نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 924 از 1150 نخستنخست ... 4248248749149159169179189199209219229239249259269279289299309319329339349741024 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 9,231 تا 9,240 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

با سلام.میشه لطفا یکی که خودش تا بحال ارز گرفته دقیقا مراحل گرفتن ارز دانشجویی برای دانشجوی دکترا در امریکا رو بگه؟ بخصوص راجع به گرفتن تاییده از دفتر حفاظت.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط raha8789 نمایش پست ها
    با سلام.میشه لطفا یکی که خودش تا بحال ارز گرفته دقیقا مراحل گرفتن ارز دانشجویی برای دانشجوی دکترا در امریکا رو بگه؟ بخصوص راجع به گرفتن تاییده از دفتر حفاظت.
    خانواده من تا چند روز دیگه میرن بگیرن.
    البته شما بهتر بود 10 صفحه اخر رو میخوندید لازم نیود پستی تکرار بشه با این حال خلاصه میگم:
    اول اشتغال به تحصیل از دانشگاه graduate school که در واقع enrollment letter هست که باید مهر و امضا بشه
    رجوع به سامانه تاک وزارت خارجه اپلود همون مدرک و دو سه تا مدرک مثل پاسپورت و ویزا و ... و گرفتن کد رهگیری
    پرینت صفحه کد رهگیری بعد تایید و مراجعه برای گرفتن مانی اردر به مبلغ 30 دلار به علاوه مراجعه به سایت سفارت پاکستان و پر کردن دو فرم که فک کنم شماره هاش 001 و 51 بود که تشکیل پرونده هست در واقع. فرستادن مدارک خواسته شده به سفارت برای تایید. بعد حدود 1.5 ماه مدارک به دستت میرسه.
    رجوع به سایت نشا و اپلود مدارک در سایت. حتما اشتغال به تحصیل باید تایید بشه وگرنه نمیشه.
    تاریخ بررسی رو نوشته دقیقا یک یا دو روز قبل از اون تاریخ اطلاع میدن بهت که قبول کردن یا نه. سعی کن مدارک کامل باشه وگرنه دوباره 2 ماه حدودا عقب میفته.
    بعد پولی به حساب وزارت علوم میریزید حدود 30 تومن.
    اشتغال به تحصیل رو میفرستید ایران تا خانواده بتونن ببرن بانک.
    بعد میرید بانکی که انتخاب کردین که توصیه دارم سامان باشه به مدت اشتغال به تحصیل بانک پول میده بهت که احتمال زیاد 4 ماه باشه. من نابستونم واحد داشتم 6 ماهه شد ولی معمولا 4 ماهه میدن مامه رو.
    مدارک میبرن بانک بعد مقدار پول رو با حساب ارز بانک مرکزی به علاوه کارمزد میریزین به حساب بانک بعد 1 هفته ارزتون اماده هست میرید میگیرید بعد میرید بازار ارز میفروشید.
    حساب کتاب که بکنید 1000 دلار به ازای هر ماه میدن در واقع حدود 500 تومان تفاوت با بازار میشه. ولی در عمل با حساب کارمزد و پولی که در بانک میمونه این مقدار میشه 400 تومان یا کمتر.
    در واقع همه این کارا رو میکنید تا 400 تومن در ماه سود خالصتون بشه!!

