صفحه 116 از 381 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126166216 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 3807

موضوع: مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی

من یک ماه پیش آپدیت فرستادم ولی اشتباهی رخ داه د توی یه قسمت از پروندم که تازه متوجه شدم. به نظرتون می تونم توی دو روز آینده دوباره مدارک تکمیلی آپدیت را بفرستم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط happydolphins نمایش پست ها
    من یک ماه پیش آپدیت فرستادم ولی اشتباهی رخ داه د توی یه قسمت از پروندم که تازه متوجه شدم. به نظرتون می تونم توی دو روز آینده دوباره مدارک تکمیلی آپدیت را بفرستم؟
    چه اشتباهی بوده؟اگه جزیی بوده به نظرم نیاز نیست دوباره بفرستید

نقل قول نوشته اصلی توسط szsinfo نمایش پست ها
    من خیلی نگاه کلی به تمام پست ای تالار انداختم و حس می کنم اکثرت در اشتباه هستین. و بعضی پست ها را که خوندم متوجه شدم اولین قانون این روش یعنی تجربه کاری خود اشتغالی را اشتباه تفسیر می کنید.
    در ضمن در این روش سخگیرانه ترین قانونها اعمال میشه. علتش هم اینه که اداره مهاجرت می دونه که هرکسی به سادگی می تونه ادعای خود اشتغالی کنه و چون این روش تاکید چندانی به سرمایه های چند صد هزار دلاری نداره همه تلاش می کنن که از این روش اقدام کننولی غاقل از اینکه حرفه ایی ترین افسران مهاجرت در این روش انتظار پروندها نشسته و فکر نکنید که به هر مدرکی که شما ارائه میدین اونها امتیاز مثبت می دن و قبول می کنن در روش خود اشتغالی فقط به مدارک خاصی زیاد اهمیت میدن قراردادهای کاری خیلی خوبه ولی مطمعن باشید کافی نیست و اگه تمام پشتوانه شماقرارداد هاتون هست مطمعن باشید ریجکت می شین . علاوه بر این دوستان گفتن که بیزنس پلن چندان اهمیت نداره ولی منظور از این اهمیت نداشتن اینه که قرار نیست شما از طریق این بیزنس پلن وام بگیرید ولی از نطر اداره مهاجرت منبع خیلی خوبی هست برای ارزیابی شما.

دوست عزیز درسته این روش هم به این آسونی نیست و خیلی چیزهارو در بر می گیره مثل اینکه چقدر اسمت اون بیرون باشه و چقدر سابقه کاریت مهم بوده باشه و چقدر با شرکت های بزرگی قرارداد بسته باشید و این ها و با شما کاملا موافقم که این روش اونقدرها هم که همه فکر می کنن راحت نیست اما فراموش نکنید این تنها روش مهاجرتی دنیاست که شما در قبالش هیچ کمکی از دولت دریافت نمی کنید و حتی بیمه هم پای خودتونه و اگر هیچ پولی هم در نیارید هیچ حقوق بیکاری نخواهید داشت و حق کار ثابت هم ندارید اما بابت 10 دلاری هم که در میارید باید 3-5 دلار مالیات بدید. بنابراین دولت به نسبت باقی روش ها نسبت به این روش کمتر سخت می گیره چون همه چیز پای خودتونه.

در مورد بیزنس پلن به گفته خود وب سایت شما حتما باید بیزنس پلن داشته باشید و تحقیقات کامل انجام داشته باشید. اما به صراحت اعلام شده نوشتن بیزنس پلن حرفه ای که به هزینه چند هزار دلاری روی دستتون می گذاره توصیه نمی شه.

