صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: رشته ی تجارت الکترونیک , E-Commerce و آینده ی تحصیلی آن در دنیا

Junior Member

پیش فرض رشته ی تجارت الکترونیک , E-Commerce و آینده ی تحصیلی آن در دنیا

من تصمیم دارم رشته تجارت الکترونیک بخونم دوستان کسی اطلاعاتی در مورده این رشته داره از لحاظ دامه تحصیل و آینده تحصیلی ( مثلا اگه مدرک کارشناسیما تو این رشته گرفتم واسه ارشد دستم بازه تو انتخاب دانشگاه و رشته تحصیلی ) (دانشگاههای خوب و زیادی هست تو سطح دنیا واسه این رشته؟ یا مثلا اگه خواستم میتونم با این مدرک ارشد IT بخونم)
    میگن 80% از افرادی که تو MMU مالزی کارشناسی میخونن تو ای رشتن من سیلابس این دانشگاه رو دیدم واسه این رشته واقعا خوشم اومد اگه کسی هست که تو این رشته اطلاعات خاصی داره بگه چون زیاد شناخته شده نیست
    این رشته مگه زیرشاخه IT نیست؟ پس چرا تو دانشکده مدیریت ام ام یو درس داده میشه؟

Member

پیش فرض پاسخ : رشته ی تجارت الکترونیک , E-Commerce و آینده ی تحصیلی آن در دنیا

من یه مثال عینی می زنم ، امیدوارم آقای حسینی(http://alhosseini.org/) رو بشناسید،ایشون تو ایران فوق اقتصاد رو با این گرایش گرفتن و اونطور که توضیح دادن تجارت الکترونیک هنوز تا زمانی که به عنوان یه رشته برای دوره فوق لیسانس مجزا بشه خیلی فاصله داره چه برسه برای دوره لیسانس. این رشته بیشتر به عنوان یه گرایش از رشته های بیزینس یا مدیریت مطرح هست(البته در سطح بین المللی نه ایران) و فکر نمی کنم خیلی با رشته IT همپوشانی داشته باشه(لا اقل باید بین 40 تا 50 درصد دروس مربوط به مدیریت و تجارت باشه).این رو هم فراموش نکنید که رشته های بیزینس و مدیریت فرد رو برای ادامه تحصیل محدود به رشته خودش میکنه و همچنین اگه قبل از شروع تحصیل حداقل 3 سال تجربه مفید نداشته باشه عملا چیزی به جز دنیایی تئوری انتزاعی رو طوطی وار حفظ نمی کنه(البته از "یادگیری" استفاده نمی کنم چون به معنای اینه که فرد بتونه تئوری رو در عمل به کار ببره).کلا توصیه می کنم با رشته IT یا مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپوتر شروع کنید و بعد از چند سال کار تخصصی برای ادامه تحصیل به همچین گرایش هایی رجوع کنید(مطمئن باشید این مسیر نسبت به سایر راه ها هم سریع تر هم ساده تر و هم سر راست تره)

Junior Member

از پاسخی که دادین واقعا ممنونم خیلی مفید بود و یه کم منو به واقعیت نزدیک کرد
    من به شخصه علاقه ی زیادی به رشته های مارکتینگ و بیزینس و مدیریتی دارم ولی متاسفانه تجربه ی زیادی ندارم کلا من اگه بخام تو این زمینه ها فعالیت کنم بهتره از کجا شروع کنم من واقعا از مباحث این رشته ها لذت میبرم ولی سرمشق یا کسی رو ندارم که ازش الهام بگیرم و نمیخوام مثله خیلی از دانشجوهای امروزه فقط تحصیلات آکادمیک این رشته رو داشته باشم و هیچی از بازاره کار و واقعیت های خارج از درس و دانشگاه ندونم به نظر شما چجور و از کجا و چگونه شروع کنم که تو این مباحث بتونم فعالیت مفید داشته باشم.
    ممنون میشم اگه بتونین واسه من یه مسیری رو مشخص کنید و توضیح بدین چگونه میتونم خودم رو به هدفم نزدیک تر کنم هم از لحاظ آکادمیک هم فعالیت در بازار کار این رشته
    Thanks

