صفحه 17 از 62 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 620

موضوع: پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی در تنتخاب موضوع پا یان نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط hirbod2007 نمایش پست ها
    سلام ممنونم از کمک شما دوستان.
    یه موضوع میخوام واسه پایان نامه ارشد کامپیوتر، در زمینه شبکه باشه و واسه پذیرش هم خوب باشه. نظرتون در مورد شبکه های vanet چیه ؟ خوبه ؟ واسه پذیرش خوبه ؟ مثلا امنیت در شبکه های vanet ؟ نمیدونم کمکم کنید.
    در این زمینه کار که زیاد میشه و زمینه بدی نیست.

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

دوستان عزیز ارشد نرم افزار هستم موضوعی که برای پایان نامه انتخاب کردم در مورد سرویس های وب و قابلیت اعتماد آنهاست وخواهش میکنم منو راهنمایی کنید که آیا این موضوع بحث ارزشمندی هست یا نه آیا کارایی داره برای ادامه تحصیل بحث قابل توجهی هست یا نه ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط aseman2020 نمایش پست ها
    دوستان عزیز ارشد نرم افزار هستم موضوعی که برای پایان نامه انتخاب کردم در مورد سرویس های وب و قابلیت اعتماد آنهاست وخواهش میکنم منو راهنمایی کنید که آیا این موضوع بحث ارزشمندی هست یا نه آیا کارایی داره برای ادامه تحصیل بحث قابل توجهی هست یا نه ؟
    سلام

خب بحث web service reliability در واقع نوعی تکنولوژی نرم افزاری به حساب میاد که اگر بخوایم برسیم به بطن اون، تحقیقات شبکه باید مورد توجه قرار بگیرند... ولی خب در همین زمینه هم میشه کارهایی انجام داد...
    مثلا یکی از نقاط ضعف web service هایی کنونی مشکلات پروتکل های data transfer هستن... همونطور که مستحضرید قریب به اتفاق تکنیک های انتقال از XML استفاده می کنند که خب از نظر قابلیت اطمینان و امنیت یه مقدار با مشکل مواجه هستند... تحقیقاتی برای امکان سنجی اعمال انواع coding خاص به فایل های XML در جریان هست که البته باید بسیار ویژه و با overhead محاسباتی بسیار پایین باشند، تا حدی که یه browser هم بتونه از عهده decode کردن اون ها بربیاد...
    کار روی پروتکل ها هم که همیشه مشتری داشته (!)... بحث compatibility پروتکل SOAP با بقیه پروتکل ها در ابعادی جامع تر از endpoint ها یه مسئله جالب multi-domain هست که البته لازمه اون نسلط کامل روی ساز و کار تمام پروتکل های seb service هست...
    من حیث المجموع به نظر من با یک back ground خوب شبکه میشه در این زمینه کارهای مثمرثمری انجام داد.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

درخواست یکی از دوستان بنده:

لطفا چند
    موضوع و عنوان پایان نامه
    برای کارشناسی ارشد نرم افزار
    برای دانشجوی دانشگاه آزاد شهرستان
    معرفی فرمایید

سطح دانشجو: متوسط رو به ضعیف
    هدف: صرفا اتمام تحصیل

ممنون

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

اما برای خودم
    لطفا منو راهنمایی بفرمایید

در مورد موضوع "فشرده سازی داده ها"
    کسی هست اطلاعاتی داشته باشه یا قبلا کار کرده باشه

من تا حالا وارد جزئیات آن نشدم
    از کلیات یا بهتر بگم اسمش خوشم میاد
    ولی از جزئیات بیخبرم که ببینم از جزئیات هم خوشم میاد
    یا بهتر بگم از پس اش بربیام یا نه
    زمینه کاری من هست یا نه

لطفا با بیان دانسته های خود منو راهنمایی فرمایید

ApplyAbroad Guru

فشرده سازی داده ها اگر منظورتان data compression است کلا یک مبحثی است که از چند دهه قبل زیاد رویش کار شده و نمیدانم چقدر موضوع جدید داشته باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    اما برای خودم

زمینه کاری من هست یا نه

مبحث داغی حداقل در محیط دانشگاهی نیست.

Junior Member

سلام.من دانشجو سال اخر برق هستم در یکی از دانشگاه های مادر،به الکترونیک و مخابرات علاقه دارم و دنبال یه پایان نامه خوب هستم که بتونم اگه شد ازش یه مقاله هم در بیارم،ایا کسی ایده ای یا نظری در
    این زمینه داره؟یه موضوعی میخواهم که تو بورس باشه.به خصوص در امریکا و کانادا.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    اما برای خودم

زمینه کاری من هست یا نه

کلا زمینه فشرده‌سازی داده‌ها موضوعیه که کار بسیار زیادی روش انجام شده و باز هم انجام خواهد شد، اما به شدت اشباع شده‌س، یعنی فقط باید نوآوری‌ها رو در سرشاخه‌ها پیدا کرد. طی کردن این مسیر تا به اون سطح برسید کار بسیار وقت‌گیر و طولانی‌ایه.

شما نیاز به پیش زمینه درس تئوری کدینگ داری، عملا خیلی فرقی نمی‌کنه وارد source coding بخوای بشی یا channel coding. اتفاقا درس جالبی‌ هم هست و به عنوان مسطمع آزاد گوش دادن بهم میتونه مفید باشه. بعلاوه نیاز به دونستن فرایندهای تصادفی داری.

استاد درس فرایند ما میگفت اگه واقعا ایده‌ جدیدی دارین و کلا هم آدم خوش شانسی هستین برین تو این زمینه
    *
    پیشنهاد من، چند هفته‌ای دنبال داغ‌ترین سرفصل‌های پروژهشی ژورنال‌ها و کنفرانس‌های معتبر بگرد، بعلاوه توی صفحات آکادمیک استادهای مختلف دانشگاه‌هایی با رنک‌های خوب. موضوعات مختلف رو استخراج کن و یه سری از مقاله‌ها رو هم در جد چکیده بخون.

بعد حدود ۲ هفته کار، مثلا ۱۰تا زمینه کاری به روز رو پیدا کردی و یه تعداد مقاله هم از هر کدوم داری. بعد بشین بر اساس علاقه و شناختی که نسبت به هر کدوم از این زمینه‌ها داری اونها رو رتبه بندی بکن تا بالاخره به ۲-۳تا گزینه نهایی برسی.

مسلما بعد از این مرحله، دوستان دیگر این سایت میتونن راهنمایی بهتری انجام بدن تا اینها رو بتونی مقایسه کنی.

موفق باشید.
    The Future you see is the Future you get.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pooneh72 نمایش پست ها
    سلام.من دانشجو سال اخر برق هستم در یکی از دانشگاه های مادر،به الکترونیک و مخابرات علاقه دارم و دنبال یه پایان نامه خوب هستم که بتونم اگه شد ازش یه مقاله هم در بیارم،ایا کسی ایده ای یا نظری در
    این زمینه داره؟یه موضوعی میخواهم که تو بورس باشه.به خصوص در امریکا و کانادا.
    سلام

اگر به کاربردهای مخابراتی و فرکانس بالا علاقه مندید optical transceiver ها و کلا مبدل های الکترونیکی نوری در حال حاضر خیلی مورد توجه هستند... ولی اگر کلا به دوست دارید در زمینه الکترونیک به صورت عام کار کنید الان low power systems و مدارات hybrid mode به شدت مورد توجه هستند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)