اکثرا فکر می کنن روش فدرال نیاز به سرمایه نداره و یا سرمایه کمی نیاز داره. این فکر فکر کاملا اشتباهی هست. در این روش به فرض شما یک هنر مندی هستین که برای راه اندازی تجارت خودتون در کاناد حساب کردین 5000 دلار کانادا نیاز دارین مزمعن باشذ که از نطر افسر پرونده اگه امتر از پنجاه هزارا دلار سرمایه نشون بدین خیلی راحت دلیل رد پرونده را می نویسه به نظر نمی رسه که از نظر اقتصادی شما قادر باشید موفق بشین و خودتون را ساپرت کنید و همچنین خدمت برجسته ایی را هم به اقتصاد کانادا کنید.
    ببینید برای زندگی هزینه ها کاملا مشخصه و وب سابت حداقل هارو مشخص کرده. حالا اگر بچه داشته باشید که هزینه مدرسه رو هم باید بهش اضافه کنید. من با چندین نفر از اون هایی که رفتن از این طریق صحبت کردم. می گن برای افسر پرونده این مهمه که شما برنامه ای که دادید واقعی باشه و بتونین بهش عمل کنید. برای منی که یک گرافیستم 50000 دلار هیچ کارایی نداره. چون ابزار کار من لپ تاب من هست و حتی طبق قوانین کانادا من اجازه کار از خانه هم به عنوان شرکت sole proprietorship دارم. یک نفر گرافیست در بهترین حالت تنها چیزی که نیاز داشته باشه یک اتاق کار هست که بین 600 تا 800 دلار در ماه هزینشه. حالا من اگر برای یک سالمم بخوام پیش داشته باشم در نهایت می خوام 10-12000 دلار هزینه کل راه اندازی کارم باشه. اون ها هرگز از شما انتظار غیر منطقی ندارن و با شما مثل سرمایه گذار برخورد نمی کنن. مطمئنا یک خانواده 3 نفری با 20000 دلار نمی تونن برن اونجا و زندگی بسازن و یا یه آتلیه عکاسی بزنن. اما وقتی تمام حرف هاتون و برنامه هاتون بر اساس واقعیت و تحقیقاتتون باشه افسر پرونده بی خودی شمارو رد نمی کنه.

این برنامه بیشتر از اینکه به مسائل مالی توجه کنه به مسائل فرهنگی و هنری و ورزشی توجه می کنه. هرسال خیلی از هنرمندها و ورزشکارهای کانادا بازنشسته می شن و کلی جای خالی می مونه که اونها می خوان با افراد زبده از سراسر دنیا پرش کنن. وگرنه می گفتن همتون باید حداقل 100000 دلار سرمایه داشته باشید. چیزی که کبک گفته.

Junior Member

من خیلی نگاه کلی به تمام پست ای تالار انداختم و حس می کنم اکثرت در اشتباه هستین. و بعضی پست ها را که خوندم متوجه شدم اولین قانون این روش یعنی تجربه کاری خود اشتغالی را اشتباه تفسیر می کنید.
    در ضمن در این روش سخگیرانه ترین قانونها اعمال میشه. علتش هم اینه که اداره مهاجرت می دونه که هرکسی به سادگی می تونه ادعای خود اشتغالی کنه و چون این روش تاکید چندانی به سرمایه های چند صد هزار دلاری نداره همه تلاش می کنن که از این روش اقدام کننولی غاقل از اینکه حرفه ایی ترین افسران مهاجرت در این روش انتظار پروندها نشسته و فکر نکنید که به هر مدرکی که شما ارائه میدین اونها امتیاز مثبت می دن و قبول می کنن در روش خود اشتغالی فقط به مدارک خاصی زیاد اهمیت میدن قراردادهای کاری خیلی خوبه ولی مطمعن باشید کافی نیست و اگه تمام پشتوانه شماقرارداد هاتون هست مطمعن باشید ریجکت می شین . علاوه بر این دوستان گفتن که بیزنس پلن چندان اهمیت نداره ولی منظور از این اهمیت نداشتن اینه که قرار نیست شما از طریق این بیزنس پلن وام بگیرید ولی از نطر اداره مهاجرت منبع خیلی خوبی هست برای ارزیابی شما.
    من فکر می کنم این دوست عزیز خیلی سخت گیرانه با این روش مهاجرت برخورد می کنه مثل جایی که فرمودن از دوره راهنمایی همه مدارک با ریز نمرات باید فرستاده بشه در حالیکه خود وکیل شخصا به دوست من که مدرک لیسانس داشته گفته لازم نیست ریز نمرات دیپلم هم فرستاده بشه

