صفحه 35 از 62 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 620

موضوع: پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

Junior Member MECHANICAL_ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

سلام
    دوستان در زمینه ارتعاشات و ارتباط اون با کنترل چیزی به ذهنتون میرسه که شاید ذهن خلاقتون بتونه کمکی بکنه. زمینه های که نوین باشن و جای کار داشته باشن

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط MECHANICAL_ نمایش پست ها
    سلام
    دوستان در زمینه ارتعاشات و ارتباط اون با کنترل چیزی به ذهنتون میرسه که شاید ذهن خلاقتون بتونه کمکی بکنه. زمینه های که نوین باشن و جای کار داشته باشن
    سلام

Vibration Control موضوع گسترده ای هست که من تا به حال ندیدم کسی داخل ایران از رشتۀ برق یا کامپیوتر بره سراغش! معمولاً کنترل ارتعاشات مکانیکی به حوزه هایی نظیر آنالیز مودال کشیده میشه که دانشجوهای برق و کامپیوتر چون درس ارتعاشات ندارند، کم پیش میاد که سراغ چنین موضوعی برند.

شما با این سؤال، دنبال پیدا کردن عنوان تز برای دانشجوی مکانیک هستید یا برق و کامپیوتر؟
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member MECHANICAL_ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

بیشتر خواستم بدونم که برقیا تو پروژه های کنترلیشون چیزی که به ارتعاشات مربوط بشه و کنترل دارند یا نه. من مکانیکی هستم و برای اینکه دیدم گسترده بشه پرسیدم تا بتونم راحت تر موضوع انتخاب کنم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

بیشتر خواستم بدونم که برقیا تو پروژه های کنترلیشون چیزی که به ارتعاشات مربوط بشه و کنترل دارند یا نه. من مکانیکی هستم و برای اینکه دیدم گسترده بشه پرسیدم تا بتونم راحت تر موضوع انتخاب کنم.
    میتونه وجود داشته باشه ولی به جرأت دانشجوی مهندسی برق برمیگرده که حاضر بشه سراغ چنین موضوعی بره. به عنوان مثال، در کنترل یک ربات، میشه مباحث مربوط به ارتعاشات را هم در نظر گرفت؛ مثلاً کنترل یک ربات دارای لینک ها یا مفاصل یا عملگرهای انعطاف پذیر. چنین موضوعی، هم میتونه توسط دانشجوی برق انجام بشه و هم توسط دانشجوی مکانیک.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aghayedi نمایش پست ها
    با سلام
    من دانشجوی ارشد برق الکترونیک هستم.میخواستم موضوعی برای سمینار و پایان نامه پیدا کنم که در حوزه ی الکترونیک نوری باشه
    هر موضوعی (همراه با اطلاعاتش)هم که تا الان پیدا کردم وبردم همه از نظر استادم موضوعای تکراری و ساده و پیش پا افتاده ای بودن
    نمیدونم چه موضوعاتی بهتره و یا اینکه اطلاعات راجب موضوع ها رو از کجا بهتر میتونم بدست بیارم یا اینکه از کجا شروع کنم
    خواهش میکنم راهنماییم کنید چون واقعا کلافه شدم.ممنون
    صفحه ی شخصی اساتید دانشگاهها رو نگاه کنید، معمولا اساتید توضیح مختصری در مورد پروژه های در حال انجامشون میدند با نگاهی به مقاله ها و اطلاعات صفحشون میتونین دید کلی به دست بیارید

پی نوشت: اگر قصدتون اومدن به خارج از کشور هست سعی کنین موضوعی رو پیدا کنین که موضوعی باشه که در خیلی از دانشگاهها روش کار میشه سراغ دانشگاههای خیلی تاپ ندارین برای پیدا کردن موضوع پایان نامه، چون اونها چند قدمی جلوتر هستند و بعضیهاشون کارهای خیلی خاص میکنند که اساتید دانشگاههای دیگه انجام نمیدن، و شاید برای گرفتن پذیرش تو مقطع دکترا دچاره مشکل بشین.

Banned

سلام

کنترلی ها در پروژه هاشون معمولا یا رویکرد theory-based دارند یا application-based...
    در نگاه اول (که خیلی از کنترلی های برقی ترجیح میدن!) مدل دینامیک صرفا از دیدگاه ریاضیاتی مطرح هست... طبیعتا هر نوع معادله دیفرانسیل درجه 2 خطی رو میشه بیانی از ارتعاشات دونست که البته شاید دید فیزیکی چندان درستی نباشه...
    در نگاه دوم کنترل یک plant واقعی مد نظر قرار میگیره که در اونجا تمام معادلات دینامیکی معنا و مفهوم پیدا می کنند... بحث ارتعاش رو تقریبا میشه در مورد هر نوع plant ی در نظر آورد... از سیستم های rotary و محرک که بگذریم، حتی در یک توربین بخار هم ارتعاشات حرارتی نقش مهمی در پایداری سیستم و البته حفظ کیفیت عملیاتی کارکرد اون دارند...

