صفحه 99 از 291 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149199 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Senior Member don_omid آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - University of South Carolina

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

نقل قول نوشته اصلی توسط javad_harati6 نمایش پست ها
    چند روزیه اینجا فعال نیست دوستان چرا
    میخواستم سوالی مطرح کنم؟اول اینکه بهرتین جواب وقتی استادی در مصاحبه بپرسه جای دیگه هم اپلای کردی چیه؟
    یه سوالمم اینه که به انگلیسی میتونیدطرز پرسیدن در مورد فاندو بگید؟طوری که مودبانه باشه؟بیشتر منظورم مقدار حقوقه.چون میدونم فاند داره.
    سپاس دارم اگر راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز..
    راسش فک کنم راستشو بگی بهتره چون خودشونم میدونن که دانشجوها چندتا جا اپلای میکنن..اما به نظر من بهتره در ادامش بگی که با توجه به background خودم و زمینه های مورد علاقم که با شما فیته ترجیح میدم در درجه اول دانشگاه شما ادمیت بشم و موقعیت کار زیر نظر شما رو داشته باشم...و گزینه اولم شمایین و اگه قبول کنین بقیه جاهارو بیخیال میشم :دی
    درباره سوال دومتم..ببین دوست عزیز من با توجه به تجربه ای که توو مکاتبه با استادا چه ایمیلی و چه صحبتی پیدا کردم بهت میگم که دیفالت استادا میدونن که دانشجوی اینترنشنال فاند میخاد..و اگه نداشته باشه همون اول بهت میگه (آمریکا و کانادا- اروپا رو نمیدونم) پس صحبت درباره پول همون اوایل مکاتبات به نظر من زیاد کار جالبی نیس و به قول خودشون غیر حرفه ایه..پس سعی کن توو مصاحبه ها در درجه اول خودتو نشون بدی و بهش ثابت کنی که به دردش میخوری..مطمئن باش قضیه پولو خودش میدونه..
    موفق باشی

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

سلام دوستان،
    من هفته پیش یه مصاحبه داشتم که البته خیلی به نتیجه اش امیدوار نیستم. فکر می کنم این تجربه برای اونایی که برای دکترا در اروپا (بخصوص Open position ها) و بخصوص تر در گرایش های رشته مدیریت و در BS ها اپلای می کنن می تونه مفید باشه.

بنده در ژانویه (حدود سه ماه پیش) برای یک Open Position دکترای مارکتینگ در BI Norwegian Business School اپلای کرده بودم که ددلاینش اول فوریه بود. روز سوم اپریل (حدود دو ماه بعد از ددلاین) یه ایمیل زدن و گفتن پنجم اپریل ساعت 2 به وقت اُسلو بیا اسکایپ برای مصاحبه. منم 48 ساعت نخوابیدم و کل این تاپیک رو خوندم (واقعا دست همه درد نکنه) و خودم رو برای جواب به تمام سوالات ممکن و همچنین ارائه پروپوزالم آماده کردم. روز موعود دقیقاً رأس ساعت 2 اسکایپم زنگ خورد (قبلا Add نکرده بودن منو). البته بعد از 10 دقیقه تلاش اسکایپ جواب نداد و من هم قبلاً بهشون ایمیل زده بودم و گفته بودم احتمال داره اسکایپ اینجا مشکل داشته باشه و شماره تلفنم رو داده بودم و گفته بودم اگه اسکایپ نشد بزنگن. اونم آخرش زنگ زد. قرار بود دو نفر باشن که اولش فقط رئیس PhD program مارکتینگ بود و گفت چون وسطای کار یکی دیگه از استادا میاد من از الان میزنم رو اسپیکر. چون رو اسپیکر بود صدای خودمم می شنیدم و خیلی اذیت می کرد و بهش گفتم ولی گفت چاره دیگه ای نداریم. این بود که من موقعی که حرف می زدم گوشی رو می گرفتم اونور که صدای خودم رو نشنوم!
    اما در مورد سوالاتی که پرسیدن: اولش گفت خودتو معرفی کن و بعد 15 دقیقه وقت داشتم که پروپوزالم رو ارائه کنم (متن پروپوزال رو همون موقع اپلای فرستاده بودم دیگه) که تقریباً 17-18 دقیقه طول کشید ارائه ام. بعد متوجه شدم که وسطای ارائه ام اون یکی استاده هم اومده بوده. حالا نمی دونم وقتی وارد شده چیزی هم گفته یا نه چون گوشی رو گرفته بودم اونور! بعد از ارائه ام چند تا سوال تخصصی از پروپوزالم پرسیدن. بعد هم چند تا سوال روش تحقیقی ازم پرسید مثل اینکه چقدر Quantitative کار کردی و آشنا هستی؟ با چه متدهای کوانتی کار کردی و بلدی؟ پایان نامه ات رو با چه روشی آنالیز کردی؟ چه نرم افزارهایی برای آنالیز داده ها بلدی و در تزت استفاده کردی؟ بعد هم پرسید که رشته ارشدت MBA هست یا MSc چون ما MBA رو برای پذیرش دکترا قبول نداریم. آخرش هم گفت اگه سوالی داری بپرس و بعد از حدود 50 دقیقه تموم شد و خودش گفت تا آخر اپریل بهت جواب میدیم. هیچ کدوم ازون سوالایی هم که من خودمو براشون آماده کرده بودم نپرسید!
    اون رئیس دپارتمانه که هلندی هم بود خیلی شمرده و مفهوم صحبت می کرد ولی اون یکی استاده که آخرم نفهمیدم کی بود! لهجه Native ای داشت و تند حرف می زد (شایدم عجله داشت) ولی باز هم قابل فهم بود. هرجا هم متوجه نمی شدم می انداختم گردن تلفن و می گفتم نشنیدم و اونا هم راحت دوباره توضیح می دادن.

