صفحه 359 از 381 نخستنخست ... 259309349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,581 تا 3,590 , از مجموع 3807

موضوع: مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کانادا از روش خوداشتغالی

سلام به همه دوستان
    حدودا دو ماه ازدریافت نامه مدیکال من و گرفتن جواب مثبت از ورشو گذشته
    این پروسه از ابتدای تحقیقات و جمع آوری مدارک و ارسال پرونده تا گرفتن مدیکال و جواب مثبت برای من حدود 5 سال زمان برد. چون حساسیت خیلی زیادی روی انجام کلیه امور به عالی ترین و بهترین شکل داشتم در تمام این مدت از ابتدا و استارت کار تا انتها و آخرین لحظه با حداکثر توان داشتم برای پروندم زحمت میکشیدم به طوری که حتی یک روز هم نبود که این قضیه دغدغه ذهنی من نباشه و براش تلاش نکنم...توی این 5 سال با مسائل و مشکلات بسیار زیادی برخورد کردم...ریز و درشت...کم و زیاد...بی مهری و کم لطفی...کاغذبازیهای متعدد از سازمانها و ادارات و هزاران جای دیگه که هر کدوم برای خودشون قوانین سلیقه ای خودشون رو داشتن...مواجه شدن با چالشهایی جدید و ناشناخته ...درتمامی سردرگمی ها هیچ منبع معتبر یا متخصص امری هم نبود که ازش سوال کنم و راهنمایی بگیرم... تک تک مشکلات رو پله پله با تحقیق و پرسو جو و سختی های زیاد و چه بسا تحمیل شدن هذینه های مضاعف زمانی و مالی پشت سر گذاشتم که هرکدوم تبدیل به خاطرات و صد البته تجربه هایی تلخ و شیرین شد ولی همیشه در تمام این دوران با خودم گفتم که اگر پروندم جواب مثبت بگیره سعی میکنم به کسانی که در این راه هستند کمک کنم که افراد با مشکلات کمتری این پروسه رو طی کنن
    این فروم درخیلی از موارد به من کمک زیادی کرد...برخلاف حدود 99 درصد افرادی که توی بخشهای مختلف این فروم آمدن و استفاده کردند و تا نتیجه گرفتن رفتند و دیگه هیچ خبری ازشون نشده که نمونه هاش توی این تاپیک و تاپیک های دیگه کم نیستن ...تصمیم گرفتم باشم , بمونم و برای بقیه شاید حتی درحد خیلی کم هم کمکی باشم ...باشم تا شاید اندکی این مسیر ناهموار و سخت و پر چالش رو در حد توانم اندکی هموارتر کنم
    طی این مدت حدود دو ماه با تمام مشغله های کاری و ذهنی و برنامه ها و کارهای فشرده پیش ازمهاجرت سعی کردم تا جایی که تونستم به هر کسی در حد توانم کمک کنم که تا اینجا خداروشکر نتیجه خوب و بدین شرح بود
    از طریق پیغام خصوصی ...دایرکت اینستا...ایمیل...واتساپ و تلفن به 173 سوال دوستان جواب دادم....بجز سوالهای این چنینی و موردی 12 پرونده رو کامل درجریانش قرار گرفتم و بدون هیچ چشم داشتی تا جایی که امکان داشت با متقاضیان سعی در رفع ایرادات پرونده ها براومدیم …حتی پرونده هایی بودن که با هم جلو بردیم که انشالا همگی نتیجه مثبت بگیرند

اما نکته اصلی که میخوام بهش اشاره کنم با اینکه این افراد نسبتا حرفه ای بودن ولی یک سری نواقص و ایرادات بود که تقریبا توی اکثر کیسها و افراد مشترک بود که گفتنش قطعا به بقیه هم کمک خواهد کرد البته که هر کدوم از موارد بحث مفصلی داره که در اینجا من فقط یک اشاره کوتاه میکنم (در این بخش فقط به موارد انسجام سوابق بین المللی می پردازم)

• نکته اول اهمیت داشتن وب سایت که متاسفانه و در کمال نا باوری بجز یک نفر هیچ کس نداشت....دوستان عزیز داشتن وب سایت حرفه ای و بروز با رنکینگ خوب در گوگل و الکسا از ملزومات صد در صدی یک فرد خود اشتغال در هر زمینه ای هست... وب سایت ویترین مغازه و بیزینس شماست...معرف شما و بیزینس شماست ...آیا از نظر آفیسر مثلا یک طراح داخلی بدون داشتن وب سایت میتونه در بیزینسش موفق باشه ( نمونش در دوستان بوده) ...وبسایت شما ابزاری قدرتمند برای پرزنت کردن شماست ...پس اصلا این موضوع رو دست کم نگیرید و خیلی خیلی فوری به بهترین و حرفه ای ترین شکل براش اقدام کنید.

