صفحه 49 از 69 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 690

موضوع: کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت ا

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    مواردی دیگه ای هم ممکنه باشه داخل این مثل مالیات کلیسا یا دین که مبلغش کمم نیست! (البته برای اسلام فعلا مالیاتی گرفته نمی شه)

شما توی اداره مالیات میتونید اعلام کنید که مایل به پرداخت کمک به کلیسا نیستید. من خودم رفتم و اعلام کردم و پولم رو بهم برگردوندن
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت ا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_aria نمایش پست ها
    شما توی اداره مالیات میتونید اعلام کنید که مایل به پرداخت کمک به کلیسا نیستید. من خودم رفتم و اعلام کردم و پولم رو بهم برگردوندن
    با اعلام دین دیگه ای بجز مسحیت و یهودیت از اولش شامل نمی شه. این افراد هم تا جایی که من می دونم باید اول از کلیسا یا همچین جایی یک نامه مبنی بر خروجشون بگیرن و بعد از اداره مالیات اقدام کنند. احتمالا برای شما اشتباهی ثبت شده بوده.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طری

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه ,

راجب بازار کار توریسم تو المان اطلاعی دارین که وضعیتش چه طوره , میشه کاری پیدا کرد و اقامت گرفت؟

Junior Member

دوستان برای پیدا ‍‍کردن ‍‍کار در آلمان به چه سطح از زبان آلمانی نیاز است

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sugarecane نمایش پست ها
    دوستان برای پیدا ‍‍کردن ‍‍کار در آلمان به چه سطح از زبان آلمانی نیاز است
    سطح B2 یا C1
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

پیش فرض پاسخ : اقامت پس از تحصیل در آلمان

ممنون میشم اگه دوستان آلمان نشین راهنماییم کنن:

من لیسانس مدیریت بازرگانی از یه دانشگاه دولتی تو ایران دارم و قصد دارم واسه مستر بیام آلمان ولی دقیقا نمیدونم کدوم گرایش مدیریت بازار کار خوبی تو آلمان داره هدفم از مهاجرت بیشتر کارآفرینی هستش ولی باید حتما دیگه کنارش کار داشته باشم نه آیلتس دارم نه مدرک زبان آلمانی ولی هر دوی اینا رو میتونم با بهترین نمرات بگیرم فعلا باید برم سربازی کل این برنامه واسه بعد سربازی هستش
    محدودیت سنی برای مستر تو آلمان هم وجود داره؟ اگه کسی رشته مدیریت هست تو فروم سپاسگزار میشم راهنماییم کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_khalili نمایش پست ها
    ممنون میشم اگه دوستان آلمان نشین راهنماییم کنن:

من لیسانس مدیریت بازرگانی از یه دانشگاه دولتی تو ایران دارم و قصد دارم واسه مستر بیام آلمان ولی دقیقا نمیدونم کدوم گرایش مدیریت بازار کار خوبی تو آلمان داره هدفم از مهاجرت بیشتر کارآفرینی هستش ولی باید حتما دیگه کنارش کار داشته باشم نه آیلتس دارم نه مدرک زبان آلمانی ولی هر دوی اینا رو میتونم با بهترین نمرات بگیرم فعلا باید برم سربازی کل این برنامه واسه بعد سربازی هستش
    محدودیت سنی برای مستر تو آلمان هم وجود داره؟ اگه کسی رشته مدیریت هست تو فروم سپاسگزار میشم راهنماییم کنه
    برداشت من اینه که این رشته یکی از رشته های خیلی سخت هست برای پیدا کردن کار به عنوان یک خارجی. مخصوصا بدون تجربه خیلی قوی و خوب.
    برای تحصیل ممکنه یک محدودیت سنی نانوشته باشه و حتی اگر گپ تحصیلی طولانی داشته باشید سفارت ویزا نده

