صفحه 68 از 69 نخستنخست ... 18585960616263646566676869 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 690

موضوع: کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

نقل قول نوشته اصلی توسط gholeyakh62 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دانشحوی دکترا هستم که به مدت سه سال قرارداد کاری داشتم و قراردادم آخر June تموم میشه . ویزام که ویزای 18 کاری بوده هم همون موقع تمومه. به دلیل نوع ویزایی که داشتم، میتونم چند ماه ازمزایای حقوق بیکاری استفاده کنم و دنبال کار جدید باشم، اما مشکلم ویزاست. سوالم اینه که برای تمدید ویزا به نظر شما چیکار میتونم بکنم؟ آیا میتونم برای ویزای جستجوی کار اپلای کنم؟ یا به نظرشما بهتره اول تبدیلش کنم به ویزای داشجویی(با توجه به اینکه هنوز دفاع نکردم و دانشجو هستم) و بعد اگر کاری پیدا نکردم تا زمان دفاع، تبدیلش کنم به ویزای جستجوی کار که فرصت بیشتری داشته باشم؟ متاسفانه اداره کار و مهاجرت کاملا مستقل عمل میکنن در این مورد.

با تشکر از شما
    سلام
    ۱- از اداره ی اقامت بپرسین که امکان تبدیل ویزاتون به دانشجویی وجود داره یا نه. فکر می کنم که بشه برای دکترا ولی باز بپرسین. چون قبلا نمیشد، یعنی نمیشد طرف با ویزای کار بیاد، بعد کارشو به هر دلیلی از دست بده، سریع بره یه مستر یا بچلر پذیرش بگیره و ویزاشو به دانشجویی تبدیل کنه. اما فکر می کنم برای دکترا که حالت خاصی حساب میشه و قوانینش با مستر و لیسانس فرق داره بشه.
    ۲- اگر می تونین تبدیلش کنین به دانشجویی، حتما این کارو بکنین چون خیالتون راحت تره.
    ۳- شما الان چند تا عنوانو با هم قاطی کردین. حواستون باشه محتویاتشونو قاطی نکنین. یه ویزای جویای کار هست که آدما از ایران میگیرن و میان و کلا شیش ماهه است. اما یه ویزای جویای کار هست که بعد از دانشجویی می گیرین و ۱۸ ماهه است. الان که درستون تموم نشده، اون ۱۸ ماهه رو اصلا نمی تونین بگیرین. اما چون کار کردین یه فرصت سه یا شیش ماهه بهتون میدن که دنبال کار بگردین (شبیه همونی که آدما از ایران می گیرن).
    ۴- اگر ویزاتونو تبدیل کنین به دانشجویی، تا وقتی که تموم نکرده باشین درستون رو، نمی تونین درخواست ویزای جویای کار کنین. اما اگر کار پیدا کردین،‌به ویزای کار می تونین تبدیل کنین ویزاتونو وقتی که دانشجو هستین.
    ۵- به هر حال،‌بهترین آپشن برای شما دانشجوییه که با خیال راحت بتونین دنبال کار بگردین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط gholeyakh62 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دانشحوی دکترا هستم که به مدت سه سال قرارداد کاری داشتم و قراردادم آخر June تموم میشه . ویزام که ویزای 18 کاری بوده هم همون موقع تمومه. به دلیل نوع ویزایی که داشتم، میتونم چند ماه ازمزایای حقوق بیکاری استفاده کنم و دنبال کار جدید باشم، اما مشکلم ویزاست. سوالم اینه که برای تمدید ویزا به نظر شما چیکار میتونم بکنم؟ آیا میتونم برای ویزای جستجوی کار اپلای کنم؟ یا به نظرشما بهتره اول تبدیلش کنم به ویزای داشجویی(با توجه به اینکه هنوز دفاع نکردم و دانشجو هستم) و بعد اگر کاری پیدا نکردم تا زمان دفاع، تبدیلش کنم به ویزای جستجوی کار که فرصت بیشتری داشته باشم؟ متاسفانه اداره کار و مهاجرت کاملا مستقل عمل میکنن در این مورد.

با تشکر از شما
    تا جایی که میدونم نمیتونید به دانشجویی تبدیل کنید. شاید شهر به شهر قانونش فرق داشته باشه ولی یکی از بچه های ما استادم باهاش تمدید نکرد قراردادشو دیگه و نتونست به دانشجویی تبدیل کنه در حالی که هنوز دانشجو حساب میشد. و بهش گفتن میتونه ویزاش رو دو تا سه ماه در مجموع شیش ماه تمدید کنه و خب تو اون شیش ماه میتونه حقوق بیکاری بگیره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh6 نمایش پست ها
    Yes I have done an internship in Ford motor company. MY major is Mechanical Engineering. So basically there is no point in looking for jobs if I do not speak German? Does post-doc position count as a job?
    برای رشته مکانیک کار هست ولی اغلب شرکت ها زبان آلمانی لازم دارند و آگهی ها هم به آلمانیه. کارآموزیتون شانستون را بالا میبره
    پستداک بسته به قرارداد و منبع مالیش ممکنه شامل پرداخت مالیات بشه یا نشه که خب با پرداخت مالیات گرفتن اقامت تسهیل میشه و ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط smpj نمایش پست ها
    سلام
    من در حال حاضر ساکن و دانشجو در میلان/ایتالیا هستم و آپریل به عنوان دانشجوی اراسموس 6 ماه میام برلین. به نظرتون بعد از فارغ التحصیلی م من میتونم برای بلوکارت آلمان اقدام کنم؟
    من هم کارت اقامت دانشجویی ایتالیا دارم هم ویزای 6 ماهه دانشجویی آلمان.
    دوستان اگه اطالاعاتی با توجه به شرایط من دارن، ممنون میشم با توجه به اینکه من در ایتالیا فارغ التحصیل خواهم شد، در رابطه با شرایط ویزا بعد از اتمام درسم راهنمایی کنن.
    ممنون
    برای گرفتن کارت ابی شما باید اول پیشنهاد کار با قراداد کاری تقریبا بالای سی و هشت هزار یورو در سال داشته باشین

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodpn نمایش پست ها
    برای گرفتن کارت ابی شما باید اول پیشنهاد کار با قراداد کاری تقریبا بالای سی و هشت هزار یورو در سال داشته باشین
    حداقل حقوق ناخالص سالیانه برای کارت آبی حدود ۵۳۰۰۰ یورو در سال ۲۰۱۹ است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    حداقل حقوق ناخالص سالیانه برای کارت آبی حدود ۵۳۰۰۰ یورو در سال ۲۰۱۹ است.
    بله ۵۰۰۰۰ ولی بستگی به رشته ممکنه کمترم باشه
    A foreigner, a citizen of a non-EU- country, can apply for the EU blue card if
    a) he or she has a German or an accredited foreign or a university degree that is comparable to a German one.
    b) he or she has a working contract with a gross annual compensation of at least €50.800 (4.134 Euros per month), a contract in the so-called shortage occupation (scientists, mathematics, engineers, doctors and IT- skilled workers) with the amount of €39.624 (3302 Euros per month).

Junior Member

سلام دوستان
    تاپیکی مناسب تر از اینجا برای این سوال پیدا نکردم،ممنون میشم راهنمایی کنید.
    دانشجویی که بعد از پذیرش وارد یکی از کشور های اروپایی مثل آلمان یا ایتالیا میشه امکان رفت و آمد به ایران رو در زمان دانشجویی داره؟محدودیدتی در مورد رفت و آمد به ایران اعمال میشه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط BGHB نمایش پست ها
    سلام دوستان
    تاپیکی مناسب تر از اینجا برای این سوال پیدا نکردم،ممنون میشم راهنمایی کنید.
    دانشجویی که بعد از پذیرش وارد یکی از کشور های اروپایی مثل آلمان یا ایتالیا میشه امکان رفت و آمد به ایران رو در زمان دانشجویی داره؟محدودیدتی در مورد رفت و آمد به ایران اعمال میشه؟
    سلام
    من در مورد آلمان فقط اطلاع دارمو. نمی دونم ایتالیا قوانینش چطوره.
    در مورد آلمان محدودیتی نداره. فقط اون اول که هنوز کارت اقامت ندارین و با ویزای سه ماهه اومدین، قبلش حتما از اداره اقامتتون بپرسین که آیا با اون می تونین برین خارج و برگردین یا نه. بعضیا میگن با اون ویزا نمیشه و باید صبر کنین که اقامتتون بیاد. بعضی ها میگن میشه، بعضی ها میگن باید درخواست یه ویزای موقت دیگه بکنین. خلاصه، اگر همون اولش خواستین برگردین، یه سر به اداره اقامتتون بزنین. اما از لحاظ تعداد محدودیتی نداره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    من در مورد آلمان فقط اطلاع دارمو. نمی دونم ایتالیا قوانینش چطوره.
    در مورد آلمان محدودیتی نداره. فقط اون اول که هنوز کارت اقامت ندارین و با ویزای سه ماهه اومدین، قبلش حتما از اداره اقامتتون بپرسین که آیا با اون می تونین برین خارج و برگردین یا نه. بعضیا میگن با اون ویزا نمیشه و باید صبر کنین که اقامتتون بیاد. بعضی ها میگن میشه، بعضی ها میگن باید درخواست یه ویزای موقت دیگه بکنین. خلاصه، اگر همون اولش خواستین برگردین، یه سر به اداره اقامتتون بزنین. اما از لحاظ تعداد محدودیتی نداره.
    تشکر از Special عزیز،اگه کسی از دوستان در مورد ایتالیا و اتریش اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط BGHB نمایش پست ها
    تشکر از Special عزیز،اگه کسی از دوستان در مورد ایتالیا و اتریش اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
    شبیه آلمان هستند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)