صفحه 92 از 291 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Member mao آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Fisheries ,Guilan University

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

نقل قول نوشته اصلی توسط winterflower نمایش پست ها
    الان 2 یا 3 هفته از مصاحبه های من میگذره بنظرتون ایمیل زدن یا تلفن کردن برای خبر گیری از تصمیم کمیته پذیرش مناسب هست؟
    اره ایمیل بده و بپرس.

سلام دوستان عزیزم. من خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم. از همتون تشکر میکنم بخاطر اطلاعات مفیدی که دادین.
    من هم چند روز دیگه با کمیته پذیرش یک دانشگاه فرانسوی زبان کانادا برای دکترای مدیریت (DBA) مصاحبه تلفنی دارم. اولین تجربه مصاحبه من برای دانشگاه هست و زبانم خیلی قوی نیست. کسی تجربه مشابه داره که برای دکترای مدیریت چه سوالاتی پرسیده میشه؟
    ممنونم از جوابتون
    فايل کبک: دسامبر 2010 -تاریخ مصاحبه : دسامبر 2012 - فایل فدرال: فوریه 2013 _ مدیکال 29 آپریل 2014
    6 امتیازی

Junior Member

سلام دوستان یه سوالی داشتم
    یه استادی من بهش میل زدن ایشونم جوابمو داد به این صورت
    We should probably talk either in person or by phone so we can discuss
    your plans further. Since you are local to the Bay Area, that won't be
    too hard. Please send me your availability and what is the best way to
    meet and we can schedule it.

بد ما واسش یه چی فرستادیم که فلان روز می تونم بعد جواب داد
    Things are really busy so it's probably easier to talk over the phone.
    I can probably try calling you on Wednesday.

بعد زنگ نزد که نزد، به نظر شما من چیکار کنم چی بهش میل بزنم؟؟؟
    ممنونم از جوابتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط omidcisco نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی داشتم
    یه استادی من بهش میل زدن ایشونم جوابمو داد به این صورت
    We should probably talk either in person or by phone so we can discuss
    your plans further. Since you are local to the Bay Area, that won't be
    too hard. Please send me your availability and what is the best way to
    meet and we can schedule it.

بد ما واسش یه چی فرستادیم که فلان روز می تونم بعد جواب داد
    Things are really busy so it's probably easier to talk over the phone.
    I can probably try calling you on Wednesday.

بعد زنگ نزد که نزد، به نظر شما من چیکار کنم چی بهش میل بزنم؟؟؟
    ممنونم از جوابتون
    بهش ایمیل بزنید و بگید منتظرتون بودم ولی می دونم که سرتون شلوغه، لطفا در صورت امکان یه زمان دیگه رو انتخاب کنند.

Junior Member c_feanor آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fatima63 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم. من خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم. از همتون تشکر میکنم بخاطر اطلاعات مفیدی که دادین.
    من هم چند روز دیگه با کمیته پذیرش یک دانشگاه فرانسوی زبان کانادا برای دکترای مدیریت (DBA) مصاحبه تلفنی دارم. اولین تجربه مصاحبه من برای دانشگاه هست و زبانم خیلی قوی نیست. کسی تجربه مشابه داره که برای دکترای مدیریت چه سوالاتی پرسیده میشه؟
    ممنونم از جوابتون
    چون مصاحبه تون تلفنیه یه فایل ورد درست کنید از همه سوالاتی که احتمال میدین بپرسن. جوابها رو بنویسین و تمرین کنین همونا رو. اگه زیاد تمرین کنین لازم نمیشه سر مصاحبه به فایلتون نگاه کنین ولی با این حال اگه یه جا هول شدین میتونین استفاده کنید ازش. به نظر من برای جواب دادن به این سوالها آماده باشید:

۱- چرا این دانشگاه رو انتخاب کردین؟
    ۲- چرا این رشته؟ (اگه لیسانس یا فوقتون مرتبط نیست برای این عدم ارتباط هم توجیه داشته باشید)
    ۳- چه کتابها/مقالاتی تو این زمینه خوندید؟
    ۴- چه کارهای تحقیقاتی در این زمینه کردین و اگه مقاله دارین آماده باشید که راجع بهش توضیح بدین.
    ۵- چه کارهای آماری کردین و چقدر بلدین با نرم افزارهای آماری کار کنید؟ (اگه بلد نیستین بگید که در حال مطالعه هستین و دارین خودتونو آماده میکنید.)
    ۶- اگه اکسپت بشید میاین؟
    ۷- سابقه کار مرتبط در صنعت دارید؟ اگه آره آماده بشین یه کمی توضیح بدین راجع به مسئولیتهاتون.
    ۸- به ریسرچ علاقه دارین یا تدریس؟ اگه هر دوش رو دوست دارین راستشو بگین بهشون ولی بهتره یه اولویت بندی بین این دو گزینه داشته باشید.
    ۹- چه خصوصیاتی در خودتون می بینید که فکر میکنید آدم مناسبی برای خوندن دکترا در اون دانشگاه هستین (کلا صفاتی که به پشتکار شما مربوط میشه صفاتی هست که هم خیلی در خوندن دکترا نقش حیاتی دارن و هم اینکه گفتنشون باعث نمیشه آدم از خود راضی به نظر برسید که معلوم هم نیست داره اغراق میکنه یا نه. با گفتن اینکه من آدمی هستم که مسئولیت پذیر هستم و آماده هستم خودمو تطبیق بدم با شرایط سخت و challenging، شما در واقع دارین به اونها قول میدین که همچین دانشجویی باشین و این خیلی میتونه بار مثبت داشته باشه).
    ۱۰- یکی دو سوال هم آماده کنید که ازشون بپرسید. خیلی خوبه اگه یه سوال راجع به یه مقاله ای که مصاحبه کننده تون (اگه میشناسیدش) اخیرا نوشته بپرسید.

اینها سوالات اصلیه که یه درصدیش رو به احتمال زیاد ازتون میپرسن ولی کلا هر چیز دیگه به ذهنتون میرسه رو سعی کنید براش آماده باشید تا مشکل زبانتون سر مصاحبه دردسر ساز نشه. در ضمن سعی کنید با پروگرم دکترای این دانشگاه آشنا بشید. اساتیدی که در فیلد شما کار میکنن رو بشناسین. لازم نیست همه مقالاتشونو بخونین ولی یه ایده کلی راجع به یکی دو تا از مقالاتی که به حوزه مورد علاقه تون شبیه هست به دست بیارید تا بهشون نشون بدین که در انتخاب این دانشگاه جدی هستین. صادق باشید و خودتون رو به هیچ وجه مردد نشون ندین. من فقط تجربه یه مصاحبه دارم ولی بعدش استاده توی ایمیلی که بهم زد دقیقا گفت از کدوم جوابها خوشش اومده و برای همین میگم اینکه این احساس رو بدین به مصاحبه کننده که شما اون دانشگاه و رشته رو با تحقیق انتخاب کردین خیلی خیلی اثر مثبت داره.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroo0oo نمایش پست ها
    فاند رو که همون سره مصاحبه حرفش رو زده بودیم. ولی مثل اینکه ادمیشن هنوز قطعی نشده چون امروز ی ایمیل فرستاد که graduate coordinator زده که من به Office of Graduate Education یه نامه waiver میزنم و ممکن قبول کنن و ممکن قبول نکنن. حالا ببینیم چی میشه
    استاده ایمیل زد که graduate school گفته چون رایتینگ gre یه نمره زیره مینیمم هستش نمیشه. در صورتیکه تو سایت دانشگاه هیج جا ننوشته که یه همچین مینیممی دارن و فقط نوشته که میانگین نمره ی قبولی ها 4 هستش. بعدش من زنگ زدم graduate school اونجا هم گفتن که اجباری نیست ولی به شدت این نمره توصیه می شه. بعد دوباره من ایمیل زدم به استاد که اینطوریه، بعدش اگه فقط مساله gre هستش من دوباره امتحان می دم تا یکی دو ماه دیگه شما conditional پذیرش بعد اون گفت که نه اون که میره واسه ترم بعد و دوباره باید اپلای کنی ما conditional نداریم در صورتیکه که graduate coordinator به استادم گفته بود advice him to retake GRE. (حالا نمی دونم اون منظورش واسه این ترم بوده یا که کلی بوده) خلاصه از همه جا قطع امید بودیم که یهو استاده یه ایمیل فرستاد که graduate coordinator با dean of graduate school حرف زده اون هم با منت قبول کرده که دوباره پرونده ما رو نگاه کنه و بررسی مجدد کنه. استاده که می گفت این احتمالا قبول می کنه حالا ببینیم چی می شه.خلاصه که بساطیه.