حتی رشته مدیریت مالی هم سخت پیدا میشه کار براش؟ کلا چه رشته هایی راحتتر براش کار پیدا میشه ( با فرض اینکه من زبان آلمانی خوب بلد باشم )
    دلیلش چیه انقد سخت شده آلمان بر پیدا کردن کار؟ آیا واقعا شغلی وجود نداره یا اینکه هجوم پناهجویان باعث حس تنفر و بدبینی نسبت به خارجیان شده؟
    سن 30 سالگی که واسه مستر زیاد نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_khalili نمایش پست ها
    حتی رشته مدیریت مالی هم سخت پیدا میشه کار براش؟ کلا چه رشته هایی راحتتر براش کار پیدا میشه ( با فرض اینکه من زبان آلمانی خوب بلد باشم )
    دلیلش چیه انقد سخت شده آلمان بر پیدا کردن کار؟ آیا واقعا شغلی وجود نداره یا اینکه هجوم پناهجویان باعث حس تنفر و بدبینی نسبت به خارجیان شده؟
    سن 30 سالگی که واسه مستر زیاد نیست؟
    من جزییات رشته ها رو خبر ندارم. دلایلش هم خیلی چیزای مختلف می تونه باشه. مثلا توی یک شرکت متوسط ممکنه دو نفر مرتبط با رشته مدیریت باشه ولی ۵۰ نفر کارمند. طبیعی هست که پیدا کردن کار مدیریتی سختتر می شه.
    پیدا کردن کار تا جایی که من می دونم سخت بوده و هست و سخت تر هم خواهد شد. خوب خود آلمان بیکار داره پس هستند شهروندانی که کار ندارن. از طرفی رقابت بسیار زیادی در اکثر شغل ها هست. برای یک آگهی افرادی از خود آلمان تعداد زیادی از کشور های حوزه اروپا و چندین برابرش از کشور کشور های دیگه. قطعا تا دلیل خوبی نباشه کارفرما یک خارجی رو استخدام نمی کنه. خیلی از این شهروندان فعلی آلمان هم مزیت های زیادی دارن.
    مثلا فرضا برای یک پوزیشن مدیریتی یک فردی میاد که ذاتا انگلیسی زبان بوده. توی مدرسه اینا فرانسوی خونده و خوب بلده. چندین سال گذشته رو آلمان زندگی کرده و در حد نیتیو داره آلمانی صحبت می کنه. قبلا چند تا شرکت توی آلمان سابقه کار داشته. قوانین خاص اینجارو می دونه و ... چرا باید کارفرما بیاد یک ایرانی رو که با زحمت آلمانی دست و پا شکسته صحبت می کنه و سابقه گذشته اش هم زیاد شفاف نیست رو استخدام کنه و یک تیم رو بسپره بهش؟! شدنی هست قطعا اما سخته. باید خیلی جنبه های مثبت و برجسته ای داشت توی رزومه و بشه این توانایی هارو اثبات کرد.

حتی برای شغلی مثل کار توی رستوران. برخی از دوستان قبل اینکه بیان شاید ذهنیتشون این باشه که نهایتا می رم رستوران کار می کنم تو زمان تحصیل. اما وقتی اپلای می کنن می بینن برای یک شغل خدماتی توی مثلا مک دونالد کلی درخواست کننده دیگه هست با تجربه قبلی یا حقوق پایین تر! کلی دانشجو حتی و اونجا هم رقابت هست و لزوما به راحتی نمی شه کار پیدا کرد.

دلایل دیگه ای مثل بحث های فرهنگی و ... هم شاید باشه. به شخصه برداشتم اینه که فرق های فرهنگی و رفتاری وجود داره که ممکنه باعث بشه فرد در شغل هایی مشخص مطابق خواست کارفرما نتونه ظاهر شه. مثلا خود آلمانی ها اخلاقیاتی دارن که تو بحث مدیریت هم تاثیر گذاره. خیلی جدی هستند عموما و زیاد منعطف نیستند. خیلی کم احساسات رو در کار دخالت می دن. خیلی وقت شناس و سخت کوش و دقیق و ... ما ایرانی ها عموما در اکثر موارد اینطوری نیستیم اصلا. برای همین در پوزیشن های مثل این بعد از مدتی نارضایتی پیش میاد و کارا اونطوری که اونا می خوان پیش نمی ره. این مشکل رو من عینا دیدم. فرد از همه نظر مخصوصا فنی و تخصص و تجربه عالی بود اما سافت اسکیل مورد نظر آلمانی هارو نداشت. این به نظرم یکی از دلایلی هست که شاید تاثیر داشته باشه و کارفرما برخی جاها مد نظر داشته باشه.

ورود بیش از اندازه پناهنده ها هم به نظر شخصی من مشکل ساز شده و در آینده خیلی بیشتر هم خواهد شد مشکلاتش، اما در شغل های تخصصی زیاد تاثیری نداشته. این افراد عموما توی شغل های خدماتی و کارگری یا رستوران و ... هستند. البته فعلا که اکثرا بیکار هستند و با کمک دولتی و مردم زندگی می کنند ... از کل پناهنده های این اواخر بر اساس امار ظاهرا زیر ۵ درصد تونستن کار پیدا کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    بله، با 5 سال کار کردن تو آلمان می تونین اقامت بگیرین. حقوقش دقیقا نمی دونم چقدر باید باشه، اما می دونم که مثلا اگه یه شغل 50 درصد هم داشته باشین (یعنی حدود 1800 یورو در ماه قبل از مالیات)، هم مشکلی نیست و این مدت جزء اون 5 سالتون حساب میشه. نمی دونم منظورتون از اسم خاصی داره چیه، خب اقامت دائمه اسمش دیگه! بعد از تحصیلتون هم ویزاتون تبدیل به ویزای کار میشه اگه کار پیدا کنین. لازم نیست حتما بلوکارت داشته باشین. قضیه ی متخصص و این حرفا هم مربوط به بلوکارته. تو اون حالتی که میگم شما یه کار پیدا می کنین و درخواست ویزای کار میدین. همین. ربطی هم به اینکه رشته تون چیه و این حرفا نداره.
    بعد از تحصیلتون هم 18 ماه می تونین ویزای جویای کار بگیرین و دنبال کار بگردین. اما خب اگه دیگه تو 18 ماه نتونستین کار پیدا کنین، دیگه مجبورین برگردین. اما بلافاصله بعد از تحصیل کسی برتون نمی گردونه. البته باید حواستون به این هم باشه که توی اون 18 ماه باید بتونین خرجتونو دربیارین با کارهای دانشجویی یا با استفاده از پس اندازتون یا هر جای دیگه و هر سال هم باید مثل دوران دانشجویی نشون بدین که 8600 یورو رو تو حسابتون دارین. حالا اگه کار دانشجویی هم داشته باشین، می تونین اون قرارداد رو نشون بدین و مابه التفاوتش رو تو حسابتون نشون بدین به اداره اقامت. اما به هر حال، از نظر ساپورت مالی، اون مدت رو هم مثل دوران دانشجوییتون حساب کنین.
    اگر بعد از دانشجویی تونستیم یه کار پیدا کنیم، ولی قرار دادش 6 ماهه بود، و بعد ویزامون رو تبدیل به ویزای کار کردیم،( حالا یا مستقیم از دانشجویی یا از اون 18 ماهه به کار) احتمالا ویزامون رو هم باید به مدت 6 ماه بهمون بدن، درسته؟ حالا اگر اون 6 ماه تموم شد و ما نتونستیم جای دیگه کار پیدا کنیم از قبلش، باز یه مدتی وقت میخوایم تا یه کار جدید پیدا کنیم دیگه. باز ویزامون برمیگرده به صورت همون ادامه ویزای 18 ماهه؟ یا به چه صورت میشه؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)