صفحه 36 از 62 نخستنخست ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 620

موضوع: پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

باسلام و خسته نباشید
    بنده دانشجوی ارشد نرم افزارم و میخاستم ببینم آیا موضوعاتی برای پروژه هست که اوراکل هم لازم داشته باشه؟من به دلیل موقعیت کاریم قصد دارم روی موضاعت پایگاه داده کار کنم
    آیا پایگاه داده مکانی موضوع مناسبی ست؟
    ممنونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi_28 نمایش پست ها
    باسلام و خسته نباشید
    بنده دانشجوی ارشد نرم افزارم و میخاستم ببینم آیا موضوعاتی برای پروژه هست که اوراکل هم لازم داشته باشه؟من به دلیل موقعیت کاریم قصد دارم روی موضاعت پایگاه داده کار کنم
    آیا پایگاه داده مکانی موضوع مناسبی ست؟
    ممنونم
    سلام

اولا همونطور که مستحضرید oracle صرفا یک ابزار هست که بیش از اونکه در تحقیقات به کار بیاد، در کاربردهای database مطرح هست...
    اما طبیعتا هر زمان که در تحقیقاتتون پای سیستم های enterprise به وسط میاد (مثلا distributed database ها) می تونید از oracle برای پیاده سازی استفاده کنید...

و اما در مورد spatial database...
    تا جایی که من اطلاع دارم، spatial database ها از موضوعات "mature" در تحقیقات پایگاه داده هستند و امروزه از دید بنیادی تقریبا چندان مدنظر نیستند... البته می دونم که در زمینه scalable کردن این نوع database ها تلاش هایی در جریان هست...
    اما کاربردهای اونها (یا درواقع زمینه هایی که از spatial database ها به عنوان ابزار مهندسی بهره می برند) بیشتر شایان توجه بوده اند...
    مثلا storage بهینه داده های GPS در این نوع database ها، یا retrieval تصاویر pathology به کمک این ابزار موضوعاتی هستند که شدیدا از دیدگاه spatial database ها مورد توجه هستند... منتها برای ورود به اونها نباید با تحقیقات نسبتا multidisciplinary مشکلی داشته باشید!

به هر صورت بدون رودربایستی باید گفت که در حال حاضر spatial database (نسبت به سایر زمینه ها در این حیطه) گزینه اول محققین دنیای database نیست!!!

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

تحقیقات در حوزه data mining اصولا در دو حوزه application-based و theoretical قابل بررسی هست...

در بخش theoretical که در راه پیشبرد تکنیک ها و الگوریتم های data mining فعال هست، مطالعه روی روش های factorization فضای آنالیز و اصطلاحا افزایش diversity در دسته های data خیلی مورد توجه هست... در واقع اگر در pattern recognition دستی داشته باشید، این زمینه از data mining می تونه براتون نسبتا آشنا و جذاب باشه...
    روش های آنالیز عددی هم مدتی هست با کاربرد تکنیک های data mining وارد عصر جدیدی از تحقیقات شده اند و به کمک همین روش ها، پیش بینی time series در بازه های زمانی بسیار طولانی (علی رغم خاصیت chaotic اونها) رنگ و بوی تازه ای به خودش گرفته...
    به علاوه استخراج entity از گروه های عظیم داده (که در نوع خودش رهیافت ورود به حیطه classification و طرح feature برای کاربردهای pattern recognition هست)، data mining رو به روش های fuzzy در text processing مرتبط می کنه که بسیار جای کار دارند...

کاربردهای data mining درست مثل computational intelligence به شدت روزافزون هست... مثلا کار روی آنالیز ژن ها و کشف الگوهای پیچیده بین یک خانواده ژن، اساسا با روش های data mining مورد بحث و بررسی قرار میگیرند...
    تحلیل های sociological و financial که بعضا به دلیل کوچک بودن فضای نمونه، قابل بسط به بازه های طولانی مدت نبودند، مدتی هست که با توسل به روش های جدید data mining، راه تازه ای رو برای نظریه پردازان در علوم انسانی باز کردند...
    اگر در حیطه شبکه هم دستی دارید، یکی از کاربردی ترین مطالعات در زمینه data mining، مربوط به troubleshooting شبکه ای بیسیم هست که برای همکرا کردن اونها و تبدیلشون به مدل های fault tolerant، به روش های نوین data mining نیاز دارند تا گراف های پیچیده خودشون رو به روش های numeric و analytic وزن یابی کنند...