تا سه چهار ماه دیگه همه چی روشن میشه... دوستانی که با پرونده های ساده و دوستانی که با کمک وکیل پرونده های قطوری تنظیم کردند، همگی عضو این فروم هستند. اگر همکاری کنند و با پیشرفت پرونده هاشون، اطلاعات و تجربه هاشون رو توی فروم به روز کنند و ما رو در جریان بذارن، میشه فهمید پرونده ها با چه کیفیتی به نتیجه می رسه یا نمی رسه. امیدواریم که همه به نتیجه برسه.
    فایل نامبر: November 2013 / آپدیت: October 2015 / مدیکال: March 2016

Junior Member

من شخصی را میشناسم که هنر منده و از روش هنری هم اقدام کرده ، تازگی ها جواب رد پنج صفحه ایی پروندش را خوندم از این پنج صفحه فقط بیشتر از یک صفحه افسر دلایل ردش را براش نوشته که شما به قادر نخواهید بود کمک قابل توجه ایی به اقتصاد ما بکنید و قادر نخواهید بود با این پولی که ارائه دادین موفق بشین ..... این در صورتی بوده که اون شخص بیست سی هزار دلار برای دونفرشون ارائه داده و به خیال خودش مینم ها را رعایت کردن و برای کار هنریشون هم مبلغی را کنار گذاشتن..

نقل قول نوشته اصلی توسط Komeil416215 نمایش پست ها
    ببینید برای زندگی هزینه ها کاملا مشخصه و وب سابت حداقل هارو مشخص کرده. حالا اگر بچه داشته باشید که هزینه مدرسه رو هم باید بهش اضافه کنید. من با چندین نفر از اون هایی که رفتن از این طریق صحبت کردم. می گن برای افسر پرونده این مهمه که شما برنامه ای که دادید واقعی باشه و بتونین بهش عمل کنید. برای منی که یک گرافیستم 50000 دلار هیچ کارایی نداره. چون ابزار کار من لپ تاب من هست و حتی طبق قوانین کانادا من اجازه کار از خانه هم به عنوان شرکت sole proprietorship دارم. یک نفر گرافیست در بهترین حالت تنها چیزی که نیاز داشته باشه یک اتاق کار هست که بین 600 تا 800 دلار در ماه هزینشه. حالا من اگر برای یک سالمم بخوام پیش داشته باشم در نهایت می خوام 10-12000 دلار هزینه کل راه اندازی کارم باشه. اون ها هرگز از شما انتظار غیر منطقی ندارن و با شما مثل سرمایه گذار برخورد نمی کنن. مطمئنا یک خانواده 3 نفری با 20000 دلار نمی تونن برن اونجا و زندگی بسازن و یا یه آتلیه عکاسی بزنن. اما وقتی تمام حرف هاتون و برنامه هاتون بر اساس واقعیت و تحقیقاتتون باشه افسر پرونده بی خودی شمارو رد نمی کنه.

این برنامه بیشتر از اینکه به مسائل مالی توجه کنه به مسائل فرهنگی و هنری و ورزشی توجه می کنه. هرسال خیلی از هنرمندها و ورزشکارهای کانادا بازنشسته می شن و کلی جای خالی می مونه که اونها می خوان با افراد زبده از سراسر دنیا پرش کنن. وگرنه می گفتن همتون باید حداقل 100000 دلار سرمایه داشته باشید. چیزی که کبک گفته.

Junior Member

توی نت می تونید رفرنس در مورد مطلب پایین را ارائه بدین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Komeil416215 نمایش پست ها
    این تنها روش مهاجرتی دنیاست که شما در قبالش هیچ کمکی از دولت دریافت نمی کنید و حتی بیمه هم پای خودتونه و اگر هیچ پولی هم در نیارید هیچ حقوق بیکاری نخواهید داشت و حق کار ثابت هم ندارید اما بابت 10 دلاری هم که در میارید باید 3-5 دلار مالیات بدید. بنابراین دولت به نسبت باقی روش ها نسبت به این روش کمتر سخت می گیره چون همه چیز پای خودتونه.

.

