صفحه 7 از 62 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 620

موضوع: پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : پیدا کردن موضوع برای پایان نامه- مهندسی برق و کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط pcsen20 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان من رفیق "ariaie " عزیز هستم که برای INS راهنمایی میخواستم.
    خدمت شما عرض کنم که کاری که من میخوام اینه که خود سیستم هم حرکت کنه مثل همون زیر دریایی که خودتون مثال زدین. معمولا سیستم های INS برای موقعیت یابی در مواردی استفاده میشن که نمیتونن از سیستم GPS استفاده کنن مثل زیر دریایی یا در حفاری (استاد من بیشتر تو زمینه حفاری مد نظرشه) ، ولی مشکل اینجاست که این سیستم ها خطای زیادی دارن و برای کم کردن خطا روش های زیادی استفاده میشه . درواقع کاری که من میخوام انجام بدم اینه که این خطا رو کم کنم .حالا مشکل من اینه که تو این زمینه وقتی به صورت کلی سرچ میکنم مقالات خیلی زیادی کار شده و من نمیدونم که اصلا هنوز جای کار هست؟یا به طور جزئی تر تو چه زمینه ای در ارتباط با این موضوع بهتره کار کنم؟اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم
    من درباره ایم موضوع خیلی سواد ندارم، چون برای کار خودم، در نهایت به طرف مدل حرکتی و کنترل فازی با استفاده از دوربین رفتم...
    اما درباره یه سری سنسور که خونده بودم، Gyroای که در سه بعد بتونه به شما شتاب، سرعت و مکان (نسبت به مکان اولیه) بده، بسیار بسیار قیمت بالایی داره! (روی ساخت انتگرال گیر برای مکان اصلا فکر نکن که خطا خیلی زیاد داره!) یه کار (اگر در خارج هستید و علاقه دارید) می‌تونه طراحی همچین سنسوری باشه. سنسوری که به ارزش‌های حفاری حساس نیست، و دقت خوبی داره. که بشه اون رو به دستگاه بست. توی این زمینه من مطمئنم زمینه کاری زیادی خواهد بود.

حالا که بحث حفاریه، استفاده از امواج برای گرفتن اطلاعات از جنس سنگ و خاکی که کار داره توش انجام می‌شه یه مجموعه اطلاعاته که توش کار زیادی شده. اگه نتیجه اون تحلیل به سیستم مکان‌یابی داده بشه، سیستم می‌فهمه الان امکان حرکت کمتر یا بیشتر یا ... هست. به همون سیستم adaptive داده می‌شه و اون تنظیم خودش رو عوض می‌کنه

اما یه سوال،‌ این سیستم قراره روی دستگاه نصب بشه؟! (از نظر مشکل نویز و ...) یا بعد از حفاری،‌قراره بیاد چک کنه که مثلا تونل یا خط لوله یا ... درست انجام شده؟! چون توی مواردی که می‌شه از دوربین استفاده کرد،‌با مدل‌سازی سه بعدی،‌ کارای خیلی قشنگی می‌شه انجام داد که روی خود دستگاه حفار این امکان نیست.

به نظر من،‌در گام اول، بیا و سنسورهایی که قراره استفاده شوند رو مشخص کن. یعنی بگو الان قراره یه gyro، قطب‌نما، و ... (حتی یه جور سونار) استفاده بشن. بعد بیا مناسب‌ترین رو پیدا کن از موارد داخل بازار. حتی با سازنده‌ها تماس بگیر و اطلاعات بگیر. میزان دقت، حساسیت نسبت به لرزش و ... . استاد که این موارد رو تایید کرد،‌ (یعنی روی چارچوب ورودی‌های سیستم توافق کرد) بعد بیا خطا‌هایی که هستن رو مشخص کن.
    این سیستم حفاری، test bedای چیزی داره؟! یعنی کجا می‌شه این سیستمی که الان وجود داره رو با سیستمی که قراره ساخته بشه مقایسه کرد؟!
    گام دوم، می‌شه ایجاد یه مدل تفسیر داده‌های ورودی،‌که خروجی اون مکان ما هست.
    فکر می‌کنم،‌ بدلیل ماهیت تغییر کننده جنس خاک، سنگ و خیلی چیزای دیگه، استاد گفته برو به طرف *****های adaptive و کالمن