موضوعاتی که عرض کردم فقط قسمتی از رئوس تحقیقات در این حیطه براساس شناخت من بود... قطعا با یک بررسی دقیق تر با دریای موضوعات تحقیقاتی بدیع تری در این زمینه آشنا خواهید شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    ممنون از پاسختون.
    در حوزه data privacy در بانک یا تشخیص تقلب چطور؟ به نظرتون اینها می تونن موضوعات خوبی باشن و جای کار داشته باشن؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pourhabibi نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    در حوزه data privacy در بانک یا تشخیص تقلب چطور؟ به نظرتون اینها می تونن موضوعات خوبی باشن و جای کار داشته باشن؟
    سلام

data privacy بیشتر جزو موضوعات هست که پیشرفت های اون در بطن صنعت و سازمان های داخلی انجام میگیره و تا حدود مشابه cryptography و steganography هست...
    دلیل اون هم این هست که ارائه نکردن رویکردهای این چنینی به صورت public خودش یکی از روش های بهره مندی بلند مدت و موفق از اونها ارزیابی میشه...
    و شاید پیدا کردن اساتیدی که در این زمینه کار کنند هم چندان ساده نباشه...

توصیه می کنم اگر هم قصد دارید در این field کار کنید، طوری فوق تخصصی روی اون متمرکز نشید تا اگر روزی لازم شد برای کار با استاد دیگه ای از لحاظ زمینه تحقیقاتی تغییر جهت بدید، بتونید اون رو با یک رزومه نسبتا multi-aspect تر متقاعد کنید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

با تشکر
    در مورد بهینه سازی پرس و جو چه موضوعاتی برای پایان نامه هست؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi_28 نمایش پست ها
    با تشکر
    در مورد بهینه سازی پرس و جو چه موضوعاتی برای پایان نامه هست؟
    سلام

تا جایی که من اطلاع دارم query optimization الان بیشتر دز مورد distributed database ها به شدت موضوع داغی هست...
    به علاوه در مسائل multi-objective که تولید و تخریب temporary table ها خیلی critical هست، جریان مطالعه در حیطه query optimization پویا دنبال میشه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام دوستان
    من هم می خواستم موضوع پایان نامه ام را شبکه های کامپیوتری بردارم ولی استاد راهنما بهم گفت شبکه مبحث گسترده ای و ممکنه به مشکل برخوری نمیدونم باید چیکار کنم؟

من مهندسی نرم افزار می خونم دوست دارم موضوعی برای پایان نامه بردارم که یه چیزی یاد بگیرم به نظر شما برای پایان نامه چه موضوعی الان بیشتر تو بورس و جای پیشرفت داره؟
    طراحی اپیلیکیشن برای بانک یا اپیلیکیشن برای وب سایت با برنامه نویسی اندروید خوبه؟
    من خیلی هم برنامه نویسی اندروید کار نکردم در حد متوسط بلدم می تونم از عهدش بر بیام؟
    ممنونم از همه
    ویرایش توسط darklord : April 29th, 2015 در ساعت 04:35 PM دلیل: ادغام 2 پست متوالی

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط shiiimash8 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مهندسی نرم افزار می خونم دوست دارم موضوعی برای پایان نامه بردارم که یه چیزی یاد بگیرم به نظر شما برای پایان نامه چه موضوعی الان بیشتر تو بورس و جای پیشرفت داره؟
    طراحی اپیلیکیشن برای بانک یا اپیلیکیشن برای وب سایت با برنامه نویسی اندروید خوبه؟
    من خیلی هم برنامه نویسی اندروید کار نکردم در حد متوسط بلدم می تونم از عهدش بر بیام؟
    ممنونم از همه
    پایان نامه ارشد یا لیسانس؟ بعنوان پروژه لیسانس ممکنه خوب باشند ولی این موضوع ها در رده ارشد نیستند.
    شبکه زمینه گسترده ای هست ولی شما که قرار نیست کل مشکلات شبکه را حل کنید. یک زمینه خاص را برمیدارید و روی آن کار میکنید. بخصوص اگر ریاضی تان قوی است شبکه موضوعات ارشد خوبی میشود پیدا کرد.

سلام ممنونم
    برای پایان نامه لیسانس گفتم
    به نظر شما موضوع هام خوبه؟
    چه موضوع های دیگری میشه بردارم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shiiimash8 نمایش پست ها
    سلام ممنونم
    برای پایان نامه لیسانس گفتم
    به نظر شما موضوع هام خوبه؟
    چه موضوع های دیگری میشه بردارم؟
    برای بدست آوردن مهارتهای کاری در مقطع لیسانس همه پروژه های خوبی هستند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)