صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: تجربه ی گرفتن ویزای توریستی آمریکا از اروپا

پیش فرض تجربه ی گرفتن ویزای توریستی آمریکا از اروپا

من قصد تقاضای ویزای توریستی آمریکا از سفارت آمریکا در بلژیک رو داشتم، میخواستم ببینم کسی از دوستان تجربه ی گرفتن ویزای آمریکا از یکی از سفارت های آمریکا در اروپا رو داره؟ وقتی شما مقیم اروپا هستید چقدر توی دادن ویزا یا سخت گیریشون تاثبر داره؟ آیا روی مسائلی مثل سند ملکی و... حساس هستند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه ی گرفتن ویزای توریستی آمریکا از اروپا

من برای بار دوم (قبلا یکبار ویزای توریستی برای سخنرانی در همایش رو از باکو گرفته بودم) از فرانکفورت اقدام کردم و بدون مشکل ویزا گرفتم؛ فقط کلیرنس 2 ماه و نیم طول کشید و همایش رو از دست دادم. هیچ مدرکی هم از من نخواست.

Junior Member

سلام
    من از برلین وقت مصاحبه میخوام بگیرم برای ویزا B1/B2 من 5 تا ویزای شنگن و ویزای انگلیس دارم :
    می خواستم ببینم بعد از مصاحبه پاسپورت در سفارت میماند؟
    چقدر طول میکشه تا پاسپورت یا جواب ویزا رو بدن؟
    ایا میشه پاسپورت رو تحویل نداد تا نتیجه اماده بشه؟
    درسایت سفارت امریکا در المان نوشته برای nonimmigrante باید از برلین اقدام کرد چرا سایر دوستان از فرانکفورت اقدام میکنن؟

Junior Member ebijazab آواتار ها

سلام
    من از اتریش اقدام کردم ولی هنوز بعد از ۵ ماه خبری نیست. پاسپورت رو نگه نمی دارند و بعدا که جواب میاد پیکاپ می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahshahani نمایش پست ها
    سلام دوستان دو نفر از اعضای خانواده من (که البته قصدشون تحصیل نیس!)از طریق سفارت آمریکا در آنکارا تقاضای ویزای آمریکا دادن و تایید شده که مراحل طی شده و باید برای اخذش مراجعه کنن.چندتا شوال در این مورد داشتم
    1.منظور ازexpiration date ای که مطرح شده تاریخیه که باید تا قبل از اون باید حتما سفر به آمریکا انجام شده باشه یا صرفا مربوط به اخذ ویزا از سفارت در آنکاراست؟
    2.در بندی اعلام شده که "فرد سومی اگر برای اخذ ویزا اقدام کند باید دارای نامه ای امضا شده از جانب متقاضیان ویزا باشد."این فرد سوم میتونه حقوقی باشد؟(مثلا آژانس) و در صورت منفی بودن پاسخ ، این فرد الزاما باید از اعضای خانواده باشه؟
    3.این نامه امضا شده (یا وکالتنامه)دقیقا باید چه خصوصیاتی داشته و چه مضمون و بند هایی رو داشته باشه؟
    4.این فرآیند(اخذ ویزا)از تاریخ اولین مراجعه معمولا چقدر طول میکشه؟به عبارتی اگر مراجعه کنن به آنکارا چند روز کاری این فرآیند طول میکشه و باید در اونجا حضور داشته باشند؟
    5.ppt ای که انتخاب کرده اند به این معناست که برای اخذ ویزا هم باید به همون آدرس مراجعه کنند؟
    با عرض پوزش بابت اینکه این پرسش هارو اینجا مطرح میکنم.متاسفانه مکان دیگری برای طرح سوالات انواع دیگر ویزا یافت نشد.

با تشکر
    ۱_ منظور مدت زمانی هست که فرصت دارند ویزا رو پیکاپ کنند. بعد از زمان پیکاپ ۹۰ روز فرصت ورود دارند.
    ۲_ زیاد متوجه این بند نشدم
    ۳_...
    ۴_ معمولا ۲ تا ۳ روز کاری بیشتر طول نخواهد کشید.
    ۵_ آدرسی هست که توسط کارگو و یا همون پست ترکیه بسته ارسال خواهد شد.

موفق باشید

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

لطفا دوستانی که تجربه کشورهای اروپایی حوزه شنگن رو دارن راهنمایی کنن. آیا برای فردی مثل من که پاسپورتش سفیده رفتن به اروپا اونقدر تاثیرگذار هست که ارزش هزینه کردن رو داشته باشه؟
    Tomorrow Never Dies

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    لطفا دوستانی که تجربه کشورهای اروپایی حوزه شنگن رو دارن راهنمایی کنن. آیا برای فردی مثل من که پاسپورتش سفیده رفتن به اروپا اونقدر تاثیرگذار هست که ارزش هزینه کردن رو داشته باشه؟
    سلام
    والا منم فکر می کردم که تاثیر بسیار خوبی داشته باشه ولی الان حدود ۶ ماه است منتظر کلیرنس هستم. البته اگر سفر اروپا را انجام بدید و برگردید ایران و بعد از مدتی از سفارت دبی اقدام کنید بهتر است. یک مطلب دیگر اینکه من در مدت اعتبار گذرنامه خودم فقط یک سفر به تایلند و نخجوان داشتم و بعد از ۳ سال رفتم ترکیه و از انجا رفتم اروپا واسه مصاحبه که آفیسر این مطلب رو ازم سوال کرد که چرا با توجه به سفرهای کمی که داشتم حالا قصد سفر به اروپا دارم.
    البته متقاعد شد و در نهایت بنده را فرستاد تو صف انتظار کلیرنس....

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

ممكنه تاثير داشته باشه فقط دقت بفرماييد تضمين نداره. حالا با اين اوصاف ميتونيد اگر هزينه و وقت براتون مهم نيست اقدام كنيد اما قطعيتي در كار ويزاي آمريكا نيست. من بهتون سفارت هاي اصلي رو توصيه ميكنم. اين مباحث كه ميبينيد گانه زنيهاي نفراتيست كه به سفارت ها ميرن و كم يا زياد بعدش تجربياتي رو ارائه ميكنند. همه سفارت ها در يك اسكوپ كاري هستند و به قول معروف آسمان همه جا يكرنگ است.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ebijazab نمایش پست ها
    سلام
    والا منم فکر می کردم که تاثیر بسیار خوبی داشته باشه ولی الان حدود ۶ ماه است منتظر کلیرنس هستم. البته اگر سفر اروپا را انجام بدید و برگردید ایران و بعد از مدتی از سفارت دبی اقدام کنید بهتر است. یک مطلب دیگر اینکه من در مدت اعتبار گذرنامه خودم فقط یک سفر به تایلند و نخجوان داشتم و بعد از ۳ سال رفتم ترکیه و از انجا رفتم اروپا واسه مصاحبه که آفیسر این مطلب رو ازم سوال کرد که چرا با توجه به سفرهای کمی که داشتم حالا قصد سفر به اروپا دارم.
    البته متقاعد شد و در نهایت بنده را فرستاد تو صف انتظار کلیرنس....
    شما چه جوابی بهش دادید که قانع شد؟ منظورم به این سوال که با توجه به سفرهای کمتون حالا می خواید آمریکا برید.
    Tomorrow Never Dies

شما چه جوابی بهش دادید که قانع شد؟ منظورم به این سوال که با توجه به سفرهای کمتون حالا می خواید آمریکا برید.
    من به آفیسر گفتم که به خاطر شرایط کاری و مشکلات اقتصادی که توی اون دوران داشتم نتونستم خارج از ایران برم برای تفریح و از طرف شرکت هم مرخصی بهم نمی دادن.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)