Junior Member

من شخصی را میشناسم که هنر منده و از روش هنری هم اقدام کرده ، تازگی ها جواب رد پنج صفحه ایی پروندش را خوندم از این پنج صفحه فقط بیشتر از یک صفحه افسر دلایل ردش را براش نوشته که شما به قادر نخواهید بود کمک قابل توجه ایی به اقتصاد ما بکنید و قادر نخواهید بود با این پولی که ارائه دادین موفق بشین ..... این در صورتی بوده که اون شخص بیست سی هزار دلار برای دونفرشون ارائه داده و به خیال خودش مینم ها را رعایت کردن و برای کار هنریشون هم مبلغی را کنار گذاشتن..
    امکانش هست متن کامل رو اینجا آپلود کنید؟میتونه خیلی کمک کننده باشه

Junior Member

درخواست اسناد به روز شده-نوع تجاری

خانم/آقای عزیز:
    این درخواست مربوط به تقاضای شما جهت اقامت دائم در کانادا است. دفتر ما اکنون آماده ارزیابی تقاضای شماست. به منظور ادامه پردازش پرونده شما، لطفاً کلیة مدارک زیر را در قالب یک بسته به آدرس فوق ارائه دهید. ارائه مدارک باید در طی 60 روز پس از تاریخ این نامه انجام شود. اگر شما مدارکتان را در این مهلت ارائه ندهید، تقاضای اقامت شما براساس اطلاعاتی که قبلاً به متصدی ارائه کرده‌اید، ارزیابی خواهد شد. در صورتی که نتوانید اسناد خواسته شده را ارائه دهید، ممکن است تقاضای شما جهت اقامت پذیرفته نشود. اگر نمی‌توانید یکی از اسناد خواسته شده را ارائه دهید، به صورت مکتوب با جزئیات کامل توضیح دهید که دلیل عدم دسترسی به مدارک ارائه نشده چیست و هر مدرکی که ادعای شما را ثابت می‌کند، به همراه این توضیح مکتوب ارائه دهید.

این نامه را به عنوان صفحه کاور در بسته‌تان قرار دهید. شماره پرونده را در بالای آن یادداشت کنید. اسنادتان را به ترتیبی که ذیلاً مشخص می‌شود، جمع‌آوری کنید. اسناد کوچک مانند عکس‌ها را با یک گیره به نامه پیوست کنید، در غیر این صورت (اگر اسناد کوچک ندارید) مدارک را جدا از یکدیگر در بسته قرار دهید. اگر اسنادتان به زبان انگیسی یا فرانسه نیستند، ترجمه‌ای از آن که دارای مهر دفتر اسناد رسمی (با تأیید دفتر اسناد رسمی) است همراه با یک رونوشت از نسخه اصلی آن ارسال کنید. اسناد اصلی را ارائه ندهید مگر آنکه از شما درخواست ارائه مدارک اصلی شده باشد. اسناد ارائه شده برگردانده نمی‌شوند، بنابراین یک رونوشت از تمامی مدارک را نزد خود نگه دارید. شما نباید هر گونه مدرکی که قبلاً به ما ارائه کرده‌اید مجدد ارائه نمایید، مگر آنکه آن مدارک تغییر کرده باشند.
    نکته مهم: اگر شما یا کسی دیگر از جانب شما بطور مستقیم یا غیرمستقیم اسناد اشتباهی را ارائه دهد یا در حقایق مربوط به تقاضای ویزای اقامت دائم شما شبهه‌ای ایجاد کند:
    · ممکن است تقاضایتان پذیرفته نشود
    · شرایط عدم پذیرش تقاضای شما در پایگاه داده مهاجرت جهانی کانادا وارد خواهد شد
    · شما و اعضای خانواده‌تان ممکن است به مدت 5 سال براساس بخش 40 (2) از قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان اجازه ورود به کانادا نداشته باشید.
    تصمیم متصدی در این مورد به‌صورت مکتوب به شما اعلام خواهد شد. لطفاً توجه نمایید که تقاضاها با ترتیبی که دریافت شده‌اند رسیدگی می‌شوند و زمان بررسی آنها بسیار متغیر است. شما نباید تا زمان دستکم 120 روز از زمان اعلام وصول مدارک منتظر خبری از سوی ما باشید و این امکان نیز وجود دارد که تا چند ماه پس از اعلام وصول خبری از سوی ما دریافت نکنید.