• نکته دوم اهمیت لینکداین هست که بازهم به جز 3 نفر هیچ کدوم یا نداشتن یا خیلی ناقص و اصطلاحا دست و پا شکسته در حد یک بیوگرافی ساده و قرار دادن رشته تحصیلی و از این دست اطلاعات ساده بود...مطمعن باشید که آفیسرها حتما به لینکداین شما سر میزنن و اونو با دقت میخونن... حتما تمامی قسمتهای لینکداینتون رو پر و غنی کنید...بخش افتخارات...انتشارات...توصیه نامه ها...مقالات..اکتیویتیها...قسم ت فیوچر...قسمت های سوابق کاری ...قسمت کانتکتتون رو کامل کنید ....کانکشن هاتون رو زیاد کنید و کلا داخلش فعال و به روز باشید

• نکته سوم اهمیت داشتن اینستاگرام کاری برای بیزینستون هست که از 12 نفر فقط سه نفر اینستای کاری داشتن که اون هم ایراداتی نسبی داشت...اینستاگرامی با دویست فالوور و چنتا عکس شخصی و سلفی در حال کار را اینستای کاری نمیگن... اینستاگرام کاری باید اول پابلیک باشه ...حداقل بالای سه,چهار هزار فالوور فعال داشته باشه ...حتما بیو خیلی خوب و کامل براش بنویسید و وبسایتتون رو توی بیو بزارید...فالوور فیک نخرید...دائم تولید محتوا کنید …خلاق باشید...کارهاتون رو به اشتراک بزارید و توش فعال باشید ...با مشتریاتون در ارتباط باشید و هزاران روش دیگه که با سرچ در گوگل و دیدن اینستا های موفق میتونید بهش برسید.

• نکته چهارم اینکه متاسفانه و باز هم متاسفانه هیچ کدوم از افراد از هیچ مدیا و سوشیال مدیاهای دیگه هیچ استفاده ی نمیکردند ... نداشتن کانال یوتویوپ... توییتر...گوگل پلاس...پینترست...کانال تلگرامی و و و و

• نکته پنجم اگر با سرچ اسمتون در گوگل نتایج نسبی خوبی ظاهرمیشه و رنکتون در گوگل نسبتا خوب هست حتما حتما نالج گراف یا گراف دانش گوگل رو درخواست بدید و برای بیزینستون فعال کنید (چیزی که هیچ کدوم از 12 تا کیس نداشتند )

• نکته اضافی و تکمیلی داشتن صفحه ویکی پدیا هست که اهمیت بسیار زیادی دارد...البته که داشتنش اگر منابع معتبر داشته باشید سخت نیست ولی شرایط خاص و پیچیده ای داره که بعدا اگر شد کامل درموردش پست میزارم ...درباره نوع و نحوه نگارش ....تبدیل مقاله درفت به پاپلیش ...نحوه به روز رسانی ...اعتبار لینک های مرجع و مسائل مختلفش توضیح میدم

بارها گفتم و باز هم تاکید میکنم .. از شروط اصلی قبولی در این روش سطح بالای جهانی هست... پرونده ای بوده که فردی در سطح خیلی بالایی هم فعالیت داشته و ریجکت شدن ( از همکاران خود بنده بودن) بعد از نوت آفیسرنوشته شده قانع نشدیم که فعالیت شما در سطح بالای بین المللی بوده...ولی طرف واقعا در سطح جهانی بوده ...دلیلش هم این بوده که همه افتخاراتش و فعالیتهای بین المللیش جسته و گریخته و غیر منسجم و به اصطلاح خودمونی اینور و اونور و پرت و ناقص بوده و باید کلی توی نت چرخید تا بشه بهشون دسترسی پیدا کرد و نتونسته اونارو منسجم و طبقه بندی و مرتب کنه و آفیسر خیلی از اونارو اصلا ندیده و متوجه نشده

توصیه آخر و کلیدی اینکه برای هر فعالیتی که میکنید توی نت و همه سوشال مدیاهای مختلف از خودتون و اسمتون و کارتون به صورت هدفمند رد پا بزراید و اونارو گردآوری و منسجم و قابل ارائه کنید...و ازتمامی قابلیت های نت استفاده کنید و هرگز و هرگز خودتون رو محدود به یک مدیا نکنید.

پی نوشت : با تمام مشغله هایی که دارم بدون هیچ منت و چشم داشتتی سعی میکنم تا جایی که در توانم و اطلاعاتم باشه برای کمک به دوستان دریغ نکنم و اگر پرسشی بود در خدمت دوستان باشم
    ارادتمند شما
    مازیار

Junior Member

سلام دوستان آیا کسانی که آپ دیت گرفته اند صفحه لینکداین فعال و سوشال مدیای به روز داشته اند ؟‌ آیا اینروزها کسی در این گروه هست که از رزومه اش به طور مرتب در لینکداین بازدید بشه از طرف اداره مهاجرت ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

