صفحه 330 از 381 نخستنخست ... 230280320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340380 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,291 تا 3,300 , از مجموع 3807

موضوع: مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی

درسته بنده همه این ها را میدونم که آفیسر باید توضیح بده که چرا ریجکت کرده پرونده
    تمام دوستانیکه پارسال ریجکت شدن آفیسر نوت مشابهی داشتن که گفته بود من قانع نشدم ۰
    خلاصه مطلب در این شرایط تشویق کردن دوستان برای ارسال پرونده خوداشتغالی خیانت به خود اون دوستانه چون ممکن شانس روشهای دیگه را هم از دست بدن
    خوداشتغالی همه را وسوسه میکنه و کسی حاضر نیست روشهای کمی سخت تر را امتحان کنن و میگن امتحان میکنیم
    انکار بعداز ریجکت شدن از این روش میتونن گزینه دیگه ای را امتحان کنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Milan2019 نمایش پست ها
    شرایط زندگی به من اینجور آموخت که نه هیچ چیز مطلق وجود نداره ، من دو شب قبل از مصاحبه یه ویدیو کنفرانس با ‌وکیلی داشتم یه سری مطالب بیان شد ولی چیزی که از اون مطالب خدمت شما عرض کنم هیچ ویزا افیسر نمیتونه بر اساس دل خودش رد یا قبول کنه و علت باید بیان کنه بعد اونجا که توسط یک نفر اداره نمیشه که سخت گیر یا آسون گیر باشه ور آخر سیستمی و اگر شما فکر میکنید سیستم کانادا و مهاجرت مشکل داره اون یه بحث جداست واسه من روز مصاحبه تموم حرف های من به عنوان مدرک ثبت می‌شد اگر روزی شکایت کردم علت توضیح بدن
    من دوتا از دوستانم از ایران سال ۲۰۱۶ اقدام کردن و الان حدود یک سالی هست که کانادا هستن
    بعد اونطور که شما گفتید تازه ۱۵ ماه مدارک ارسال کردید صبر کنید
    برای من بعد از ۶ ماه فایل نامبر آمد و چهل ماه طول کشید. از دعوت مصاحبه اولی تا دومی هم بیشتر از ۹ ماه طول کشید اونا دارن کارشون با دیدن جزییات انجام
    انشالله خبرای خوبی هم برای شما بشه ولی بذر نامیدی نپاشین ما مردم ایران به اندازه کافی سختی میکشیم بزار لااقل امیدی تو این فروم برای بقیه باشه
    دیگه از اینجا به بعد لزومی به توضیح بیشتر نمیبینم دوست داشتم تجربیات که بوده و شاید بدرد کسی بخوره بگم ادعایی هم راجب چیزی یا مطلبی ندارم
    خوش باشید
    برای انجام اقدامی مثبت، باید بینشی مثبت داشته باشیم.

دالایی لاما
    جالبه که برای شما مصاحبه گزاشتن دو تا از دوستهای من ساکن مالزی هستن(یکیشون عکاسه و دیگری گرافیست) و ویزا افیس اشون سنگاپور بوده هر دو بدون مصاحبه مدیکال شدن حتی ask هم نشدن احتمالا تو پروندتون شبهه زیادی بوده برای افیسر چون خیلی وقته که ندیدم مصاحبه بخوان.