چک‌لیست اسناد تجاری
    اسنادی که برای همسر و فرزندانتان الزامی هستند حتی اگر آنها شما را تا کانادا همراهی نکنند، باید ارائه شوند، مگر آنکه طور دیگری به این موضوع اشاره شده باشد.

1. فرم‌های مهاجرت
    برای متقاضی اصلی:
    · فرم به روز شدة تقاضای عمومی
    · فرم به روز شدة جدول 6 یا A6. اگر شما براساس یک کسب‌وکار قابل تأیید (واجد شرایط) درخواست ارزیابی می‌دهید، باید کلیه ارقام را در خودِ فرم ارائه دهید. نرخ تبادل استفاده شده را مشخص کنید.
    · اطلاعات تکمیلی به روز شده-فرم مسافرت‌های شما (IMM5562)
    برای همسر و هرکدام از فرزندان تحت سرپرستی خود با سن 18 سال یا بیشتر:
    · جدول به روز شده A
    · فرم به روز شده اطلاعات اضافی خانواده (IMM5406)

2. عکس‌ها
    برای متقاضی اصلی، همسر و هر فرزند تحت سرپرستی:
    · 4 عکس جدید با ابعاد عکس گذرنامه

2. گواهی ترخیص پلیس:
    برای متقاضی اصلی، همسر و هر فرزند تحت سرپرستی:
    · گواهی‌های ترخیص اصلی به روز شده از هر کشوری که شما از 18 سالگی برای مدت 6 ماه یا بیشتر درآنجا زندگی کرده‌اید (از زمانی که آخرین گواهی‌های ترخیصتان ارائه شده است). برای کسب اطلاعات در مورد این که چطور گواهی‌های ترخیص را از کشورهای مختلف تهیه نمایید به آدرس زیر مراجعه کنید:
    www.cic.gc.ca/english/information/security/police-cert/index.asp

3. خدمت سربازی
    برای هر متقاضی مرد با سن 18 سال یا بیشتر:
    · کلیه صفحات دفترچه خدمت یا گواهی پایان خدمت. اگر شما یا شخص تحت سرپرستی شما معاف از خدمت است، یک مدرک رسمی مبنی بر معافیت از خدمت باید از ارگان‌های ذیربط تهیه شود.

4. اسناد مربوط به وضعیت اجتماعی
    برای متقاضی اصلی، همسر و هر فرزند تحت سرپرستی، در صورت استفاده:
    · خلاصه‌ای از وضعیت اجتماعی (Ikhra j k aid یا شناسنامه)
    · فهرست خانوادگی یا اسناد خانوادگی
    · سند ازدواج و یا سند طلاق و یا گواهی فوت
    · دستور توقیف قانونی
    · حکم فرزندخواندگی
    · گواهی فوت
    · صفحات رزومه شخصی در هر گذرنامه شخصی تجدیدشده یا به روز شده برای خودتان و هر عضو از خانواده که شما را همراهی می‌کند

5. تحصیلات
    برای متقاضی اصلی و همسر:
    · مدارک تحصیلی (درجات دانشگاهی، دانشنامه‌های دانشگاهی، گواهینامه‌های مدارس تجاری و ثانویه) که بالاترین مدرک تحصیلی کسب شده را نشان دهند
    · رونوشت رسمی برای کلیه دستورکارهای درجه دو و درجه سه
    برای هر فرزند تحت سرپرستی با سن 22 یا بیشتر:
    · مدارک تحصیلی (درجات دانشگاهی، دانشنامه‌های دانشگاهی، گواهینامه‌های مدارس تجاری و ثانویه)
    · رونوشت‌های رسمی، ریزنمرات تحصیلی برای هر فرزند و هر سال تحصیلی از سن 22 سالگی. نامه‌های ثبت‌نام و تصدیق‌نامه‌ها قابل‌قبول نیستند.

