صفحه 6 از 62 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 620

موضوع: پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

کاربرد WSN الان در دو زمینه Body Area Network و Smart Home داغ شده است. بخصوص با گسترش Smart Grid در امریکای شمالی الآن هر کدام از دوستانم که استاد دانشگاه هستند دارند به یکنحوی سعی میکنند پروژه هاشون رو به سمت Smart Grid و Smart Home سوق بدن.

بهینه سازی انرژی درWSN اینقدر در سالهای اخیر روش کار شده که بصورت استاندارد ارزیابی کیفیت در اومده یعنی هر پروتکل یا روش جدیدی که برای WSN ارائه بدید اولین سوال اینه که مصرف انرژی رو بهینه میکنه. همونطور که دوستمون S03 گفتند خیلی بستگی داره که در کجا استفاده کنیدچون برای پروتکلهای رایج اینقدر بهینه سازی انرژی انجام شده که من یک سرچ در گوگل اسکالر با عنوان Energy efficient wireless sensor زدم 200 هزار تا hit خورد.

ApplyAbroad Guru

در ضمن اگر دنبال Implementation در زمینه WSN میگرده حتما خودش رو کاملا با برنامه نویسی در محیط TinyOS آشنا کنه که بعدا خیلی بدردش میخوره:

http://en.wikipedia.org/wiki/TinyOS

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

دوستان نظرتون در مورد Silicon Based Solar Cell چیه؟ به نظرتون آینده ی کاری خوبی خواهد داشت تو امریکای شمالی؟ من الان فذصت این رو دارم که رو این فیلد بمونم و یا اینکه به Smart Grid و مباحث مربوز به Power Engineering سویچ کنم. البته من الکترونیکی بودم و سولار هم رو بحث ساخت و طراحیش دارم کار می کنم.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دوستان نظرتون در مورد Silicon Based Solar Cell چیه؟ به نظرتون آینده ی کاری خوبی خواهد داشت تو امریکای شمالی؟ من الان فذصت این رو دارم که رو این فیلد بمونم و یا اینکه به Smart Grid و مباحث مربوز به Power Engineering سویچ کنم. البته من الکترونیکی بودم و سولار هم رو بحث ساخت و طراحیش دارم کار می کنم.
    این موضوع که مال 25 سال پیشه. هرچی تز در این زمینه دیدم مال اواسط دهه 1980 بوده. کار جدیدی در این زمینه شده؟
    بنظر من آینده کاری Smart Grid خیلی بهتره.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این موضوع که مال 25 سال پیشه. هرچی تز در این زمینه دیدم مال اواسط دهه 1980 بوده. کار جدیدی در این زمینه شده؟
    بنظر من آینده کاری Smart Grid خیلی بهتره.
    تو بحث سیلیکان فکر نمی کنم، ولی تو دپارتمان شیمی و بیو دارن یه کارای می کنن....
    من خودم علاقه ی شخصیم بایوالکترونیک و Body area network بود که دانشگاه ما نداره چون کلا اینجا پاوریه. کلا تو بحث پاور غیر از اسمارت گرید چه فیلدهای دیگه ای آینده ی کاریش خوبه؟ البته غیر از Electrical Machinery.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    تو بحث سیلیکان فکر نمی کنم، ولی تو دپارتمان شیمی و بیو دارن یه کارای می کنن....
    من خودم علاقه ی شخصیم بایوالکترونیک و Body area network بود که دانشگاه ما نداره چون کلا اینجا پاوریه. کلا تو بحث پاور غیر از اسمارت گرید چه فیلدهای دیگه ای آینده ی کاریش خوبه؟ البته غیر از Electrical Machinery.
    زمینه من نیست ولی اینطور که شنیدم Electric Vehicle و Energy Storage هم زمینه های داغی بنظر میرسه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

سلام مجدد، ضمن تشکر بسیار برای راهنمایی دوست قبلیم، داره رو مطالبی که فرمودید مطالعه میکنه کلی دعاتون کرد
    آقا ما چه کنیم با این استادای عجیب الحرکت؟!
    یه رفیق دیگمون هم براش یه سوالی پیش اومده باز راهنمایی کنید ممنون میشم، این بنده خدا DSPو اتوماسیون کار کرده، بد الان استاده بش گیر داده باید inertial Navigation system کار کنی! حالا این بنده خدا افتاده تو یه فیلدی انگار مطالب چینی باش حرف میزنن
    نکته بش گفته برو رو الگوریتم هایی که برای کاهش خطای مکان یابی هست برو کار کن!یه پیشنهادی هم بش داده رو فی لتر کالمن برو کار کن! حالا نکته: توی IEEE خالی 500 تا مقاله توی 2012 هست برای این فیلد!جالا این بنده خدا به نظرتون چه فیلدیشو بره کار کنه که ارزش وقت گذاشتن داشته باشه؟؟!!
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    سلام مجدد، ضمن تشکر بسیار برای راهنمایی دوست قبلیم، داره رو مطالبی که فرمودید مطالعه میکنه کلی دعاتون کرد
    آقا ما چه کنیم با این استادای عجیب الحرکت؟!
    یه رفیق دیگمون هم براش یه سوالی پیش اومده باز راهنمایی کنید ممنون میشم، این بنده خدا DSPو اتوماسیون کار کرده، بد الان استاده بش گیر داده باید inertial Navigation system کار کنی! حالا این بنده خدا افتاده تو یه فیلدی انگار مطالب چینی باش حرف میزنن
    نکته بش گفته برو رو الگوریتم هایی که برای کاهش خطای مکان یابی هست برو کار کن!یه پیشنهادی هم بش داده رو فی لتر کالمن برو کار کن! حالا نکته: توی IEEE خالی 500 تا مقاله توی 2012 هست برای این فیلد!جالا این بنده خدا به نظرتون چه فیلدیشو بره کار کنه که ارزش وقت گذاشتن داشته باشه؟؟!!
    خوب آخه filterکالمن تو زمینه‌های خیلی زیادی کاربرد داره،‌ و توی مباحث adv. DSP معمولا تدریس می‌شه. دوست شما اول کتابی برای معرفی کالمن خونده‌اند!؟
    این خانواده از filterها، جزو روش‌های Model-Based هستن. تو همون زمینه Linear Prediction و Adaptive filerهان
    در حد معرفی خیلی مختصر، توی کتاب Addvanced DSP & Noise Reduction مال Vaseghi بحث شده. (Sate-Based Kalman filter)