نقل قول نوشته اصلی توسط Milan2019 نمایش پست ها
    سلام بر همه
    یه تشکر ویژه از تمام کسانی که در صفحات اول این فروم به خوبی توضیح داده بودن و همه اونایی که وقت گذاشتن و اطلاعات مفید در اختیار بقیه قرار دادن بکنم و یادآوری کنم هدف از ایجاد چنین فروم هایی دادن تجربه به یکدیگره
    من بنا به مسایل شخصی و شغلی از دادن اطلاعات شخصی معذورم ولی کلیه اطلاعات بدرد بخور در اختیارتون میذارم امیدوارم مفید باشه
    من نزدیک ۲۰ چند سال دارم ورزش میکنم و نزدیک ۱۰ سال در غالب بازیکن در لیگ حرفه ای ایران مشغول فعالیت بودم و تموم درآمدم طی این سال‌ها از ورزش بوده والان هم چند سال هست که مربی گری مشغول به کارم البته در خارج از ایران
    در اینجا میخاستم این نکته را بگم که صداقت میتونه پرونده شما را به سرانجام برسونه و چندین تن از دوستان من هم از ایران از این طریق اقدام کردن و الان در کانادا مشغول فعالیت هستن یعنی حتی زودتر از من پس ایران بودن یا خارج بودن دلیلی بر موفقیت پرونده نیست
    پرونده من حدود ۴۰ ماه طول کشید البته ۹ ماه از این ۴۰ ماه بخاطر تعویق مصاحبه بود
    به نظر من چیزی که تو پروسه مهاجرت مهمه اینه که زندگیتون را براساس مهاجرت بنا نکنید یعنی کاری انجام بدید انجام بدید زندگی کنید و نیم نگاهی به مهاجرت داشته باشید مثلا زبان تقویت کنید مهارتهای که مورد نیاز تکمیل کنید ولی زندگیتون ادامه بدید چون پروسه مهاجرت پروسه بدون تاریخ هست خواهرم اوایل تظاهرات سوریه برای کبک قبول شد ولی به علت شرایط سوریه ۶ سال منتظر مدیکال بودن
    نکنه بعدی که مهمه صداقت یعنی به نظر من با پرونده سازی یا پرونده ریجکت میشه یا وقتی رسیدی کانادا برای امرار معاش و زندگی با مشکل مواجهه خواهی شد
    نکته بعدی وکیل داشتن یا نداشتن تاثیری در طی شدن پروسه نداره وکیل خوب میتونه نکات تاثیر گذار را بهتون یادآوری کنه ولی اونم با کمی وقت گذاشتن تو همین فروم میتونید دستگیرتون بشه من خودم هم وکیل داشتم و به نظرم اشتباه کردم البته اگر هم اصرار به وکیل داشتن دارید یا برای تکمیل فرم احتیاج دارید که کسی کمک کنه برای عقد قرار داد مواظب باشید ، قرارداد خودم با وکیل به این شکل بود ۲۵ درصد در هنگام امضا ۲۵ درصد بعد از ۶ ماه پس از عقد قرارداد ۲۵ درصد در هنگام فایل نامبر و ۲۵ درصد آخر هنگام آمدن مدیکال ولی با این شرط که پرونده به غیر از مشکل امنیتی یا مدیکال ریجکت بشه وکیل موظف به بازپرداخت پول بود پس مواظب باشید
    من اشتباهی که داشتم این بود که فکر میکردم من خوداشتغالم در صورتی که وقتی شما تحت قرارداد با تیم یا سازمانی هستید شما کارمند محسوب میشید
    مثالش قبلا زدم واین مثال دقیقا افیسر پرونده روز مصاحبه به من گفت
    دو نفر پیانو میزنن یکی برای ارکست ملی میزنه و حقوق خوبی داره و دیگری جایی را کرایه کرده و شروع به برگزاری کلاس حالا به صورت خصوصی یا عمومی میکنه
    از نظر اداره مهاجرت شخص اول کارمند و دوم خوداشتغال هست
    ولی خوب خدارا شکر من یه سری مدارک داشتم که به غیر از مربی تیم بودن به برگزاری کلاس و سمینار برای سایز مربیان کرده بودم و این خیلی مفید بود
    از تموم کارهایی که میکنید مدرک رسمی داشته باشید
    مثلا کلاس خصوصی دارید سعی کنید پرداختها بصورت بانکی باشه دفتر داشته باشید اصلا مالیات پرداخت کنید خیلی میتونه مفید باشه ولی من به کسی توصیه پرونده سازی نمیکنم چون آخر دستتون رو میشه
    یکی از علت دعوت من به مصاحبه همین مورد بود که برای افیسر پرونده واضح نبود راجب مسئله خود اشتغالی دومین مورد وکیل نتونسته بود بطور شفاف راجب شرایط کاری من در کانادا توضیح بده پس من دعوت به مصاحبه شدم
    مصاحبه در یک اتاق ۲ در ۲ به حالت صرافی های ایران یک شیشه مابین من و افیسر بود افیسر شخص کانادایی شرقی بود آدم جدی بود لباس رسمی هم بر تن نداشت
    چون من مدرک زبان نداشتم در ایمیل دعوت به مصاحبه از من خاسته شد اگر احتیاج به مترجم هست از کارگذاری معتبر فراهم کنم ولی خوب احتیاج نبود ( این مورد گفتم پس مدرک زبان تاثیری در قبولی یا ردی نداره)
    بعد از چک کردن مشخصات از من توضیحاتی خاست چیزایی که به نظرم برای بقیه هم مفید هست ذکر میکنم
    اگر شما تمکن مالی کافی دارید حتما قبل از ارسال پرونده یه سربه کانادا برید میتونه تاثیر تو نگاه افیسر پرونده داشته باشه که شما کانادا را بررسی کردید و با نگاه باز انتخاب کردید
    راجب شغل اطلاعات کافی داشته باشید منظورم هم بصورت عمومی هم بصورت تخصصی در بازار کانادا
    تمکن مالی خیلی مهمه از من مدرک نخاستن ولی بصورت زبونی از من پرسید چقدر داری یا فکر میکنی چقدر کافی باشه
    راجب جایی که تو فرم پر میکنید که اولین شهر مورد نظرتون کجاست با تحقیق بزنید مثلا ننویسید یه شهری که جمعیت کمی داره یا مثلا شهر صنعتی با تحقیق بنویسید این قسمت تو آینده هم انشالله پس از قبولی کمک میکنه که سرگردان نباشید
    بیزنس پلن مهمه اما مهم تر از اون اونی که به دست خودتون نوشته شده باشه افیسر تفاوت بیزنس پلن شما نوشته یا موسسه نوشته شده را براساس میفهمه اونجا هم مثل دانشگاه نیست که فقط یه پایان نامه بدیم اونا میخونن وقت میزارن
    بیزنس پلن هم چیز خاص نیست شما بیا ببین مثلا میخای شغل خودتو تو ایران بصورت رسمی اداره کنی چه مدارک چه مجوز چقدر سرمایه میخاد میزان موفقیت بر اساس چی هست از چه روش هایی برای مارکتینگ استفاده باید کرد میزان درآمد تو ۶ ماه اول چقدره و تو پنج سال آینده چه برنامه ای بیزنس شما داره
    بیزنس شما چه سودی برای دولت ( خیلی مهمه) از من تو مصاحبه خیلی راجب این موضوع پرسید یا چطور میدونی بیزنس سما میتونه موفق باشه
    حالا شما بیا این بر اساس کانادا و شغل خودت بنویس و نکته مهمه مثل احتیاج به گرفتن مجوز از فلان موسسه هست شما بیا مدرک بزار که خودت شخصا تماس گرفتی چون این هم یه سوال افیسر بود
    و شما اینطور فرض کن افیسر یه کارمند که نه علاقه ای به هنر و ورزش نداره شما باید اینقدر مدرک و سند معتبر داشته باشی که اونو بتونی قانع کنی
    بچه ها من انشا و دستور زبان فارسی خوبی ندارم سعی کردم اطلاعات بدم البته این مطالب تو صفحات اول هست حتی بیزنس پلن که خود من از اون به عنوان الگو استفاده کردم و بازم باید تشکر کرد از همه بچه های قدیمی و سعی کنیم حاشیه ها و اطلاعات و آمار دادن هایی که هیچکس کمک میکنه شایدم دلسرد کنه را کمتر کنیم دست همو بگیریم و بالا بکشیم
    براتون بهترین ها ارارزو میکنم

