صفحه 69 از 69 نخستنخست ... 195960616263646566676869
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 690

موضوع: کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

نقل قول نوشته اصلی توسط rahilz نمایش پست ها
    سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه. این پست رو حدوداً یک سال پیش نوشتید. می تونم ازتون بپرسم الان در چه حالید؟ من دقیقاً وضعیت شما رو دارم. مستر ادبیات انگلیسی گرفتم توی آلمان. درسم ژانویه 2018 تموم شد. وقتی مستر رو شروع می کردم تصور می کردم تا دکترا پیش برم ولی وقتی مستر تموم شد دیگه انقدر از دنیای آکادمیک به خصوص توی آلمان دلزده شده بودم که فکر کردم بیفتم دنبال کار. اون چند تا جایی هم که برای دکترا اپلای کردم نتونستم فاند بگیرم. من برای هر کاری اپلای کردم تا الان (نزدیک چهل تا جا) هیچ جوابی نگرفتم. پس با این حساب کلاً امیدی نیست؟ می تونم بپرسم شما چه کاری پیدا کردید که بهتون گفتن مرتبط حساب نمیشه؟

سلام . منم هم همین رشته و مقطع رو اینجا خوندم و الان دنبال کار مرتبطم. تونستم تو زمینه customer support یچی پبدا کنم به صورت فولتایم ولی متاسفانه اداره مهاجرت قبول نکرد ازم گفت که حقوقت پایینه و باید حداقل ناخالص 3200 ماهیانه باشه. الان مونیخ هستم.
    با این رشته تحصیلی واقعا شغلی به نظرم نمیرسه که انقد حقوق بدن. اصلا منصفانه نیست که همه رشته هارو مثل هم میبینن و فکر میکنن همین که مستر داری پس باید حداقل 3200 درامد داشته باشی.

دوستان کسی ایده ای اگه داره ممنون میشم به اشتراک بذاره.
    ویرایش توسط aze89 : August 4th, 2019 در ساعت 09:19 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aze89 نمایش پست ها
    سلام . منم هم همین رشته و مقطع رو اینجا خوندم و الان دنبال کار مرتبطم. تونستم تو زمینه customer support یچی پبدا کنم به صورت فولتایم ولی متاسفانه اداره مهاجرت قبول نکرد ازم گفت که حقوقت پایینه و باید حداقل ناخالص 3200 ماهیانه باشه. الان مونیخ هستم.
    با این رشته تحصیلی واقعا شغلی به نظرم نمیرسه که انقد حقوق بدن. اصلا منصفانه نیست که همه رشته هارو مثل هم میبینن و فکر میکنن همین که مستر داری پس باید حداقل 3200 درامد داشته باشی.

دوستان کسی ایده ای اگه داره ممنون میشم به اشتراک بذاره.

سلام
    اگر فقط مشکلتون حقوق بود، کاش می رفتین از شهرهای اطراف می پرسیدین، یه جای دیگه ملده می کردین، مخصوصا شهرهای کوچیک تر که راحت تر می گیرن. بعد ویزاتونو تمدید می کردین. بعضی از شهرها سخت تر می گیرن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

من تقریبا ۴ سال هست که با ویزای کار (18§) دکتری میخونم. قرارداد و ویزای من اخر سال میلادی ۲۰۲۰ تموم میشه. کسی میدونه آیا من میتونم درخواست تمدید ویزا برای کار پیدا کردن بکنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط brad11alpha نمایش پست ها
    من تقریبا ۴ سال هست که با ویزای کار (18§) دکتری میخونم. قرارداد و ویزای من اخر سال میلادی ۲۰۲۰ تموم میشه. کسی میدونه آیا من میتونم درخواست تمدید ویزا برای کار پیدا کردن بکنم؟
    تا جایی که میدونم، بله. شما با توجه به اینکه ویزاتون کاری هست، می تونین طبق قوانین ویزای کار رفتار کنین و به شما بعد از اتمام ویزاتون زمان میدن که کار پیدا کنین. اما اون زمان خیلی محدوده، فکر کنم سه یا شیش ماهه. اما اونایی که تحصیل می کنن، بعد از تحصیلشون ۱۸ ماه فرصت دارن کار پیدا کنن. البته در مورد زمانش، دقیقش رو از خود اداره ی اقامت بپرسین. چون مثلا برای گرفتن حقوق بیکاری،‌یه جدول داره که به ازای چند ماه کار کردن، چند ماه حقوق بیکاری بهتون تعلق می گیره (این ربطی به ویزا نداره اصلا،‌یه قانونه در مورد کار و بیکاری همه ی آدم های آلمان و صد البته خود آلمانی ها). اما نمیدونم آیا ویزاتون رو هم می تونین درخواست بدین که تا پایان اون زمان براتون تمدید کنن یا میزان وقتی که به شما میدن برای کار کردن همون ثابت سه یا شیش ماه هست.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط brad11alpha نمایش پست ها
    شما دو تا سه ماه یعنی در مجموع شیش ماه میتونید ویزاتونو تمدید کنید تو اون مدت میتونید بیمه ی بیکاری بگیرید اگه از سه ماه قبل از اتمام قراردادتون درخواست بدید.

