صفحه 9 از 69 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 690

موضوع: کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

سلام دوستان

آیا برای گرفتن ویزای کار داشتن اصل قرارداد برای مصاحبه صفارت لازمه یا کپیشم کافیه؟ اصلشم برام پست کردم ولی مطمین نیستم به موقع به دستم برسه

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mor121 نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای دکترا اقدام کرذم و یک قرارداد گرفتم که بعد از یک دوره شش ماهه، سه سال حقوق ماهیانه 3200 تا میگیرم. با این شرایط من از اول دوره سه ساله که حقوق 3200 دارم میتونم برای گرفتن کارد آبی اقدام کنم؟ یا اینکه در ابتدا باید چند سال المان باشم با این حقوق کار کنم بعدش واجد شرایط اقدام برای کارد ابی میشم؟
    یک جایی در قوانین خوندم که دارندگان کارد ابی و مدرک زبان ب1 میتونند پس از 2 سال درخواست اقامت دائم بدن. یعنی 2 سال بعد از ورود من میتونم اجازه اقامت دائم بگیرم؟؟؟

با تشکر پیشاپیش بابت شفاف سازی این موضوع
    فدای شما

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Shiraz University

سلام . من یکم اطلاعات راجع به اقامت پیدا کردم. همانطور که میدونیم وقتی که ما درسمون تموم میشه 18 ماه وقت داریم که یا ادامه تحصیل بدیم یا کار پیدا کنیم. در صورت پیدا کردن کار اگر 2 سال همراه با بیمه بازنشستگی کار کنیم اقامت دائم میدن که حتما نباید کار به زبان آلمانی باشه( قبلا 5 سال بود) ولی اگه بخواهیم بعد از اقامت گذرنامه المانی داشته باشیم باید آلمانی خوب بدونیم. اگر فقط اقامت داشته باشیم تا 6 ماه میشه از کشور خارج شد ولی اگر بیشتر از 6 ماه شد باید به آلمان برگشت ولی اگرگذرنامه آلمانی داشته باشیم میتونیم نا محدود خارج از آلمان باشیم. برای دکتری دو نوع ویزا هست نوع اول که بهش نوع16 میگن مثل همین ویزای دانشجویی با اسکلارشیپ هست.ویزای نوع دوم نوع 18 هست که دانشجو کارمند محسوب میشه و حقوق میگیره این نوع ویزا در مقایسه با ویزای نوع16 خیلی بهتره چون سالهای تحصیل در دکتری سابقه کار محسوب میشه و خیلی راحتتر و سریعتر میشه اقامت گرفت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodpn نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای دکترا اقدام کرذم و یک قرارداد گرفتم که بعد از یک دوره شش ماهه، سه سال حقوق ماهیانه 3200 تا میگیرم. با این شرایط من از اول دوره سه ساله که حقوق 3200 دارم میتونم برای گرفتن کارد آبی اقدام کنم؟ یا اینکه در ابتدا باید چند سال المان باشم با این حقوق کار کنم بعدش واجد شرایط اقدام برای کارد ابی میشم؟
    یک جایی در قوانین خوندم که دارندگان کارد ابی و مدرک زبان ب1 میتونند پس از 2 سال درخواست اقامت دائم بدن. یعنی 2 سال بعد از ورود من میتونم اجازه اقامت دائم بگیرم؟؟؟

