صفحه 7 از 291 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad79
    سلام

کسی میدونه کسانی که برا مصاحبه تلفنی بهشون Email زده استاد چقدر شانس دارن؟ فکر میکنم این سوال رو بچه هایی که مصاحبه داشتن و جواب accept/Reject گرفتن بهتر میتونن جواب بدن.
    ممنون میشم کسی آماری اگه داره بده.
    اصولا رشته هاي مديريتي با به قول خودشون short list يا finalists مصحبه دارند. وقتي به شما ميل مي زنند كه مصاحبه داريد يعني جز انتخابهاي آخر هستيد. ولي اين لزوما به اين معني نيست كه 100% پذيرفته مي شيد.
    ولي اگه استادي كه شما رو مي خواد و قراره supervisor بشه زنگ بزنه احتمال پذيرش اگه زبانتون خوب باشه بالاست

نقل قول نوشته اصلی توسط atash
    سلام دوستان
    من يه سوال دارم ، توي مصاحبه تلفني مشكلي از نظر فهميدن حرفهاي طرف نيست ؟ منظور از لحاظ لهجه و طرز بيان و اينجور چيزهاست.
    مي شه راحت فهميد يا نه؟ حتما" اگر دائم بپرسيم "ببخشيد چي گفتيد؟ ميشه تكرار كنيد ؟" خيلي ضايعه ، نيست؟
    معمولا اگه خود استاد به شما زنگ نزنه استادي رو انتخاب مي كنند كه لهجه اش خوب باشه به ايالت هم بستگي داره . مثلا براي من صحبت كردن با تگزاسي ها راحتتر از ميشيگاني هاست ! به نظرم راحتتر لهجه اشون رو مي فهمم !
    ولي در هر صورت يكي دو بار گفتن " ببخشيد تكرار كنيد" اشكال نداره ... ولي بعد از هر سوال اينكار رو نكنيد. چون يكي از اهداف مصاحبه همونطور كه همه دوستان گفتن سنجيدن سطح زبانه

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

توصیه های مفید خیلی خوبی شد. یکی هم من اضافه می کنم.

مکالمات تلفنی صورت گرفته برای مصاحبه رو ضبط کنید. علاوه بر امکان نفهمیدن بعضی از موارد بدلیل لهجه بد یا کیفیت پائین خطوط تلفن، معمولاً بدلیل طولانی شدن مکالمه که ممکنه حتی یکساعت هم طول بکشه ممکنه که حواس شما در بعضی موارد پرت بشه و درست متوجه یه مطلب مهم نشید. ضبط مکالمه علاوه بر اینکه این امکان رو به شما می ده که با پخش مجدد اون و جواب دادن دوباره به سوالات برای مصاحبه های بعدی آماده بشید و تمرین کنید، این امکان رو فراهم میاره که بعداً در کمال آرامش مطالب مهم رو مجدداً مرور کنید.
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

Senior Member saheb آواتار ها

I had five interview
    one with RPI for waiving my toelf score and tehy did it
    another one i suggested a professor and she accepted it , that worked and she supported me alot I am appreciative of her, i think having phone conversation and interview with professors are too useful in making a profesosr confidence of ur faculties and talents
    another one was with a university in London they asked me technical questions about thesis subject
    other ones were looks like the latter one .
    HAPPINESS

سوالی که استاد از من پرسید:
    کارنامه منو مثل اینکه گذاشته بود جلوش و می پرسید تو فلان درس و فلان درس لیسانت چه چیزایی خوندی؟ یه چیزایی گفتم ولی درست یادم نبود که.
    در مورد کارایی که کرده بودم سوال کرد. دونه دونه همش رو پرسید اینکه چه مرجع هایی خوندم. در موردشون توضیح بدم و کلی سوال تخصصی(واقعا نمی فهمن که ممکنه ادم استرس داشته باشه :-\ :-\)
    اینکه کانادا فامیل دارم یا نه.
    اینکه تا حالا از ایران خارج شدم.
    چقدر فلوئنت بلدی؟ چرا c++ بلد نیستی؟ اگه بیای اینجا بیای می تونی یاد بگیری؟
    کار تجربی تاحالا کردی؟
    نظرت در مورد کارای تجربی چیه؟
    cv رو خودت نوشتی؟
    اخرشم گفت 10 روز دیگه فلانی در مورد رد شدن یا قبول شدنت خبرت می کنه.

atousa
    Guest

منم امروز مصاحبه ی تلفنی داشتم. استاده زنگ زد بدون هماهنگی. گوشی و برداشتم گفتم بفرمایین. بعد دیدم یکی داره English حرف میزنه. بیچاره کلی زور زد تا من بفهمم کیه. بعد گفت که می خواستم بهت assistantship بدم. منم گفتم شرمنده من از یه جا دیگه گرفتم. کاری باری؟ خدافظ. .

