نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: لطفاً ابتدا قبل از ارسال پست

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 727 از 1150 نخستنخست ... 227627677717718719720721722723724725726727728729730731732733734735736737777827 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,261 تا 7,270 , از مجموع 11491

موضوع: ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط sarattr نمایش پست ها
    سلام دوستان، من ویزام تازه اومده، پذیرش کانادا دارم،الان میتونم واسه ارز دانشجویی اقدام کنم، کلا میشه یه توضیحی در مورد مراحل درخواست و مدارک مورد نیاز بهم بگین،باید تو سایت نشا ثبت نام کنم یا حضوری وزارت علوم برم؟کلا فرآیندش چقدر طول میکشه من تا یه ماه دیگه باید برم.
    تبریک سارا جان! این صفحه بیشتر سوالاتت رو جواب میده
    http://www.applyabroad.org/forum/announcement.php?f=27

نقل قول نوشته اصلی توسط MehrdadMajidi نمایش پست ها
    سلام
    آقا این قضیه دفتر منافع مشترک درسته که بدون حساب بانکی تو نامه اشتغال به تحصیل، نامه رو تایید نمیکنه؟ کسی تجربه دیگه ای داشته؟
    من نامه اشتغال به تحصیلم توش شماره حساب نداره و گمون هم نمیکنم دانشگاه بزنه برام. خوب وقتی ما فاند داریم و هزینه تحصیلمونو اصلا نمیخوایم بگیریم باید چکار کنیم.
    لطفا اگه تجربه ای دارید بگید.
    دوست عزیز یعنی برای گرفتن ماهی 1000 دلار باید دانشگاه تو نامه اشتغال به تحصیل باید شماره حساب دانشگاهمونه بزنه؟ چه ربطی د اره؟
    من فکر می کردم اگر می خواییم ارز شهره رو بگیریم باید تو نامه پرداخت شهریه (نه اشتغال به تحصیل) شماره حساب رو بزنه.
    ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن.

مـــــــــــــــــرا گفتنددوستان؛ که زین پس، خــــــــــامـــــــوش، بنشینم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrgan نمایش پست ها
    دوست عزیز یعنی برای گرفتن ماهی 1000 دلار باید دانشگاه تو نامه اشتغال به تحصیل باید شماره حساب دانشگاهمونه بزنه؟ چه ربطی د اره؟
    من فکر می کردم اگر می خواییم ارز شهره رو بگیریم باید تو نامه پرداخت شهریه (نه اشتغال به تحصیل) شماره حساب رو بزنه.
    ممنون میشم اگر دوستان راهنمایی کنن.
    من به دفتر حفاظت از منافع ایران تو سفارت پاکستان ایمیل زدم و اونها هم این موضوع رو تایید کردند. گفتند چه هزینه تحصیل رو بخواین چه نخواهید باید نامه اشتغال به تحصیلتون شماره حساب دانشگاه رو داشته باشه. من هم از cashier office دانشگاه مشخصات حساب دانشگاهو با مهرو امضا گرفتم و به همراه نامه اشتغال به تحصیل براشون فرستادم تا ببینم دیگه چه ادایی دارن.

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    پس با این حساب برای یه دوره مستر 24 ماهه میشه 24000 دلار آمریکا...
    مطلع هستید الان این دلار با چه نرخی محاسبه میشه؟! 3000 تومان؟!
    دلار ها با نرخ ارز مرجع محاسبه خواهد شد.
    در حال حاضر نرخهای موجود سه دسته هستند: ارز دولتی - ارز مرجع - و ارز بازار آزاد.
    با توجه به شرایط بد اقتصادی کشور از چند سال اخیر، عملا ارز دولتی که نرخی حدود 1500 تومان برای هر دلار را داشت وجود خارجی ندارد.
    ارز مرجع هم حدود 2500 تومان هست
    و ارز بازار آزاد در حال حاضر حدود 3350 تومان می باشد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering-Amirkabir University

یه سوال، ایران که تو کانادا سفارت نداره، بنابراین کجا باید نامه اشتغال به تحصیلو ببریم تایید کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad1809 نمایش پست ها
    دوستان عزیزم، پاسپورت من پارسال توی واشنگتن تعویض شده ،و از بخت بد من محل اقامتم امریکا قید شده. الان از ایران عازم کانادا هستم و وزارت بهداشت،در قسمت پرسشهای متداولhttp://mohed.behdasht.gov.ir/EducationPortal/Faqs، میگه که باید این پاسپورت رو عوض کنی و محل اقامتت بشه ایران تا ارز دانشجویی شاملت بشه. حالا شما بیا به این دوستان بگو که من توی آمریکا ویزا داشتم و مستنداتش هست که اقامت آمریکا رو ندارم که اگه داشتم که چند ماه الاف سفارت کانادا تو آنکارا نمیشدم! والا به خدا! کانادا هم که سفارت ایران بسته و کاراشونو فکر کنم میفرستند دفتر حفاظت منافع آمریکا و علاوه بر اون ویزام توی این پاسمه. به غیر از تعویض پاسپورت شما راه حل دیگه ای ، مثلا توضیح بدم حضوری بهشون یا اگه هیچ جور راضی نشدن محل اقامت رو خودم عوض کنم، به نظرتون میاد. ممنون
    یه نکته بسیار مهم رو لازم دیدم یادآوری کنم بهتون. معمولا پاسپورتهایی که خارج از ایران صادر میشه، وقتی باهاش وارد ایران شدید دیگه نمیتونید برای خروج از ایران ازش استفاده کنید. متاسفانه موقع ورود به ایران هم این تذکر رو به شما نمیدن و فقط موقع خروج از ایران توی فرودگاه متوجه میشید و اون موقع دیگه خیلی دیره. این موضوع برای چند نفر اتفاق افتاده که پروازشون رو هم از دست دادن.
    هرچند مربوط به سوالتون نبود، ولی حس کردم بد نیست یه تماس بگیرید و بپرسید (احتمالا اداره گذرنامه)