Junior Member

سلام بچه ها. آیا میشه با یه money order مدارک دو نفر رو فرستاد دفتر حافظ منافع؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط moriks نمایش پست ها
    سلام بچه ها. آیا میشه با یه money order مدارک دو نفر رو فرستاد دفتر حافظ منافع؟
    دوست عزیز قابلی نداشت! اینا اگه اونطوری بود اصلا پول نمیگرفتن که!
    میشه دو تا شو یا ده تاشو با یه پست بفرستید ولی مانی اردیر باید جداگونه باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    خانواده من تا چند روز دیگه میرن بگیرن.
    البته شما بهتر بود 10 صفحه اخر رو میخوندید لازم نیود پستی تکرار بشه با این حال خلاصه میگم:
    اول اشتغال به تحصیل از دانشگاه graduate school که در واقع enrollment letter هست که باید مهر و امضا بشه
    رجوع به سامانه تاک وزارت خارجه اپلود همون مدرک و دو سه تا مدرک مثل پاسپورت و ویزا و ... و گرفتن کد رهگیری
    پرینت صفحه کد رهگیری بعد تایید و مراجعه برای گرفتن مانی اردر به مبلغ 30 دلار به علاوه مراجعه به سایت سفارت پاکستان و پر کردن دو فرم که فک کنم شماره هاش 001 و 51 بود که تشکیل پرونده هست در واقع. فرستادن مدارک خواسته شده به سفارت برای تایید. بعد حدود 1.5 ماه مدارک به دستت میرسه.
    رجوع به سایت نشا و اپلود مدارک در سایت. حتما اشتغال به تحصیل باید تایید بشه وگرنه نمیشه.
    تاریخ بررسی رو نوشته دقیقا یک یا دو روز قبل از اون تاریخ اطلاع میدن بهت که قبول کردن یا نه. سعی کن مدارک کامل باشه وگرنه دوباره 2 ماه حدودا عقب میفته.
    بعد پولی به حساب وزارت علوم میریزید حدود 30 تومن.
    اشتغال به تحصیل رو میفرستید ایران تا خانواده بتونن ببرن بانک.
    بعد میرید بانکی که انتخاب کردین که توصیه دارم سامان باشه به مدت اشتغال به تحصیل بانک پول میده بهت که احتمال زیاد 4 ماه باشه. من نابستونم واحد داشتم 6 ماهه شد ولی معمولا 4 ماهه میدن مامه رو.
    مدارک میبرن بانک بعد مقدار پول رو با حساب ارز بانک مرکزی به علاوه کارمزد میریزین به حساب بانک بعد 1 هفته ارزتون اماده هست میرید میگیرید بعد میرید بازار ارز میفروشید.
    حساب کتاب که بکنید 1000 دلار به ازای هر ماه میدن در واقع حدود 500 تومان تفاوت با بازار میشه. ولی در عمل با حساب کارمزد و پولی که در بانک میمونه این مقدار میشه 400 تومان یا کمتر.
    در واقع همه این کارا رو میکنید تا 400 تومن در ماه سود خالصتون بشه!!
    عالی بود.ممنون.فقط یه چیزی.من بدون گرفتن تاییدیه مدارک رو در نشا اپلود کردم و چند روز بعد هم تاییدیه رو گرفتم.بنظرتون لازمه باز بفرستم دفتر حفاظت؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط raha8789 نمایش پست ها
    عالی بود.ممنون.فقط یه چیزی.من بدون گرفتن تاییدیه مدارک رو در نشا اپلود کردم و چند روز بعد هم تاییدیه رو گرفتم.بنظرتون لازمه باز بفرستم دفتر حفاظت؟
    منظورتون اینه نشا تایید کرد؟! بعیده نشا بدون تایید دفتر یا سفارت تایید کنه من تا حالا کسی رو ندیدم قبول بسه درخواستش.
    اگر تایید کرده باز در بانک تاییدیه رو خواهند خواست ازتون. شاید اگر مدیر بانک اشناتون باشه لازم نباشه!

ApplyAbroad Veteran
    rikavache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Université de Sherbrooke, Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    منظورتون اینه نشا تایید کرد؟! بعیده نشا بدون تایید دفتر یا سفارت تایید کنه من تا حالا کسی رو ندیدم قبول بسه درخواستش.
    اگر تایید کرده باز در بانک تاییدیه رو خواهند خواست ازتون. شاید اگر مدیر بانک اشناتون باشه لازم نباشه!
    اینطور نیست، دست کم تجربه دو ساله من این هست که برای تایید مدارک در سامانه نشا، نیازی به تایید وزارت خارجه (یا سفارت) نیست.
    ولی وقتی اصل گواهی رو میبری بانک، باید مهر سفارت (یا وزارت حارجه) رو داشته باشه

تجربه من براي دوستاني كه از كانادا اقدام ميكنن:
    اول بايد از دانشگاه يه نامه enrollment letter بگيريد. با يه سري مدرك ديگه توي تاك اپلود كنيد. اگه ستاد اتاوا رو انتخاب كرديد، نامه رو پست كنيد ايران تا برده بشه به ساختمان شماره ٩ وزارت امور خارجه. اونجا مهر تاييد ميزنن. حالا اسكنش رو بايد توي نشا اپلود كنيد و پول رو واريز كنيد و منتظر نظر كارشناس بمونيد. در اخر با كد رهگيري در تاريخ گفته شده به بانك مراجعه كنيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA دانشگاه تهران

سلام، صحت داره که دیگه ارز دولتی واسه شهریه نمیدن؟؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط ssa11200 نمایش پست ها
    سلام، صحت داره که دیگه ارز دولتی واسه شهریه نمیدن؟؟
    سلام
    بله مناسفانه از اواخر سال 93 ارز شهریه قطع شد یجورایی!