من هم امروز از طرف (UCL(University college London برای رشته تاریخ هنر مصاحبه شدم، البته قبلش بهم خبر داده بود که shortlist شدم و باید باهام مصاحبه کنن و برام وقت تعیین کرده بود.
    گفت:
    1- چرا این رشته رو انتخاب کردی و هدفت چیه؟
    2-دقیقا به موضوعی علاقه داری؟ چرا؟
    3-اخیرا دربارش چی خوندی؟ چه کتابائی؟
    4-چه چیزی تو این کتاب ها برات جالب بود و چرا؟ وجه تمایز دیدگاهشون چی بود که به نظرت با ارزش و جالب اومد؟ توضیح بده.
    5-چه واحد هائی رو می خوای اینجا انتخاب کنی؟( منم نمیدونستم باید کاملا مشخص کنم و گفتم الان تو ذهنم نیست ولی همشونو بررسی کردم، اونم کلی نیشخند و طعنه زد که چطور نمی دونی؟ مگه میشه؟ پس برای چی این دانشگاه رو انتخاب کردی و کلی غر زد که چرا سایتمونو خوب ندیدی!!!!! و حالا برو ببین و برام ایمیل کن)
    6-سوالی نداری؟ منم یه کلمه پرسیدم چقدر شانس پذیرش دارم، نزدیک بود قورتم بده که این اسمش سوال نیست، سوال بپرس!!!
    کل مصاحبه بیشتر از نیم ساعت طول کشید و خوشبختانه لهجش زیاد انگلیسی نبود.
    موفق باشید.

Senior Member maryamf آواتار ها

سلام دوستان

من اعتماد به نفس مصاحبه تلفنی ندارم :'( speaking ام هم خیلی جالب نیست. تافل باعث شد همون یه ذره اعتماد به نفسی ه که داشتم از بین بره :'(
    یه استادی بهم اینجوری گفته:

Part of the selection procedure at our department is a scientific presentation for the --- group. On short term this may be difficult to organize
    (a. I will be traveling for the coming 3 weeks. b. I don't know how long it would take to get a visum for The Netherlands to visit our lab)
    but would it be possible to organize a teleconference, e.g. via Skype, or will it be easier that we first talk via telephone.
    What would be a suitable time to contact you. On short term for me either next monday or next friday afternoon would be possible.

1- آیا این استاده میخواد مصاحبه علمی بکنه یا من باید چیزی ارائه بدم. مثلا کارامو؟ قبلش بهم گفته که با توجه به cv و sop یم می تونه شرایطشو برام فراهم کنه که دقیقا روی زمینه مورد علاقه ام کار کنم. آیا ممکنه در مورد این موضوعات ازم مصاحبه کنه؟
    2- برای هر سوال حدودا چقدر باید توضیح بدم؟ مختصر یا مفصل؟
    3- منظورش همین دوشنبه یا جمعه هستش؟؟ این که خیلی نزدیکه..
    4- سرعت skype با dial up چه جوریه؟ من فقط بلدم با skype زنگ بزنم! تلفن برای مصاحبه بهتره، نه؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

سرعت skype با dial up چه جوریه؟ من فقط بلدم با skype زنگ بزنم! تلفن برای مصاحبه بهتره، نه؟
    من فقط میتونم بگم حتما از تلفن استفاده کن. skype واسه این کارا اصلا مناسب نیست
    موفق باشی
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

atousa
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    سلام دوستان

من اعتماد به نفس مصاحبه تلفنی ندارم :'( speaking ام هم خیلی جالب نیست. تافل باعث شد همون یه ذره اعتماد به نفسی ه که داشتم از بین بره :'(
    یه استادی بهم اینجوری گفته:
    درباره ی اعتماد به نفس: دیگه واسه این حرفا دیره. اگه اعتماد به نفس نداشتی اصلا نباید apply می کردی. حالا که apply کردی چاره ای نیست باید تا آخرش بری.
    2- دوستم مصاحبه ی تلفنی داشت. گند زد. خودش گفت گند زدم و با توجه به شناختی که ازش داشتم وقتی گفت گند زدم کاملا متوجه شدم منظورش چیه. یعنی کلا خراب کرده . ازش درباره ی research اش پرسیده بود. یه سری چیزا هم پرسیده بود که باز با توجه به شناختی که از دوستم دارم می دونم که خراب کرده. ولی جالبه بدونید که با Fund کامل بهش پذیرش داد همون استاده. ;D . پس لازم نیست کاری بکنی. یه نگاهی به CV ت بنداز. همه ی سوالا بیشترش از CV تو هستش. بعدم یه سری سوالا مثل این و بلدی؟ ما رو این کار می کنیم. تو چه کمکی می تونی بکنی؟ و ... اگه یکی دو تا از paper های سالهای اخیر استاده رو هم بخونی بدک نیست.
    توصیه ی من: سعی کن مصاحبه رو به بدترین نحو ممکن انجام بدی. . این طوری اعتماد به نفست میره بالا.

Senior Member

من تجربه همچین مصاحبه ای رو در هلند داشتم. البته حضوری. اصلا نگران نباش. خیلی راحته. فقط می خوان بدونند تو باغ هستی یا نه. یعنی قابلیت کار باهاشون رو داری یا نه. فقط خودت باش. فرض کن داری برای یه دوست حرف می زنی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)