با تشکر پیشاپیش بابت شفاف سازی این موضوع
    فدای شما
    سلام، و با تبریک بابت پذیرش، شما می‌‌تونید بعد از گرفتن ویزاتون، اگه کاری باشه و ازش مالیات کم شه، که واسه شما اینجوری که گفتید اینجوری هستش، برای کارت آبی اقدام کنید. البته خود کسی‌ که مسئول ویزاتون در آلمان هست و کار ویزاتون رو واستون انجام میده واستون توضیح میده خودش بعدا. موفق باشید.
    مرا عهدی ست با شادی که شادی آن من باشد........مرا قولی ست با جانان که جانان جان من باشد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasiejeah نمایش پست ها
    سلام، و با تبریک بابت پذیرش، شما می‌‌تونید بعد از گرفتن ویزاتون، اگه کاری باشه و ازش مالیات کم شه، که واسه شما اینجوری که گفتید اینجوری هستش، برای کارت آبی اقدام کنید. البته خود کسی‌ که مسئول ویزاتون در آلمان هست و کار ویزاتون رو واستون انجام میده واستون توضیح میده خودش بعدا. موفق باشید.
    مرسی بابت تبریک و جوابتون
    راستش ویزای من قبل از اینکه وارد اون قرارداد 3200 تا بشه یه مدت 6 ماهه با فاند 800 تا هستش. برای همین کسی برام توضیحی نداده تا الان و منم برا ویزا اقدام کردم
    حالا اگه کار خاصی باید بکنم بهم بگین لطفا البته اون کسی که مدارک ویزا را گرفت گفت بهت ویزای 6 ماهه میدیم الان.
    نکته دیگه اینکه اگه از اول قرارداد 3200 تایی من کارت آبی بگیرم و دکترا سه ساله باشه بعد از چند سال از شروع دکترا میتونم اقامت دائم بگیرم؟ 3 سال به اضافه یک سال و نیم یا بیشتر یا کمتر.
    ممنون از اینکه اطلاعاتتونو در اختیار من میذارین
    فدای شما

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی به کاری

سلام دوستان.
    من استادم گفته به محض ورود به آلمان باید ویزای دانشجویی مربوط به شهر فرایبرگ (محل دانشگاه) رو به ویزای کاریِ شهر هاله (محل پژوهشگاه و محل سکونت) تبدیل کنم. شما میدونین این کارو چطوری باید انجام بدم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی بوعلی

دوستان من میخام برای لیسانس برای المان اقدام کنم

سوالم اینه که چه رشته ای کارش تو المان خوبه ونیاز کاریش بالاس
    یعنی اینکه من مدرکمو یا در حین تحصیل کار برام زیاد باشه بغیر از پزشکی؟؟

Member lllvlllehriyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TU Chemnitz - MSc ICS

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomboo نمایش پست ها
    دوستان من میخام برای لیسانس برای المان اقدام کنم

سوالم اینه که چه رشته ای کارش تو المان خوبه ونیاز کاریش بالاس
    یعنی اینکه من مدرکمو یا در حین تحصیل کار برام زیاد باشه بغیر از پزشکی؟؟
    رشته فناوري اطلاعات IT

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

من مدرک مسترم رو از المان گرفتم و برای ویزای کاری بعد از فارغ التحصیلی اقدام کردم که الان اون هم تو جیبمه و 1 سال اعتبار داره. توی این مدت ایا میتونم برای یک مستر دیگه اقدام کنم؟ اگر بله؛ ایا بعد از پذیرش باید ویزام رو به تحصیلی تغییر بدم، یا میتونم بزارم بعد از اتمام ویزای فعلیم (کاری) این کار رو کنم؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member

دوستان یکی راهنمایی کنه لطفا
    من این متنو توDAAD دیدم
    Foreign academics can obtain a new right of residence giving them up to 6 months’ time to look for work in Germany. Among other things, this entails having a secured livelihood for the period. In addition to this, anyone able to present an employment contract as an academic or qualified professional with a minimum salary of around €44,800 (around €35,000 for certain scarce professions) may now work in Germany for up to 4 years on the basis of holding an “EU Blue Card”. Holders of an EU Blue Card may, as a rule, apply for a settlement permit after 33 months and, on presenting proof of B1-level German language skills, as early as after 21 months. It was also made easier for the family members of foreign skilled workers to take up employment, for example by no longer requiring the approval of the German Federal Employment Agency (BA).
    این معنیش اینه که اگه کسی زبان آلمانی B1 داشته باشه و 21 ماه با Blue card که لازمه گرفتنش حداقل حقوقی هست که گفته، کار کنه میتونه تقاضای Residence permit دائم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:!!!!لطفا این قانونی که اومدرو توضیح بدید ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)