سلام. خیلی تبریک میگم و براتون خوشحال شدم. امیدوارم از این به بعدش هم خوب پیش بره.
    ممنون از اطلاغات خوبتون و اینکه بذر امید پاشیدید. واقعا شرایط مشخص نیست و ممکنه هر چیزی پیش بیاد. همون طور که یک مرتبه شرایط عوض شد و خیلی ها ریجکت شدند ممکنه عکسش هم یک هو اتفاق بیفته. به جز افسر پرونده به نظر من هییییییییییچ کس نمیتونه راجع به پرونده ها نظر بده و پیش داوری کنه که رده یا قبول. هیییچ کس. اطلاعات خوبی راجع به مصاحبه دادید. در مورد بیزنس پلن و همه چیز. متشکر

Junior Member

سلام دوستان، من مدارکم بعد از چندین ماه تحقیق آماده پست هست. دو تا سوال دارم راجع به نحوه پست.
    1- چه شرکت پستی رو پیشنهاد میکنید برای ارسال مدارک؟
    2- یکی از اقوام ما فردا داره میره کانادا. بنظر شما ایرادی نداره که بدم اون مدارکم رو ببره و از کانادا پست کنه؟ اینجوری مطمن میشم که حتمان به دستشون میرسه. و اگه این راه رو توصیه میکنید، باید اسم و ادرس خودش رو روی پاکت بنویسه. بنظر شما مشکلی پیش نمیاد با توجه به اینکه من فرم Representative رو پر نکردم و اصولا نماینده ای نداشتم.
    خواهشا راهنمایی بفرمایید.

