا اندازه‌ای معلوم میشه.
    ۲- مستقیم در مقابل کمیته پذیرش میتونی توانمدندی‌هاتو نشون بدی. به مراتب تاثیرش از SOP و رزومه بالاتره.
    ۳- تجربه بسیار خوبی میشه برای مصاحبه‌های بعدیت در دانشگاه‌هایی که دو سه ماه دیگه جوابشون رو میگیری.

من چند ساعت پیش با این استاد مصاحبه کردم!
    اول اینکه سر ساعتی که گفته بود دیدم نیومده توی ooVoo پس به دفترش زنگ زدم. وقتی خودم رو معرفی کردم همزمان آنلاین شد ولی گفت همین تلفن خوبه.
    بعدش گفت: خب شما چه سوالی از من داری؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (توی پرانتز بگم که توی سایت این دپارتمان عینا این عبارت اومده: The College highly recommends an interview in advance of the application deadline
    منم که خیلی خیلی شوکه شده بودم گفتم خب بذارید اول خودمو معرفی کنم و تو این مدت فکر کردم که چه سوالی بپرسم آخه!!
    خلاصه یه سوال از program پرسیدم و اینکه تز دانشجوهای اونجا رو مطالعه کردم و به فلان موضوع علاقه دارم . که اون گفت خوشحاله که من این کارو کردم و دیگه اینکه مدارکم کمی دیرتر می رسه و اون گفت با اینکه ددلاین میگذره ولی عیب نداره. در آخر پرسیدم که شما از من سوالی ندارین؟ و اون فقط گفت می تونی آگوست 2012 بیای یعنی زودتر و من گفتم که راستش برای سپتامبر برنامه ریزی کردم و دیرتر می تونم بیام مثلا ترم بهار!!! کل مصاحبه یک ربع شد شاید
    این کسی که مصاحبه کرد توی چند تا از program ها تدریس میکنه و من کلاً نفهمیدم هدف از این مصاحبه چی بود؟؟ اگه کسی میدونه ممنون می شم بگید.
    در کل تجربه اول من بود و کمی هول شده بودم. ولی تجربه بدی هم نبود

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    وقتی خودش گفته میخواد مصاحبه کنه بعید میدونم بشه پیچوندش. به نظرم مصاحبه نکنی این فرصت رو از دست میدی. اگه محترمانه بهش برسونی که نمیخوای مصاحبه کنی با توجه به اینکه iBT‌ هم ندادی به شک میافته و کار رو بدتر میکنه. در کل اصلا دید خوبی از تو برای اون استاد ایجاد نمیشه. به نظرم هر طوری شده مصاحبه رو انجام بده. چون بدترین حالت اینه که قبولت نمیکنه که معادل همین حالتی میشه که مصاحبه نکنی! در صورت رد شدن، سودش اینه که در مصاحبه بعدی با یک استاد دیگه اعتماد به نفست بیشتر میشه و با روال کار آشنا خواهی بود. در نظر داشته باش خیلی‌ها مثل تو هستن و زبانشون خوب نیست، اما دل رو به دریا میزنن و با زبان خیلی ضغیف مصاحبه رو انجام میدن و همونا فاند رو میگیرن! وقتی یک بار مصاحبه کنی میبینی اصلا کار سختی نبود. تقریبا اکثر اپلیکنت‌ها به مرحله مصاحبه نمیرسن! اگر به اینجا رسیدی بدون ۹۰٪ فاند رو گرفتی! از دستش نده.
    اقا من هر چی روحیه دادم به خودم جرات نکردم قرار مصاحبه بزارم چون speaking ام خوب نیست. خواستم طرف بپیچونم گفتم اگه بهم وقت بدی یه sop خوب برات می نویسم بعد می تونیم تلقنی صحبت کنیم. گفتم قبول نمی کنه و بیخیالش بودم که چند روز پیش ایمیل زده گفته باشه تا اخر ژانویه مقالاتمو بخون و یه sop برام بفرست که چطوری می تونی تو کارم کمک کنی بعد از او همون اخر ژانویه یه مصاحبه تلفنی می خوام با هات داشته باشم!!
    تو سایتش دیدم که این خانوم 750،000.00$ جایزه تحقیقاتی دریافت کرده به زور می خواد فاند بده به ما، منم دارم چوب این speaking دارم می خورم.

