صفحه 61 از 291 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام نگران نباشین. سوالات بیشتر عمومی است اونقدر مثل مصاحبه دکترا استرس زا نیست. سوالات حول کارهایی که قبلاً انجام دادی. هدف و نگرشت از انتخاب این رشته. چرا به گروه اون علاقه مند شدی؟ سوالای مثل این. سعی کنین با اعتماد به نفس حرف بزنین و اگه سوالی رو متوجه نشدین ازش بخواین بیشتر توضیح بده. یه لیست کامل از سوالات مرتبط به رشتتون که حدس می زنین ممکنه بپرسه آماده داشته باشین.
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

خوشحالم که یک قدم بزرگ به سمت جلو برداشتید- مصاحبه تلفنی یعنی یک جورایی نصف مسیر رو طی کردن- راستی مصاحبه ات رو ضبط کردی؟ چند دقیقه طول کشید؟
    سلام . نه ضبط نکردم. حدودا 45 دقیقه طول کشید. البته خودم خیلی بهش امیدوارر نیستم چون قبل از اینکه برام مصاحبه بذارن من به کوردینیتور ایمیل زده بدم که بپرسم پرونده مو دریافت کردن یا نه. که بهم گفت متاسفانه شما رو تو لیست قبولیا نذاشتن و خودشم کلی تعجب کرده بود چون خودش قویا بهم گفته بود اپلای کن و خیلی بهم اطمینان داده بود. بعد گفت من خودم از کمیته میخوام دوباره بررسی کنن. منم تو این فاصله به استادی که براش اپلای کرده بودم ایمیل زدم و گفتم کوردینیتور اینجوری گفته بعد دیگه برام یه مصاحبه گذاشت ولی هیچ قولی نداد. تا ببینم چی پیش میاد در ضمن من امروز به استاد یکی دیگه از جاهایی که اپلای کرده بودم خودم تلفن زدم به بهانه اینکه پرونده مو گرفته یا نه و مدرکی چیزی لازم نداره. اتستاده خیلی خوشحال شد و گفت خیلی کارخوبی کردی که خودت زنگ زدی. به نظرم میتونه تاثیر گذار باشه
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    من هفتهپ پیش یه تماس تلفنی با یه استاد تو دانشگاه لیژ بلژیک داشتم.خ34 دقیقه.ضبطش کردم.خیلی خوشش اومد.مخصوصن از زبانم.همونجا عنوان پایان نامه هم برام تعیین کرد.2 روز بعد هم نامه supervision acceptance اسکن شده با امضای خودشو برام فرستاد.حالا باید مدارکمو بفرستم به admission office. با این صحبتا,امکان پذیرشم 100% هست؟

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_itook نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هفتهپ پیش یه تماس تلفنی با یه استاد تو دانشگاه لیژ بلژیک داشتم.خ34 دقیقه.ضبطش کردم.خیلی خوشش اومد.مخصوصن از زبانم.همونجا عنوان پایان نامه هم برام تعیین کرد.2 روز بعد هم نامه supervision acceptance اسکن شده با امضای خودشو برام فرستاد.حالا باید مدارکمو بفرستم به admission office. با این صحبتا,امکان پذیرشم 100% هست؟
    ۱۰۰٪. تبریک میگم. فقط تماستو باهاش قطع نکن (این مهمه).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

متشکرم. امیدوارم همینطور باشه که شما میگید.یعنی همه چیز دست استاده؟

اگر ازتون بپرسن چرا این دانشگاه و چرا گروه ما بهترین جواب چیه؟
    well begun is half done

رشته و دانشگاه

اگر ازتون بپرسن چرا این دانشگاه و چرا گروه ما بهترین جواب چیه؟
    من که خودم به اسن سوال این جوابو میدم که من برای انتخاب دانشگاه بر اساس علاقم به اون زمینه کاری سرچ کردم و دانشگاه و گروه شما بخاطر تحقیقاتی که انجام میدن و وجود اساتید مجرب انتخاب متاسبی برای علایق من بود.
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

نقل قول نوشته اصلی توسط BehnoushHajian نمایش پست ها
    من که خودم به اسن سوال این جوابو میدم که من برای انتخاب دانشگاه بر اساس علاقم به اون زمینه کاری سرچ کردم و دانشگاه و گروه شما بخاطر تحقیقاتی که انجام میدن و وجود اساتید مجرب انتخاب متاسبی برای علایق من بود.
    اوکی. من هم همین فکر رو میکردم. چه خبر از کارهای شما؟ اون یارو فلوریدایی خبری داد؟ کسی جدیداً خبری نداد؟ دعوتی برای مصاحبه نکرد؟
    ویرایش توسط hasanali : January 31st, 2012 در ساعت 08:15 AM
    well begun is half done