برداشت من این بود که کلاً دنبال دو تا مسأله اصلی و یک مسأله تلویحی بودن.
    1. می خواستن ببینن کار من واقعاً چقدر Fit هست با اون فیلدی که اونا نیاز دارن. واسه همینم خیلی سوال از پروپوزالم پرسیدن. البته حق هم دارن، چون اینها پوزیشن کاری محسوب میشه (علاوه بر نروژ، هلند و دانمارک و سوییس هم می دونم برای PhD اینطوری هست) و برای این پوزیشن ها می خوان کلی حقوق بدن پس طبیعیه که حسابی هم سین جیم کنن. یعنی در واقع بیشتر مصاحبه ی کاری هست تا تحصیلی.
    2. می خواستن ببینن چقدر واقعاً با Research آشنا هستم و بلدم. یعنی یه جورایی یک تأیید شفاهی ازون چیزایی که رو کاغذ براشون نوشته بودم می خواستن.
    و خب به طور تلویحی می خاستن وجود خارجی من، On-time بودنم، و سطح زبانم رو هم چک کنن. چون یکی از وظایف پوزیشن اونا تدریس هست.
    موفق باشید
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member

سلام
    من به تازگی در این فروم عضو شدم و این تاپیک هم تازه پیدا کردم
    امیدوارم کسانی که در مونیخ مشغول به تخصیل هستند خوب و موفق باشند

من امروز ایمیل interview دریافت کردم برای MCSE Communications electronics

از الان خیلی استرس دارم نمیدونم چی بخونم از کجاها و چه درس هایی سئوال میاد و کلا چه باید کرد ؟
    از شما بزرگان سایت عاجزانه طلب کمک دارم

یه سئوالی که میدونم میپرسن این هستش که چرا این رشته رو انتخاب کردی و چرا مونیخ برای ادامه تحصیل و برنامه ات برای بعد از تحصیل چیه؟
    من واقعا نمیدونم چی باید بگم و چی نباید

خیلی خیلی ممنون

"مختصر رزومه معدل 17 دانشگاه ازاد"

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام دوستان، من باید هفته دیگه با یک استاد تو انگلیس مصاحبه کنم و به من گفته که یک written test هم ازم می خواد بگیره می خواستم ببینم این امتحان دیگه چطوری هستش( همون موقع باید شفاهی جواب بدم؟) البته خودش گفته که یک تعدادی سوال ریاضی و دانش مهندسی و همچنین Matlab هستش. دوستان میشه لطف کنید بگید این چه مدلیه دیگه؟؟؟ استرس گرفتم از این تست!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شهید بهشتی-بیتکنولوژی