1. بنظر تون برا speaking تو این 20-25 روز چیکار کنم؟ ایا کلاس خصوصی بگیرم مثلا تا 20 روز اینده هر روز، می تونم از پسش بیام؟ (قرصی، آمپولی چیزی نیست ما تزریق کنیم بیست روزه جواب بده )

2.کسی نمونه SOP ای که از رو مقالات استادی خاص نوشته باشه داره برام بفرسته تا بتونم حداقل SOP خوبی براش بفرستم؟ فکر می کنم بیشتر از Speaking این sop براش مهم باشه..

به نظر من بشین کامنتهای این بخش را از اول تا آخر بخون و هر سوال که بچه ها نوشتن و تجربه کردن رو بنویس. (مثلا دسته بندی کن: سوال درباره شخصیتت، سوابق آموزشی تحقیقاتی، ویزا، پایان نامه ات، نقاط مثبت و منفی ات، دلیلی که اون کشور و اون دانشگاه رو انتخاب کردی و خلاصه همه چیز) بعد براش جواب به انگلیسی بنویس و تو این مدتی که داری این جوابها رو تمرین کن تا بتونی از حفظ و روان بگی. با این کار 80% مصاحبه رو گارانتی میکنی به نظرم.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط nilooapply نمایش پست ها
    من چند ساعت پیش با این استاد مصاحبه کردم!
    اول اینکه سر ساعتی که گفته بود دیدم نیومده توی ooVoo پس به دفترش زنگ زدم. وقتی خودم رو معرفی کردم همزمان آنلاین شد ولی گفت همین تلفن خوبه.
    بعدش گفت: خب شما چه سوالی از من داری؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (توی پرانتز بگم که توی سایت این دپارتمان عینا این عبارت اومده: The College highly recommends an interview in advance of the application deadline
    منم که خیلی خیلی شوکه شده بودم گفتم خب بذارید اول خودمو معرفی کنم و تو این مدت فکر کردم که چه سوالی بپرسم آخه!!
    خلاصه یه سوال از program پرسیدم و اینکه تز دانشجوهای اونجا رو مطالعه کردم و به فلان موضوع علاقه دارم . که اون گفت خوشحاله که من این کارو کردم و دیگه اینکه مدارکم کمی دیرتر می رسه و اون گفت با اینکه ددلاین میگذره ولی عیب نداره. در آخر پرسیدم که شما از من سوالی ندارین؟ و اون فقط گفت می تونی آگوست 2012 بیای یعنی زودتر و من گفتم که راستش برای سپتامبر برنامه ریزی کردم و دیرتر می تونم بیام مثلا ترم بهار!!! کل مصاحبه یک ربع شد شاید
    این کسی که مصاحبه کرد توی چند تا از program ها تدریس میکنه و من کلاً نفهمیدم هدف از این مصاحبه چی بود؟؟ اگه کسی میدونه ممنون می شم بگید.
    در کل تجربه اول من بود و کمی هول شده بودم. ولی تجربه بدی هم نبود
    دوست گلم من فکر میکنم شما یکم زودتر مصاحبه کردی...وگرنه معمولا مصاحبه 30 تا 45 دقیقه طول میکشه....بنظرم بهتر بود یه دو یه هفته ای از ددلاین بگذره که استادم پکیج شما رو نگاهی بندازه...سوال تو ذهنش ایجاد شه بعد!......اینکه استاد سوالی نداشته یعنی این مصاحبه خیلی تعیین کننده نبوده
    I love you USA