6. برای متقاضی اصلی:
    · رزومه (CV) به روز شده
    · ارائه توضیحی کامل از سوابق کاری (گذشته و حال)
    · ارائه طرح تجاری کامل برای تأسیس کسب‌وکار خود در کانادا از جمله محلی که قصد دارید در آن کسب‌وکار خود را تأسیس کنید؛ تحقیقاتی که برای پشتیبانی از این طرح تجاری انجام داده‌اید، مطرح نمایید.
    مدارک مبنی بر حداقل 2 و حداکثر 5 سال سابقه کار در بازة زمانی که از 5 سال پیش از تاریخ تقاضای اقامت شما آغاز می‌شود:
    · مدارک مالکیت کسب‌وکار (سند دارائی، گواهی‌های سهام‌داران، سجل سهام‌داران، اساسنامه‌های شرکت)
    · گزارش‌های مالی (صورت حساب سود و زیان، ترازنامه‌ها، گزارش درآمد و نامه‌های رسمی مرتبط با گزارش‌های مالی). این صورت‌حساب‌ها باید بطور سالانه توسط شخص ثالث حسابرسی شوند. اگر ترازنامه و گزارش درآمدی ندارید که توسط شخص ثالث حسابرسی شده باشد، با جزئیات کامل توضیح دهید که چرا در کسب‌وکارتان گزارش‌هایی که بطور سالانه حسابرسی شده باشند، ندارید.
    · اظهارنامه‌های مالیاتی (مالیات بر درآمد)، ارزشیابی‌های مالیات و مدرکی دال بر پرداخت مالیات (مانند رونوشت‌های رسیدهای پرداخت مالیات و گزارش مالیات که توسط اداره مالیات مهر شده باشد). تصدیق‌نامه‌هایی از اداره مالیات که بیان کرده باشند هیچ مالیات پرداختنی وجود ندارد، کافی نیستند.
    · مدارک تأسیس کسب‌وکار (پروانه کسب، اسناد ثبت شرکت، مجوزهای شهرداری)
    · پروانه‌ها و مجوزهای حرفه‌ای
    · قرارداد با ترخیص کننده گمرک (عمدتاً این شخص، شخص ثالثی صاحب پروانه است و براساس جایگاه خود کالاها را ترخیص می‌کند)
    · قراردادهای تجاری یا فروش، صورت‌حساب‌های بارگیری (در صورت استفاده). اگر قرارداد فروش ندارید، می‌توانید صورت‌حساب‌ها را ارائه دهید.
    · فهرستی از کالاها و اجناس وارد شده یا صادر شده و کشورهای مبدأ یا مقصد
    · صورت‌حساب‌های بانکی
    · لیست‌های حقوق و لیست‌های بیمه کارمند رسمی که توسط سازمان تأمین اجتماعی مهر شده باشند
    · نمودارهای سازمانی
    · عکس‌هایی از کسب‌وکار شما
    · بروشورها و تبلیغات شرکت
    · نامه‌های ارجاعی مرتبط با وظایف و مسئولیت‌های مدیریتی شما
    · هر سند رسمی دیگری که تأییدکننده سابقه کاری شما باشند

7. مدارک مالی
    برای متقاضی اصلی و همسر:
    مدارک مستند دارایی‌ها که در فرم جدول 6 نشان داده می‌شوند:
    · صورت‌حساب‌های بانکی برای سه ماه گذشته همراه با یک نامه اصلی از جانب رئیس (ها) بانک شما که بر سابقه کاری شما صحه گذارد. این نامه باید شامل مدرکی از سپرده‌های ثابت باشد.
    · تأییدیة بدهی‌ها یا دیون معوقه کنونی
    · سندها و ارزش‌گذاری‌های املاک و ارزشیابی‌های مالیاتی. این مدارک باید همراه با ارزش‌گذاری‌های رسمی قابل تأیید جداگانه‌ای برای دارایی‌ها باشند.
    فرم جدول 6 شما نباید ارقامی داشته باشد که با مدارک مستند متفاوت باشند. در فرم جدول 6 باید بطور بسیار واضحی قید شود که ارقام از کجا بدست آمده‌اند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)