به هر صورت اگر با دید application-based به کنترل نگاه کنید، "ارتعاشات" به صورت "مکانیکی" خودش رو بیشتر جلوه خواهد داد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    سلام

میشه بگید game theory چه کاربردی توی رباتها داره؟
    توی سیستم های multi-agent استفاده میشه؟
    من با گیم تئوری کار کردم توی حوزه ی برقی ولی توی رباتها هنوز کار نکردم. یعنی نمیدونم چه کاربردی داره.
    از اینکه میگید تصمیم گیر هوشمند، منظور تون چیه؟
    میخوام بدونم چطوری میشه به multi-agent ارتباط داد!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط coronaa نمایش پست ها
    من با گیم تئوری کار کردم توی حوزه ی برقی ولی توی رباتها هنوز کار نکردم. یعنی نمیدونم چه کاربردی داره.
    از اینکه میگید تصمیم گیر هوشمند، منظور تون چیه؟
    میخوام بدونم چطوری میشه به multi-agent ارتباط داد!
    سلام

1- از نظریه بازی ها در کاربردهای مختلفی مثل کنترل ربات های تیمی (با رویکردی مشابه cooperation در multi-agent system ها) استفاده شده...
    2- در سیستم های پیچیده مبتنی بر تعداد زیاد agent، در هر iteration از محیط و سامانه agent ها، مسئله تعیین coordination بهینه برای رسیدن به نزدیک ترین آرایش به هدف مورد نظر به صورت by default یکی دیگه از کاربردهای game theory در رباتیک هست...
    3- از game theory و الگوریتم های مبتنی بر اون میشه برای تعیین task جست و جوی یک ربات elite به وسیله سایر agent های موجود در swarm بهره برد...
    4- و ...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام
    برای رشته کامپیوتر، در حوزه داده کاوی، چه موضوعاتی رو برای پروپزال دکتری پیشنهاد می کنید. من باید برای اپلای پروپزال آماده کنم ولی نمی دونم چه موضوعاتی تو داده کاوی الان بیشتر رو بورس خست و جای تحقیق و نوآوری داره. ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایین

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pourhabibi نمایش پست ها
    سلام
    برای رشته کامپیوتر، در حوزه داده کاوی، چه موضوعاتی رو برای پروپزال دکتری پیشنهاد می کنید. من باید برای اپلای پروپزال آماده کنم ولی نمی دونم چه موضوعاتی تو داده کاوی الان بیشتر رو بورس خست و جای تحقیق و نوآوری داره. ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایین
    سلام

تحقیقات در حوزه data mining اصولا در دو حوزه application-based و theoretical قابل بررسی هست...

در بخش theoretical که در راه پیشبرد تکنیک ها و الگوریتم های data mining فعال هست، مطالعه روی روش های factorization فضای آنالیز و اصطلاحا افزایش diversity در دسته های data خیلی مورد توجه هست... در واقع اگر در pattern recognition دستی داشته باشید، این زمینه از data mining می تونه براتون نسبتا آشنا و جذاب باشه...
    روش های آنالیز عددی هم مدتی هست با کاربرد تکنیک های data mining وارد عصر جدیدی از تحقیقات شده اند و به کمک همین روش ها، پیش بینی time series در بازه های زمانی بسیار طولانی (علی رغم خاصیت chaotic اونها) رنگ و بوی تازه ای به خودش گرفته...
    به علاوه استخراج entity از گروه های عظیم داده (که در نوع خودش رهیافت ورود به حیطه classification و طرح feature برای کاربردهای pattern recognition هست)، data mining رو به روش های fuzzy در text processing مرتبط می کنه که بسیار جای کار دارند...

کاربردهای data mining درست مثل computational intelligence به شدت روزافزون هست... مثلا کار روی آنالیز ژن ها و کشف الگوهای پیچیده بین یک خانواده ژن، اساسا با روش های data mining مورد بحث و بررسی قرار میگیرند...
    تحلیل های sociological و financial که بعضا به دلیل کوچک بودن فضای نمونه، قابل بسط به بازه های طولانی مدت نبودند، مدتی هست که با توسل به روش های جدید data mining، راه تازه ای رو برای نظریه پردازان در علوم انسانی باز کردند...
    اگر در حیطه شبکه هم دستی دارید، یکی از کاربردی ترین مطالعات در زمینه data mining، مربوط به troubleshooting شبکه ای بیسیم هست که برای همکرا کردن اونها و تبدیلشون به مدل های fault tolerant، به روش های نوین data mining نیاز دارند تا گراف های پیچیده خودشون رو به روش های numeric و analytic وزن یابی کنند...

موضوعاتی که عرض کردم فقط قسمتی از رئوس تحقیقات در این حیطه براساس شناخت من بود... قطعا با یک بررسی دقیق تر با دریای موضوعات تحقیقاتی بدیع تری در این زمینه آشنا خواهید شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)