Junior Member

اگه میشه مدیران لطف کنن و این تاپیک رو به رشته مدیریت منتقل کنن ممنون میشم چون بچه های رشته مدیریت اطلاعات بیشتری نسب به این رشته دارند
    thx

Member
    رشته و دانشگاه
    1111

سوال فوري
    دوستان عزيز من يه سوال مهم و فوري در مورد GRE دارم ممنون ميشم اگه كسي با اين آزمون آشنايي داره يا قبلا آزمون داده اينجا برام پيغام بذاره يا اينكه اينجا اعلام كنه من براش پيغام خصوصي بذارم.

خيلي خيلي ممنون دوستان
    CIO: 10 Dec 2009
    Medical:16 Dec 2013
    Pass Request: 10 October 2014

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi0127 نمایش پست ها
    از پاسخی که دادین واقعا ممنونم خیلی مفید بود و یه کم منو به واقعیت نزدیک کرد
    من به شخصه علاقه ی زیادی به رشته های مارکتینگ و بیزینس و مدیریتی دارم ولی متاسفانه تجربه ی زیادی ندارم کلا من اگه بخام تو این زمینه ها فعالیت کنم بهتره از کجا شروع کنم من واقعا از مباحث این رشته ها لذت میبرم ولی سرمشق یا کسی رو ندارم که ازش الهام بگیرم و نمیخوام مثله خیلی از دانشجوهای امروزه فقط تحصیلات آکادمیک این رشته رو داشته باشم و هیچی از بازاره کار و واقعیت های خارج از درس و دانشگاه ندونم به نظر شما چجور و از کجا و چگونه شروع کنم که تو این مباحث بتونم فعالیت مفید داشته باشم.
    ممنون میشم اگه بتونین واسه من یه مسیری رو مشخص کنید و توضیح بدین چگونه میتونم خودم رو به هدفم نزدیک تر کنم هم از لحاظ آکادمیک هم فعالیت در بازار کار این رشته
    Thanks
    همونطور که گفتم باید از مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر یا IT شروع کنید بعد از گرفتن لیسانس برای چند سالی کسب تجربه حرفه ای وارد بازار کار مرتبط بشین بعد می تونید برای ادامه تحصیل به رشته های بیزینس و مدیریت با گرایش مورد علاقتون که فعلا تجارت الکترونیک هست فکر کنید و بازم می گم این مستقیم ترین و بی دردسرترین مسیر ممکنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    E-commerce - طبرسی

سلام
    اگر کسی اطلاع داره لطفا منو راهنمایی میکنه که برای پیدا کردن استاد و دانشگاه برای رشته ی تجارت الکترونیک باید قسمت computer science دانشگاه ها رو بگردم یا computer engineering یا فیلد دیگه ای رو ؟
    لطفا اگر بخشی هست که می تونم لیست دانشگاه ها رو به تفکیک رشته دانلود کنم من رو راهنمایی کنید. لازم ذکر کنم من الان دارم در مقطع کارشناسی این رشته درس می خونم و در حال حاضر تجارت الکترونیک یکی از گرایش های IT هست اما تو دنیا رو نمی دونم !!!

Junior Member

دوستان من رو هم راهنمایی کنید برای این رشته. این تاپیک قدیمیه و الان شرایط فرق کرده. الان این رشته چطوره؟ برای لیسانس یا فوق دیپلم؟

Junior Member

من که بیشتر توی Business Faculty در مورد e-commerce و Marketing دیدم.

تجارت الکترونیک زیرمجموعه کدوم رشتس ؟ کامپیوتر ؟
    The world is not in your books and maps, it’s out thereGandalf /Hobbit
    The Road goes ever on and on -- Down from the door where it began ,,,Now far ahead the Road has gone -- And I must follow, if I can ,, Pursuing it with eager feet -- Until it joins some larger way ,,, Where many paths and errands meet --And whither then? I cannot say **** Bilbo baggins , lord of the rings by JRR TOLKIEN

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین