صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 103

موضوع: اطلاعات مراحل گرفتن ویزای توریستی

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مراحل گرفتن ویزای توریستی

نقل قول نوشته اصلی توسط elnazh نمایش پست ها
    با سلام دوستان من برای مادرم برای ویزای توریستی امریکا اقدام کرده ام دو سوال داشتم . یکی در رابطه با banc statement چون مادر من حقوق بازنشستگی پدرم را میگیرند و حساب بانکی زیادی هم ندا رند پس چه banc statementi میتونه داشته باشه دوم در مورد این هست که یه جائی خوندم که باید رزرو تهیه بلیط رفت و برگشت به امریکا را در مصاحبه به سفیر نشون بده ولی میخواد بعد از اینکه قبولی گرفت بلیط تهیه کنه آیا مشکلی پیش می آید . مادرم از عهده تهیه بلیط و ... بر مییاد ولی میتونه مدرکی نشون نده و بگه از عهده اش بر میآید و دخترم هم کمکم خواهد کرد با توجه به اینکه در امریکا تمامی هزینه های مربوز به مسکن و خورد و خوراک و تفریح را من در دعوت نامه به عهده گرفته ام ممنون میشم راهنمایی کنید
    اگف ميتونن از دوست و فاميل يه مقداري رو براي يه مدت كوتاه چند روزه قرض بگيرن و توي بانك بذارن و bank statement بگيرن. درسته كه شما مخارج رو برعهده داريد اما به هرحال مادرتون بايد مداركي نشون بدن كه وابستگي شون به ايران رو نشون بده. چيزهايي مثل حساب بانكي، فيش حقوقي، مدارك شغلي (اگه شاغلن)، سند خونه و ملك، اگه پدرون ايران هستن يا بچه هاي ديگه اي دارن تو ايران، مدارك اونها (شغلي، تحصيلي) كه نشون بده كه برميگردن.
    من چند مورد رو ديدم كه به همين اميد كه بچه شون نوشته بوده تو دعوتنامه كه همه مخارج رو تامين مي كنه، بدون هيچ مداركي از وابستگي شون به ايران رفتن مصاحبه و ريجكت شدن. حتا يه مورد بود كه آفيسر بهشون گفته بود كه 1 روز بهشون وقت ميده كه از ايران اين مدارك روب راشون همون روز بفرستن و اون پدر و مارد روز بعد بيان دوباره مصاحبه. واسه همين حتماً مدارك رو براي مادرتون تكميل كنيد.نگران هم نباشيد. خيلي به مقدار پول توجه نمي كنن. يه مقدار متوسطي باشه. خيلي هم زياد نباشه كه بگن احتمال موندنشون رو اونجا بيشتر ميكنه.
    در مورد بليط هم، رزرو كه رايگانه. يه رزرو بليط بگيرين. احتمالش كمه كه رزرو بليط رو بخوان ولي اگه خواستن، رزرو رو نشون بدن. مجبور هم نيستيد كه حتماً همون رزرو رو بخرين.
    موردي كه از همه اينها مهمتره، اينه كه مادرتون بايد كاملاً از DS-160‌كه براشون پر كردين اطلاع داشته باشنن و حرف متناقضي با اون نزنن. مثلاً ننوشته باشين كه 3 ماه ميان ولي مادرتون بگه 1 ماه ميمونم. مدت رو هم ترجيحاً 6 ماه ننويسين. بين 1 تا 3 ماه بنويسين. مدت زمان اعتبار ويزا دست اون آفيسر نيست و به آفيسر پورت ورود به آمريكا ربط داره. اما اگه الا تو فرمشون بنويسين 6 ماه وجهه مناسبي نداره. چون براي ديدار لزوماً نبايد حداكثر ممكن رو بنويسين. ي نامه travel plan‌حدودي هم بنويسين و برنامه هايي كه دارين رو مشخص كنيد. (خيلي كلي) كه نشون بده كه يه سفر برنامه ريزي شده و معين هست و همينجوري وبدون برنامه صرفاً براي امريكا رفتن قصد سفرشون نيست.
    در كل هم نگران نباشين. به پدر و مادر ها خيلي خوب ويزا ميدن.

Junior Member

مرسی دوست عزیز از راهنمائی کامل شما من یک سوال هم در مورد فرم ds 160 دارم من چند اشکال جزئی دارم مثلا قسمتی که باید اسم را به فارسی مینوشتم به انگلیسی زده ام و چون نمیدونستم که تمامی پاسپورتها از تهران صادر میشه شهرستانی که زندگی میکنند را زده ام آیا اینها مشکلی در پرونده ایجاد میکنند و نیاز هست فرم دیگری پر کنم ؟بلازم به ذکر هست که من وقت را بر اساس همین فرم گرفته ام . ممنون

یادم رفت بپرسم آیا bank statement و فیش حقوقی نیاز به ترجمه رسمی داره یا نه؟ببخشید سوالام زیاده

نقل قول نوشته اصلی توسط elnazh نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز از راهنمائی کامل شما من یک سوال هم در مورد فرم ds 160 دارم من چند اشکال جزئی دارم مثلا قسمتی که باید اسم را به فارسی مینوشتم به انگلیسی زده ام و چون نمیدونستم که تمامی پاسپورتها از تهران صادر میشه شهرستانی که زندگی میکنند را زده ام آیا اینها مشکلی در پرونده ایجاد میکنند و نیاز هست فرم دیگری پر کنم ؟بلازم به ذکر هست که من وقت را بر اساس همین فرم گرفته ام . ممنون

یادم رفت بپرسم آیا bank statement و فیش حقوقی نیاز به ترجمه رسمی داره یا نه؟ببخشید سوالام زیاده
    من با سيستم جديد وقت دهي خيلي آشنا نيستم و نمي دونم كه ميتونيد فرم DS‌رو تصحيح يا دوباره پر كنيد يا نه. اما پارسال كه ميشد فرم جديد پر كرد و به سفارت ميل زد يا اينكه روز مصاحبه كانفرم هر دو رو برد و فرم نهاي رو براي مصاحبه داد. الان رو متاسفانه خيلي نمي دونم.
    bank statement‌رو اكثر بانك ها به انگليسي مي تونن بدن و همون انگليسي رو بگيريد. اما فيش حقوقي رو بدين ترجمه. ترجمه دارالترجمه كفايت مي كنه و نيازي به مهر دادگستري و وزارت خارجه نيست.

Junior Member

دوستان من فرم ds160 رو به خاطر اشکالاتی که داشت دوباره پر کردم و الان که میخوام زنگ بزنم سفارت و confirmation جدید رو بگم کسی جواب درستی به من تو سفارت نمیده ایمیل هم زدم ولی باز جواب نگرفتم آیا سفارت امریکا تو آنکارا بخش فارسی زبان داره که زنگ بزنیم اگه دارید شمارشو لطف کنید بدید چیزی تا مصاحبه نمونده ممنون

سلام دوستان و مدیر گروه. بخاطر اینکه موضوع به چه نوع ویزا ، اشاره نشده ، لذا سوال من درباره توریستی هست. خواهشا راهنمائی خودتون را بصورت پیغام خصوصی برام ارسال کنید چون جواب را برآحتی پیدا کنم.

35 سالمه مجرد. دیپلمه هستم. و 6 سال یا بیشتر سابقه بیمه دارم همراه با سابقه کار بعنوان تعمیرکار الکترونیک. مقدار چشم گیری حساب بانکی دارم . کارت پایان خدمت دارم. 3 بارم پاسپورت تمدید کردم. و فقط به ترکیه مسافرت داشتم. ضمنا شاید تحصیلاتم و سنم به نوعی جالب نباشه اما ، به اندازه تافل به 4 مهرات انگلیسی آشنائی دارم.

مرسی از همه و منتظر دریافت راهنمائی شما هستم.

شرمنده سوالم را یادم رفت : چند% شانس گرفتن ویزای توریستی را دارم؟ و کدام سفارت امریکا را در همسایه های ایران یا حتی کشورهای اسیایی یا اروپائی برای من بهتره؟
    ویرایش توسط Politecnico : September 21st, 2013 در ساعت 11:19 PM
    ?? IN GOD AND , BE HONESTY , DO RESPECT , I TRUST , HOW ABOUT YOU
    تلاش کنیم ، با یکدیگر صادق باشیم، به زمان و جان یکدیگر ارزش قائل باشیم ، و نسبت به یکدیگر مغرور و متکبر نباشیم.

Junior Member

سلام من ميخواستم بدونم مادرم واسه ويزاي توريستي كه دعوتنامه هم داره
    1- چه مداركي بايد با خودش ببره براي روز مصاحبه ؟
    2- آيا اين مدارك بايد ترجمه بشن و مهر دادگستري ميخواد ؟
    3- اگه يك سري از مدارك را چن سال پيش ترجمه كرده باشه آيا هنوز آنها تاريخ اعتبار دارن واسه ارائه يا نه؟
    مرسي

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah_v نمایش پست ها
    سلام من ميخواستم بدونم مادرم واسه ويزاي توريستي كه دعوتنامه هم داره
    1- چه مداركي بايد با خودش ببره براي روز مصاحبه ؟
    2- آيا اين مدارك بايد ترجمه بشن و مهر دادگستري ميخواد ؟
    3- اگه يك سري از مدارك را چن سال پيش ترجمه كرده باشه آيا هنوز آنها تاريخ اعتبار دارن واسه ارائه يا نه؟
    مرسي
    درود بر شما
    ۱- اسناد ملکی / گواهی موجودی حساب / ... (برای اثبات بازگشت به ایران)
    ۲- بله
    ۳- مشکل خاصی نداره

معمولا ویزا فقط برای مادر (بدون همراهی پدر یا سایر فرزندان) با سهولت قابل قبولی انجام میشه و اسناد بانکی و ملکی صرفا جنبه پشتیبانی داره
    موفق باشید
    چندان که غم به جان تو بارید, باران به کوهسار نیامد

Banned
    رشته و دانشگاه
    ارشد حقوق تجارت بین الملل

سلام دوستان. متاسفانه گشتم،‌ جواب سوالمو پیدا نکردم،‌ مجبورم اینجا مطرح کنم. اگر تکراریه،‌ قبلا عذرخواهی می کنم.

اخیرا برای یکی از دوستان جهت دریافت ویزای آمریکا از طریق سفارت این کشور در دبی اقدام کردم. تا مرحله ی دریافت کانفرمیشن کد ادامه دادم و در واقع گرفتم... مرحله ی بعد: قرار شده بود مبلغ 160 دلار (مخصوص توریستی) رو پرداخت کنم که دیدم نوشته اولین نوبت حضور در سفارت،‌ دو روز دیگه هستش و در صورت عدم حضور در سفارت در زمان تعیین شده،‌ مجبور خواهم بود دوباره این مبلغ رو پرداخت کنم. بنابراین،‌ پرداخت مبلغ رو لغو کردم تا مطمئن شم قانون چیه!

تا اونجا که یادمه انتخاب روز مصاحبه در اختیار شخص اپلای کننده بود (می گفتیم مثلا از این تاریخ به بعد امکان حضور در سفارت رو داریم و سیستم اولین زمان خالی رو به ما پیشنهاد می کرد)، آیا الان هم همینطوره یا بطور اتوماتیک توسط سیستم تعیین می شه؟
    کسی می تونه راهنمایی کنه؟

Junior Member

سلام. یه سوال دارم در مورد پاسپورت. وقتی‌ پاسپورت رو میدی به سفارت برای اینکه ویزا یه توریستی رو توش بزنن براتون، آیا مهمه که این پاسپورت چه مدت اعتبار داره؟. من پدرم ۶ ماه پیش وقت مصاحبه داشتن و قبول شدن الان منتظر کلیرنس هستن. موضوع اینکه معلوم نیست که ویزا شون کی‌ آماده می‌شه و از طرفی‌ پاسپورتشون ماه مرداد ( ۸ ماه دیگه) اعتبارش تموم می‌شه و باید تمدید بشه. اگر ایشون پاسپورتشون رو همین الان تمدید کنن ، شمارهٔ پاسپورت تغییر خواهد کرد با اونی‌ که الان سفارت تو فایل ااش داره. و وقتی‌ اطلاع بدن که ویزا آماده است و بیایید بگیرید، اون‌وقت ارائه این پاسپورتِ جدید برای گرفتن ویزا مشکل ایجاد نمی‌کنه؟ کسی‌ تجربه‌ی مشابه یا اطلاعاتی‌ در این مورد داره؟ ممنون میشم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Hydrology IIT

نقل قول نوشته اصلی توسط mk2001 نمایش پست ها
    سلام. یه سوال دارم در مورد پاسپورت. وقتی‌ پاسپورت رو میدی به سفارت برای اینکه ویزا یه توریستی رو توش بزنن براتون، آیا مهمه که این پاسپورت چه مدت اعتبار داره؟. من پدرم ۶ ماه پیش وقت مصاحبه داشتن و قبول شدن الان منتظر کلیرنس هستن. موضوع اینکه معلوم نیست که ویزا شون کی‌ آماده می‌شه و از طرفی‌ پاسپورتشون ماه مرداد ( ۸ ماه دیگه) اعتبارش تموم می‌شه و باید تمدید بشه. اگر ایشون پاسپورتشون رو همین الان تمدید کنن ، شمارهٔ پاسپورت تغییر خواهد کرد با اونی‌ که الان سفارت تو فایل ااش داره. و وقتی‌ اطلاع بدن که ویزا آماده است و بیایید بگیرید، اون‌وقت ارائه این پاسپورتِ جدید برای گرفتن ویزا مشکل ایجاد نمی‌کنه؟ کسی‌ تجربه‌ی مشابه یا اطلاعاتی‌ در این مورد داره؟ ممنون میشم.
    سلام
    پاسپورت را لازم است تمدید نمایند ,چون در زمان زدن ویزا بایستی بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد.
    در زمان کلیر شدن و ارسال پاس برای ویزا شماره پاس جدید را به سفارت ایمیل کنید و 2 پاس را هم جهت درج ویزا ارسال فر مایید.

شاد و موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)