سلام
    بنده هم چند روز پیش مصاحبه انجام دادم
    سوالات این بود
    اول گفت چرا به این پزیشن علاقه داری؟بعدم شروع کرد از سی وی پرسید و آخرشم در مورد اطلاعاتم از پروژشون البته تخصصی مثل امتحان
    سوالات راحت بودن ولی چون موضوعش با فیلدم فرق داشت یه سوالیم جواب ندادم.همش میگفت بله معلوه از بیس کار باخبری و بلدی چون بعضی جاهاشو من من میکردم یا یچیزای ساده یادم رفت یهو که مفهومشو میگفتم اونم اکی میداد.خلاصه بد نبود.خوشم اومد از آن تایم بودنشون و سرعت اینترنت دانشگاه که انگاری کنار همیم داریم حرف میزنیم منظورم با اسکایپه.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad_harati6 نمایش پست ها
    سلام
    بنده هم چند روز پیش مصاحبه انجام دادم
    سوالات این بود
    اول گفت چرا به این پزیشن علاقه داری؟بعدم شروع کرد از سی وی پرسید و آخرشم در مورد اطلاعاتم از پروژشون البته تخصصی مثل امتحان
    سوالات راحت بودن ولی چون موضوعش با فیلدم فرق داشت یه سوالیم جواب ندادم.همش میگفت بله معلوه از بیس کار باخبری و بلدی چون بعضی جاهاشو من من میکردم یا یچیزای ساده یادم رفت یهو که مفهومشو میگفتم اونم اکی میداد.خلاصه بد نبود.خوشم اومد از آن تایم بودنشون و سرعت اینترنت دانشگاه که انگاری کنار همیم داریم حرف میزنیم منظورم با اسکایپه.
    موفق باشید
    دوست عزیز با ف=ی=ل=ت-ر شکن از اسکایپ استفاده کردید؟من نمی تونم استفاده کنم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کنفرانس از طریق Skype و یا تلفن: لطفا راهنمایی کنید.

اسلام دوستان.
    کسی میدونه Skype هنوز جواب میده یا نه؟
    اگر نمیده باید از چی استفاده کنیم برای مصاحبه؟
    ممنون

Member vahidM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing-Freie Universität Berlin

پیش فرض پاسخ : کنفرانس از طریق Skype و یا تلفن: لطفا راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_omid نمایش پست ها
    اسلام دوستان.
    کسی میدونه Skype هنوز جواب میده یا نه؟
    اگر نمیده باید از چی استفاده کنیم برای مصاحبه؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز،
    بگیر نگیر داره. شما حتماً آلترناتیوها رو هم در نظر بگیرین. همونطور که اکثر دوستان هم گفتند تلفن تقریباً مطمئن ترین مسیر ارتباطی برای مصاحبه هست. به من گفته بودن بیا اسکایپ و من هم ID ام رو بهشون داده بودم ولی بهشون گفتم ممکنه مشکل داشته باشه و تلفن هم دادم؛ که اتفاقا هم اسکایپ مشکل داشت و تلفن زدن برای مصاحبه.
    حالا جالب بود برام که دیروز یه مکالمه تصویری 2-3 ساعته بدون قطعی و مشکل از طریق Y! Messenger داشتم!
    ..We shall meet in the place where there is no darkness

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت بازرگانی

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

سلام دوست عزیز. خوبین؟ میشه لطفا راجب جی تاک که میشه رایگان با اساتید اونوری صحبت کرد توضیح بدی؟ از کجا میتونم تهیه کنم و چطوری تماس بگیرم؟ ممنون می شم

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید

نقل قول نوشته اصلی توسط arash24shz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. خوبین؟ میشه لطفا راجب جی تاک که میشه رایگان با اساتید اونوری صحبت کرد توضیح بدی؟ از کجا میتونم تهیه کنم و چطوری تماس بگیرم؟ ممنون می شم
    درود
    دوست عزیز میتونید از اینجا دانلودش کنید، البته اون چیزی که دنبالش هستید بعید میدونم این باشه، googletalk مث yahoo messengeer میمونه، شما باید آدرس استاد مورد نظر رو داشته باشید در google ، اگر منظورتون استفاده از گوگل برای زنگ زدن به شماره استاد هست که اون رایگان نیست تا جایی که من میدونم اینم سایتش. این سرویس رو skype هم ارایه میده میتونید با قیمت خیلی کمی (مخصوصا وقتایی که آفر میزنه) اعتبارشو بخرید و استفاده کنید.
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)