رشته و دانشگاه

اوکی. من هم همین فکر رو میکردم. چه خبر از کارهای شما؟ اون یارو فلوریدایی خبری داد؟ کسی جدیداً خبری نداد؟ دعوتی برای مصاحبه نکرد؟
    حبه م
    جوابای قطعی که همشون میگن تو ماه مارچ میاد و منم همچنان هرساعت چک میل میکنم
    من امروز یه مصاحبه دیگه با دانشگاه تنسی داشتم برای رشته Genome Science and Technology. از این جهت که این program مشترک بین دانشگاه تنسی و موسسه oak ridge national laboratories هست خیلی کارای جدید و مدرنی انجام میدن فاندشونم خوبه . استاده خودش garduate coordinator هم هست . مصاحبه م تقریبا 50 دقیقه طول کشید . بیشتر یه جوری بود که انگار داریم با هم نبادل نظر میکنیم . من اولش خیلی جا خوردم. چون من علاوه بر کار پایان نامه م ( انتقال ژن )که خیلی به کار این استاده میخورد یه پروژه دومی هم داشتم( استفاده از ترکیبات گیاهان دارویی برای مهار تومورهای سرطانی) که به کار این استاد و گروه نزدیک نبود و اصلا خودمو امادش نکرده بودم . همش کار پایان نامم رو مرور کرده بودم و براش اماده بودم ولی شروع به صحبت که کرد همش درباره اون کار دومی می پرسید منم اصلا براش اماده نبودم . بعد خودش گفت میدونم پایان نامت این نبود ولی این کاره برای من خیلی جالب بوده و خودم خیلی اشنایی ندارم و دوست دارم دربارش بدونم شاید بخوام در اینده وارد این فیلد بشم. من اولش واقعا به تته پته افتادم ولی کم کم خودمو جمع کردم بیشترش داشت درباره همون کارم میپرسید . بعد میگفت مثلا میشه فلان کارم کرد؟ نظرت چیه ؟ کلا خیلی براش جالب بود که این ترکیبات واقعا چقدر پتانسیل درمانی دارن . منم این کارو سه سال پیش انجام داده بودم سعی کردم تا میتونم از اعماق ذهنم اطلاعات بکشم بیرون. حتی پرسید ترکیب موثرمون با چه غلظتی بهترین جوابو داده . کلا اولش خوب شروع نکردم ولی بعد بهتر شد. دیگه پرسید چر این program رو انتخاب کردی ولی بیشتر میخواست بدونه من اگه پذیرفته بشم چه پروژه های احتمالی آینده در ذهنم دارم و فکر میکنم روی چی میتونم کار کنم. پرسید توی ایران دسترسیتون به فول تکست مقالات چطوره؟ گفتم دوران لیسانس که دانشگاه شیراز بودم دسترسیمون خیلی خوب بود ولی سال های اخیر بخاطر هزینه ها دسترسی کمتر شده . بعد گفت سوال داری بپرس . منم یکی دوتا سال از کاراش پرسیدم . گفت میدونی که سیستم اینجوری نیست که ما برای ازمایشگامون مستقیم دانشجو بگیریم وباید روتیشن رو بگذرونید و بعد معلوم نیست کدوم ازمایشگاه جور بشه براتون. گفتم به نظرتون شانس دارم برای ادمیشن؟ گفت آره فایلت خوبه کلا و اگه شانس نداشتی بهت زنگ نمیزدم . گفتم اخه من از دوستام که اونجا هستن میشنوم که اخیرا پذیرش برای اینترنشنالها خیلی سخت شده و نگران بودم.. گفت نه گروه ما فرقی قایل نیمشه و بحث همون رقابتی بودن هست . هرکی بهتر بود حالا دامستیک یا اینترنشنال. گفت اگه مشکلی باشه مربوط به وقتیه که بخواید ویزا بگیرید نه برای پذیرش ویزا هم ما اینجا یه تعداد ایرانی داریم و با اینکه خیلی اشنا نیستم به پرسوه ولی فکر نمیکنم براتون مشکل پیش بیاد. منم با پررویی گفتم ویزا گرفتن مخصوصا اگه پذیرش با فاند باشه مشکلی نیست و خیلی از دوستای من رفتن. کلا اخیرا همشون ازم درباره ویزا پرسیدن منم به همه همینو گفتم . به نظرم اینجوری در لفافه میرسونید که فاند میخواید و دیگه لازم نیست درباره فاند بپرسید چون اگه مشکلی داشته باشه اینو که بگید خودش میگه که مثلا فاند ندارم.
    کلا سوالاتش بیشتر علمی و خیلی چالش برانگیز بود هیچ کدوم از سوالایی که اماده کرده بودم و تو مصاحبه های قبلیم داشتم نپرسید مثل چرا میخوای دکترا بخونی و این حرفا. خیلی هم ادم خوش اخلاقی بود و همش می خندید . فقط همون اولش خیلی بد شروع شد من با اعتماد به نفس کامل گوشیو برداشتم و خودمو معرفی کردم یهو شروع کرد از جایی که اصلا امادگی نداشتم پرسید. نتیجه میگیریم کلا هرچی کار کردید همشو امدگی داشته باشید حتی با اینکه کاراستاده هیچ ربطی بهش نداره

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

Amirhossein,
    I would like to have a conversation with you about your plans and credentials. My calendar is on my website. Considering our time difference, please pick a one-hour time slot, preferably in this week, and let me know. Please also give me your ID in one of Skype/Google Talk/ooVoo that works better with you.
    Thanks,

بچه ها حالا من نمیدونم از کدوم نرم افزار استفاده کنم
    ترجیحا اونی که فقط صدا رد و بدل میشه و تصویری نیست!
    گوگل تاک که تعطیله ! شنیدم اسکایپ هم به لقا ا... پیوسته کیفیتش . فقط میمونه اووووووو!
    چیه این؟
    کسی تجربه ای چیزی داره؟
    بچه ها سریع کمک کنین میخام امشب بهش بگم کدوم رو !
    ممنون
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)