Junior Member

سلام برای کاریابی در زمینه مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار چه زمینه هایی بیشتر مورد تقاضا هست و بهتر است که اون مهندس روی چه زمینه هایی قوی باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - AmirKabir University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط m_f_sky نمایش پست ها
    سلام برای کاریابی در زمینه مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار چه زمینه هایی بیشتر مورد تقاضا هست و بهتر است که اون مهندس روی چه زمینه هایی قوی باشه؟
    صحبت در مورد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار خیلی کلیه و اصولا بهتر بود شاخه مشخصی (وب، دسکتاپ، موبایل، دیزاین/برنامه نویسی؟) رو سوال میکردین. ولی به عنوان کلیت قضیه، موارد زیر خیلی مهمه که به صورت کلی مطرح میکنم:

- تجربه بالا و خلاقیت برای شرایط مختلف و ارايه راه‌حل‌ها و سولوشن‌ها برای چالش‌های پروژه از مهم‌ترین‌هاشه که کارفرما نگاه ویژه‌ای به این مورد داره.

- کار تیمی و توانایی ادغام شدن در یک تیم چند نفره و پرهیز اکید از کار انفرادی (مثل توانایی ارتباط، هندل کردن تسک‌ها، هماهنگی با سایز اجزاء تیم، مستندسازی، آشنایی با پلت‌فرم‌های مدیریت پروژه مثل Jira و ...) از جمله آیتم‌هاییه که اگه در خودتون پرورش ندین ممکنه با مشکلات زیادی مواجه بشین. چیزی که در مورد ما ایرانی‌ها خیلی صدق میکنه عدم ذهنیت کار جمعی هست که باید در این زمینه تغییر نگرش داد.

- مورد بعدی که میخوام بگم به‌روز بودن و اطلاعات کافی داشتن در مورد تکنولوژی‌های جدید هست. در درجه‌های بعدی میتونم به قدرت کدنویسی، تحلیل و آنالیز، سوابق کاری اشاره کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

من بعد از گرفتن فوق لیسانس در آلمان کار پیدا کردم. آلان یک سال هست که مشغول کارم. اما احتمالا نتونم توو این شرکت ادامه بدم. اگر کارم رو از دست بدم، ویزام بر میگرده به ویزای 18 ماهه جست و جوی کار. این ویزا فقط تا 18 ماه بعد از فارغ التحصیلی هست. به عبارت دیگه من تا آخر 2020 از این ویزا میتونم استفاده کنم. آز اونجایی که زبان آلمانی بلد نیستم کار جدید هنوز پیدا نکردم. به نظرتون بدترین حالت چیکار کنم؟ باز برم یه رشته دیگه از الان پذیرش بگیرم؟ که حداقل مشکل ویزا نداشته باشم؟ برای دوره زبان چی؟ ویزا میدن؟
    مرسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    من بعد از گرفتن فوق لیسانس در آلمان کار پیدا کردم. آلان یک سال هست که مشغول کارم. اما احتمالا نتونم توو این شرکت ادامه بدم. اگر کارم رو از دست بدم، ویزام بر میگرده به ویزای 18 ماهه جست و جوی کار. این ویزا فقط تا 18 ماه بعد از فارغ التحصیلی هست. به عبارت دیگه من تا آخر 2020 از این ویزا میتونم استفاده کنم. آز اونجایی که زبان آلمانی بلد نیستم کار جدید هنوز پیدا نکردم. به نظرتون بدترین حالت چیکار کنم؟ باز برم یه رشته دیگه از الان پذیرش بگیرم؟ که حداقل مشکل ویزا نداشته باشم؟ برای دوره زبان چی؟ ویزا میدن؟
    مرسی.
    این ویزا تا 18 ماه بعد فارغ التحصیلی نیست. اگر قبلا از این ویزا استفاده نکردی الان 18 ماه کامل بهت میدن. یک مورد دقیقا مشابه من دیدم.

Junior Member

درود - از مارس 2020 قوانین تسهیل کرده روند اقامت رو. سوال اینه که ایا منی که با مدرک مستر کار مرتبط پیدا نکرم میتونم با کار غیر مرتبط ویزا کاری بگیرم?

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)