این چیزی بود که الان به ذهن من رسید، احتمالا هم تکراریه و خودت انجام دادی... ببخشید اگه بدرد نخورد

Junior Member

سلام بچه ها موضوع من ربط زیادی به این مبحث نداره، میخواستم ببینم کسی در زمینه ابزار دقیق کار میکنه من بررسی سنسورهای یه خط تولید رو میخواستم و حلقه کنترلیش رو؟ کسی مطلبی داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط n301_d632 نمایش پست ها
    من درباره ایم موضوع خیلی سواد ندارم، چون برای کار خودم، در نهایت به طرف مدل حرکتی و کنترل فازی با استفاده از دوربین رفتم...
    اما درباره یه سری سنسور که خونده بودم، Gyroای که در سه بعد بتونه به شما شتاب، سرعت و مکان (نسبت به مکان اولیه) بده، بسیار بسیار قیمت بالایی داره! (روی ساخت انتگرال گیر برای مکان اصلا فکر نکن که خطا خیلی زیاد داره!) یه کار (اگر در خارج هستید و علاقه دارید) می‌تونه طراحی همچین سنسوری باشه. سنسوری که به ارزش‌های حفاری حساس نیست، و دقت خوبی داره. که بشه اون رو به دستگاه بست. توی این زمینه من مطمئنم زمینه کاری زیادی خواهد بود.

حالا که بحث حفاریه، استفاده از امواج برای گرفتن اطلاعات از جنس سنگ و خاکی که کار داره توش انجام می‌شه یه مجموعه اطلاعاته که توش کار زیادی شده. اگه نتیجه اون تحلیل به سیستم مکان‌یابی داده بشه، سیستم می‌فهمه الان امکان حرکت کمتر یا بیشتر یا ... هست. به همون سیستم adaptive داده می‌شه و اون تنظیم خودش رو عوض می‌کنه

اما یه سوال،‌ این سیستم قراره روی دستگاه نصب بشه؟! (از نظر مشکل نویز و ...) یا بعد از حفاری،‌قراره بیاد چک کنه که مثلا تونل یا خط لوله یا ... درست انجام شده؟! چون توی مواردی که می‌شه از دوربین استفاده کرد،‌با مدل‌سازی سه بعدی،‌ کارای خیلی قشنگی می‌شه انجام داد که روی خود دستگاه حفار این امکان نیست.

به نظر من،‌در گام اول، بیا و سنسورهایی که قراره استفاده شوند رو مشخص کن. یعنی بگو الان قراره یه gyro، قطب‌نما، و ... (حتی یه جور سونار) استفاده بشن. بعد بیا مناسب‌ترین رو پیدا کن از موارد داخل بازار. حتی با سازنده‌ها تماس بگیر و اطلاعات بگیر. میزان دقت، حساسیت نسبت به لرزش و ... . استاد که این موارد رو تایید کرد،‌ (یعنی روی چارچوب ورودی‌های سیستم توافق کرد) بعد بیا خطا‌هایی که هستن رو مشخص کن.
    این سیستم حفاری، test bedای چیزی داره؟! یعنی کجا می‌شه این سیستمی که الان وجود داره رو با سیستمی که قراره ساخته بشه مقایسه کرد؟!
    گام دوم، می‌شه ایجاد یه مدل تفسیر داده‌های ورودی،‌که خروجی اون مکان ما هست.
    فکر می‌کنم،‌ بدلیل ماهیت تغییر کننده جنس خاک، سنگ و خیلی چیزای دیگه، استاد گفته برو به طرف *****های adaptive و کالمن

این چیزی بود که الان به ذهن من رسید، احتمالا هم تکراریه و خودت انجام دادی... ببخشید اگه بدرد نخورد
    من اتفاقی به این برخورد کردم درباره «تخمین حالت سیستم‌های خطی با ***** کالمن» شاید بدرد بخوره: http://matlabsite.com/586/mvrctr9105...an-filter.html
    توضیحش همون مسئله هست تقریبا

