صفحه 91 از 291 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101141191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

سلام به همگی،
    من ۱۵ دسامبر با یه استادی که تقریبا یه جورایی آشنا بود مصاحبه تلفنی داشتم و خیلی خوب پیش رفت . و ان گفتش که میره دنباله کار ها . فقط گفتش که اگه یه استادی یه دانشجو رو بخاد کمیته فقط مینیمم ها رو چک میکنه و گفتش که من هم چی رو دارم و فقط GRE یک نمره کمتره که گفت ان رو هم چونه میزنه واسم. حالا الان ۲ ماه شده که خبری نیست البته میدونم که زوده ولی من اگه الان ایمیل بزنم و ازش بپرسم که خبری هاست یا نه و بعدن از یه دانشگاهه بهتری بگیرم و نخام برم پیشش کار غیر اخلاقی و زشتیه ؟؟ از ان طرف هم میترسم ایمیل نزنم و بگه این یارو اصلان واسش مهم نبوده و نگیره و شانسم رو از دست بدم. نظره شما چی؟؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroo0oo نمایش پست ها
    سلام به همگی،
    من ۱۵ دسامبر با یه استادی که تقریبا یه جورایی آشنا بود مصاحبه تلفنی داشتم و خیلی خوب پیش رفت . و ان گفتش که میره دنباله کار ها . فقط گفتش که اگه یه استادی یه دانشجو رو بخاد کمیته فقط مینیمم ها رو چک میکنه و گفتش که من هم چی رو دارم و فقط GRE یک نمره کمتره که گفت ان رو هم چونه میزنه واسم. حالا الان ۲ ماه شده که خبری نیست البته میدونم که زوده ولی من اگه الان ایمیل بزنم و ازش بپرسم که خبری هاست یا نه و بعدن از یه دانشگاهه بهتری بگیرم و نخام برم پیشش کار غیر اخلاقی و زشتیه ؟؟ از ان طرف هم میترسم ایمیل نزنم و بگه این یارو اصلان واسش مهم نبوده و نگیره و شانسم رو از دست بدم. نظره شما چی؟؟
    دوست من سلام
    از 15 دسامبر تقریبا 2 ماه میگذره. شما باید حتما میل میزدی پیگیری میکردی. الانم بهتره میل بزنی تا دیر نشده. بعد مصاحبه معمولا اساتید بعد 1 هفته خبر میدند که ایا میخوان دانشجو رو یا نه(البته بعد از ادمیشن ). حالا مال شما قبل ادمیشن بوده، اول باید خبر ادمیشن رو بدن بهت. میل بزن دوست من.
    موفق باشی.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_shahi نمایش پست ها
    دوست من سلام
    از 15 دسامبر تقریبا 2 ماه میگذره. شما باید حتما میل میزدی پیگیری میکردی. الانم بهتره میل بزنی تا دیر نشده. بعد مصاحبه معمولا اساتید بعد 1 هفته خبر میدند که ایا میخوان دانشجو رو یا نه(البته بعد از ادمیشن ). حالا مال شما قبل ادمیشن بوده، اول باید خبر ادمیشن رو بدن بهت. میل بزن دوست من.
    موفق باشی.
    من ایمیل زدم گفتش که شما قبول شدی و نمیدونم که چرا تا حالا بهت خبر ندادن. !!!!!

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroo0oo نمایش پست ها
    من ایمیل زدم گفتش که شما قبول شدی و نمیدونم که چرا تا حالا بهت خبر ندادن. !!!!!
    خوب به سلامتی، تبریک میگم.
    حالا در مورد فاند ازش بپرس.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Junior Member c_feanor آواتار ها

من روز دوشنبه یه مصاحبه تلفنی با یکی از اساتید دانشگاه درکسل داشتم. کسی که قرار بود باهام مصاحبه کنه یه خانم خیلی جوون چینی بود که فارغ التحصیل دانشگاه وارتون بود و همین موضوع به علاوه اینکه این اولین مصاحبه من بود باعث شده بود استرس داشته باشم. چهار روز وقت داشتم خودمو برای مصاحبه آماده کنم. یه فایل ورد درست کردم از سوالاتی که حدس میزدم ازم بپرسه و براشون جوابهایی که به نظرم لازم بود رو مینوشتم:

چرا مارکتینگ رو انتخاب کردی؟
    چرا گرایش MBA فوقت مارکتینگ نیست؟
    چرا شریف نرفتی؟!!(از بس اینجا خوندم این سوالو میپرسن!)
    چرا معدل لیسانست پایینه؟
    چرا درکسل؟
    راجع به مقاله ت بگو (من یه مقاله سابمیت کرده بودم در زمینه فایننس توی کنفرانس مدیریت تهران و روی یه مقاله بازاریابی هم دارم کار میکنم)
    موضوع تزت چیه؟
    راجع به نرم افزارهایی که بلدی بگو.
    چه سوالاتی داری؟

خانمه زنگ زد و سوال اولش این بود که چرا درکسل رو انتخاب کردی. پیشنهاد میکنم کنار چیزهایی که آماده کردین در جواب به این سوال بگین حتما بگین که دکترا خوندن کاریه که میخواین توی چهار یا پنج سال بعدی زندگیتون انجام بدین و برای همین این خیلی مهمه که محیطی رو انتخاب کنین که احساس میکنین برای اهداف و ایدآالهاتون جای مناسبیه.

ازم پرسید چه درسهای مارکتینگی پاس کردی که گفتم هیچی چون گرایشم مالی بوده ولی سمینار و لکچر بازاریابی داشتم و کتاب و مقاله هم زیاد خوندم (که اسم بردم براش) و اونم گفت که that sounds great :دی

پرسید دوست داری با کی کار کنی توی درکسل که من گفتم خود شما (تنها کسی بود که کاملا فیلدش با کاری که من میخوام بکنم یکی بود) که خندید و گفت و اگه با من نشد با کی میخوای کار کنی که من از قبل اسم استادهایی که فیلدشون مرتبط بود رو میدونستم و گفتم اولویتم کار با شماس ولی فلانی و فلانی هم خوبن :پی

پرسید درس آماری چی خوندی که گفتم درس روشهای آماری رو توی لیسانس داشتم و یه پروژه با sas کار کردم و نمره م خیلی خوب شد ولی بقیه ش همه ش self study بوده.

پرسید راجع به مقاله ت بگو، گفتم اونکه سابمیت کردم توی زمینه فایننس بوده برای همین اگه اشکالی نداره درباره مقاله ای که الان کار میکنم حرف میزنم که گفت بگو. و منم کامل کاری که دارم میکنمو گفتم. گفتم فعلا فقط در حد ایده ست ولی میخوام این کارها رو انجام بدم که خیلی خوشش اومد.

پرسید میدونی دکترا خوندن چه کار سخت و demanding ایه؟ که من گفتم معلومه که میدونم ولی عاشق ریسرچ کردن توی این فیلدی هستم که تازه دارم باهاش آشنا میشم. ضمن اینکه درس دادن رو خیلی دوست دارم و به نظرم هیچ چیز بیشتر از اینکه دانشت رو به افراد دیگه منتقل کنی احساس رضایت برای آدم نمیاره که گفت من کاملا باهات موافقم!

اینجا یه ربع از مصاحبه گذشته بود که گفت من سوالاتم تموم شد حالا تو بپرس. منم اول پرسیدم یه سوال یه کم شخصی دارم و اونم اینکه شما الان چند ساله توی محیط آکادمیک و توی بهترین بیزینس اسکولهای آمریکا هستین. هنوزم ریسرچ کردن رو همونقدر دوست دارین که وقتی تازه دانشجوی دکترا شدین دوست داشتین؟ که گفت sure I do! و اینکه من الان خیلی احساس آزادی بیشتری دارم و منابع بیشتری در اختیارمه و هیچی از این عشق کم که نشده هیچی بیشتر هم شده.

بعد پرسیدم توی این مقاله جدیدتون که از RFID استفاده کردین و گفتین که خیلی نسبت به روشهای دیگه مقرون به صرفه ست (نسبت به دقتی که داره) میخواستم ببینم استفاده از این تکنولوژی چقدر هزینه برد براتون که اونم گفتم خیلی زیاد! در حد صد هزار دلار!!! که من اینجا ناخودآگاه خنده م گرفت میخواستم بگم کل بودجه ریسرچ این مملکت انقدر نیست :دی ولی فقط گفتم این خیلی زیاده که اونم گفت میدونم برای همین تو میتونی توی کارهای مشابه توی کشور خودت از آلترناتیوهای دیگه استفاده کنی و یه کم توضیح داد.

بعدم گفتم کی دانشجوهای دکترا موضوع تز رو انتخاب میکنن که گفت از سال دوم. چون سال اول به این میگذره که زمینه دلخواهشون رو explore کنن و دقیقا بفهمن چه کاری میخوان انجام بدن.

بعد گفت قبل از خداحافظی من دو تا سوال دیگه میپرسم. یکی اینگه چقدر راجع به درکسل جدی هستی؟ که من گفتم باید صبر کنم نتیجه بقیه دانشگاهها بیاد و بررسی کنم ولی من فقط 5 جا اپلای کردم (که اون اینجا گفت wow, really?) و همین نشون میده که این 5 جا رو خیلی با دقت انتخاب کردم. گفت میتونم بپرسم تا حالا از جای دیگه آفر گرفتی که من گفتم نه هنوز ولی چون ددلاین جاهایی که اپلای کردم 1 فوریه به بعد بوده هنوز زوده که نتایج بیاد ولی درکسل برام یه strong consideration هست. و در نهایت خدافظی کردیم.

بعد بهش یه میل زدم و از وقتش تشکر کردم که اونم فرداش بهم یه ایمیل خیلی مهربانانه زد و گفت impressed شده by your fabulous profile and research interests!. شبش هم ایمیل پذیرش دانشگاه اومد

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya_shahi نمایش پست ها
    خوب به سلامتی، تبریک میگم.
    حالا در مورد فاند ازش بپرس.

فاند رو که همون سره مصاحبه حرفش رو زده بودیم. ولی مثل اینکه ادمیشن هنوز قطعی نشده چون امروز ی ایمیل فرستاد که graduate coordinator زده که من به Office of Graduate Education یه نامه waiver میزنم و ممکن قبول کنن و ممکن قبول نکنن. حالا ببینیم چی میشه

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

سلام دوستان
    لطفا راهنمایی بفرمایید. من آمریکا 10 جایی اپلای کردم و جوابی ازایمیل نگرفتم. یکی از دوستام که هاروارد این قصیه زنگ زدن به استادا و مخ زدن رو به شدت پیشنهاد میکنه ولی خودم میترسم از عهدش بر نیام وتاثیر منفی داشته باشه. دوستان چه نظری دارن؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya.jiji نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا راهنمایی بفرمایید. من آمریکا 10 جایی اپلای کردم و جوابی ازایمیل نگرفتم. یکی از دوستام که هاروارد این قصیه زنگ زدن به استادا و مخ زدن رو به شدت پیشنهاد میکنه ولی خودم میترسم از عهدش بر نیام وتاثیر منفی داشته باشه. دوستان چه نظری دارن؟
    دوست عزیز تا حالا کسی از ارتباط با اساتید ضرر که نکرده هیچ، کلی هم استفاده برده
    من جای شما بودم ایمیل زدن به استادا رو حتی قبل از اپلای شروع میکردم
    مطمئن باشین میتونین. همه ما اول از یه جایی شروع کردیم دیگه

Junior Member

سلام
    من همین الان یه مصاحبه تلفنی از دانشگاه میشگان استیت داشتم . کلا احساس کردم فقط می خوان بدونن من آدم واقعی هستم یا نه و اینکه دو کلمه انگلیسی بلدم حرف بزنم
    کلا خیلی آروم و با لحجه قابل فهم حرف میزدن
    اولش رئیس پذیرش صحبت کرد بعد گوشی رو داد به استاد اونم 2 تا سوال راجع به کارام کرد همین ! 5 دقیقه بیشتر طول نکشید.

الان 2 یا 3 هفته از مصاحبه های من میگذره بنظرتون ایمیل زدن یا تلفن کردن برای خبر گیری از تصمیم کمیته پذیرش مناسب هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)