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadorm نمایش پست ها
    اقا من هر چی روحیه دادم به خودم جرات نکردم قرار مصاحبه بزارم چون speaking ام خوب نیست. خواستم طرف بپیچونم گفتم اگه بهم وقت بدی یه sop خوب برات می نویسم بعد می تونیم تلقنی صحبت کنیم. گفتم قبول نمی کنه و بیخیالش بودم که چند روز پیش ایمیل زده گفته باشه تا اخر ژانویه مقالاتمو بخون و یه sop برام بفرست که چطوری می تونی تو کارم کمک کنی بعد از او همون اخر ژانویه یه مصاحبه تلفنی می خوام با هات داشته باشم!!
    تو سایتش دیدم که این خانوم 750،000.00$ جایزه تحقیقاتی دریافت کرده به زور می خواد فاند بده به ما، منم دارم چوب این speaking دارم می خورم.

1. بنظر تون برا speaking تو این 20-25 روز چیکار کنم؟ ایا کلاس خصوصی بگیرم مثلا تا 20 روز اینده هر روز، می تونم از پسش بیام؟ (قرصی، آمپولی چیزی نیست ما تزریق کنیم بیست روزه جواب بده )

2.کسی نمونه SOP ای که از رو مقالات استادی خاص نوشته باشه داره برام بفرسته تا بتونم حداقل SOP خوبی براش بفرستم؟ فکر می کنم بیشتر از Speaking این sop براش مهم باشه..
    استاده ایرانیه؟ اگه ایرانیه هم احتمالش زیاده که فارسی حرف بزنه هم این که اگه انگلیسی هم حرف بزنه خوذش لهجه نداره و راحت میشه حرفاش رو فهمید ولی اگه انگلیسی یا امریکایی باشه کار سخت میشه

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-شریف

سلام دوستان من امروز یه مصاحبه داشتم نمیدونم خوب بود یا نه؟
    10 دقیقه فقط طول کشید.
    گفت راجع به تحقیقت توضیح بده. واسش powerpoint فرستاده بودم قبلن و از روش حدود 5 دقیقه واسش توضیح دادم. بعد دو تا سوال پرسید ازم و جواب دادم. بعد گفت میخوای دکترا بگیری که چی و بعد گفت سوالی از من داری؟ منم گفتم یکی راجع به ریسرچت بگو. اونم تو 2 3 تا جمله گفت بهم
    بعد گفت حتما اپلیکیشن رو پر کنم و جوابا تو مارچ میاد. گفتم بهت بگم هر وقت کامل شد اپلیکیشنم گفت نه نیازی نیست!!!!
    همین؟ من مصاحبه های بچه ها رو خوندم خیلی بیشتر بود. حسودیم شد :دی
    اسپیکینگک زیاد بد نیست تافل 23 شدم. اما خیلی تمرین کرده بودم و تقریبا بدون استرس حرف زدم باهاش و زیاد سوتی ندادم.
    نظرتون چیه؟ خوشحال باشم یا ناراحت؟ :دی
    لیست تقریبا کامل دانشکده های مکانیک آمریکا و کانادا و اطلاعات تقریبا کامل admission آنها
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37107