Junior Member

سلام دوستان.
    اگه با یه استادی مصاحبه داشته باشی و بعدش بگه که 2 تا 3 هفته دیگه جواب قطعی میدم و باید اپلیکیشن های دیگه بررسی بشه یعنی جوابش منفی بوده؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط sbahrami نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    اگه با یه استادی مصاحبه داشته باشی و بعدش بگه که 2 تا 3 هفته دیگه جواب قطعی میدم و باید اپلیکیشن های دیگه بررسی بشه یعنی جوابش منفی بوده؟
    ممنون
    سلام دوست من
    خوب اساتید که فقط با یک نفر مصاحبه نمیکنن، باید از بین اون چند نفری که مصاحبه میکنن، بهترین رو انتخاب کنند. شما صبر پیشه کن تا یک هفته. اگه خبری نشد یه میل بزن.
    موفق باشی.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering PhD Imperial College London

آقا يه نفر از يكي از دانشگاههايي كه اپلاي كردم زنگيد به موبايلم اما شمارش نيفتاد رو گوشيم بعد 5 دقيقه مكالمه قطع شد و الان چند ساعته منتظرم دوباره بزنگه. بنظرتون ايميل بدم بهشون و بپرسم چه اتفاقي افتاده؟ شماره هم نيفتاد كه به همون زنگ بزنم پليز راهنمايي كنيد

Member
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematic, Ifahan University of technology

درود دوستان
    من امروز ساعت ۱۹:۱۵ با دو نفر از دانشگاه ایوا مصاحبه با اسکایپ داشتم
    سر ساعت تماس گرفتند و از همون اول وارد سوالات تخصصی شدند. اول یه خانومه که امریکایی بود در مورد یه قسمت هایی از مقاله ام سوال پرسید و بعد در مورد زمینه های مورد علاقه ام سوال کرد.
    بعد یه آقای چینی که خیلی هم جوون بود با یه لهجه خیلی بد شروع به صحبت کرد که من اولش متوجه نشدم بعد دوباره پرسیدم و شمرده تر یکی دوتا سوال تخصصی در مورد رشته ام پرسید، بعد در مورد نرم اقزارهایی که بلدم سوال کرد، دوباره تریبون در اختیار خانومه قرار گرفت و در مورد پروژه ای که روش کار میکردند یه کم توضیح داد ولی خداییش با اینکه نیتیو بود حرفاشو کامل متوجه میشدم.
    منم یکی دوتا سوال ازشون کردم :۱- روال کاری شما با دانشجویان دکتری چطوریه؟ ۲- نتایج نهایی کی اعلام میشه؟ ۳- اگه قراره فاند بدید TA هست یا RA؟ که خانومه که فهمیده بود من زبون این چینیارو نمیفهمم خودش سریع شروع کرد به جواب دادن و خیلی خوب همه چیزو توضیح داد. کلا مصاحبه ۳۰ دقیقه طول کشید و وسطش هم یه بار قطع شد که دوباره گرفتند و دیگه تصاویرو قطع کردیم تا کیفیت صدا بهتر شد.
    فقط با آرامش سعی کنید وقتی دارن حرف میزنن خوب گوش کنید و عجله ای هم برا جواب دادن نداشته باشید، خیلی شمرده و با حوصله جواب بدید. نگران اینکه حرفاشونو نمیفهمید اصلا نباشید اونا خودشون میدونن که ما نیتیو نیستیم و معمولا شمرده تر از حالت معمولی حرف میزنند. من فکر میکنم هدف این مصاحبه ای که با من شد تست زبان نبود و هدف اصلیشون بررسی دقیق تر زمینه های کاری من بود.
    با آرزوی موفقیت برای همه شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)