در زمینه INS، کاری که قراره انجام بشه به چه صورتیه؟ منظورم اینه که این مکان‌یابی،‌برای کار tracking قراره صورت بگیره،‌ (مثلا یه دوربین یا سنسورهای دیگه) بیان درباره جسمی که داره توی اتاق حرکت می‌کنه تصمیم بگیرن، یا قراره خود سیستم هم متحرک باشه؟! مثلا یه روباتی که قراره دنبال یه توپ حرکت کنه
    در زمینه دومی می‌تونم بگم که امکان استفاده از کنترل فازی هست توی کار. مثلا زیردریایی که توی آن دنبال یه توپ می‌ره، سرعت‌ش توی نحوه پیچیدن تاثیر داره...
    که اینجا، می‌شه گفت استفاده از سیستم‌های adaptive، مثل کالمن و ... عملا همون کار رو می‌خوان انجام بدن، و احتمالا حتی به اطلاعات خبره سیستم هم نیاز نباشه

اگه یکم موضوع مورد تحقیق رو دقیق‌تر مطرح کنید،‌دوستان دیگه حتما کمک بهتری انجام می‌دن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer

سلام به همه دوستان.
    من ارشد شبکه علم و صنعت میخونم و پایان نامه با استادی گرفتم که روی شبکه مش اگاه از توان و کلود کار میکنه.به نظرتون کدوم بهتره که به قول دوستان آپلای خورش هم ملس باشه؟اگه برم کلود اولین دانشجوی این موضوع استاده میشم ولی برای مش دانشجوی دکترا هم داره.اگه موضوع خاصی مد نظر دارید بگید.راستی مشکلی با ریاضی و آمار هم ندارم.
    راستی استاده اسرار داره که باید پیاده سازی (test bed) هم بشه.به نظرتون تاثیری برای اپلای کردن داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط n301_d632 نمایش پست ها
    خوب آخه filterکالمن تو زمینه‌های خیلی زیادی کاربرد داره،‌ و توی مباحث adv. DSP معمولا تدریس می‌شه. دوست شما اول کتابی برای معرفی کالمن خونده‌اند!؟
    این خانواده از filterها، جزو روش‌های Model-Based هستن. تو همون زمینه Linear Prediction و Adaptive filerهان
    در حد معرفی خیلی مختصر، توی کتاب Addvanced DSP & Noise Reduction مال Vaseghi بحث شده. (Sate-Based Kalman filter)

در زمینه INS، کاری که قراره انجام بشه به چه صورتیه؟ منظورم اینه که این مکان‌یابی،‌برای کار tracking قراره صورت بگیره،‌ (مثلا یه دوربین یا سنسورهای دیگه) بیان درباره جسمی که داره توی اتاق حرکت می‌کنه تصمیم بگیرن، یا قراره خود سیستم هم متحرک باشه؟! مثلا یه روباتی که قراره دنبال یه توپ حرکت کنه
    در زمینه دومی می‌تونم بگم که امکان استفاده از کنترل فازی هست توی کار. مثلا زیردریایی که توی آن دنبال یه توپ می‌ره، سرعت‌ش توی نحوه پیچیدن تاثیر داره...
    که اینجا، می‌شه گفت استفاده از سیستم‌های adaptive، مثل کالمن و ... عملا همون کار رو می‌خوان انجام بدن، و احتمالا حتی به اطلاعات خبره سیستم هم نیاز نباشه

اگه یکم موضوع مورد تحقیق رو دقیق‌تر مطرح کنید،‌دوستان دیگه حتما کمک بهتری انجام می‌دن.
    با سلام به همه دوستان من رفیق "ariaie " عزیز هستم که برای INS راهنمایی میخواستم.
    خدمت شما عرض کنم که کاری که من میخوام اینه که خود سیستم هم حرکت کنه مثل همون زیر دریایی که خودتون مثال زدین. معمولا سیستم های INS برای موقعیت یابی در مواردی استفاده میشن که نمیتونن از سیستم GPS استفاده کنن مثل زیر دریایی یا در حفاری (استاد من بیشتر تو زمینه حفاری مد نظرشه) ، ولی مشکل اینجاست که این سیستم ها خطای زیادی دارن و برای کم کردن خطا روش های زیادی استفاده میشه . درواقع کاری که من میخوام انجام بدم اینه که این خطا رو کم کنم .حالا مشکل من اینه که تو این زمینه وقتی به صورت کلی سرچ میکنم مقالات خیلی زیادی کار شده و من نمیدونم که اصلا هنوز جای کار هست؟یا به طور جزئی تر تو چه زمینه ای در ارتباط با این موضوع بهتره کار کنم؟اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)