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

من امروز یه مصاحبه با دانشگاه فلوریدا استیت داشتم . مینویسم شاید به درد بخوره . مصاحبه با اسکایپ بود و استاده سرساعت تماس گرفت. چینی بود و انگلیسی رو چندان جالب حرف نمیزد و چندبار مجبور شدم ازش بخوام سوالشو تکرار کنه . اول پرسید اسم و فامیلم چطور تلفظ میشه بعد گفت تهران ساعت چنده؟ من گفتم 8:30 گفت معمولا اختلاف ساعتا عدد کامل هست چرا نیم داره !! ) بعد گفت چرا نمره تافلت نمره ی اسپیکینگ نداره ؟ گفتم چون پیپر بوده . گفت حالا نمره اسپیکینگت چنده؟ گفتم خب توی امتحان سکشن اسپیکینگ نبوده من نمیدونم چنده نمرم ! ( تو دلم گفتم پس برای چی زنگ زدی ) بعد درباره پایان نامم کلی سوال پرسید حتی سوالای نسبتا جزیی . بعد گفت چرا فکر میکنی برای گروه ما مناسبی ؟ گفتم من فلان کارای ازمایشگاهی رو انجام دادم که فکر میکنم توی کار شما میتونه به درد بخور باشه . بعد گفت خب ما به جز اینا فلان تکنیکا روهم کار میکنیم ( حالا چیزایی که میگفت تو حیطه کار ما که مولکولیه خیلیاش اصلا هنوز تو ایران نیومده ) منم فتم خب برای همینه که من میخوام پی اچ دی بخونم که چیزای جدید یاد بگیرم و مطمئن باشید هرچیزی که لازمه تا منو به عضو مناسبی برای گروه شما تبدیل میکنه من به سرعت میتونم یادبگیرم. بیشتر سوالاش درمورد پایان نامه و کارای قبلیم بود. گفت دپارتمانمون امسال بیشتر از 100 تا اپلیکنت اینترنشنال داره و دنشجوی اینترنشنال برامون خیلی سخته چون خیلی هزینه داره و من یه نفر بیشتر نمیتونم بگیرم درحالیکه بیشتر از 20 نفر برای گروهم اپلای کردن . خلاصه گفت خبر میدم .
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

نقل قول نوشته اصلی توسط BehnoushHajian نمایش پست ها
    من امروز یه مصاحبه با دانشگاه فلوریدا استیت داشتم . مینویسم شاید به درد بخوره . مصاحبه با اسکایپ بود و استاده سرساعت تماس گرفت. چینی بود و انگلیسی رو چندان جالب حرف نمیزد و چندبار مجبور شدم ازش بخوام سوالشو تکرار کنه . اول پرسید اسم و فامیلم چطور تلفظ میشه بعد گفت تهران ساعت چنده؟ من گفتم 8:30 گفت معمولا اختلاف ساعتا عدد کامل هست چرا نیم داره !! ) بعد گفت چرا نمره تافلت نمره ی اسپیکینگ نداره ؟ گفتم چون پیپر بوده . گفت حالا نمره اسپیکینگت چنده؟ گفتم خب توی امتحان سکشن اسپیکینگ نبوده من نمیدونم چنده نمرم ! ( تو دلم گفتم پس برای چی زنگ زدی ) بعد درباره پایان نامم کلی سوال پرسید حتی سوالای نسبتا جزیی . بعد گفت چرا فکر میکنی برای گروه ما مناسبی ؟ گفتم من فلان کارای ازمایشگاهی رو انجام دادم که فکر میکنم توی کار شما میتونه به درد بخور باشه . بعد گفت خب ما به جز اینا فلان تکنیکا روهم کار میکنیم ( حالا چیزایی که میگفت تو حیطه کار ما که مولکولیه خیلیاش اصلا هنوز تو ایران نیومده ) منم فتم خب برای همینه که من میخوام پی اچ دی بخونم که چیزای جدید یاد بگیرم و مطمئن باشید هرچیزی که لازمه تا منو به عضو مناسبی برای گروه شما تبدیل میکنه من به سرعت میتونم یادبگیرم. بیشتر سوالاش درمورد پایان نامه و کارای قبلیم بود. گفت دپارتمانمون امسال بیشتر از 100 تا اپلیکنت اینترنشنال داره و دنشجوی اینترنشنال برامون خیلی سخته چون خیلی هزینه داره و من یه نفر بیشتر نمیتونم بگیرم درحالیکه بیشتر از 20 نفر برای گروهم اپلای کردن . خلاصه گفت خبر میدم .
    خوشحالم که یک قدم بزرگ به سمت جلو برداشتید- مصاحبه تلفنی یعنی یک جورایی نصف مسیر رو طی کردن- راستی مصاحبه ات رو ضبط کردی؟ چند دقیقه طول کشید؟
    ویرایش توسط hasanali : January 24th, 2012 در ساعت 07:03 PM
    well begun is half done

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

سلام.
    من برای ارشد دارم اقدام می کنم. چند روز دیگه هم مصاحبه دارم. از یه دانشجوی لیسانس چی ها پرسیده میشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)