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط orion188 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad1809 نمایش پست ها
    دوستان عزیزم، پاسپورت من پارسال توی واشنگتن تعویض شده ،و از بخت بد من محل اقامتم امریکا قید شده. الان از ایران عازم کانادا هستم و وزارت بهداشت،در قسمت پرسشهای متداولhttp://mohed.behdasht.gov.ir/EducationPortal/Faqs، میگه که باید این پاسپورت رو عوض کنی و محل اقامتت بشه ایران تا ارز دانشجویی شاملت بشه. حالا شما بیا به این دوستان بگو که من توی آمریکا ویزا داشتم و مستنداتش هست که اقامت آمریکا رو ندارم که اگه داشتم که چند ماه الاف سفارت کانادا تو آنکارا نمیشدم! والا به خدا! کانادا هم که سفارت ایران بسته و کاراشونو فکر کنم میفرستند دفتر حفاظت منافع آمریکا و علاوه بر اون ویزام توی این پاسمه. به غیر از تعویض پاسپورت شما راه حل دیگه ای ، مثلا توضیح بدم حضوری بهشون یا اگه هیچ جور راضی نشدن محل اقامت رو خودم عوض کنم، به نظرتون میاد. ممنون
    یه نکته بسیار مهم رو لازم دیدم یادآوری کنم بهتون. معمولا پاسپورتهایی که خارج از ایران صادر میشه، وقتی باهاش وارد ایران شدید دیگه نمیتونید برای خروج از ایران ازش استفاده کنید. متاسفانه موقع ورود به ایران هم این تذکر رو به شما نمیدن و فقط موقع خروج از ایران توی فرودگاه متوجه میشید و اون موقع دیگه خیلی دیره. این موضوع برای چند نفر اتفاق افتاده که پروازشون رو هم از دست دادن.
    هرچند مربوط به سوالتون نبود، ولی حس کردم بد نیست یه تماس بگیرید و بپرسید (احتمالا اداره گذرنامه)
    سلام؛
    لینک مذکور که کار نمیکنه متاسفانه!
    اما با اینجور پاسپورت ها خیلی ها رو دیدم که ارز گرفتن بدون مشکل! درضمن هر سفارتی که پاسپورت شما رو تمدید کنه محل اقامت رو تو پاس جدید همون کشور میزنه پس این مشکلی نیست.
    در باره موردی هم که دوستمون گفتن؛ سفارت خونه موظف هست که به شما اطلاع بده که به محض ورود به کشور در اولین زمان ممکن به اداره گذرنامه باید تشریف ببرید و بگید که مهر آخرین خروج از ایران رو که در پاس قبلیتون هست؛ در پاس جدید براتون ثبت کنند. در غیر اینصورت از خروج بعدی شما با این پاس جلوگیری میکنند.
    ویرایش توسط halandoon : April 23rd, 2014 در ساعت 06:09 PM
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه پلی تکنیک - عمران

سلام من سوالات متداول رو خوندم یه سوالی داشتم ترم اولی هستم هنوز دانشگاه نرفتم اردیبهشت ماه میرم میخواستم بدونم ارز الان بهم تعلق میگیره؟ اگر برای ترم اولم رو فعلا بگیرم 3000 یورو یا دلار؟ میشه . من متوجه نشدم این دلار چقدر ارزانتر از دلاری که خودمون میخریم میشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من ایمیلی دریافت کرده ام که شماره حساب دانشگاهتون رو بدید که ارز رو مستقیم به حساب دانشگاه بریزیم. این به این معنی است که دیگه نمی تونم ارز دانشجویی بگیرم؟
    ممنون می شم اگه پاسخ بدید

سلام دوستان .
    من برای فال 2014 دارم میرم کانادا. ویزا رو با پذیرشم رو آپلود کردم توی نشا واسه تاریخ 29 فروردین و جواب دادن که نظر کارشناس منفی است. و اینو توی ایمیل زده :
    "با تو جه به تا ر یخ شر و ع پذ یر ش ، مشمو ل د ر یا فت ا ر ز بر ا ی نیمسا ل ا و ل 93 نمی شو د . لطفا وارد سامانه شويد و از منوي ليست درخواستها، درخواست خود را رفع نقص، ويرايش و اصلاح نماييدلطفا به این ایمیل پاسخ ندهید"

میخوام ببینم این بخاطر اینه که زود اقدام کردم یا مشکل دیگه ای هست؟
    آیا باید برم کانادا و ترم اول رو با پول خودم ثبت نام کنم بعداً ارز بهم بدن ؟
    لطفاً راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم.
    ممنونم
    ...And the best is yet to come, so just give it one more try