Junior Member

سلام دوستان
    من دو فرزند دارم و قرار هست ار طریق job offer برای ویزای کانادا خودم و همسر و فرزندانم اقدام کنیم. ما قصد فرزند سوم را هم داریم و لی نمیدونیم ایا بهتره ایران بچه دار بشیم و بعد مهاجرت کنیم یا فرزند سوم اگر کانادا به دنیا بیاد بهتر هست؟ اصلا داشتن سه فرزند مهاجرت و گرفتن ویزا رو سخت تر میکنه یا دادن ویزا ربطی به تعداد فرزندان نداره؟ ( تمایل ما به بچه دار شدن تو ایران و بعد مهاجرت هست ولی اگر کسی از دوستان راجع به این موضوع اطلاعاتی داره، ممنون میشم ÷اسخ بده) قرار تا یک سال و نیم دیگه ایشالاه کارهای رفتن ما درست بشه. . مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط FSHB نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دو فرزند دارم و قرار هست ار طریق job offer برای ویزای کانادا خودم و همسر و فرزندانم اقدام کنیم. ما قصد فرزند سوم را هم داریم و لی نمیدونیم ایا بهتره ایران بچه دار بشیم و بعد مهاجرت کنیم یا فرزند سوم اگر کانادا به دنیا بیاد بهتر هست؟ اصلا داشتن سه فرزند مهاجرت و گرفتن ویزا رو سخت تر میکنه یا دادن ویزا ربطی به تعداد فرزندان نداره؟ ( تمایل ما به بچه دار شدن تو ایران و بعد مهاجرت هست ولی اگر کسی از دوستان راجع به این موضوع اطلاعاتی داره، ممنون میشم ÷اسخ بده) قرار تا یک سال و نیم دیگه ایشالاه کارهای رفتن ما درست بشه. . مرسی
    سلام، تعداد فرزند یا محل تولد انها در برنامه های مهاجرتی فدرال امتیازی به شما نمیده یا فرایند رو سخت تر نمیکنه جز انکه فرزند متولد ایران ازمایش مدیکال دارد و فرزند متولد کانادا مدیکال ندارد
    The content provided by me on this website intends to provide general information on Canadian residency and citizenship matters. It is not intended to be legal advice, may not be up to date, and you should consult with a regulated consultant or a lawyer before acting or failing to act, on any information contained in articles written by me

Junior Member

سلام دوستانی که اپدیت ارسال کردند لطفا اگه جوابی دریافت کردند ما رو در جریان بزارن

Junior Member sina_moradi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رشته IT دانشگاه آزاد پرند

با سلام و عرض ادب

آپدیت بنده چند وقتی هست که انجام شده
    اما متاسفانه هنوز خبری نشدده!

سلام وقت بخیر.
    من تازه میخوام پروفایل بسازم.
    تا الان مدارک جمع میکردم و زبان خوندم.
    سوال من اینه که ایا همین ابتدا باید مدارک ترجمه شده باشه؟

Junior Member sina_moradi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رشته IT دانشگاه آزاد پرند

با درود و عرض ادب
    به سلامتی

نسبت به پرونده خودم خدمتتون عرض میکنم,
    - تمامی مدارک شناسایی خود و همسرتون و فرزندانتون باید ترجمه بشه
    - تمامی قرارداد های کاریتون (در صورت وجود)
    - تمامی جوایز و مدارک تحصیلی و همچنین هرجایی که اسم شما درج شده مقلا روزنامه مجلات نشریه ها و غیره... (در صورت وجود) باید ترجمه بشوند.
    - مدارک مالی شما اعم از دارایی های غیر نقدی و نقدی (املاک و حساب های بانکی) باید به زبان لاتین باشند. برای ملک هم ارزیابی ملک باید ترجمه بشه.

و تمامی این موارد رو باید حتما در ابتدا ارسال بفرمایید, در صورت وجود نقص در پروندتون به شما از طرف اداره مهاجرت پیام میاد که فلان داکیومنت رو نفرستادید و میتونید تا فلان موقع بفرستید.

امیدوارم که پاسخ سوالتون رو گرفته باشید.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام ببخشید زبان لاتین چرا؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina_moradi نمایش پست ها
    با درود و عرض ادب
    به سلامتی

نسبت به پرونده خودم خدمتتون عرض میکنم,
    - تمامی مدارک شناسایی خود و همسرتون و فرزندانتون باید ترجمه بشه
    - تمامی قرارداد های کاریتون (در صورت وجود)
    - تمامی جوایز و مدارک تحصیلی و همچنین هرجایی که اسم شما درج شده مقلا روزنامه مجلات نشریه ها و غیره... (در صورت وجود) باید ترجمه بشوند.
    - مدارک مالی شما اعم از دارایی های غیر نقدی و نقدی (املاک و حساب های بانکی) باید به زبان لاتین باشند. برای ملک هم ارزیابی ملک باید ترجمه بشه.

و تمامی این موارد رو باید حتما در ابتدا ارسال بفرمایید, در صورت وجود نقص در پروندتون به شما از طرف اداره مهاجرت پیام میاد که فلان داکیومنت رو نفرستادید و میتونید تا فلان موقع بفرستید.

امیدوارم که پاسخ سوالتون رو گرفته باشید.
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    سلام ببخشید زبان لاتین چرا؟
    منظورشون همون انگلیسی بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)