سلام
    تمام شرکت های پست سریع نظیر دی اچ ال، تی ان تی و غیره از راه های غیرنرمال استفاده می کنند این روزها برای ارسال بسته ها. برتری هم به هم ندارند مگر از نظر هزینه که باید خودتون سبک سنگین بکنین.
    اگر کسی هست که داره میره کانادا، می تونین بسته رو بدین به ایشون. حتما بهشون تاکید بکنین که در کانادا، از پست معمولی پرهیز بکنن. حتی شرکت پست کانادا، خدمات ویژه یی داره به اسم اکسپرس پست که کمی گران تر هست از پست عادی ولی به ارسال کننده، شماره پیگیری میده و توی وبسایت میتونین خودتون هم ارسال و دریافت رو نظارت بکنین. این که میگم یه کم گرون، مثلا با پست عادی که هیچی به شما نمیده، قیمت 5 دلار هست (به خاطر وزن بسته شما که مدارک متعددی هست توش) و این یکی میشه 15 دلار.
    روی پاکت اسم شما رو می نویسه به عنوان فرستنده و آدرس خودشون. هیچ اشکالی هم پیش نمیاد. من ضمانت میکنم.
    این کاری که شما میخوایی انجام بدی نیازی به فرم نماینده قانونی نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط soudehg نمایش پست ها
    سلام دوستان، من مدارکم بعد از چندین ماه تحقیق آماده پست هست. دو تا سوال دارم راجع به نحوه پست.
    1- چه شرکت پستی رو پیشنهاد میکنید برای ارسال مدارک؟
    2- یکی از اقوام ما فردا داره میره کانادا. بنظر شما ایرادی نداره که بدم اون مدارکم رو ببره و از کانادا پست کنه؟ اینجوری مطمن میشم که حتمان به دستشون میرسه. و اگه این راه رو توصیه میکنید، باید اسم و ادرس خودش رو روی پاکت بنویسه. بنظر شما مشکلی پیش نمیاد با توجه به اینکه من فرم Representative رو پر نکردم و اصولا نماینده ای نداشتم.
    خواهشا راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

خیلی خیلی ممنون از پاسخ سریع شما.
    حتمان از کانادا پست می کنم. و یه سوال دیگه اینکه من بیزینس پلن به اون صورت جامع و کامل توی پرونده نزاشتم چون توی فرم 6a فقط گفته بود که می خای در کانادا چه کاری انجام بدی. منم یک صفحه نوشتم که هدفم این و این و این هست و فلان فعالیت رو می خام راه اندازی کنم و مشتری های هدفم چه کسانی هستند و در سال اول و در سال دوم به چه اهدافی میخام برسم و خیلی کلی گفتم که چطور برای این بیزینسم پول در می ارم. (از هزینه شخصی و همچنین اسپانسرها) ولی دیگه جدول ننوشتم که به ریز و دقیق اینها رو بگه. بنظرتون ایرادی داره؟
    من از طریق سلف ایمپلوید اون بخشی اش که برای ادمهایی هست که چهره بین المللی هستند اقدام کردم. بدون وکیل.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pesar_Ca نمایش پست ها
    سلام
    تمام شرکت های پست سریع نظیر دی اچ ال، تی ان تی و غیره از راه های غیرنرمال استفاده می کنند این روزها برای ارسال بسته ها. برتری هم به هم ندارند مگر از نظر هزینه که باید خودتون سبک سنگین بکنین.
    اگر کسی هست که داره میره کانادا، می تونین بسته رو بدین به ایشون. حتما بهشون تاکید بکنین که در کانادا، از پست معمولی پرهیز بکنن. حتی شرکت پست کانادا، خدمات ویژه یی داره به اسم اکسپرس پست که کمی گران تر هست از پست عادی ولی به ارسال کننده، شماره پیگیری میده و توی وبسایت میتونین خودتون هم ارسال و دریافت رو نظارت بکنین. این که میگم یه کم گرون، مثلا با پست عادی که هیچی به شما نمیده، قیمت 5 دلار هست (به خاطر وزن بسته شما که مدارک متعددی هست توش) و این یکی میشه 15 دلار.
    روی پاکت اسم شما رو می نویسه به عنوان فرستنده و آدرس خودشون. هیچ اشکالی هم پیش نمیاد. من ضمانت میکنم.
    این کاری که شما میخوایی انجام بدی نیازی به فرم نماینده قانونی نداره.

خواهش می کنم.
    طرح تجاری میدونین که در این نوع ویزا، حرف اول رو میزنه. اینکه شما الان طرحتون خیلی دقیق و کامل نیست به نظرم مشکلی نداره می تونین انتهاش یه خط اضافه بکنین که در صورت نیاز، می تونین اطلاعات جامع تری رو برای افسر پرونده بفرستید.
    حتمان از کانادا پست می کنم. و یه سوال دیگه اینکه من بیزینس پلن به اون صورت جامع و کامل توی پرونده نزاشتم چون توی فرم 6a فقط گفته بود که می خای در کانادا چه کاری انجام بدی. منم یک صفحه نوشتم که هدفم این و این و این هست و فلان فعالیت رو می خام راه اندازی کنم و مشتری های هدفم چه کسانی هستند و در سال اول و در سال دوم به چه اهدافی میخام برسم و خیلی کلی گفتم که چطور برای این بیزینسم پول در می ارم. (از هزینه شخصی و همچنین اسپانسرها) ولی دیگه جدول ننوشتم که به ریز و دقیق اینها رو بگه. بنظرتون ایرادی داره؟
    من از طریق سلف ایمپلوید اون بخشی اش که برای ادمهایی هست که چهره بین المللی هستند اقدام کردم. بدون وکیل.

Junior Member

اون چیزی که شما نوشتین کاور لتره نه بیزینس پلن اگه ساکن ایران هستین پروندتون به ورشو میره که دلایل ریجکتی پرونده ها رو تو نتی که بچه ها گرفتن صراحتا بیزینس پلن عنوان کردن به نظرم بهتره وقت بزارین و یک بیزینس پلن خوب رو پرونده بزارین چون از هیچکدوم از بچه ها آپدیتی نخواستن که بعدا بخواین چیزی ارائه کنید بیزینس پلن هایی که جدیدا بچه ها میفرستن به حسابدار تو کانادا میدن بنویسه (حدودا 3000 دلار هزینه اش میشه) با ریز جزییات شامل مالیات و هزینه های مواد اولیه و اب و برق و .. و دور نمای سه سال اینده و...در حد بیزینس پلنی که بانک ارائه میکنن اینم اضافه کنم که دو تا آفیسر تو ورشو هستن و کاملا هم به فارسی مسلط ان

Junior Member

مرسی از راهنمایی. ولی در هر حال من بیزینس پلنی نزاشتم توی پرونده چون توی فرمها نخواسته بود. امیدوارم که مشکلی پیش نیاد.
    من مدارک رو همون روز فرستادم و ظرف 2 هفته فایل نامبر گرفتم! بنظرتون این عادی هست؟ همه به این سرعت فایل نامبر میگیرن؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط rokhsar_mn نمایش پست ها
    اون چیزی که شما نوشتین کاور لتره نه بیزینس پلن اگه ساکن ایران هستین پروندتون به ورشو میره که دلایل ریجکتی پرونده ها رو تو نتی که بچه ها گرفتن صراحتا بیزینس پلن عنوان کردن به نظرم بهتره وقت بزارین و یک بیزینس پلن خوب رو پرونده بزارین چون از هیچکدوم از بچه ها آپدیتی نخواستن که بعدا بخواین چیزی ارائه کنید بیزینس پلن هایی که جدیدا بچه ها میفرستن به حسابدار تو کانادا میدن بنویسه (حدودا 3000 دلار هزینه اش میشه) با ریز جزییات شامل مالیات و هزینه های مواد اولیه و اب و برق و .. و دور نمای سه سال اینده و...در حد بیزینس پلنی که بانک ارائه میکنن اینم اضافه کنم که دو تا آفیسر تو ورشو هستن و کاملا هم به فارسی مسلط ان

Junior Member

مرسی از راهنمایی. ولی در هر حال من بیزینس پلنی نزاشتم توی پرونده چون توی فرمها نخواسته بود. امیدوارم که مشکلی پیش نیاد.
    من مدارک رو همون روز فرستادم و ظرف 2 هفته فایل نامبر گرفتم! بنظرتون این عادی هست؟ همه به این سرعت فایل نامبر میگیرن؟!
    بله طبیعیه از ده روز تا سه ماه داشتیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)