Junior Member

سلام به همه ی دوستان....
    من دانشجوی کارشناسی نرم افزار هستم،برای پایان نامه ام میخوام روی data mining کار کنم،بعد از گرفتن کارشناسی میخوام برای هند یا کانادا و یا آلمان اقدام کنم،چند تا سوال؟؟؟؟؟
    data mining جای پیشرفت داره(در سه کشور فوق)....؟ من بیشتر روی برنامه نویسی و data base کار کردم،به خاطر همین این موضوع رو انتخاب کردم...
    چقدر اهمیت میدن....؟ منظورم در کشورهای خارجی....
    از نظر بازار کار چطوره.....؟
    و به عنوان آخرین سوال،data mining،security(data,web,network,...),programing کدوم اولویت بیشتری داره(جای پیشرفت بهتری داره).....؟؟؟؟؟
    ممنون از همگی....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimbili نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان....
    من دانشجوی کارشناسی نرم افزار هستم،برای پایان نامه ام میخوام روی data mining کار کنم،بعد از گرفتن کارشناسی میخوام برای هند یا کانادا و یا آلمان اقدام کنم،چند تا سوال؟؟؟؟؟
    data mining جای پیشرفت داره(در سه کشور فوق)....؟ من بیشتر روی برنامه نویسی و data base کار کردم،به خاطر همین این موضوع رو انتخاب کردم...
    و به عنوان آخرین سوال،data mining،security(data,web,network,...),programing کدوم اولویت بیشتری داره(جای پیشرفت بهتری داره).....؟؟؟؟؟
    ممنون از همگی....
    زمینه big data الان یکی از مهمترین زمینه های تحقیقاتی در زمینه data mining شده. صفحه ویکیپدیاشو یک نگاهی بکنید.

ApplyAbroad Guru

سلام به همه ی دوستان....
    ممنون از همگی....
    Data mining و به خصوص تمرکز روی دیتابیس ها (به ویژه NoSQL) الان شدیدا در تقاضاست و این تقاضا بسیار بیشتر هم میشه. کاربرد ها الان در همه جاست و همینطور داره زیادتر هم میشه.

Senior Member Gclub آواتار ها

سلام به همه ی دوستان....
    ممنون از همگی....
    Data Mining:

1. در انتخابات اخیر آمریکا تیم اوباما یه گروه خیلی قوی داشت که تخصصشون Data Mining بود و تونستن 1 میلیارد دلار جمع کنند برای کمپین تبلیغاتیشون. آقای مهندس امید ترابی توی این زمینه مقاله خوبی ترجمه و منتشر کرده حتما بخونید...

2. الان کسانی که توی Data Mining کار کردن دارن با کسانی که فاینانس کار کردن تیم های خیلی قوی تشکیل میدن تا روی پیش بینی بازارهای مالی کار کنند. .. این موضوع اونقده مهم شده که توی فاینانس دارن درس ها و الگوریتم های Data Mining رو کار می کنند.

3.شما چون نرم افزار نویسی بلدین اگه فوق / دکترا تون رو برید روی فاینانس و روی موضوعات Data Mining کار کنید مسلما خیلی موفق خواهید شد و درآمدهای عالی خواهید داشت

Junior Member

ممنون از همه...
    اگه یه reference در این زمینه،معرفی کنین(data mining) خیلی خیلی ممنون میشم....!!

ApplyAbroad Guru

ممنون از همه...
    اگه یه reference در این زمینه،معرفی کنین(data mining) خیلی خیلی ممنون میشم....!!
    باید توضیح بدید دنبال چی هستید و در چه سطحی می خواید. من معمولا CS345A استفورد رو توصیه می کنم ولی پیش نیازهای نسبتا قوی ای داره٬ اگه دنبال چیزی از صفر هستید CS276 استنفورد خوبه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    باید توضیح بدید دنبال چی هستید و در چه سطحی می خواید. من معمولا CS345A استفورد رو توصیه می کنم ولی پیش نیازهای نسبتا قوی ای داره٬ اگه دنبال چیزی از صفر هستید CS276 استنفورد خوبه.
    فعلا دارم از صفر شروع میکنم،اطلاعات نسبتا کمی دارم....
    یه
    reference میخوام که کامل باشه....
    باز هم ممنون...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)